Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, cmvr said:

Δεν χρειάστηκε πολλές φορές. Γνωρίζουν τα χάλια του δίκτυου 🤣🤣🤣🤣🤣

Καλά το ξέρω ότι το γνωρίζουν, cosmote έχουν🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ήξερα ότι στο πρόγραμμα "unlimited ultra " ότι και οι κλήσεις είναι δωρεάν και στα κινητά του εξωτερικού. Θεωρούσα μόνο στα σταθερά . Είναι ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι στο πρόγραμμα "unlimited ultra " ότι και οι κλήσεις είναι δωρεάν και στα κινητά του εξωτερικού. Θεωρούσα μόνο στα σταθερά . Είναι ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα. 

Ναι σταθερά κινητά εντός ΕΕ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2/6 ληγει το συμβολαιο και θελω να το κανω καρτοκινητο αν δεν ριξουν την τιμη ακομα περιμενω τηλεφωνο απο το τμημα διακοπων.

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να καλώ από Ελλάδα σε κινητό της Ισπανίας από τα απεριόριστα;
Ναι

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και για το CU combo λέει το ίδιο για την Ευρωπαϊκή Ένωση. Γράφει ακριβώς τα ίδια με τα απεριόριστα. Μόλις το τσεκαρα στο app

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μισό κάτι κατάλαβες λάθος.
Στο CU combo γράφει

Το πακέτο ισχύει για χρήση στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Αυτό δεν σημαίνει οτι μπορείς να παίρνεις τηλ στα κινητά ΕΕ δωρεάν απο ελλαδα όπως στα unlimited ultra! Εννοεί οτι το πακέτο σου μπορει να χρησιμοποιηθεί και στην ΕΕ πχ ιντερνετ η κλήσεις προς εθνικά σταθερά κινητα!!!!

Αν είμαι λάθος ας με διορθώσετε!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:

Μισό κάτι κατάλαβες λάθος.
Στο CU combo γράφει

Το πακέτο ισχύει για χρήση στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Αυτό δεν σημαίνει οτι μπορείς να παίρνεις τηλ στα κινητά ΕΕ δωρεάν απο ελλαδα όπως στα unlimited ultra! Εννοεί οτι το πακέτο σου μπορει να χρησιμοποιηθεί και στην ΕΕ πχ ιντερνετ η κλήσεις προς εθνικά σταθερά κινητα!!!!

Αν είμαι λάθος ας με διορθώσετε!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μα το ίδιο γράφει και για τα 2 unlimited... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

040ef0af9175d165fb1f28c3c96bd176.jpg
Στα unlimited ultra υπάρχει σαφη αναφορα ΠΡΟΣ ΕΕ

855dfe73611c4cdaf1bd2fcd4b80fa15.jpg
Στα CU COMBO Απεριόριστα Γραφει απεριοριστα προς όλους (εθνικά δικτυα)

Η χρήση του ΠΑΚΈΤΟΥ ΣΟΥ ειναι και για την ΕΕ οπως ανάλυσα παραπάνω.

Δεν υπάρχουν δωρεαν κλήσεις προς σταθερά κινητά ΕΕ καλώντας απο Ελλάδα!
Αυτό καταλαβαίνω εγώ καλού κακού και απο το αναλυτικό terms του cu unlimited
319198fd98edff183bd844e25e78f62f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
05e37f11dd316f6ec1dc5b41e3cdd148.jpg

Link to comment
Share on other sites

ανανεωσα το unlimited ultra στα 30.68 μαζι με εκπτωση σταθερης και οικογενιακου πακετου και για το νουμερο της μητερας μου το red start στα 18 ευρω συνολο 48.70. Στυος ορους ομως αναφερει το εξης νεο: Χρονική περίοδος ισχύος (Β): Από τον 13ο μήνα έως και την ημερομηνία λήξης του συμβολαίου
* Μηνιαίο Πάγιο περιόδου (Α) αυξημένο κατά έως 1,50€ με ΦΠΑ και Φόρο Κινητής (ή κατά έως 1,36€ με ΦΠΑ και απαλλαγή Φόρου Κινητής), λόγω
αναπροσαρμογής του πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου*
απο την voda ειπαν οτι θα εξαρτηθει απο τον πληθωρισμο αν θα αυξηθει το παγιο. Τσεκαρα το προηγουμενο συμβολαιο και δεν υπαρχει αυτο

 

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dimitris15 said:

