Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Τι αλλαγές συνέβησαν που σε επηρεάζουν; Έγινε αύξηση στο μηνιαίο πάγιο; Χωρίς αναλυτικές πληροφορίες, δεν μπορούμε να σε κατατοπίσουμε.

 

15 Μαιου ανακοίνωσαν αλλαγές στα πακέτα, στην χρέωση μετά την κατανάλωση των παροχών και στον χρόνο που παραμένει το υπόλοιπο της κάρτας διαθέσιμο. 25 Ιουνίου εφαρμόστηκαν. Στον λογαριασμό μου αναφέρεται ξεκάθαρα πως μπορώ να το κόψω αζημίως, κάτι που αυτοί αρνούνται. Σου παραθέτω και το link:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20180504-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis-amp-kartoprogrammatos/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

15 Μαιου ανακοίνωσαν αλλαγές στα πακέτα, στην χρέωση μετά την κατανάλωση των παροχών και στον χρόνο που παραμένει το υπόλοιπο της κάρτας διαθέσιμο. 25 Ιουνίου εφαρμόστηκαν. Στον λογαριασμό μου αναφέρεται ξεκάθαρα πως μπορώ να το κόψω αζημίως, κάτι που αυτοί αρνούνται. Σου παραθέτω και το link:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20180504-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis-amp-kartoprogrammatos/

 

Πράγματι υπάρχουν αλλαγές / τροποποιήσεις.

 

Όπως αναφέρεις στο αρχικό σχόλιο, δεν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής. Άρα μπορείς να κάνεις διακοπή, μιας και υπάρχει μονομερής αλλαγή των όρων από την εταιρεία.

 

Προχώρα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

15 Μαιου ανακοίνωσαν αλλαγές στα πακέτα, στην χρέωση μετά την κατανάλωση των παροχών και στον χρόνο που παραμένει το υπόλοιπο της κάρτας διαθέσιμο. 25 Ιουνίου εφαρμόστηκαν. Στον λογαριασμό μου αναφέρεται ξεκάθαρα πως μπορώ να το κόψω αζημίως, κάτι που αυτοί αρνούνται. Σου παραθέτω και το link:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20180504-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis-amp-kartoprogrammatos/

 

Το Link που παραθέτεις οδηγεί σε αλλαγές σε καρτοκινητή .

Οι αλλαγές στο πρόγραμμα xtra surf 1 έγιναν στις 20 Μαρτίου με ανακοίνωση από τον Νοέμβριο 2017

 

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20171108-timologiakes-allages-se-programmata-symvolaiou-amp-kartoprogrammatos-gia-idiotes-amp-epaggelmaties-syndromites/

Άργησες . Πέρασε η περίοδος να φύγεις ....

Edit : Tώρα που το βλέπω καλύτερα έχεις δίκιο . άλλαξε η τιμή της μονάδος μετά το τέλος του δωρεάν χρόνου.

Άρα φευγεις Αζημίως.

Καταγγέλεις και φευγεις ή ζητάς να γίνεις καρτοκινητό.

Δεν μπορούν να αρνηθούν .

Αν δεν το κάνουν αζημίως πας στην Ε.Ε.Τ.Τ.

το τι λέει ο υπάληλος είναι άσχετο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το Link που παραθέτεις οδηγεί σε αλλαγές σε καρτοκινητή .

Οι αλλαγές στο πρόγραμμα xtra surf 1 έγιναν στις 20 Μαρτίου με ανακοίνωση από τον Νοέμβριο 2017

 

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20171108-timologiakes-allages-se-programmata-symvolaiou-amp-kartoprogrammatos-gia-idiotes-amp-epaggelmaties-syndromites/

Άργησες . Πέρασε η περίοδος να φύγεις ....

Edit : Tώρα που το βλέπω καλύτερα έχεις δίκιο . άλλαξε η τιμή της μονάδος μετά το τέλος του δωρεάν χρόνου.

Άρα φευγεις Αζημίως.

Καταγγέλεις και φευγεις ή ζητάς να γίνεις καρτοκινητό.

Δεν μπορούν να αρνηθούν .

Αν δεν το κάνουν αζημίως πας στην Ε.Ε.Τ.Τ.

το τι λέει ο υπάληλος είναι άσχετο.

