Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Ναι, αλλά πριν σε κάποια αλλαγή πακετου μπορούσες να φυγεις αζημιως. Με αυτό το 1,5€ που σου λέει από την αρχή, δεν μπορείς να φύγεις. Με άλλα λόγια σου λέει "θα σου ανεβάσω το παγιο και θα σου αρέσει". Καλά κάνει, αφου ο κόσμος το δέχεται. Εγώ στη θέση της βονταφον θα έβαζα 5€ κάθε χρόνο και παλι θα το δεχόταν ο κόσμος. 

Εχουν αποθρασυνθεί πλέον εκει στη βόνταφον!

Γελοία δικαιολογια για να κανουν αυξηση...

Μαυριστε τους, με κατι τετοια δημιουργειται ασχημο προηγουμενο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχουν αποθρασυνθεί πλέον εκει στη βόνταφον!
Γελοία δικαιολογια για να κανουν αυξηση...
Μαυριστε τους, με κατι τετοια δημιουργειται ασχημο προηγουμενο.

Κάτσε πρώτα να την κάνουν.Η τιμή του συγκεκριμένου συμβολαίου είναι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mobileras said:

Ναι, αλλά πριν σε κάποια αλλαγή πακετου μπορούσες να φυγεις αζημιως. Με αυτό το 1,5€ που σου λέει από την αρχή, δεν μπορείς να φύγεις. Με άλλα λόγια σου λέει "θα σου ανεβάσω το παγιο και θα σου αρέσει". Καλά κάνει, αφου ο κόσμος το δέχεται. Εγώ στη θέση της βονταφον θα έβαζα 5€ κάθε χρόνο και παλι θα το δεχόταν ο κόσμος. 

Εμένα σε πρόταση που μου είχαν κάνει για να φύγω από Cosmote μου το ανέφεραν και μου είπαν προς τιμήν τους σας κάνουμε δώρο το πρώτο πάγιο για να μην προστεθεί η αύξηση στο σύνολο της διετίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε πρόταση που μου είχαν κάνει για να φύγω από Cosmote μου το ανέφεραν και μου είπαν προς τιμήν τους σας κάνουμε δώρο το πρώτο πάγιο για να μην προστεθεί η αύξηση στο σύνολο της διετίας.

Και στις 2 δικές μου συνδέσεις ultra unlimited ο πρώτος μήνας δωρεάν οπότε ναι μας βγαίνει ουσιαστικά χωρίς καμία αύξηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και σε μένα έγινε το ίδιο. Εγώ έχω 2 συνδέσεις στα 55,60. Ο πρώτος μήνας ήταν δωρεάν. Εγώ θα το ξαναπω. Είναι οτι πιο ολοκληρωμένο πακέτο σε συμβόλαιο. Δεν χεριάζετε ποτέ να δεις υπόλοιπο σε data και χρόνο ομιλίας. 

Edited by polaris3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, polaris3 said:

Ακριβώς και σε μένα έγινε το ίδιο. Εγώ έχω 2 συνδέσεις στα 55,60. Ο πρώτος μήνας ήταν δωρεάν. Εγώ θα το ξαναπω. Είναι οτι πιο ολοκληρωμένο πακέτο σε συμβόλαιο. Δεν χεριάζετε ποτέ να δεις υπόλοιπο σε data και χρόνο ομιλίας. 

Σε καμία από τις 3 εταιρίες δεν χρειάζεται να δεις υπόλοιπα στα αντίστοιχα προγράμματα (εκτός αν έχεις σκοπό στην πράσινη να χαλάσεις πάνω από 2000sms).Η διαφορά της Vodafone είναι στο εξωτερικό,εκεί παίζει μόνη της με αυτό το πρόγραμμα.Εκτος και αν θες να πεις κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George6633 said:

Σε καμία από τις 3 εταιρίες δεν χρειάζεται να δεις υπόλοιπα στα αντίστοιχα προγράμματα (εκτός αν έχεις σκοπό στην πράσινη να χαλάσεις πάνω από 2000sms).Η διαφορά της Vodafone είναι στο εξωτερικό,εκεί παίζει μόνη της με αυτό το πρόγραμμα.Εκτος και αν θες να πεις κάτι άλλο. 

Στην Wind έχουν "κόφτη". Για την cote δεν ξέρω ...ποτέ δεν ήμουν συνδρομητής της τα τελευταία 25 χρόνια .

