Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εχω συμβολαιο με 700’ προς ολους, 1,3GB και 150 SMS και δινω 24,68€.

Τωρα τον Νοεμβριο ληγει και μου προτεινει μεσω της εφαρμογης νεο συμβολαιο, το vodafone red start με απεριοριστα λεπτα σε ολους, 4GB και 6000 SMS στα 26,30€. 
 

Το υπαρχων προγραμμα που εχω με καλυπτει και να πω την αληθεια το θεωρω και υπερτιμολογημενο, οποτε δεν θελω να παω σε περαιτερω αυξηση χωρις λογο. Υπαρχει περιπτωση να μεινω στα ιδια λεφτα με πανω κατω τις ιδιες παροχες ή ακομα και να πεσει η τιμη;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν θεωρείς αδιάφορα τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας και υπερτιμολογημένο το τρέχων συμβόλαιο που 'χεις τότε καλύτερα πάνε σε καρτοκινητό CU όπου με 12ευρώ/μήνα, θα χεις 600' προς όλους, 300 SMS προς όλους και 1,8GB (+100MB αν χρησημοποιήσεις την υπηρεσία Πάρε να 'χεις). 

Link to comment
Share on other sites

Ισως το γυρισω σε καρτα, μιας και εχω εταιρικο Cosmote με 5000 λεπτα 5GB και δεν ξερω ποσα SMS.

 

Αλλα ναι θεωρω αρκετα ακριβο το υπαρχων συμβολαιο! Αν ομως βρω μια καλη προσφορα θα σκεφτω την αλλαγη. Γιατι το εταιρικο σημερα ειναι αυριο δεν ειναι! 🙂

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, manolog3 said:

Ισως το γυρισω σε καρτα, μιας και εχω εταιρικο Cosmote με 5000 λεπτα 5GB και δεν ξερω ποσα SMS.

 

Αλλα ναι θεωρω αρκετα ακριβο το υπαρχων συμβολαιο! Αν ομως βρω μια καλη προσφορα θα σκεφτω την αλλαγη. Γιατι το εταιρικο σημερα ειναι αυριο δεν ειναι! 🙂

Το υπάρχον που έχεις είναι ακριβό, αυτό που σου δίνουν είναι πολύ καλό. 26€ το μήνα δεν είναι τίποτα. Αν σου φύγει το εταιρικό όπως είπες και εσύ θα μείνεις με πολύ λίγες έως καθόλου παροχές. Η απεριόριστη ομιλία είναι μεγάλο ατού. 

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ την παρέα... τη βοήθεια σας παρακαλώ.

H σύμβαση μου στο Vodafone 1000 με 18 ευρώ λήγει σε λιγότερο από 2 μήνες.

Έχω αυτή τη προσωποιημένη προσφορά απ'το Vodafone App.

1.thumb.jpg.f0b7d7d486d82d46d425243b98ecfb57.jpg

Αυτή η προσφορά θα υπάρχει μέχρι το τέλος της σύμβασης; Ή φεύγουν και έρχονται άλλες όσο περνάνε οι μέρες;

Και η 2η ερώτηση... στους όρους της σύμβασης μου λέει πως αν κάνω αλλαγή προγράμματος πληρώνω πέναλτυ.

 

11.thumb.jpg.4d2b6ad96d467cdea28cf80269d58630.jpg

Θα πληρώσω δηλαδή 11 ευρώ;

Ή 11+5.5 = 16.5 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ την παρέα... τη βοήθεια σας παρακαλώ.
H σύμβαση μου στο Vodafone 1000 με 18 ευρώ λήγει σε λιγότερο από 2 μήνες.
Έχω αυτή τη προσωποιημένη προσφορά απ'το Vodafone App.
1.thumb.jpg.f0b7d7d486d82d46d425243b98ecfb57.jpg
Αυτή η προσφορά θα υπάρχει μέχρι το τέλος της σύμβασης; Ή φεύγουν και έρχονται άλλες όσο περνάνε οι μέρες;
Και η 2η ερώτηση... στους όρους της σύμβασης μου λέει πως αν κάνω αλλαγή προγράμματος πληρώνω πέναλτυ.
 
