Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν του φτάνουν αυτά και του περισσεύουν τότε θα βγαίνει με 12€ στα μισά δηλαδή χρήματα με το πακέτο combo M που δινει 700 προς όλους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

Θα του τα μεταφερω. Με την ελπιδα να του κανουν καλη προσφορα ωστε να μεινει με το συμβολαιο πχ αμα θελει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο υπέγραψα τα έγγραφα από τον courier για άμεση ενεργοποίηση στο unlimited ultra από συμβόλαιο Cosmote..Αν προλάβει η Cosmote να μου δώσει κάποια σοβαρή πρόταση σε σχέση με τα τωρινά δεδομένα των προγραμμάτων (γιατί μετά από αίτημα φορητοτητας τα 34.87€ για έναν συνδρομητή που είναι μια ζωή οικογενειακώς στην Cosmote με σταθερά και κινητό δεν τα θεωρώ καλή πρόταση) το βλέπουμε.Προς το παρόν υπέγραψα στα 34.78€(βγαίνει 31.62€ με απαλλαγή τελών) και ενα πάγιο δώρο.Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι το πινακάκι που βλέπω για ποινή πρόωρης διακοπής.Τους πρώτους 2 μήνες είναι στα 63.24€ και μετά ανεβαίνει κατακόρυφα στα 173.91€ και αρχίζει και πέφτει σιγά σιγά...Αυτο υπάρχει κάποιος λόγος που τους 2 πρώτους μήνες είναι σχετικά χαμηλά και έπειτα ανεβαίνει τόσο; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, George6633 said:

Πριν λίγο υπέγραψα τα έγγραφα από τον courier για άμεση ενεργοποίηση στο unlimited ultra από συμβόλαιο Cosmote..Αν προλάβει η Cosmote να μου δώσει κάποια σοβαρή πρόταση σε σχέση με τα τωρινά δεδομένα των προγραμμάτων (γιατί μετά από αίτημα φορητοτητας τα 34.87€ για έναν συνδρομητή που είναι μια ζωή οικογενειακώς στην Cosmote με σταθερά και κινητό δεν τα θεωρώ καλή πρόταση) το βλέπουμε.Προς το παρόν υπέγραψα στα 34.78€(βγαίνει 31.62€ με απαλλαγή τελών) και ενα πάγιο δώρο.Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι το πινακάκι που βλέπω για ποινή πρόωρης διακοπής.Τους πρώτους 2 μήνες είναι στα 63.24€ και μετά ανεβαίνει κατακόρυφα στα 173.91€ και αρχίζει και πέφτει σιγά σιγά...Αυτο υπάρχει κάποιος λόγος που τους 2 πρώτους μήνες είναι σχετικά χαμηλά και έπειτα ανεβαίνει τόσο; 

Είναι κανονισμός της ΕΕΤΤ που ορίζει πως σε περίπτωση που επιθυμεί ο πελάτης να σπάσει την δέσμευση του τους δυο πρώτους μήνες θα πληρώσει μόνο δυο πάγια. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, George6633 said:

Πριν λίγο υπέγραψα τα έγγραφα από τον courier για άμεση ενεργοποίηση στο unlimited ultra από συμβόλαιο Cosmote..Αν προλάβει η Cosmote να μου δώσει κάποια σοβαρή πρόταση σε σχέση με τα τωρινά δεδομένα των προγραμμάτων (γιατί μετά από αίτημα φορητοτητας τα 34.87€ για έναν συνδρομητή που είναι μια ζωή οικογενειακώς στην Cosmote με σταθερά και κινητό δεν τα θεωρώ καλή πρόταση) το βλέπουμε.Προς το παρόν υπέγραψα στα 34.78€(βγαίνει 31.62€ με απαλλαγή τελών) και ενα πάγιο δώρο.Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι το πινακάκι που βλέπω για ποινή πρόωρης διακοπής.Τους πρώτους 2 μήνες είναι στα 63.24€ και μετά ανεβαίνει κατακόρυφα στα 173.91€ και αρχίζει και πέφτει σιγά σιγά...Αυτο υπάρχει κάποιος λόγος που τους 2 πρώτους μήνες είναι σχετικά χαμηλά και έπειτα ανεβαίνει τόσο; 

Αν σου δίνουν το gigamax με όλα απεριόριστα στα 34,87 είναι καλή η προσφορά νομίζω.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Αν σου δίνουν το gigamax με όλα απεριόριστα στα 34,87 είναι καλή η προσφορά νομίζω.

