Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, μόλις είχα τηλέφωνο απο την κοπελιά και με ενημέρωσε ότι ΔΕΝ παίζει δωράκι το εξτρα σιμ και το mifi. Λάθος της , δεν είχε καλή ενημέρωση.... Επομένως μόνο με σταθερή το δωράκι.

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

9 minutes ago, jobous said:

Λοιπόν, μόλις είχα τηλέφωνο απο την κοπελιά και με ενημέρωσε ότι ΔΕΝ παίζει δωράκι το εξτρα σιμ και το mifi. Λάθος της , δεν είχε καλή ενημέρωση.... Επομένως μόνο με σταθερή το δωράκι.

Διαφορετικά με +3 ευρώ/ μήνα έχεις και την δεύτερη data sim.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jobous said:

Λοιπόν, μόλις είχα τηλέφωνο απο την κοπελιά και με ενημέρωσε ότι ΔΕΝ παίζει δωράκι το εξτρα σιμ και το mifi. Λάθος της , δεν είχε καλή ενημέρωση.... Επομένως μόνο με σταθερή το δωράκι.

Όντως , το έκανα και γώ , χωρίς extra sim

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Έχει πέσει..

Μόνο αν είσαι συνδρομητής σταθερής, αλλιώς με χρέωση 3€ τον μήνα. Επίσης αν είσαι συνδρομητής σταθερής, λαμβάνεις κωδικό για να παραλάβεις δωρεάν MiFi.

Μου είπε ότι και αργότερα αν πας σταθερή και σε δεύτερη φάση σου δίνουν extra sim  αντίστοιχη.

Μακάρι πάντως και το δίκτυο να ήταν αντιστοιχα καλό. Η τιμή αυτή χωρίς παζάρια και με την δυνατότητα extra σιμ που μπορεί να δουλέψει και στο εξωτερικό είναι άψογο.

 

spacer.png

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας είναι και σε Ευρώπη.
Μόνο τα sms είναι προς εθνικά δίκτυα, όλα τα αλλά είναι απεριόριστα σε όλη την Ευρώπη+ Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sakels said:

το εξτρα με την vf ειναι απεριοριστα data στην ΕΕ και η 2η sim

οι αλλοι 2 δεν τα δινουν αυτα....

Αποκλείεται να δίνει απεριόριστα στην ΕΕ. Μάλλον πρέπει να υπάρχει όριο 35 για το μήνα. Κοίταξε το πάλι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το ultra ειναι απεριοριστα data στην ΕΕ. το λεει ξεκαθαρα και στον αναλυτικο τιμοκαταλογο. ειναι το κυριο εξτρα απο τις αλλες 2 εταιριες

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, EllinikoNisi said:

Επίσης και τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας είναι και σε Ευρώπη.
Μόνο τα sms είναι προς εθνικά δίκτυα, όλα τα αλλά είναι απεριόριστα σε όλη την Ευρώπη+ Αγγλία.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό για κάποιον που μετακινείται είτε προσωρινά είτε για περισσότερο διάστημα στην Ευρώπη. Σου δίνει άλλο μέγεθος ελευθερίας. Αν δεν ήταν και τόσο κακό το δίκτυο ιδιαίτερα στο εκτός πόλης θα ήταν το καλύτερο συμβόλαιο.

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, την χτυπάμε την προσφορά ή θα χτυπάει το κεφάλι μας στο τοίχο μετά; 

Έχω και σταθερό με 100αρα γραμμή οπότε πάει 26.9€ και το mifi θα βολέψει πολύ... και τα απεριόριστα mb και ομιλίας... και γίνεται και φορητοτητα... στο μόνο που κολλάω είναι στα παράπονα για κακό σήμα... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vaskor said:

Αποκλείεται να δίνει απεριόριστα στην ΕΕ. Μάλλον πρέπει να υπάρχει όριο 35 για το μήνα. Κοίταξε το πάλι.

Είναι πραγματικά απεριόριστο σε όλη την ΕΕ.  image.png

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, την χτυπάμε την προσφορά ή θα χτυπάει το κεφάλι μας στο τοίχο μετά; 
Έχω και σταθερό με 100αρα γραμμή οπότε πάει 26.9€ και το mifi θα βολέψει πολύ... και τα απεριόριστα mb και ομιλίας... και γίνεται και φορητοτητα... στο μόνο που κολλάω είναι στα παράπονα για κακό σήμα... 
Αξίζει αν χαλάς εκτός σπιτιού, πάνω από 100 γκιγκα τον μήνα σε σταθερή βάση, η να μοιραστείς την σύνδεση με έναν φίλο, ώστε να καταργηθεί η σταθερή σύνδεση.
Εννοείται ότι έχεις ψάξει το σήμα στην περιοχή σου.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό για κάποιον που μετακινείται είτε προσωρινά είτε για περισσότερο διάστημα στην Ευρώπη. Σου δίνει άλλο μέγεθος ελευθερίας. Αν δεν ήταν και τόσο κακό το δίκτυο ιδιαίτερα στο εκτός πόλης θα ήταν το καλύτερο συμβόλαιο.


Αν όμως μετακινείται κάποιος Ευρώπη λύνεται το θέμα του σήματος.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pavlitakis1 said:

Αξίζει αν χαλάς εκτός σπιτιού, πάνω από 100 γκιγκα τον μήνα σε σταθερή βάση, η να μοιραστείς την σύνδεση με έναν φίλο, ώστε να καταργηθεί η σταθερή σύνδεση.
Εννοείται ότι έχεις ψάξει το σήμα στην περιοχή σου.

