Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Πάντα σε όλες τις προσφορές των εταιρειών, χαμένος βγαίνει ο πελάτης.
Είτε πρόκειται για παραμονή, είτε για μεταφορά, αυτοί έχουν δει τι ανάγκες έχει ο καθένας και φτιάχνουν την κατάλληλη προσφορά, για να μείνει κάποιος ή για να έλθει.
Όσο και δελεαστική και αν φαίνεται, είναι πάντα εις βάρος του πελάτη μακροπρόθεσμα.

Δεν ειναι απόλυτο αυτο.

μια προσφορα που ειχα δει με 7€ με 1000+600+100+3γβ, προσωπικα με κάλυπτε για το παιδι μου. Απο το να βαζω 10-12€ σχεδον καθε μηνα και να μην εχω την εννοια της λήξης η ανανέωσης.

το προσπαθώ αλλα μου προτείνουν κατι κουφά με υποδεέστερες παροχες και τα διπλα και τριπλά χρηματα. Η τελευταια επιλογη που εξετάζω ειναι αυτη των φοιτητικών που δίνουν για νέους με 10€ τον μηνα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ειναι απόλυτο αυτο.
μια προσφορα που ειχα δει με 7€ με 1000+600+100+3γβ, προσωπικα με κάλυπτε για το παιδι μου. Απο το να βαζω 10-12€ σχεδον καθε μηνα και να μην εχω την εννοια της λήξης η ανανέωσης.
το προσπαθώ αλλα μου προτείνουν κατι κουφά με υποδεέστερες παροχες και τα διπλα και τριπλά χρηματα. Η τελευταια επιλογη που εξετάζω ειναι αυτη των φοιτητικών που δίνουν για νέους με 10€ τον μηνα.
Εννοούσα προσφορές για συμβόλαια/καρτοσυμβόλαια 24μηνών.
Αυτές οι προσφορές που αναφέρεις τις παίρνουν όλοι, εννοείται ότι είναι καλές.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Εννοούσα προσφορές για συμβόλαια/καρτοσυμβόλαια 24μηνών.
Αυτές οι προσφορές που αναφέρεις τις παίρνουν όλοι, εννοείται ότι είναι καλές.

Προσφορα για μετατροπη του cu σε καρτοπρογραμμα με δέσμευση 24 μηνών ειναι αυτο στο οποιο αναφέρομαι.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Προσφορα για μετατροπη του cu σε καρτοπρογραμμα με δέσμευση 24 μηνών ειναι αυτο στο οποιο αναφέρομαι.
Φίλε μου αν υπήρχε τέτοιο συμβόλαιο στα 7€, όλη η Ελλάδα θα το είχε. Κάτι λάθος θα είδες. Πιθανόν να ήταν κάτι μη εμπορικά διαθέσιμο ή να έκανε λάθος ο πωλητής και αντί για 27€ να είπε μόνο 7.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει κατά καιρούς τέτοιες προσφορές. Μπορεί να θέλουν να πιάσουν κανέναν στόχο και να δίνουν πολύ μεγάλη έκπτωση. Είναι η μόνη περίπτωση που αξίζει να κάνεις κάτι τέτοιο. Αν σε καλύπτει δηλαδή για τη χρήση σου αυτό που σου δίνουν, και πλήρωνες 10€ κάρτα κάθε μήνα και πας σε αυτό με 7-8€. Με πρόβλημα βέβαια το τι θα κάνεις μετά από 2 χρόνια που θα λήξει και είναι αβέβαιο αν θα σου δώσουν την ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Η λογική τους είναι η εξής: Βλέπουν τις καταναλώσεις σου, πχ 300 λεπτά το μήνα με πάγιο 15 ευρώ. Σου λένε σου δίνουμε 600 λεπτά το μήνα με 20 ευρώ. Ενθουσιάζεσαι, το παίρνεις, στην πράξη όμως δε θα τα χρησιμοποιήσεις ποτέ γιατί απλά δε τα χρειάζεσαι. Άρα κερδισμένοι είναι πάντα αυτοί! Αυτός είναι ο κανόνας! Κατά καιρούς έχουν αναφερθεί κάτι καλές προσφορές, όμως αυτές είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας αλλά και πάλι χαμένες εύκολα οι εταιρείες δε βγαίνουν. Σκοπός τους είναι μακροπρόθεσμα να σου πάρουν όσα περισσότερα γίνεται, όπως και όλες οι εταιρείες δηλαδή. Και οι Πακιστανικές προσφορές που τις ανακάλυψε ένας τσάκαλος εδώ, δεν τις έκαναν για ψυχικό. Σου λέει, ό,τι αρπάξω από αυτούς που συνήθως δεν ξοδεύουν ούτε ευρώ και βλέπουμε. Για αυτό και εμείς, Πακιστανική αρπαχτή και βλέπουμε!