ανανεωσα το unlimited ultra στα 30.68 μαζι με εκπτωση σταθερης και οικογενιακου πακετου και για το νουμερο της μητερας μου το red start στα 18 ευρω συνολο 48.70. Στυος ορους ομως αναφερει το εξης νεο: Χρονική περίοδος ισχύος (Β): Από τον 13ο μήνα έως και την ημερομηνία λήξης του συμβολαίου
* Μηνιαίο Πάγιο περιόδου (Α) αυξημένο κατά έως 1,50€ με ΦΠΑ και Φόρο Κινητής (ή κατά έως 1,36€ με ΦΠΑ και απαλλαγή Φόρου Κινητής), λόγω
αναπροσαρμογής του πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου*
απο την voda ειπαν οτι θα εξαρτηθει απο τον πληθωρισμο αν θα αυξηθει το παγιο. Τσεκαρα το προηγουμενο συμβολαιο και δεν υπαρχει αυτο

 

Είναι καινούργιο αυτό,έχει δεν έχει ένα μήνα που βγήκε. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούργιο αυτό,έχει δεν έχει ένα μήνα που βγήκε. 
Αν κατάλαβα καλά μετά το 12μηνο θα ανέβει η τιμή κατά 1.50;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dimitris15 said:

Αν κατάλαβα καλά μετά το 12μηνο θα ανέβει η τιμή κατά 1.50;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι,έως 1,5€ θα αυξηθεί.. Τωρα πόσο ακριβώς στον κάθε συνδρομητή και πως θα το υπολογίσουν δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Ναι,έως 1,5€ θα αυξηθεί.. Τωρα πόσο ακριβώς στον κάθε συνδρομητή και πως θα το υπολογίσουν δεν ξέρω.

η απαντηση της voda Όπως βλέπετε στο συμβόλαιό σας αναφέρεται η τιμή για την οποία σας έχουμε ενημερώσει έως και το 12ο μήνα και υπάρχει αναπροσαρμογή από τον 12ο μήνα μόνο κι έπειτα. Επειδή γνωρίζουμε ότι με τη μεταβολή του πληθωρισμού θα υπάρχει αύξηση σε όλη την αγορά και θέλοντας να είμαστε απόλυτα διαφανείς, έχουμε συμπεριλάβει την αναπροσαρμογή αυτή στο συμβόλαιό σας, ώστε να έχουμε απαραίτητα την συναίνεσή σας. Η Vodafone έχει φροντίσει παρά την άνοδο των τιμών σε όλη την αγορά να σας εξασφαλίσει τη μέγιστη δυνατή έκπτωση για το 24μηνο συμβόλαιο σας και μάλιστα με χαμηλότερη αρχική τιμή για τους πρώτους 12 μήνες και στη συνέχεια με μια αύξηση που δε θα ξεπερνάει το 1,5€ με φόρους έως και τη λήξη του συμβολαίου σας. Ανεξάρτητα λοιπόν από το πώς θα κινηθεί η αγορά μετά τους 12 μήνες, εσείς θα συνεχίσετε να απολαμβάνετε το πρόγραμμα xx με το χαμηλότερο δυνατό κόστος. Με τον όρο αυτό που προσθέσαμε στο συμβόλαιο είναι οι πελάτες μας πλήρως προστατευμένοι.

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitris15 said:

η απαντηση της voda Όπως βλέπετε στο συμβόλαιό σας αναφέρεται η τιμή για την οποία σας έχουμε ενημερώσει έως και το 12ο μήνα και υπάρχει αναπροσαρμογή από τον 12ο μήνα μόνο κι έπειτα. Επειδή γνωρίζουμε ότι με τη μεταβολή του πληθωρισμού θα υπάρχει αύξηση σε όλη την αγορά και θέλοντας να είμαστε απόλυτα διαφανείς, έχουμε συμπεριλάβει την αναπροσαρμογή αυτή στο συμβόλαιό σας, ώστε να έχουμε απαραίτητα την συναίνεσή σας. Η Vodafone έχει φροντίσει παρά την άνοδο των τιμών σε όλη την αγορά να σας εξασφαλίσει τη μέγιστη δυνατή έκπτωση για το 24μηνο συμβόλαιο σας και μάλιστα με χαμηλότερη αρχική τιμή για τους πρώτους 12 μήνες και στη συνέχεια με μια αύξηση που δε θα ξεπερνάει το 1,5€ με φόρους έως και τη λήξη του συμβολαίου σας. Ανεξάρτητα λοιπόν από το πώς θα κινηθεί η αγορά μετά τους 12 μήνες, εσείς θα συνεχίσετε να απολαμβάνετε το πρόγραμμα xx με το χαμηλότερο δυνατό κόστος. Με τον όρο αυτό που προσθέσαμε στο συμβόλαιο είναι οι πελάτες μας πλήρως προστατευμένοι.

