Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για όποιον ενδιαφέρεται, η Vodafone δίνει το Giga Unlimited Ultra με 38,19€!

 

TyOIrmt.png

 

Εγω δινω 24€ σύνολο για φοιτητικο καρτοσυμβολαιο και για adsl 24 με απεριόριστα σταθερα και 240’ προς κινητά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ε και; Μειώνει αυτό την αξία της συγκεκριμένης προσφοράς;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ε και; Μειώνει αυτό την αξία της συγκεκριμένης προσφοράς;

 

Το θεμα ειναι οτι εχω δεσμευτεί,και κατι τετοιο θα με ενδιέφερε.

Ευχομαι να γινουν προσιτά τα απεριόριστα δεδομένα...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών μήπως μπορέσεις να την πάρεις, είναι εκπληκτική προσφορά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

To tethering προς άλλες συσκευές δουλεύει;

 

Αν ισχυει, χωρις 2η σκεψη. Εκτος και αν υπαρχει "πολιτικη ορθης χρησης..."

 

Και με 15ευρω επιπλεον προσθετω και 2ο αριθμο με απεριοριστα και αυτος, σωστα καταλαβα;

 

Ξερει κανεις αν εχει κοφτη στην ταχυτητα;

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, με 15€ προσθέτεις σύνδεση στο RED Plus (8GB και διπλασιάζονται αν έχεις σταθερό).

 

Δεν έχει κόφτη στη ταχύτητα το Ultra, ούτε ποχ

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυει, χωρις 2η σκεψη. Εκτος και αν υπαρχει "πολιτικη ορθης χρησης..."

 

Και με 15ευρω επιπλεον προσθετω και 2ο αριθμο με απεριοριστα και αυτος, σωστα καταλαβα;

 

Ξερει κανεις αν εχει κοφτη στην ταχυτητα;

 

Κοιταζοντας τον αναλυτικο τιμοκατάλογο των εν λόγω προγραμμάτων https://www.vodafone.gr/files/1490689994233-timokatalogos-vodafone-giga-unlimited-Unlimited.pdf

 

δεν βλέπω να ισχύει πολιτικη ορθης χρησης. αυτο αφορά μονο στα προηγούμενα προγραμματα (που ειναι και πιο ακριβα τωρα λογω προσφοράς) για το εξωτερικό που έχουν έως 35GB.

 

Το μόνο αρνητικό για μένα αν μπορούμε να πουμε ειναι οτι το εν λογω προγραμμα έχει ονομαστικό πάγιο 89,13 ευρώ!!! Που σημαίνει ότι αν διακόψουμε πριν τους 24 μήνες και αναλογικά όπως ξέρουμε με την έκπτωση ανά μήνα, το ποσό που θα πρέπει να επιστρέψουμε θα είναι ιδιαίτερα μεγάλο! αφού η έκπτωση-επιδότηση παγίου είναι πολύ μεγάλη από τα 89 ευρώ στα 38 ευρώ. λίγο πάνω από 50 ευρώ το μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησα και οντως δεν εχει κανεναν περιορισμο-ουτε στο tethering-ομως επειδη δεν με επεισε η 1η κοπελα, ξαναπηρα και ακουσα τα ιδια και απο την 2η τηλεφωνητρια. Παρολα αυτα εχω αμφιβολιες, δεν μιλουσαν σαν να ηταν σιγουρες. Κομπιαζαν στις απαντησεις.. λογικα δεν εχει περιορισμο, μαλλον, μισο λεπτο να το δω. αυτα
Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περιορισμός πλέον στον αριθμό των GB στα unlimited πακέτα με ίντερνετ. Παλιά που υπήρχε το έλεγαν στους όρους χρήσης, τώρα το έχουν αφαιρέσει. Η Vodafone και οι υπολοιπες βλέπουν ότι έχει περιοριστεί η κινητικότητα με ταξίδια και δουλειές, οπότε δεν υπάρχει ιδιαίτερη επιβάρυνση στο δίκτυό τους καθώς οι περισσότεροι δουλεύουν με ίντερνετ σταθερής τηλεφωνίας. Οπότε σου λένε, ό,τι αρπάξουμε κέρδος θα είναι. Πιστεύω προς Χριστούγεννα θα έχουμε αρκετές προσφορές με απεριόριστα (Για συγκεκριμένες μέρες διάρκεια) πακέτα ίντερνετ από όλες τις εταιρείες τόσο σε συμβόλαια όσο και σε καρτοκινητά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης αλλά να ξέρετε δεν μπορεί να γίνει hotspot το κινητό σε αυτό το πρόγραμμα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης αλλά να ξέρετε δεν μπορεί να γίνει hotspot το κινητό σε αυτό το πρόγραμμα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση. Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο και μου είπε ότι φυσικά μπορούμε να κάνουμε το κινητό μας hotspot. Μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες μιας και οι απόψεις είναι συγκρουόμενες;

Edited by cgioris
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά ισχύει μόνο για νέα σύνδεση (ή φορητότητα). Αν είστε ηδη πελάτες, περιμένετε τη λήξη του συμβολαίου σας για να μιλήσετε για ανανέωση, και εκεί ίσως πετύχετε (είτε με το τμήμα ανανεώσεων είτε με το διακοπών) κάτι παρόμοιο.