Άρα εγώ τι μπορώ να κάνω τώρα;

(Όταν τον ρώτησα για την τιμή της μονάδας, μου απάντησε πως είναι fixed ο χρόνος μου και άρα δεν υπάρχει κάποια αλλαγή. Νομίζω όμως πως υπάρχει αφού αν βάλω κάρτα θα μου φάει παραπάνω από ότι τώρα).

Link to comment
Share on other sites

Άρα φευγεις.

Καταγγέλεις και φευγεις ή ζητάς να γίνεις καρτοκινητό.

Δεν μπορούν να αρνηθούν .

Αν δεν το κάνουν αζημίως πας στην Ε.Ε.Τ.Τ.

το τι λέει ο υπάληλος είναι άσχετο.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση της Vodafone Ελλάδος.

 

9a37f9af7c463735f974264ca97c064e.jpg720f0b272122bab11353cedf4883c2dd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ψάχνω και δεν το βρίσκω, υπάρχει ακόμη προσφορά για Ίντερνετ και έξτρα πακέτα Ίντερνετ με 10€ που έτρεχε τις προηγούμενες ημέρες για συμβόλαια καρτοποργραμματα ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ψάχνω και δεν το βρίσκω, υπάρχει ακόμη προσφορά για Ίντερνετ και έξτρα πακέτα Ίντερνετ με 10€ που έτρεχε τις προηγούμενες ημέρες για συμβόλαια καρτοποργραμματα ;;

 

Αν κατάλαβα σωστά, εννοείς αυτό? https://www.vodafone.gr/summer-social-video-pass/

Link to comment
Share on other sites

Από 20/09/2018 με ακριβή ημερομηνία ισχύος ανά συνδρομητή την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του, η μηνιαία προσφορά της Vodafone για τις συνδέσεις

κινητής ή Vodafone για το σπίτι των νέων και υφιστάμενων συνδρομητών που είναι κάτοχοι του Οικογενειακού Πακέτου "Όλοι σε ένα" τροποποιείται ως εξής: α) Η έκπτωση 20%

μεταβάλλεται σε 15%, β) Η έκπτωση 15% μεταβάλλεται σε 10%, γ) Η έκπτωση 10% μεταβάλλεται σε 7%.

Link to comment
Share on other sites

Link για την ανακοίνωση υπάρχει;

 

Νομίζω ήρθε η ώρα για μετατροπή σε καρτοκινητό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους στο φόρουμ και Χρόνια Πολλά! Είχα καρτο-συμβόλαιο στη Vodafone και το ανανέωσα στις αρχές Ιουνίου, όπου έκανα μετάβαση σε κανονική σύνδεση-συμβόλαιο. Πρέπει να το σταματήσω όμως και να το γυρίσω σε κάρτα,μόνο για να κρατήσω τον αριθμό. Μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω τις εκπτώσεις δύο μηνών που είναι 40 ευρώ συν 20 ευρώ τέλος μεταβολής. Από τη στιγμή που θα υπογράψω, π.χ. σήμερα θέλει τριάντα ημέρες ακριβώς και θα εκδοθεί ένας ακόμα λογαριασμός. Δηλαδή για να "καθαρίσω" θέλω καμιά 100αριά ευρώ. Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να εξοικονομήσω χρήματα, ή θα τους δώσω και ένα νεφρό μαζί στο τέλος; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους στο φόρουμ και Χρόνια Πολλά! Είχα καρτο-συμβόλαιο στη Vodafone και το ανανέωσα στις αρχές Ιουνίου, όπου έκανα μετάβαση σε κανονική σύνδεση-συμβόλαιο. Πρέπει να το σταματήσω όμως και να το γυρίσω σε κάρτα,μόνο για να κρατήσω τον αριθμό. Μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω τις εκπτώσεις δύο μηνών που είναι 40 ευρώ συν 20 ευρώ τέλος μεταβολής. Από τη στιγμή που θα υπογράψω, π.χ. σήμερα θέλει τριάντα ημέρες ακριβώς και θα εκδοθεί ένας ακόμα λογαριασμός. Δηλαδή για να "καθαρίσω" θέλω καμιά 100αριά ευρώ. Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να εξοικονομήσω χρήματα, ή θα τους δώσω και ένα νεφρό μαζί στο τέλος; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Αφου ηταν να το σταματησεις,γιατι το εκανες;

Η χανεις το νουμερο και τους φεσωνεις,με κινδυνο να μπεις στο τειρεσια κινητης.Θα ζητανε εγγυηση χρηματικη και για να κανεις συνδεση θα σε καθυστερουν.

