Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Είχα κάνει αίτηση σε ένα κατάστημα για να γυρίσω τα δύο κινητα μου απο συμβόλαιο σε κάρτα cu. Σήμερα με πήρανε τηλέφωνο απο το τμήμα αποσυνδέσεων και μου είπανε οτι θα πρέπει να περασω απο κάποιο κατάστημα με την ταυτότητα μου και με 40€ (2x20€ για κάθε νούμερο) για να υπογράψω οτι θέλω να γυρίσω σε κάρτα.

Αυτό με τα 20€ για μεταφορά απο συμβόλαιο σε κάρτα δεν εχει σταματήσει;

 

Νομιζω σταματαει με τις νεες ρυθμισεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν είδα κάπου να λέει για Φορητότητα. Αν το ξέρεις κάποιος φίλος να μου το απαντήσει σίγουρα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το γραφει εδω οτι για καρτοκινητη δεν εχει τελος αποσυνδεσης

 

http://www.kathimerini.gr/987950/article/epikairothta/ellada/dieykriniseis-ths-eett-gia-to-telos-diakophs-symvolaioy-sta-kinhta

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει και εγω.Λεει για τέλος αποσύνδεσης. Μήπως είναι για να κλείσεις εντελώς το νούμερο;
Link to comment
Share on other sites

...Φιλοι και γνωστοι με βομβαρδιζουν με την ιδεα να τα κανω καρτα και να χεσω τα συμβολαια..

Και 3-4 μερες πριν με παιρνει η βονταφον παλι να μου πει οτι η επιδοτηση μου απο 200 πηγε στα 520ευρ!!!

Και αντε παλι απο την αρχη να το σκεφτομαι εγω.

Θα θελα να αλλαζα συσκευη αλλα και παλι σκεφτομαι τα κερατιατικα του συμβολαιου που δεν τα χρησιμοπιω πλεον (λεπτα-σμσ)

 

Εχω ακομα 20 μερες να δω τι θα κανω...

Τσάμπα τυρί, μόνο στη φάκα !

Κάρτα στους μπλε με 150λ προς όλους+150λ προς οικεία δίκτυα 4,6 € , χρέωση ανα δευτ/το...

η δική τους κόκκινη κάρτα αν δεν κάνω λάθος με 8,5€ δίνει πάνω από 500λ προς όλους, τρίλεπτα όμως. Ντατα βρίσκονται από προσφορές, μην μακρυγορούμε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.Θελω να μου πείτε αν μπορώ να βγάλω twin sim για να έχω μια στο κινητό για όμιλια και data και μια σε ένα LTE router μόνο για data, και αν μπορούν να δουλεύουν και τα 2 συγχρονος

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πρέπει να κλείνει η συσκευή με την μία Sim όταν θα θέσεις σε λειτουργία την άλλη.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πρέπει να κλείνει η συσκευή με την μία Sim όταν θα θέσεις σε λειτουργία την άλλη.

 

Sent from my XT1580

Οπότε για lte router πάμε μόνο σε λύση με καρτοκινητο εε?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Ανεπίσημα πολύ παλιά που το είχα δοκιμάσει δούλευε κάπως έτσι βέβαια. Η μία συσκευή μόνο ομιλία και η άλλη data. Αλλά και την παραμικρή φορά που έπαιζε το σήμα (λογικά άλλαζε κεραία ξέρω'γω) άλλαζε την συσκευή που πηγαίνουν οι κλήσεις. Αν εσύ βάλεις την μία κάρτα σε mi-fi είναι πολύ εύκολο να πηγαίνουν οι κλήσεις εκεί χωρίς να το καταλάβεις, εφόσον λειτουργείς ταυτόχρονα και τις 2.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Απορω ακομα που η Vodafone δεν εχει βγαλει δελτιο τυπου για τα V by Vodafone, που μπηκαν στο site.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.Θελω να μου πείτε αν μπορώ να βγάλω twin sim για να έχω μια στο κινητό για όμιλια και data και μια σε ένα LTE router μόνο για data, και αν μπορούν να δουλεύουν και τα 2 συγχρονος

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά, σε vodafone, το πρόγραμμά που έχω (My Business 3) έχω προσθέσει πακέτο ιντερνετ (2GB Internet 4Sharing) στο οποίο μου έδωσαν 2η σιμ (με διαφορετικό νούμερο) αλλά χρησιμοποιεί τα δεδομένα του πακέτου μου. Έτσι χρησιμοποιώ την κανονική μου σιμ στο τηλέφωνο, έχοντας και δεδομένα και την δεύτερη σιμ στο ταμπλετ όπου και εκεί έχω εξίσου ταυτόχρονα δεδομένα. Να σημειώσω οτι η δεύτερη σιμ δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κλήσεις ή να δεχτεί κλήση.