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, polaris3 said:

Στην Wind έχουν "κόφτη". Για την cote δεν ξέρω ...ποτέ δεν ήμουν συνδρομητής της τα τελευταία 25 χρόνια .

Συμφωνω μαζί σου αλλά άλλο έχει κόφτη και άλλο πρέπει να κοιτάς τα υπόλοιπα.Στην πράσινη έχει 100tb.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, George6633 said:

Συμφωνω μαζί σου αλλά άλλο έχει κόφτη και άλλο πρέπει να κοιτάς τα υπόλοιπα.Στην πράσινη έχει 100tb.

Εγω ήμουνα την τελευταία 10ετια στο f2g. Για αυτό το έγραψα. Αλλά και με 28 ευρώ αν δώσεις στις άλλες εταιρίες ...σίγουρα θα βλέπεις κάθε μέρα το υπόλοιπο σου.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, polaris3 said:

Εγω ήμουνα την τελευταία 10ετια στο f2g. Για αυτό το έγραψα. Αλλά και με 28 ευρώ αν δώσεις στις άλλες εταιρίες ...σίγουρα θα βλέπεις κάθε μέρα το υπόλοιπο σου.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς,μιλάμε για τα unlimited προγράμματα,28€ πληρώνω με όλες τις εκπτώσεις για το unlimited στην πράσινη και δεν κοιτάω κανένα υπόλοιπο..Τέλος πάντων ας μη συνεχίσουμε το off topic,είναι ενα ολοκληρωμένο πρόγραμμα αυτό της Vodafone από όλες τις απόψεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George6633 said:

Συμφωνω μαζί σου αλλά άλλο έχει κόφτη και άλλο πρέπει να κοιτάς τα υπόλοιπα.Στην πράσινη έχει 100tb.

ειναι σιγουρος ο κοφτης?

3 ώρες πριν, George6633 said:

Σε καμία από τις 3 εταιρίες δεν χρειάζεται να δεις υπόλοιπα στα αντίστοιχα προγράμματα (εκτός αν έχεις σκοπό στην πράσινη να χαλάσεις πάνω από 2000sms).Η διαφορά της Vodafone είναι στο εξωτερικό,εκεί παίζει μόνη της με αυτό το πρόγραμμα.Εκτος και αν θες να πεις κάτι άλλο. 

ποια ειναι η διαφορα στο εξωτερικο?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimitris15 said:

ειναι σιγουρος ο κοφτης?

ποια ειναι η διαφορα στο εξωτερικο?

Ναι αλλά πόσο εύκολο είναι να φτάσεις 100TB.Στο εξωτερικό η Vodafone έχει unlimited data σε σχέση με τις άλλες που έχουν νομίζω 55GB.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Πάμε μία απο την αρχη!!
11/4 έκανα φορητότητα κινητά σταθερά στην vodafone.
Πήρα την προσφορά για τα unlimited ultra η φορητότητα τελειωσε σε 2 μέρες ολα καλά μέχρι εδω.
Η σταθερή και το ιντερνετ το συμβόλαιο λήγει 15/5 που είναι Cosmote.
Μου ειχαν πει μέχρι αρχές του Μαη θα ειχα συνδεθει στην VF αλλα τωρα μου λένε οτι προεκυψε συστημικό πρόβλημα και θα πάρει 2 βδομάδες. Παίρνω στην Cosmote τηλ και ρωτάω παιδια τι γίνεται μετα τις 15/5 πληρώνω παραπάνω; Μου λένε εμείς εδω ακόμα αίτηση φορητότητας δεν εχουμε πάρει για το σταθερο σας αλλα οντως μπορεί να υπάρχει συστημικό θεμα στην vf οπότε να καθυστερήσει η διαδικασια εμείς ομως δεν σας κοβουμε το ιντερνετ απλα αν μείνετε ακόμα ενα μήνα θα πληρώσετε 3 ευρώ παραπάνω επειδη θα ειστε εκτος δεσμευσης ουσιαστικά.
Φυσικά όσο δεν υπάρχει ενεργοποίηση του σταθερού μου στην vf μπορω να τους ρίξω άκυρο σωστα;
Και να ζητήσω ανανέωση με την Cosmote.
Αμα ειναι ότι νάναι και δεν ξέρουν τι γίνεται και πότε θα ολοκληρωθεί η φορητότητα τι να κάνω να περιμένω ακόμη 2 βδομάδες μπάς και γίνει η αλλαγή προς vf ?