Είναι πολύ καλή προσφορά δεν αντιλέγω,απλά δεν ένιωσα ευχαριστημένος που μετά από αίτημα φορητοτητας μου κόψανε ουσιαστικά 2€ από την προσφορά που τρέχει τώρα στο site και αν ήθελα να την έχω θα πήγαινα σε άλλη εταιρία σαν καρτοκινητό και θα γυρνούσα.Οταν ένας πελάτης με Cosmote ONE,όλα τα κινητά της οικογένειας και με συμβόλαιο που πέρα από την εμπροθεσμη πληρωμή σου ανανεώνει και ένα καρτοκινητό μέσω λογαριασμού κάθε μήνα 10-15€ σταθερά δεν προσπαθείς να τον κρατήσεις με 2€ έκπτωση.Ναι το unlimited Medium που μου δώσανε ήταν μια πολύ καλή τιμή(30€) αλλά επειδή οι ανάγκες αλλάζουν και μετά από συζήτηση με τα παιδιά εδώ στο forum σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να έχω και τα λεπτά απεριόριστα για τα επόμενα 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, George6633 said:

Είναι πολύ καλή προσφορά δεν αντιλέγω,απλά δεν ένιωσα ευχαριστημένος που μετά από αίτημα φορητοτητας μου κόψανε ουσιαστικά 2€ από την προσφορά που τρέχει τώρα στο site και αν ήθελα να την έχω θα πήγαινα σε άλλη εταιρία σαν καρτοκινητό και θα γυρνούσα.Οταν ένας πελάτης με Cosmote ONE,όλα τα κινητά της οικογένειας και με συμβόλαιο που πέρα από την εμπροθεσμη πληρωμή σου ανανεώνει και ένα καρτοκινητό μέσω λογαριασμού κάθε μήνα 10-15€ σταθερά δεν προσπαθείς να τον κρατήσεις με 2€ έκπτωση.Ναι το unlimited Medium που μου δώσανε ήταν μια πολύ καλή τιμή(30€) αλλά επειδή οι ανάγκες αλλάζουν και μετά από συζήτηση με τα παιδιά εδώ στο forum σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να έχω και τα λεπτά απεριόριστα για τα επόμενα 2 χρόνια.

