Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο μήπως τους πιέσουμε περισσότερο και δώσουν καμία καλύτερη προσφορά;

Από ότι βλέπω σε κάποιους συνεχίζουν να δίνουν το unlimited ultra σε τιμές black friday ή και καλύτερα με συνδυασμό σταθερής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εμένα θα με ενδιέφερε το ultra στο 30ρι για φορητότητα από καρτοκινητο άλλης εταιρείας.Οι τρέχουσες τιμές στη σελίδα τους είναι αλλού..

Το χει καταφέρει κανείς;Να μιλήσω τηλεφωνικά ή να στραφώ σε κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ReaperX said:

Κι εμένα θα με ενδιέφερε το ultra στο 30ρι για φορητότητα από καρτοκινητο άλλης εταιρείας.Οι τρέχουσες τιμές στη σελίδα τους είναι αλλού..

Το χει καταφέρει κανείς;Να μιλήσω τηλεφωνικά ή να στραφώ σε κατάστημα;

Τηλεφωνικά μόνο θα πετύχεις να κανείς συμβόλαιο στα 30€.
Η γνώμη μου είναι αν σε καλύπτει το δίκτυο, αξίζει η αλλαγή σε Vodafone. Εγώ το κατέβασα στα 27€ με δώρο MiFi 4G+Internet 4 sharing εξτρα κάρτα. Επιπλέον έχω σταθερό Adsl όπου το σταθερό το χρησιμοποιεί πολυ(μεγάλης ηλικίας συγγενής) και όσο πιο οικονομικό γίνεται με 17€. 
Ένα μήνα πλέον με το Unlimited,γλυτωσα το άγχος της καρτας να βάλω. Ταχύτητες είναι οκ,στο νησί ειδικά έκανα τη δουλειά μου και δεν τραβούσα τα μαλλιά μου όπως με την μπλε. Πολύ καλύτερο Upload γενικότερα, όμως το ping σε ώρες αιχμής είναι ψηλό.

Λίγο να έκαναν καλύτερο σχεδιασμό και να μην γίνονται αυτά τα χάλια με τις εναλλαγές και την αστάθεια στο 4G με αποτέλεσμα να σε γυρνάει σε 2G-3G και να κόβεται η κλήση αν είναι δυνατόν, φτάσαμε 2022 και είμαστε στη χρόνια όπου το 3G θα σταματήσει να εκπέμπει.

Συμπέρασμα, αξίζει η Vodafone στη κινητή αν σε καλύπτει πρώτα και ειδικά αν είσαι φοιτητής είτε θέλεις το Unlimited. 
Έχει ένα καλό δίκτυο,με αποδέκτες ταχύτητες ώστε να κανείς τη δουλειά σου, εξυπηρέτηση πελατών που είναι δίπλα στον πελάτη. Από το 2017 που είμαι στο δίκτυο,μπορώ να πω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχα ήταν με τη σταθερή. Στο κομμάτι της κινητης,Θεσσαλονίκη τον Δεκέμβριο ήταν πολύ καλύτερα από το καλοκαίρι. Μόνο σε ένα σημείο είχε θέμα που πήγα, στη Θεμιστοκλή Σοφούλη στη Καλαμαριά και σε ένα χωριό στο Κιλκίς όπου σερνόταν τελείως.

 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, makisg4 said:

Τελικά μετά την λήξη του συμβολαίου παραμένει η τιμή στα ίδια με αυτόματη μετατροπή σε αορίστου χρόνου ή προχωράνε σε αύξηση; Ξέρουμε τι αποφάσισε η εεετ; 

Και εγω θα ηθελα να ξερω αν ισχυει αυτο. Κανονικα απο το καλοκαιρι και μετα εχει αλλαξει και δεν μπορουν να σου αλλαξουν τις τιμες που εχεις.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Nikolas14 said:

... Μόνο σε ένα σημείο είχε θέμα που πήγα...

... και σε ένα χωριό στο Κιλκίς όπου σερνόταν τελείως.

Στατιστικά αν το πιάσουμε, στο χωριό μου θα ήρθες 😁

(φτου να μην φέρω γρουσουζιά, καλά δείγματα έχει για την ώρα) 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, andreasomageiras said:

Στατιστικά αν το πιάσουμε, στο χωριό μου θα ήρθες 😁

(φτου να μην φέρω γρουσουζιά, καλά δείγματα έχει για την ώρα) 

Άσπρο Κιλκίς ήμουν,το γράφω κι ολας. 
Και εκεί χωριό μου είναι 😂😂

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nikolas14 said:

Άσπρο Κιλκίς ήμουν,το γράφω κι ολας. 
Και εκεί χωριό μου είναι 😂😂

Από απέναντι είμαι εγώ, από Άγιο Πέτρο κατάγομαι και στον Ευρωπό κατοικώ. 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, andreasomageiras said:

Από απέναντι είμαι εγώ, από Άγιο Πέτρο κατάγομαι και στον Ευρωπό κατοικώ. 😁

Από την άλλη μεριά του άξιου,κατάλαβα. 
Επειδή είναι λόφος εκεί για αυτό και η κάλυψη αν έρχεται από εκεί είναι μειωμένη. 
Γενικοτερα 2G/3G λειτουργεί στη περιοχή, αλλά το 4G μόνο έξω και αυτό με το ζόρι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, και καλη χρονια. Ειμαι χρονια συνδρομητης vodafone κινητη και σταθερο. Καθε χρονο αυξανουν το παγιο κινητου με προσχημα αυξηση mb κλπ. Εγω ειπα ειμαι ευχαριστημενος με το προγραμμα μου και αντι να μου το αφησουν ιδια τιμη μου το αυξανουν.!!