Τι εννοεί ο ποιητής( Vodafone) εδώ;Ότι οι υπόλοιποι θα κάνουν αύξηση απλά δεν μας το λενε;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί ο ποιητής( Vodafone) εδώ;Ότι οι υπόλοιποι θα κάνουν αύξηση απλά δεν μας το λενε;

Όχι μάλλον θέλει να είναι ξεκάθαρη από την αρχή.(Αν δεν το πει θα σου δώσει δικαίωμα καταγγελίας της συμβασης στο 12μηνο)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dimitris15 said:

Χρονική περίοδος ισχύος (Β): Από τον 13ο μήνα έως και την ημερομηνία λήξης του συμβολαίου
* Μηνιαίο Πάγιο περιόδου (Α) αυξημένο κατά έως 1,50€ με ΦΠΑ και Φόρο Κινητής (ή κατά έως 1,36€ με ΦΠΑ και απαλλαγή Φόρου Κινητής), λόγω
αναπροσαρμογής του πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου*
απο την voda ειπαν οτι θα εξαρτηθει απο τον πληθωρισμο αν θα αυξηθει το παγιο. Τσεκαρα το προηγουμενο συμβολαιο και δεν υπαρχει αυτο

 

Δηλαδή μπορούμε και εμείς με τη σειρά μας να πούμε στην αγαπητή Vodafone, λόγο μείωσης του μισθού θα σας δίνουμε 15€ λιγότερα από ότι λέει το πάγιο.

Τι ανοησίες είναι αυτά που εφευρίσκουν. Το δίκτυο τους από τον ήλιο δεν δουλεύει? Άρα λοιπόν ούτε ρεύμα δεν πληρώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς στο λένε από την αρχή, ώστε να μην έχεις δικαίωμα προωρης διακοπής συμβολαίου χωρίς πεναλτι λόγω μονομερούς αλλαγής στο συμβόλαιο. Έτσι θα μπορουν να κάνουν αύξηση παγιου, χωρίς περισσοτερες παροχες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς στο λένε από την αρχή, ώστε να μην έχεις δικαίωμα προωρης διακοπής συμβολαίου χωρίς πεναλτι λόγω μονομερούς αλλαγής στο συμβόλαιο. Έτσι θα μπορουν να κάνουν αύξηση παγιου, χωρίς περισσοτερες παροχες. 

Βασικά αυτό υπάρχει μόνο στα unlimited ultra συμβόλαια που δεν υπάρχει κάτι να σου δώσουν αφού όλα είναι απεριόριστα.
Η αύξηση που μπορεί να γίνει απο τον 12ο μήνα είναι εώς 1,5 ευρώ τον μήνα εφόσον ο πληθωρισμός μείνει ψηλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zerokill said:


Βασικά αυτό υπάρχει μόνο στα unlimited ultra συμβόλαια που δεν υπάρχει κάτι να σου δώσουν αφού όλα είναι απεριόριστα.
Η αύξηση που μπορεί να γίνει απο τον 12ο μήνα είναι εώς 1,5 ευρώ τον μήνα εφόσον ο πληθωρισμός μείνει ψηλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι, αλλά πριν σε κάποια αλλαγή πακετου μπορούσες να φυγεις αζημιως. Με αυτό το 1,5€ που σου λέει από την αρχή, δεν μπορείς να φύγεις. Με άλλα λόγια σου λέει "θα σου ανεβάσω το παγιο και θα σου αρέσει". Καλά κάνει, αφου ο κόσμος το δέχεται. Εγώ στη θέση της βονταφον θα έβαζα 5€ κάθε χρόνο και παλι θα το δεχόταν ο κόσμος. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν τώρα αλλάξει κάτι αλλο στο συμβόλαιο μου μονομερώς και εις βάρος μου φυσικά και μπορώ να φύγω αζημιώς.
Το 1,5 ευρω για το unlimited ultra είναι ψίχουλο στην τιμή που το δώσανε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Ναι αν τώρα αλλάξει κάτι αλλο στο συμβόλαιο μου μονομερώς και εις βάρος μου φυσικά και μπορώ να φύγω αζημιώς.
Το 1,5 ευρω για το unlimited ultra είναι ψίχουλο στην τιμή που το δώσανε


Sent from my iPhone using Tapatalk

και στα 32 παιδια παλι συμφερει ειναι το απολυτο προγραμμα ανοιγει νεες προοπτικες στον χρηστη

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

και στα 32 παιδια παλι συμφερει ειναι το απολυτο προγραμμα ανοιγει νεες προοπτικες στον χρηστη

Εννοείται.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...