100αρα είναι στο πατρικό... 

Στο χωριό που μένω λόγω εργασίας έχω nova έως 24 (ζήτημα να πιάνει τα 11),το οποίο το μοιράζομαι με έναν φίλο γείτονα, τώρα στο κινητό έχω 2 sim wind, μια καθαρά internet 30gb/μήνα που πολλούς μήνες το τερματίζω... και η 2η sim είναι για ομιλία αντε να βάλω δεδομένα μόνο τα δωρεάν που δίνει λόγω ηλεκτρονικής πληρωμής του λογαριασμού... 

Σήμερα και οι 2 κάρτες μου κοστίζουν 23-25€ μαζί το μήνα,  με την εν λόγω προσφορά θα πληρώνω 26.90€, θα έχω 1 sim στο κινητό και θα χρησιμοποιώ το mifi ως Hotspot στο laptop που μέχρι σήμερα έβαζα το κινητό... με Ότι συνεπάγεται αυτό ως προς τη μπαταρία κτλ κτλ... το μόνο αρνητικό που με κόβει είναι το σήμα, βάσει της εφαρμογής της εταιρείας που έχει στη σελίδα της, βλέπω ότι θα έχει καλό σήμα για τις απλές ανάγκες μου... 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, terry39 said:
100αρα είναι στο πατρικό... 
Στο χωριό που μένω λόγω εργασίας έχω nova έως 24 (ζήτημα να πιάνει τα 11),το οποίο το μοιράζομαι με έναν φίλο γείτονα, τώρα στο κινητό έχω 2 sim wind, μια καθαρά internet 30gb/μήνα που πολλούς μήνες το τερματίζω... και η 2η sim είναι για ομιλία αντε να βάλω δεδομένα μόνο τα δωρεάν που δίνει λόγω ηλεκτρονικής πληρωμής του λογαριασμού... 
Σήμερα και οι 2 κάρτες μου κοστίζουν 23-25€ μαζί το μήνα,  με την εν λόγω προσφορά θα πληρώνω 26.90€, θα έχω 1 sim στο κινητό και θα χρησιμοποιώ το mifi ως Hotspot στο laptop που μέχρι σήμερα έβαζα το κινητό... με Ότι συνεπάγεται αυτό ως προς τη μπαταρία κτλ κτλ... το μόνο αρνητικό που με κόβει είναι το σήμα, βάσει της εφαρμογής της εταιρείας που έχει στη σελίδα της, βλέπω ότι θα έχει καλό σήμα για τις απλές ανάγκες μου... 

 


Ρίξε μία ματιά στο "WiFi on the spot". Μήπως βολευτείς. Συμβόλαιο χωρίς πάγιο 40gb/10€ ή 10gb/5€ με rollover. Αν δεν βλέπεις νετφλιξ όλη μέρα αξίζει.
Βάλε και ένα VoIP και είσαι άρχοντας με λίγα χρήματα.
 

 

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, terry39 said:

100αρα είναι στο πατρικό... 

Στο χωριό που μένω λόγω εργασίας έχω nova έως 24 (ζήτημα να πιάνει τα 11),το οποίο το μοιράζομαι με έναν φίλο γείτονα, τώρα στο κινητό έχω 2 sim wind, μια καθαρά internet 30gb/μήνα που πολλούς μήνες το τερματίζω... και η 2η sim είναι για ομιλία αντε να βάλω δεδομένα μόνο τα δωρεάν που δίνει λόγω ηλεκτρονικής πληρωμής του λογαριασμού... 

Σήμερα και οι 2 κάρτες μου κοστίζουν 23-25€ μαζί το μήνα,  με την εν λόγω προσφορά θα πληρώνω 26.90€, θα έχω 1 sim στο κινητό και θα χρησιμοποιώ το mifi ως Hotspot στο laptop που μέχρι σήμερα έβαζα το κινητό... με Ότι συνεπάγεται αυτό ως προς τη μπαταρία κτλ κτλ... το μόνο αρνητικό που με κόβει είναι το σήμα, βάσει της εφαρμογής της εταιρείας που έχει στη σελίδα της, βλέπω ότι θα έχει καλό σήμα για τις απλές ανάγκες μου... 

Άλλαξε σε Vodafone, αν πιάνεις 4G με καλές ταχύτητες αξίζει.

Αν δεν έκοβα τα συμβόλαια μαζί τους ίσως να το έκανα και εγω.

Η τιμή για όποιον θέλει απεριόριστα είναι τζάμπα και στα πλεονεκτήματα η περιαγωγη δεδομένων που έχει όριο ορθής χρήσης και η 2η κάρτα sim.
Δεν θα έκανα όλη μέρα tethering το κινητό αν είχα την 2η sim στον παροχο που είμαι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το url για την extra Internet 4 Sharing sim με 3 ευρώ το μήνα (εφόσον δεν υπάρχει σταθερή). Ψάχνω αλλά δεν μπορώ να βρώ κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα των unlimited βλέπω αυτό και δεν αναφέρει κάτι (ή στραβώθηκα 😂)

https://www.vodafone.gr/files/1490709239110-timokatalogos-VFVodafoneGigaUnlimited.pdf

αν έχεις κάτι διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

 

27 minutes ago, sakels said:

Thanx!

 

Επόμενη ερώτηση,

γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο όριο στα gb στην internet 4 sharing κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...