Ελεγα Να κανω αιτηση φορητοτητας wind. Βρισκω το ιδιο προγραμμα με 6 ευρω λιγοτερα. Ισως ετσι κανουν καλη αντιπροσφορα,γιατι στα τηλεφωνηματα που εκανα λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο.

Να κανω μεσω διαδικτυου?

Link to comment
Share on other sites

Πότε λήγει το συμβόλαιό σου; Αν δεν θυμάσαι, μπορείς να το δεις μέσω του vodafone.gr μπαίνοντας με τους κωδικούς σου. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, cmeletis said:

Καλημερα παιδια, και καλη χρονια. Ειμαι χρονια συνδρομητης vodafone κινητη και σταθερο. Καθε χρονο αυξανουν το παγιο κινητου με προσχημα αυξηση mb κλπ. Εγω ειπα ειμαι ευχαριστημενος με το προγραμμα μου και αντι να μου το αφησουν ιδια τιμη μου το αυξανουν.!!

Ελεγα Να κανω αιτηση φορητοτητας wind. Βρισκω το ιδιο προγραμμα με 6 ευρω λιγοτερα. Ισως ετσι κανουν καλη αντιπροσφορα,γιατι στα τηλεφωνηματα που εκανα λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο.

Να κανω μεσω διαδικτυου?

Δεν θα πήγαινα στη Wind,γιατί δεν θα ξεμπλέξεις εύκολα. Παθών διότι πήγα από καρτοπρογραμμα στο W Unlimited και το γύρισα σε Vodafone Giga Unlimitied Ultra με την προσφορά της Black Friday. Στα ίδια σημεία πάντως η Wind παίζει χειρότερα, Θεσσαλονίκη που δοκίμασα και ειδικά Κεφαλονιά,είχα πολλά προβλήματα και με καταγγελίες προσπαθώ να λύσω το θέμα μου.

Θα πήγαινα Cosmote,όπου κάνει καλύτερες τιμές στο συνδυαστικό και στο σταθερό είναι καλύτερη με διαφορά έναντι της Vodafone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχει λήξει πριν 10 ημερες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τώρα είναι λίγο αργά.Το παζάρι και το ψαχτίρι το κάνεις στον μήνα πρίν λήξει το συμβόλαιο.Χωρίς την «απειλη» φορητότητας η καρτοκινητό συνήθως το παίζουν σκληροί.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να πάρεις τηλέφωνο στις εταιρείες και να ζητήσεις προσφορές και ανάλογα αποφασίζεις.Και όσο πιο γρήγορα τόσο θα βγεις κερδισμένος γιατί λογικά το συμβόλαιο σου τρέχει χωρίς εκπτώσεις και φυσικά θα δείς αυξηση στον επόμενο λογαριασμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zerokill said:


Τώρα είναι λίγο αργά.Το παζάρι και το ψαχτίρι το κάνεις στον μήνα πρίν λήξει το συμβόλαιο.Χωρίς την «απειλη» φορητότητας η καρτοκινητό συνήθως το παίζουν σκληροί.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να πάρεις τηλέφωνο στις εταιρείες και να ζητήσεις προσφορές και ανάλογα αποφασίζεις.Και όσο πιο γρήγορα τόσο θα βγεις κερδισμένος γιατί λογικά το συμβόλαιο σου τρέχει χωρίς εκπτώσεις και φυσικά θα δείς αυξηση στον επόμενο λογαριασμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν κανω αιτηση φορητοτητας σε wind ,μπορει να μου κανουν καλυτερη αντιπροσφορα ομως.? Και να ακυρωσω την φορητοτητα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmeletis said:

Έχει λήξει πριν 10 ημερες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ζήτησε τους να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών και ζήτησε μετατροπή σε καρτοκινητο πριν δεις σε άλλες εταιρίες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Ζήτησε τους να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών και ζήτησε μετατροπή σε καρτοκινητο πριν δεις σε άλλες εταιρίες. 

το θεμα ειναι δεν θελω να γινει καρτοκινητο,γιατι το χρησιμοποιω στη δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι δεν θελω να γινει καρτοκινητο,γιατι το χρησιμοποιω στη δουλεια μου.

Ωραία παρε προσφορές απο όλους και πραξε ανάλογα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmeletis said:

το θεμα ειναι δεν θελω να γινει καρτοκινητο,γιατι το χρησιμοποιω στη δουλεια μου.

Όταν σε καλέσουν θα λάβεις προσφορές για συμβόλαια προτού καταχωρήσετε αίτημα για μετατροπή σε καρτοκινητό. Αν δεν σου αρέσουν οι προσφορές, απλά τους λες όχι ευχαριστώ κ μένεις όπως είσαι. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ReaperX said:

34€ ακατέβατα μου έδωσαν προσφορά για φορητότητα από καρτοκινητό σε giga unlimited ultra..

Καλά είναι,τόσα έχει και η Wind.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι wind λόγω σταθερού μπορώ να το έχω στα 30€ συνδυαστικά.

Αν έπεφταν τόσο θα άλλαζα αποκλειστικά και μόνο λόγω της δεύτερης sim αλλά δυστυχώς φεύγει αρκετά έτσι η τιμή.Και δυστυχώς ούτε πακέτο συνδυαστικό μπορώ να κάνω γιατί το ανανέωσα προσφατα.

Επρεπε να είχα κάνει κίνηση στο bf,αλλά έμεινα στη σκέψη.Στην αναμονή λοιπόν..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...