Edited by cgioris
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Φίλε μου αν υπήρχε τέτοιο συμβόλαιο στα 7€, όλη η Ελλάδα θα το είχε. Κάτι λάθος θα είδες. Πιθανόν να ήταν κάτι μη εμπορικά διαθέσιμο ή να έκανε λάθος ο πωλητής και αντί για 27€ να είπε μόνο 7.emoji38.png

Ειναι υπαρκτή η προσφορα, δυστυχως δεν εγινε σε μενα αλλα σε φοιτητή που τη απέρριψε τελικα λογω φοιτητικού.

αν επιτύχω κατι σαν το παραπανω, εχει καλως αλλιώς θα παραμείνω στην καρτα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής στο vodafone unlimited ultra και μου έχει δοθεί δώρο και μία Internet 4 sharing sim μαζί με το mifi. Την επόμενη εβδομάδα φεύγω Σερβία για επαγγελματικό ταξίδι και έχω ενημερωθεί ότι από τη στιγμή που δεν είναι μέσα στην ΕΕ, θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα λεπτά/μηνύματα/data του με το pass παντού με χρέωση 13,5 ευρώ/μέρα.

Ασχολίαστη η χρέωση, αλλά από τη στιγμή που το χρειάζομαι δεν έχω άλλη επιλογή. Το ερώτημα είναι το εξής. Αυτό το 13,50/μέρα θα καλύψει και την I4S extra sim ή αν ανοίξω το mifi και χρησιμοποιήσω δεδομένα από αυτήν θα υπάρξει διπλή χρέωση; Το ρωτάω γιατί στο my vodafone η εξτρα σιμ φαινεται ως ξεχωριστό νούμερο, κάτω από το ίδιο μητρώο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mikeone said:

Αυτό το 13,50/μέρα θα καλύψει και την I4S extra sim ή αν ανοίξω το mifi και χρησιμοποιήσω δεδομένα από αυτήν θα υπάρξει διπλή χρέωση; Το ρωτάω γιατί στο my vodafone η εξτρα σιμ φαινεται ως ξεχωριστό νούμερο, κάτω από το ίδιο μητρώο βέβαια.

Λογικά ναι δεν θα έχεις πρόβλημα. Κατά την άφιξη θα σου έρθουν και διαφορά μήνυμα που ίσως λένε τίποτα.

Πάντως εάν έχεις κινητό με eSIM απλά περνάς τώρα μια κάρτα για data για όσες ημέρας θα είσαι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

για ποιο λόγο να περάσω κάρτα με data από τη στιγμή που το πακέτο μου παρέχει απεριόριστα data? Δεν πληρώνω την ταρίφα για το pass παντού για το καρτοκινητό; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καρτοκινητο το i4s. 