Σωστά. Έτσι όπως το θέλεις τώρα και με το σκεπτικό σου αναλυμενο, συμφωνώ απόλυτα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα το ραντεβού με τον Courier είχαμε βάλει ωράριο 9-11 να έρθει.Με πήραν κατά τις 11:30 από τη Vodafone να με ρωτήσουν αν έχω παραλάβει τους είπα ότι δεν ήρθε ακόμα,στείλανε email στα ΕΛΤΑ Τρικάλων και μέσα στο επόμενο μισάωρο είχε έρθει ο άνθρωπος και υπέγραψα.Πριν λίγο με ξαναπήραν από τα κεντρικά,με ρώτησαν αν έχω παραλάβει αν ήταν μέσα η sim και αν υπήρξε κάποιο πρόβλημα κατά την διαδικασία ή πήγαν όλα καλά και με ενημέρωσε ότι αύριο το απόγευμα περίπου θα χαθεί το σήμα και να βάλω την sim τους.Αψογη αντιμετώπιση,δείχνοντας ενδιαφέρον από την αρχή μέχρι το τέλος..Τωρα να φανταστώ από το πρωί μέχρι το απόγευμα θα δει η Cosmote την αίτηση και θα έχει τον χρόνο να με πάρει τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα το ραντεβού με τον Courier είχαμε βάλει ωράριο 9-11 να έρθει.Με πήραν κατά τις 11:30 από τη Vodafone να με ρωτήσουν αν έχω παραλάβει τους είπα ότι δεν ήρθε ακόμα,στείλανε email στα ΕΛΤΑ Τρικάλων και μέσα στο επόμενο μισάωρο είχε έρθει ο άνθρωπος και υπέγραψα.Πριν λίγο με ξαναπήραν από τα κεντρικά,με ρώτησαν αν έχω παραλάβει αν ήταν μέσα η sim και αν υπήρξε κάποιο πρόβλημα κατά την διαδικασία ή πήγαν όλα καλά και με ενημέρωσε ότι αύριο το απόγευμα περίπου θα χαθεί το σήμα και να βάλω την sim τους.Αψογη αντιμετώπιση,δείχνοντας ενδιαφέρον από την αρχή μέχρι το τέλος..Τωρα να φανταστώ από το πρωί μέχρι το απόγευμα θα δει η Cosmote την αίτηση και θα έχει τον χρόνο να με πάρει τηλέφωνο;

Εγώ χθες υπέγραψα σήμερα συνδέθηκα στο δικτυο.Ναι αύριο λογικά θα σε ξανακαλέσουν απο την κοσμοτέ εμένα με πήρα σήμερα το μεσημέρι φυσικά δεν πήρα κάτι καλύτερο στις 7 μου ήρθε το εξής6862066a0f456e3254db5e7fc506dc30.jpg

Χάνεται το σήμα του παλιού παρόχου αλλαζεις σιμ και αυτό ηταν

Καλως ηλθαμε και ο θεός βοηθός


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Just now, zerokill said:


Εγώ χθες υπέγραψα σήμερα συνδέθηκα στο δικτυο.Ναι αύριο λογικά θα σε ξανακαλέσουν απο την κοσμοτέ εμένα με πήρα σήμερα το μεσημέρι φυσικά δεν πήρα κάτι καλύτερο στις 7 μου ήρθε το εξής6862066a0f456e3254db5e7fc506dc30.jpg

Χάνεται το σήμα του παλιού παρόχου αλλαζεις σιμ και αυτό ηταν

Καλως ηλθαμε και ο θεός βοηθός emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακόμα και την τελευταία στιγμή δηλαδή δεν είχαν την διάθεση να σε κρατήσουν σαν πελάτη;Σ ακολουθώ αύριο από ότι φαίνεται λοιπόν..Για να δούμε τι θα δούμε.Καλη αρχή και χωρίς θέματα εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή προσφορά δεν αντιλέγω,απλά δεν ένιωσα ευχαριστημένος που μετά από αίτημα φορητοτητας μου κόψανε ουσιαστικά 2€ από την προσφορά που τρέχει τώρα στο site και αν ήθελα να την έχω θα πήγαινα σε άλλη εταιρία σαν καρτοκινητό και θα γυρνούσα.Οταν ένας πελάτης με Cosmote ONE,όλα τα κινητά της οικογένειας και με συμβόλαιο που πέρα από την εμπροθεσμη πληρωμή σου ανανεώνει και ένα καρτοκινητό μέσω λογαριασμού κάθε μήνα 10-15€ σταθερά δεν προσπαθείς να τον κρατήσεις με 2€ έκπτωση.Ναι το unlimited Medium που μου δώσανε ήταν μια πολύ καλή τιμή(30€) αλλά επειδή οι ανάγκες αλλάζουν και μετά από συζήτηση με τα παιδιά εδώ στο forum σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να έχω και τα λεπτά απεριόριστα για τα επόμενα 2 χρόνια.
Στο είχα πει και εγώ νομίζω για τα απεριόριστα λεπτά... Οι ανάγκες ακριβώς όπως το είπες, αλλάζουν συνεχώς. Δεν άξιζε για μια πολύ μικρή διαφορά να μην έχεις και απεριόριστα λεπτά...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DjTony said:

Στο είχα πει και εγώ νομίζω για τα απεριόριστα λεπτά... Οι ανάγκες ακριβώς όπως το είπες, αλλάζουν συνεχώς. Δεν άξιζε για μια πολύ μικρή διαφορά να μην έχεις και απεριόριστα λεπτά...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ακριβώς αυτο μπορεί μετά από 6-7 μήνες να γίνει κάτι και να χρειάζομαι το τηλέφωνο κάθε μέρα...και αφού αποφάσισα να πάω στο τελείως απεριόριστο δεν μου άρεσε η τιμή που μου το έδωσε Η Cosmote σαν πελάτη που έχει κάνει αίτημα φορητοτητας.Θα μου πεις πριν λίγο καιρό και μόνο στην σκέψη για τέτοιες τιμές ούτε καν θα το πιστεύαμε,αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε οτι στα unlimited ultra και τα σταθερά και τα κινητά εντός ΕΕ είναι δωρεάν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί εν τέλει να μην προχώρησα το συμβόλαιο με τη Vodafone λόγω σήματος σε κάποια συγκεκριμένα σημεία που το ίντερνετ είναι βασικό εργαλείο για την εργασία μου και κινούμαι συνέχεια,αλλά μόνο τα καλύτερα έχω να πω για την εξυπηρέτηση και τον τρόπο αντιμετώπισης που είχα.Αν στο μέλλον βελτιώσει το δίκτυο της και έχει αντίστοιχες προσφορές θα δώσω μια ευκαιρία. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, George6633 said:

Μπορεί εν τέλει να μην προχώρησα το συμβόλαιο με τη Vodafone λόγω σήματος σε κάποια συγκεκριμένα σημεία που το ίντερνετ είναι βασικό εργαλείο για την εργασία μου και κινούμαι συνέχεια,αλλά μόνο τα καλύτερα έχω να πω για την εξυπηρέτηση και τον τρόπο αντιμετώπισης που είχα.Αν στο μέλλον βελτιώσει το δίκτυο της και έχει αντίστοιχες προσφορές θα δώσω μια ευκαιρία. 

Την ίδια εικόνα έχω κι εγώ, την ίδια εικόνα "διαφημίζω" και προς τους υπόλοιπους. 

Στην περιοχή που εργάζομαι  και η cosmote ακόμα δεν ξεχωρίζει. 

Στο "σπίτι" έχω σχεδόν τριπλή ταχύτητα, στο σπίτι όμως έχω σταθερή γραμμή. 

Θα βρεθώ εντός των ημερών στην ευρύτερη περιοχή που κινούμαι συνήθως, αν δεν έχει μεγάλη διαφορά  Καιυπήρχε κάποια τρομερή οικονομική προσφορά από Vodafone ίσως το σκεφτόμουν ξανά. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τρεις σχεδόν εβδομάδες στην Voda με το νέο μου πρόγραμμα (Giga Unlimited Ultra) είμαι αρκετά ενθουσιασμένος . Πλέον το "άγχος" της ομιλίας και δεδομένων δεν υπάρχει . Ειδικά το δώρο (μια έξτρα sim ) για διαμοιρασμό των data ήταν ότι καλύτερο . Μακάρι αυτός ο ενθουσιασμός να μείνει μέχρι το τέλος του συμβολαίου. Καλό Πάσχα σε όλους .