11.thumb.jpg.4d2b6ad96d467cdea28cf80269d58630.jpg
Θα πληρώσω δηλαδή 11 ευρώ;
Ή 11+5.5 = 16.5 ευρώ;
Δε θεωρώ ότι θα πληρώσεις τίποτα αν αναβαθμίσεις / ανανεώσεις το συμβόλαιό σου

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mikeone said:

Δε θεωρώ ότι θα πληρώσεις τίποτα αν αναβαθμίσεις / ανανεώσεις το συμβόλαιό σου

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Eννοείς ότι ισχύει αυτό που αναφέρεται εδώ στη 1η περίπτωση;

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/proionta/kiniti-symvolaio/yparchei-chreosi-gia-tin-allagi-symvolaiou-kinitis/

  • "Αν στο πρόγραμμα που βρίσκεσαι, έχεις κάνει ανανέωση συμβολαίου με έκπτωση παγίου:

    Σε αυτή την περίπτωση θα μεταβείς στο νέο σου πρόγραμμα χωρίς την επιλογή έκπτωσης στο αρχικό πάγιο ή επιδότησης συσκευής. Δεν θα έχεις καμία επιπλέον χρέωση."

Link to comment
Share on other sites

Εκ των πραγμάτων μεταβαίνεις σε πρόγραμμα με ακριβότερο πάγιο, οπότε για ποιο λόγο να έχεις χρέωση;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zeraldo said:

Xαιρετώ την παρέα... τη βοήθεια σας παρακαλώ.

H σύμβαση μου στο Vodafone 1000 με 18 ευρώ λήγει σε λιγότερο από 2 μήνες.

Έχω αυτή τη προσωποιημένη προσφορά απ'το Vodafone App.

1.thumb.jpg.f0b7d7d486d82d46d425243b98ecfb57.jpg

Αυτή η προσφορά θα υπάρχει μέχρι το τέλος της σύμβασης; Ή φεύγουν και έρχονται άλλες όσο περνάνε οι μέρες;

Και η 2η ερώτηση... στους όρους της σύμβασης μου λέει πως αν κάνω αλλαγή προγράμματος πληρώνω πέναλτυ.

 

11.thumb.jpg.4d2b6ad96d467cdea28cf80269d58630.jpg

Θα πληρώσω δηλαδή 11 ευρώ;

Ή 11+5.5 = 16.5 ευρώ;

Την ιδια προσφορα 5€+ σε εμενα! Που αν τους πεις να σου κανουν εκπτωση θα σου πουν δεν γινεται!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mikeone said:

Εκ των πραγμάτων μεταβαίνεις σε πρόγραμμα με ακριβότερο πάγιο, οπότε για ποιο λόγο να έχεις χρέωση;
 

1η φορά κάνω ανανέωση ενώ έχω αναπόσβεστα πάγια, δε ξέρω πάει το πράγμα. Ευχαριστώ για τη παραπάνω διευκρίνιση.

  

25 minutes ago, manolog3 said:

Την ιδια προσφορα 5€+ σε εμενα! Που αν τους πεις να σου κανουν εκπτωση θα σου πουν δεν γινεται!

Αν κρίνω κι απ'τις πρόσφατες προσωποιημένες προσφορές στα καρτοκινητά CU για μετατροπή σε καρτοπρόγραμμα... οσο μεγαλύτερη χρήση κάνεις σε τηλεφωνία - δεδομένα, τόσο ακριβότερη είναι η προσφορά. Σε πατάνε εκεί που έχεις ανάγκη.