Το Πας Παντού υποστηρίζεται αλλά δεν αναγράφει αν χρεώνεται επιπλέον ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mikeone said:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

για ποιο λόγο να περάσω κάρτα με data από τη στιγμή που το πακέτο μου παρέχει απεριόριστα data? Δεν πληρώνω την ταρίφα για το pass παντού για το καρτοκινητό; 

Γιατί το pass παντού κάνει 13.5/ ημέρα + το πάγιο του μήνα. Δηλαδή εάν κάτσεις 5 ημέρες παράδειγμα θα πληρώσεις 67 ευρώ μόνο για το pass παντού + το πάγιο του μήνα. 
Ενώ με data eSIM θα έχεις παράδειγμα με 10 ευρώ 3gb για 30 ημέρες. 
Φυσικά όλα αυτά εξαρτώνται από το πόσα δεδομένα χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

3 GB με 10 ευρώ στην Σερβία;  Είσαι σίγουρος ; 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο λινκ γι αυτό το πρόγραμμα; το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ και τις κλήσεις οπότε νομίζω ότι το pass παντού είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mikeone said:

Υπάρχει κάποιο λινκ γι αυτό το πρόγραμμα; το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ και τις κλήσεις οπότε νομίζω ότι το pass παντού είναι μονόδρομος

https://www.airalo.com/serbia-esim
Για κλήσεις εάν δεν χρησιμοποιείς viber whatsapp δες εφαρμογές voip. 
Προσωπικά μόνο τα δεδομένα με ενδιαφέρουν στο εξωτερικό, σε τέτοιες περιπτώσεις χρησιμοποιώ την rebtel. Την φορτώνω με 5 δολάρια σε περίπτωση που χρειαστώ κλήσεις στο εξωτερικό. Τα χρήματα λήγουν μετά από ένα χρόνο αδράνειας διαφορετικά δεν λήγουν. 

Επίσης πολύ καλή επιλογή είναι και η esim.net με το πακέτο global pay as you go που σου δίνει κανονικό αριθμό τηλεφώνου Αγγλίας και τον χρησιμοποιείς όπως θες, κλήσεις, sms, δεδομένα. Συντηρώ αυτό τον αριθμό με 8 ευρώ ανα τρίμηνο. Δηλαδή κάνει αυτόματο top up και τα χρήματα μένουν για όταν τα χρειαστείς.
https://www.esim.net/pay-as-you-go-esim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα ενεργοποιηθηκα στην Vodafone. Δεν βλέπω κάτι σχετικό με volte. Υπάρχει στην Vodafone; Το VoWiFi το ενεργοποίησα. Έχω ήδη my Vodafone λόγο σταθερής και vodafone tv. Μπορώ να προσθέσω και τα κινητά ή μόνο μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού όπως μου είπαν;

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει VoLTE, δεν εμφανίζει εικονίδιο. Κάνοντας κλήση με δεδομένα ανοιχτά πρέπει να μένει το 4G.

Θα εμφανιστεί εφόσον είναι στο ίδιο ΑΦΜ, μέσα στις επόμενες μέρες. 5-6 μέρες θέλει συνήθως. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, SERS1612 said:

Καλησπέρα σας. Σήμερα ενεργοποιηθηκα στην Vodafone. Δεν βλέπω κάτι σχετικό με volte. Υπάρχει στην Vodafone; Το VoWiFi το ενεργοποίησα. Έχω ήδη my Vodafone λόγο σταθερής και vodafone tv. Μπορώ να προσθέσω και τα κινητά ή μόνο μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού όπως μου είπαν;

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γράψε στο chat ότι θες να ενεργοποιήσεις το wifi calling. Δεν ξέρω εάν και ο tobi μπορεί να διεκπεραιώσει, από εκπρόσωπο το είχα ζητήσει παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Όντως, το VoWiFi το έχω ενεργοποιησει.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Καλησπέρα
Μου δίνουν σε δύο κινητά αυτό :

--Business Pass Lite (Απεριόριστες ενδοεταιρικές κλήσεις, 1000' προς κινητά, 1500' προς σταθερά, 500 sms, 3GB & Business Pass - ποσότητα: 1), διάρκειας 24 μήνες, με τελικό μηναίο πάγιο: 17,80€.--
Μου φαίνεται αρκετά καλό και σε σχέση με ότι έχετε γράψει εσείς πριν.
Ισχύει;
Τώρα είμαι στη wind


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε νοιαζει η ταχύτητα του ιντερνετ, τοτε ολα αυτα σε τετοια τιμη ειναι μια καλη ευκαιρία .

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...