Link to comment
Share on other sites

2 συνδέσεις πέφτει στα 27 κατι (54 σύνολικα τελική τιμη) με σταθερό
Αυτήν την τιμή πήρα εγώ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή από Cu σε unlimited ultra δεν ισχύει η προσφορά(το γράφει και στο site για νέους αριθμούς και φορητοτητα).Περα από τη λύση της φορητότητας και επιστροφή με αίτηση για αυτό το συμβόλαιο,γνωρίζει κάποιος πόσο το δίνει σε αλλαγή από Cu γιατί δεν το βρίσκω; 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, George6633 said:

Για αλλαγή από Cu σε unlimited ultra δεν ισχύει η προσφορά(το γράφει και στο site για νέους αριθμούς και φορητοτητα).Περα από τη λύση της φορητότητας και επιστροφή με αίτηση για αυτό το συμβόλαιο,γνωρίζει κάποιος πόσο το δίνει σε αλλαγή από Cu γιατί δεν το βρίσκω; 

Πιο παλιά το είχαν το Unlimited στα 36.2 αλλά μόνο αν είχες και το σταθερό σου σ ΄αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στα unlimited ultra οι κλήσεις προς σταθερά & κινητά ΕΕ είναι δωρεάν ξέρουμε τι ισχύει για Ηνωμένο Βασίλειο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:

Να ρωτήσω στα unlimited ultra οι κλήσεις προς σταθερά & κινητά ΕΕ είναι δωρεάν ξέρουμε τι ισχύει για Ηνωμένο Βασίλειο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και για Αγγλία ισχύουν για την ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Και για Αγγλία ισχύουν για την ώρα. 

Ωραία ευχαριστώ.Καλή φάση γιατί με τόσους φίλους και συνεργάτες έξω μεγάλη ευκολία να τους καλείς δωρεάν και απεριόριστα και στα κινητά τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος πραγματικά λόγος που στεναχωρήθηκα που έφυγα από την Vodafone είναι η ποιότητα της εξυπηρέτησης πελατών που οι άλλοι ούτε με το κιάλι δεν την πιάνουν. Σε 5 λεπτά έλυνα όλα τα θέματα μου. Ήρθε ο τελευταίος λογαριασμός λόγο της μεταφοράς στο άλλο δίκτυο 180 ευρώ περίπου και τηλεφώνησα για να τσεκάρω τι γίνεται αφού είχαν πει ατελώς διακοπή. Οι άνθρωποι εξήγησαν ότι θα γίνει πίστωση του ποσού πίσω. Κρίμα πραγματικά ενώ έχει το φάσμα η εταιρία να μην μπορεί να ακολουθήσει σε επενδύσεις τον ανταγωνισμό και να έχει μείνει τόσο πίσω σε θέμα δικτύου ακόμα και μέσα στην Αθήνα σε κεντρικά σημεία.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

Ο μόνος πραγματικά λόγος που στεναχωρήθηκα που έφυγα από την Vodafone είναι η ποιότητα της εξυπηρέτησης πελατών που οι άλλοι ούτε με το κιάλι δεν την πιάνουν. Σε 5 λεπτά έλυνα όλα τα θέματα μου. Ήρθε ο τελευταίος λογαριασμός λόγο της μεταφοράς στο άλλο δίκτυο 180 ευρώ περίπου και τηλεφώνησα για να τσεκάρω τι γίνεται αφού είχαν πει ατελώς διακοπή. Οι άνθρωποι εξήγησαν ότι θα γίνει πίστωση του ποσού πίσω. Κρίμα πραγματικά ενώ έχει το φάσμα η εταιρία να μην μπορεί να ακολουθήσει σε επενδύσεις τον ανταγωνισμό και να έχει μείνει τόσο πίσω σε θέμα δικτύου ακόμα και μέσα στην Αθήνα σε κεντρικά σημεία.

Το θέμα είναι και να μη χρειάζεται να μιλάς και με την εξυπηρέτηση πελατών πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Just now, user2163 said:

Το θέμα είναι και να μη χρειάζεται να μιλάς και με την εξυπηρέτηση πελατών πολλές φορές.

Δεν χρειάστηκε πολλές φορές. Γνωρίζουν τα χάλια του δίκτυου 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...