 

 

Edited by zeraldo
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρεωθείς γιατί κάνεις ανανεωση συμβολαίου. Το πέναλτι αλλαγής χρεώνεται μόνο αν αλλάξεις πρόγραμμα χωρίς να ανανεώσεις τη δέσμευσή σου. 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με Vodafone για ανανέωση επειδή λήγει σε δυο μέρες η δέσμευση. Σήμερα πληρώνουμε για το Red start family 51,60€, κάθε ανανέωση μέχρι τώρα ήταν με τιμή μειούμενη, η απάντηση ήταν ξερή 56€!!! Τι και αν είπα οτι στο κέντρο του Ηρακλείου Κρήτης το σήμα μέσα στο σπίτι είναι του κ@λου και μιλάμε μόνιμα μέσω WIFI, όπως και σε γνωστό νησί των Κυκλάδων οτι το σήμα τους είναι ανύπαρκτο, τίποτα καρφωμένη η τιμή στα 56€. Οπότε της λέω θα πάω Cosmote με 47€ το μήνα και άντε γειά.

Δεν ξέρω αν έχετε κάποιο τρόπο για καλύτερη τιμή αλλά για 56€ στη Voda με τίποτα!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με Vodafone για ανανέωση επειδή λήγει σε δυο μέρες η δέσμευση. Σήμερα πληρώνουμε για το Red start family 51,60€, κάθε ανανέωση μέχρι τώρα ήταν με τιμή μειούμενη, η απάντηση ήταν ξερή 56€!!! Τι και αν είπα οτι στο κέντρο του Ηρακλείου Κρήτης το σήμα μέσα στο σπίτι είναι του κ@λου και μιλάμε μόνιμα μέσω WIFI, όπως και σε γνωστό νησί των Κυκλάδων οτι το σήμα τους είναι ανύπαρκτο, τίποτα καρφωμένη η τιμή στα 56€. Οπότε της λέω θα πάω Cosmote με 47€ το μήνα και άντε γειά.
Δεν ξέρω αν έχετε κάποιο τρόπο για καλύτερη τιμή αλλά για 56€ στη Voda με τίποτα!!!!!
 
 
Κάνε τη φορητοτητα και περίμενε να δεις μήπως σε καλέσουν για αντιπροσφορα.
Διαφορετικά δεν έχεις να χάσεις τίποτα αφού στην κοσμοτε θα δώσεις κ πιο λίγα
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, islanderfi said:

Μίλησα σήμερα με Vodafone για ανανέωση επειδή λήγει σε δυο μέρες η δέσμευση. Σήμερα πληρώνουμε για το Red start family 51,60€, κάθε ανανέωση μέχρι τώρα ήταν με τιμή μειούμενη, η απάντηση ήταν ξερή 56€!!! Τι και αν είπα οτι στο κέντρο του Ηρακλείου Κρήτης το σήμα μέσα στο σπίτι είναι του κ@λου και μιλάμε μόνιμα μέσω WIFI, όπως και σε γνωστό νησί των Κυκλάδων οτι το σήμα τους είναι ανύπαρκτο, τίποτα καρφωμένη η τιμή στα 56€. Οπότε της λέω θα πάω Cosmote με 47€ το μήνα και άντε γειά.

Δεν ξέρω αν έχετε κάποιο τρόπο για καλύτερη τιμή αλλά για 56€ στη Voda με τίποτα!!!!!

 

 

Αυτό έχεις?

https://www.getaline.gr/Vodafone-Mobile/Family-red-start

Link to comment
Share on other sites

@pavlitakis1 Ναι, με 51,60€.

@mikeone Τελικά έκανα φορητότητα αλλά κάπου κόλλησε στην  Cosmote και περιμένω να λύσουν το πρόβλημα καταχώρησης. Το πρόβλημα είναι ότι δεν προλαβαίνω μέχρι την λήξη της δέσμευσης(10/09) και θα πληρώσω το πάγιο κανονικά χωρίς την έκπτωση για όσες μέρες μείνω μέχρι να πάω Cosmote.