Υποτίθεται θα ειχα και έξτρα έκπτωση στα πάγια των κινητών λόγω σταθερής και η σταθερή μου με 50αρα 21,5 το μήνα. Τι μπάχαλο ρε παιδιά και δεν πήραν ενα τηλ να ενημερώσουν παρα εγώ θα πρέπει να βγάλω άκρη γιατι 30 μέρες μετά πότε θα μεταφερθεί η γραμμή.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, zerokill said:

Φυσικά όσο δεν υπάρχει ενεργοποίηση του σταθερού μου στην vf μπορω να τους ρίξω άκυρο σωστα;

Όχι δεν μπορείς. την πάτησα κ εγώ. Υπαναχώρηση σταματάει να υφίσταται είτε με την υπογραφή της αίτησης είτε 14 μέρες μετά και άπαξ και ξεκινήσει η διαδικασία (άσχετα με το ότι κόλλησε) δεν μπορείς να την ακυρώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paanos said:

Όχι δεν μπορείς. την πάτησα κ εγώ. Υπαναχώρηση σταματάει να υφίσταται είτε με την υπογραφή της αίτησης είτε 14 μέρες μετά και άπαξ και ξεκινήσει η διαδικασία (άσχετα με το ότι κόλλησε) δεν μπορείς να την ακυρώσεις. 

Εφόσον δεν έχουν γίνει εργασίες φορητότητας, μια χαρά μπορείς να ακυρώσεις. Δεν έχει ενεργό συμβόλαιο για να το διακόψει, είναι ακόμα στον παλιό πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν περάσουν μήνες εγω θα πληρώνω την Cosmote ;
Συγνωμή η αρχή της σύμβασης οριζεται εγγραφως με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Πηρα στην κοσμοτε Ουδεμία αίτηση αλλαγης εχει ερθει για το σταθερό μου. Σιγά μην πληρώνω 35 ευρω τον μήνα επειδη η vf εχει τα θεματά της! Θα τους τρέξω κανονικά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, paanos said:

Όχι δεν μπορείς. την πάτησα κ εγώ. Υπαναχώρηση σταματάει να υφίσταται είτε με την υπογραφή της αίτησης είτε 14 μέρες μετά και άπαξ και ξεκινήσει η διαδικασία (άσχετα με το ότι κόλλησε) δεν μπορείς να την ακυρώσεις. 

Επειδή και εγώ αντιμετώπισα αντίστοιχο θέμα, μόλις μου το είπαν του έριξα άκυρο στην Vod γιατί η ενεργοποίηση θα έπαιρνε ΕΩΣ 35 εργάσιμες. Έκανα Cosmote και σε  4 εργάσιμες ήμουν Online,

 

Έστειλα email με μια αίτηση και την ταυτότητα μου, με κάλεσαν μετά απο μερικές ημέρες, επιβεβαίωσα και γεια σας.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

e3c190f811040aae5999dad9cd1292a3.jpg
Το μόνο sms που πήρα ήταν στις 20/4
Στις 28 που καλεσα μου είπαν να μην ανησυχώ πάιρνει 2-3 βδομαδες ομως με διαβεβαίωσαν μέχρι τις 15/5 θα ήμουν κανονικά στην vf.
Σήμερα που ρώτησα παλι προέκυψαν συστημικά προβλήματα οπου θέλουμε αλλες 2 βδομάδες. Η Cosmote μου λέει ουδεμία αίτηση αλλαγής έχει έρθει οπότε μετά το πέρας της σύμβασης 15/5 συνεχίζω να είμαι πελάτης τους. Η εξ πελατών της βονταφ εχει καταγράψει το θέμα και θα με ενημερώσουν αν τι και πώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update: σήμερα με πήραν απο vf οτι η αίτηση σταθερης και ίντερνετ το λάθος στην αίτηση προς κοσμοτέ ήταν λάθος και αν τους δώσω λίγο χρόνο ακόμη το πόσο δεν το ήξερε ούτε αυτη και με τα πολλά τους είπα καλοί μου άνθρωποι μπορούμε να ακυρώσουμε τα πάντα και αν υπάρχει θέμα χρέωσης μου λεει οχι τίποτα οπότε ακυρα όλα και αντε γειά.
Δεν ξέρουν τι τους γίνεται πραγματικά παιδιά.
Σε 4 μέρες τελείωνει λοιπόν σταθερό ιντερνετ στην κοσμοτέ και επειδή βαρέθηκα να παίζω διακοπή και εκεί θα πάρω ενα 4G ρούτερ θα πάρω μια εξτρα κάρτα απο το unlimited που έχω και τελείωσε.Μα τους βαρέθηκα όλους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:

Update: σήμερα με πήραν απο vf οτι η αίτηση σταθερης και ίντερνετ το λάθος στην αίτηση προς κοσμοτέ ήταν λάθος και αν τους δώσω λίγο χρόνο ακόμη το πόσο δεν το ήξερε ούτε αυτη και με τα πολλά τους είπα καλοί μου άνθρωποι μπορούμε να ακυρώσουμε τα πάντα και αν υπάρχει θέμα χρέωσης μου λεει οχι τίποτα οπότε ακυρα όλα και αντε γειά.
Δεν ξέρουν τι τους γίνεται πραγματικά παιδιά.
Σε 4 μέρες τελείωνει λοιπόν σταθερό ιντερνετ στην κοσμοτέ και επειδή βαρέθηκα να παίζω διακοπή και εκεί θα πάρω ενα 4G ρούτερ θα πάρω μια εξτρα κάρτα απο το unlimited που έχω και τελείωσε.Μα τους βαρέθηκα όλους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν σε καλύπτει καλώς,εγώ αυτό έχω κάνει στο σπίτι μου που είμαι μόνος μου και όλα κομπλέ. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει καλώς,εγώ αυτό έχω κάνει στο σπίτι μου που είμαι μόνος μου και όλα κομπλέ. 
 

Τι 4G ρουτερ έχεις πάρει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zerokill said:


Τι 4G ρουτερ έχεις πάρει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Της Huawei το R219h 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Α εχεις το μικρό εγώ σκέφτομαι κάτι πιο μεγάλο
bc01d96d80967285f78eb6bcd91c5ce1.jpg
944942fe19de11672a82ea84847af5b5.jpg


Εχω διαβάσει εξαιρετικές κριτικές και ταχύτητες δυνατές νομίζω για το σπίτι είναι ότι καλύτερο.

Θα πάω αυριο να ρωτήσω για την εξτρα σιμ σε κατάστημα της voda

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, zerokill said:

Α εχεις το μικρό εγώ σκέφτομαι κάτι πιο μεγάλο
bc01d96d80967285f78eb6bcd91c5ce1.jpg
944942fe19de11672a82ea84847af5b5.jpg


Εχω διαβάσει εξαιρετικές κριτικές και ταχύτητες δυνατές νομίζω για το σπίτι είναι ότι καλύτερο.

Θα πάω αυριο να ρωτήσω για την εξτρα σιμ σε κατάστημα της voda

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

On 11/5/2022 at 2:26 ΜΜ, zerokill said:

Update: σήμερα με πήραν απο vf οτι η αίτηση σταθερης και ίντερνετ το λάθος στην αίτηση προς κοσμοτέ ήταν λάθος και αν τους δώσω λίγο χρόνο ακόμη το πόσο δεν το ήξερε ούτε αυτη και με τα πολλά τους είπα καλοί μου άνθρωποι μπορούμε να ακυρώσουμε τα πάντα και αν υπάρχει θέμα χρέωσης μου λεει οχι τίποτα οπότε ακυρα όλα και αντε γειά.
Δεν ξέρουν τι τους γίνεται πραγματικά παιδιά.
Σε 4 μέρες τελείωνει λοιπόν σταθερό ιντερνετ στην κοσμοτέ και επειδή βαρέθηκα να παίζω διακοπή και εκεί θα πάρω ενα 4G ρούτερ θα πάρω μια εξτρα κάρτα απο το unlimited που έχω και τελείωσε.Μα τους βαρέθηκα όλους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παιδιά, το ίδια έκανα και εγώ.

Τα κατήργησα όλα, πήρα εξτρα σιμ Cosmote και το παραπάνω ρουτερ και είμαι στα 80-90 down και 13-15 up με μια γραμμή σήμα στο ρούτερ!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.c89410c6103789ccfe3c0a4e9c5228ca.png

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...