Πιστεύω, με ένα τηλέφωνο στην vodafone θα σου λυσει κάθε απορία ή δες εδώ

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, σε vodafone, το πρόγραμμά που έχω (My Business 3) έχω προσθέσει πακέτο ιντερνετ (2GB Internet 4Sharing) στο οποίο μου έδωσαν 2η σιμ (με διαφορετικό νούμερο) αλλά χρησιμοποιεί τα δεδομένα του πακέτου μου. Έτσι χρησιμοποιώ την κανονική μου σιμ στο τηλέφωνο, έχοντας και δεδομένα και την δεύτερη σιμ στο ταμπλετ όπου και εκεί έχω εξίσου ταυτόχρονα δεδομένα. Να σημειώσω οτι η δεύτερη σιμ δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κλήσεις ή να δεχτεί κλήση.

Πιστεύω, με ένα τηλέφωνο στην vodafone θα σου λυσει κάθε απορία ή δες εδώ

Χμμμμ. Έχω και εγώ το business 4 που έχει ενεργοποιημένο το internet4sharing οπότε αν πάω από μια vodafone θα μου δώσουν την κάρτα?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είχα συμβόλαιο με τη vodafone στις 17 αυγουστου διεκοψα και στις 17 σεπτεμβριου γυρισα σε καρτα. πληρωσα 60 ευρω τελος αποσυνδεσης και δυο μηνες εκπτωσεις απο παγια. χτες 12 οκτωβριου ελαβα λογαριασμο 19 ευρω για χρεωσεις απο 8 σεπτεμβριου μεχρι 7 οκτωβριου. παμε καλα;

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα....

σε 1μηνα τελειωνει το συμβολαιο μου.

πηρα την voda και μου ειπανε θα με παρουμε σε 2μερες

απο την γραμμη αποσυνδεσης.

χρειαζεται κατι αλλο??

θα το κανω καρτα voda.

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου ληγει σε ενα μηνα (αρα δεν εχει γινει ακομα αοριστου χρονου με τις νεες ανακοινωσεις) και ζητας διακοπη δεν πληρωνεις τελος διακοπης κανα 20αρικο;

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα συμβόλαιο σταθερής στην Vodafone μπορώ να βγάλω μια sim ώστε όταν δεν είμαι σπίτι να μπορώ να κάνω εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις κρατώντας την γραμμή καλωδίου στο σπίτι;
Link to comment
Share on other sites

Να την πάρεις την γραμμή μαζί σου αποκλείεται ( την γραμμή του τηλεφώνου )

Μπορείς να αγοράσεις μέχρι 20 κάρτες SIM στην Vodafone, αλλά η κάθε μία έχει τον δικό της αριθμό κινητής τηλεφωνίας, και φυσικά μπορείς να καλέσεις όπου θές όταν δεν είσαι στο σπίτι, χρεώνοντας τον λογαριασμό τη SIM. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να ρωτήσεις στα καρτοκινητά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=913

Όσο αφορά τις εισερχόμενες κλήσεις , μέσω της υπηρεσίας εκτροπής μπορείς να τις στέλνεις στο κινητό , με την ανάλογη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω υποστηρίζεται μόνο από το OneNet.
Υπάρχει κανονικά εκτροπή κλήσεων. Ο Βασίλης εννοεί μάλλον ότι χρεώνονται κλήσεις στο κινητό, δεν μπορείς να χρεωνεις την σιμ και να τρώει από τα λεπτά του σταθερού ή να χρεώνεται στον λογαριασμό σταθερής.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος λέει ότι θέλει εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις από την σταθερή του γραμμή στο κινητό.

Αυτό με τις εξερχόμενες γίνετε ή γινόταν μόνο με το application της CYTA από ότι ξέρω (να εμφανίζει τον αριθμό σταθερού ).

Για τις εισερχόμενες μόνο με εκτροπή γίνεται. Το πως χρεώνεται η εκτροπή δεν το ξέρω .

Link to comment
Share on other sites

Σε OneNet εξαιρώντας τις χρεώσεις, ο σταθερός αριθμός μπορεί να κτυπά στο κινητό (δωρεάν και χωρίς προώθηση) και στην εξερχόμενη να φαίνεται ο σταθερός.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω περισσότερα

Αλλά μήπως να ανοίξουμε ένα θέμα να το συζητήσουμε ; Στην Σταθερή τηλεφωνία να το βάλω ;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω με απλή αναζήτηση αφορά επαγγελματικά προγράμματα. Αν είναι έτσι, λογικά δεν θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει ο καθένας.

 

Sent from my MotoE2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...