Edited by islanderfi
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το παζάρι μεταξύ εταιριών είναι μια πολύ δύσκολη πλέον διαδικασία, με τη μόνη επιλογή να είναι η άμεση έναρξη της φορητότητας (όχι με 14 μέρες καθυστέρηση) και με γρήγορες κινήσεις τόσο από την παλιά εταιρία όσο και από εσένα, με αποτέλεσμα μερικές φορές να μην προλαβαίνεις ακύρωση πριν την ενεργοποίηση στον νέο πάροχο και έτσι να πληρώνεις τέλος διακοπής. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ξεκίνησα νωρίς υπολόγιζα πως θα είμαι καμιά εβδομάδα στην Vodafone με το κανονικό πάγιο για να μην πληρώσω τέλος διακοπής, έτσι όπως γίνανε τα πράγματα με την καθυστέρηση μου φαίνεται ότι θα πάει και μήνα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ρε παιδιά πως βλεπετε προσωποποιημένες προσφορές; Εγώ από την εφαρμογή της Vodafone στο εικονίδιοπροσφορών βλέπω μόνο νέα για το 5G δίκτυο 😞 Η δέσμευση μου έχει λήξει.

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gvard said:

Καλησπέρα,

Ρε παιδιά πως βλεπετε προσωποποιημένες προσφορές; Εγώ από την εφαρμογή της Vodafone στο εικονίδιοπροσφορών βλέπω μόνο νέα για το 5G δίκτυο 😞 Η δέσμευση μου έχει λήξει.

Λογαριασμος--> Ανανεωση συμβολαιου

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί εγώ βλέπω Ιστορικό, My eBill, Ανανέωση προς τρίτους και Πληρωμή λογ/σμού τρίτου. Πιθανόν επειδή είναι Family και πάνε πακέτο να μην τα εμφανίζει 😞

 

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μια πρόταση για μετατροπή του καρτοκινητού μου σε καρτοπρόγραμμα και ήθελα να ρωτήσω, σε αυτά το βήμα χρέωσης είναι τρίλεπτο όπως στην κάρτα ή ανά λεπτό;


Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3λεπτη ελάχιστη χρέωση. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη βλακεία από το καρτοπρόγραμμα. Συγκεντρώνει όλα τα μειονεκτήματα της κάρτας 3λεπτη χρέωση, πρέπει να βάλεις κάρτα αν σου τελειώσουν οι παροχές για να συνεχίσεις να επικοινωνείς, μαζί με αυτά του συμβολαίου, δηλαδή δέσμευση για μακροχρόνιο χρονικό διάστημα, πληρωμή στάνταρ ποσού κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

3λεπτη ελάχιστη χρέωση. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη βλακεία από το καρτοπρόγραμμα. Συγκεντρώνει όλα τα μειονεκτήματα της κάρτας 3λεπτη χρέωση, πρέπει να βάλεις κάρτα αν σου τελειώσουν οι παροχές για να συνεχίσεις να επικοινωνείς, μαζί με αυτά του συμβολαίου, δηλαδή δέσμευση για μακροχρόνιο χρονικό διάστημα, πληρωμή στάνταρ ποσού κάθε μήνα.
Mark_K σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Θα κάτσω στην καρτούλα μου τότε, δεν υπάρχει λόγος αλλαγής

Στάλθηκε από το M2007J22G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα σε όλες τις προσφορές των εταιρειών, χαμένος βγαίνει ο πελάτης.
Είτε πρόκειται για παραμονή, είτε για μεταφορά, αυτοί έχουν δει τι ανάγκες έχει ο καθένας και φτιάχνουν την κατάλληλη προσφορά, για να μείνει κάποιος ή για να έλθει.
Όσο και δελεαστική και αν φαίνεται, είναι πάντα εις βάρος του πελάτη μακροπρόθεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...