Αν πάρετε να κανετε ανανέωση ενώ έχετε ηδη συμβόλαιο σε ισχύ, το σύστημα θα βγάλει αναβάθμιση (διατηρείς δηλαδή την ίδια ημερομηνία λήξης) και οι τιμές δεν είναι τόσο καλές σε σχέση με την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση. Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο και μου είπε ότι φυσικά μπορούμε να κάνουμε το κινητό μας hotspot. Μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες μιας και οι απόψεις είναι συγκρουόμενες;
Ακριβώς. Κι εγώ που ρώτησα στο chat της Vodafone μού είπαν ακριβώς το ίδιο, ότι δηλαδή μπορεί να γίνει hotspot/tethering κανονικά. Επίσης, ρώτησα εάν είναι συμβατή με το συγκεκριμένο πρόγραμμα η υπηρεσία "Internet 4 sharing" (δηλαδή η απόκτηση extra κάρτας SIM) και μου είπαν πως ΔΕΝ γίνεται, εκτός κι αν πρόκειται για πελάτη που έχει στο ίδιο ΑΦΜ και σύνδεση σταθερού. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα χθες αίτηση για σύνδεση με τη συγκεκριμένη προσφορά. Μου στείλανε και αμεσως ααυτοματοποιημενα το συμβολαιο στο email. Διάβασα όλο το συμβολαιο και επισης ειδα και τον επισημο τιμοκατάλογο. Πουθενά δεν μπροω να βρω να λεει καποιον περιορισμο για το hotspot (tethering). Σε λίγες μέρες που θα ενεργποιηθεί η σύνδεση θα το δω και στην πράξη βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, η Vodafone δίνει το Giga Unlimited Ultra με 38,19€!

 

TyOIrmt.png

 

Σήμερα πρόσεξα την προσφορά. Τρομερή πραγματικά, σκεπτόμενοι πάντα το τι πληρώναμε παλιότερα.

 

Προς το παρόν, τις ξεπερνά όλες τις εταιρίες στη συγκεκριμένη τιμή και επίσης δεν είναι ψευτο-unlimited, αλλά πραγματικό. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση. Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο και μου είπε ότι φυσικά μπορούμε να κάνουμε το κινητό μας hotspot. Μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες μιας και οι απόψεις είναι συγκρουόμενες;
Δεν έχω κάποια περισσότερη πληροφορία. Είχα λάβει ενημέρωση για το συγκεκριμένο πρόγραμμα και ξεκάθαρα μου είπαν ότι είναι μεν απεριόριστα, αλλά δεν γίνεται κανένας διαμοιρασμός. Ειλικρινά ελπίζω να κάνω λάθος γιατί τότε μιλάμε για την καλύτερη προσφορά που έχει βγει έως τώρα...

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα την προσφορά. Τρομερή πραγματικά, σκεπτόμενοι πάντα το τι πληρώναμε παλιότερα.

 

 

 

Προς το παρόν, τις ξεπερνά όλες τις εταιρίες στη συγκεκριμένη τιμή και επίσης δεν είναι ψευτο-unlimited, αλλά πραγματικό. :w00t:

Ναι το είδα αν πιάνει σωστά στα σημεία ενδιαφέροντος μου σκέφτομαι να μεταπήδησω από το 70αρι της cosmote unlimited σε αυτό ακόμα και αν πληρώσω πέναλτι.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αν πιάνει σωστά στα σημεία ενδιαφέροντος μου σκέφτομαι να μεταπήδησω από το 70αρι της cosmote unlimited σε αυτό ακόμα και αν πληρώσω πέναλτι.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε περίπτωση που το κάνεις έχεις υπολογίσει πόσο ακριβώς είναι το πέναλτι και πώς υπολογίζεται;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που το κάνεις έχεις υπολογίσει πόσο ακριβώς είναι το πέναλτι και πώς υπολογίζεται;
Τους τηλεφωνείς για να μάθεις. Άλλη τιμή έχει αν έχεις πάρει επιδότηση, άλλη τιμή αν έχεις κάνει 24μηνο και άλλη 18μηνο.

 

Απλά δεν ξέρω σε τι φάση είναι το δίκτυο σε σχέση με της cosmote ιδιαίτερα σε θέματα κάλυψης.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει όριο στο upload οι άλλες δυο όχι, αναφέρομαι στην ταχύτητα. Στο download νικάει σχεδόν παντού η Cosmote.

Βέβαια το 38.19€ φαίνεται πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...