Παντως και παραπανω απο 100€ βγαινει γιατι αυτο που λες δεν εχει λογικη.Κανονικα πρεπει να δωσεις 20€ για αλλαγη σε καρτοκινητο,να πληρωσεις ποινη αποχωρισης και τελος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αφου ηταν να το σταματησεις,γιατι το εκανες;

Η χανεις το νουμερο και τους φεσωνεις,με κινδυνο να μπεις στο τειρεσια κινητης.Θα ζητανε εγγυηση χρηματικη και για να κανεις συνδεση θα σε καθυστερουν.

Παντως και παραπανω απο 100€ βγαινει γιατι αυτο που λες δεν εχει λογικη.Κανονικα πρεπει να δωσεις 20€ για αλλαγη σε καρτοκινητο,να πληρωσεις ποινη αποχωρισης και τελος.

 

Αρα μονο 20 ευρω θα δωσω. Τα υπολοιπα που ειναι εκπτωσεις ομως για τους δυο μηνες;; Και εαν τους το πω αυτο σιγα μην κανουν την αλλαγη θα περιμενουν να πληρωθουν πρωτα και μετα οι αλλαγες...

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Αρα μονο 20 ευρω θα δωσω. Τα υπολοιπα που ειναι εκπτωσεις ομως για τους δυο μηνες;; Και εαν τους το πω αυτο σιγα μην κανουν την αλλαγη θα περιμενουν να πληρωθουν πρωτα και μετα οι αλλαγες...

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Θα πληρώσεις την ποινική ρήτρα. Ειδάλλως ο,τι έχεις στο μυαλό σου ξέχασέ το. Εφόσον έχεις δεσμευτεί με την υπογραφή σου, η συζήτηση δεν έχει κανένα νόημα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αρα μονο 20 ευρω θα δωσω. Τα υπολοιπα που ειναι εκπτωσεις ομως για τους δυο μηνες;; Και εαν τους το πω αυτο σιγα μην κανουν την αλλαγη θα περιμενουν να πληρωθουν πρωτα και μετα οι αλλαγες...

 

Θα πληρωσεις ρητρα,αλλιως πετας το νουμερο και αλλαζεις αριθμο με ενα προνομιακο.

Αλλα θα εισαι στον τειρεσια μετα,με οτι συνεπαγεται αυτο και θα αρχισουν να σε παιρουν τηλεφωνα οι εισπρακτικες κλπ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να παραμείνεις στην vodafone και να κρατήσεις το νούμερο και να μην έχεις μελλοντικά προβλήματα και με τις υπόλοιπες εταιρείες, ναι αυτά πρέπει να πληρώσεις

 

Την έκπτωση που εκμεταλεύτηκες επί τους μήνες που το έχεις, το ποσό ποινής αποδέσμευσης και τον εκαθαριστικό λογαριασμό όταν γίνει η αλλαγή .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το βαζω και εδω γιατι δεν ξερω ισως ειναι το καταλληλοτερο τοπικ.

αν ξερει καποιος φιλος να απαντησει.

 

-εχω συνδεση Mobile Broadband

 

το 2ετες συμβολαιο μου ληγει στις ''24-μηνο συμβόλαιο (Λήγει στις 1 Νοεμβρίου 2018)''

αν θελω να διακοψω (χωρις ποινη) ποτε τηλεφωνω στην εξυπηρετηση ;

 

επισης παιζει τελος αποσυνδεσης με τις ''απατεωνιες'' τους;

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Από 1 Οκτωβρίου και μετά και όχι δεν υπάρχει τέλος αποσύνδεσης αν απλά λήξει το συμβόλαιο σου και δεν επιθυμείς την συνέχεια του.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και μακαρι να ισχυει (οτι δεν ζητανε κανα 20αρικο για τελος αποσυνδεσης) γιατι αλλα διαβαζω στο νετ με googlaρισμα τωρα που το ψαχνω.

και εννοω και σε τυπικους συνδρομητες που ληγει το συμβολαιο τους και οχι με προωρες διακοπες και φορητοτητες..

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα έχουν κάνει λάθος ή θα έχουν κάνει κάποια αλλαγή που δεν θυμούνται όποτε ανανεώνεται το συμβόλαιο τους ή θέλουν να κάποια αλλαγή και υπάρχουν συγκεκριμένες προϋποθέσεις .

 

Αν απλά δεν επιθυμείς την συνεχίσει του συμβολαίου τότε δεν υπάρχει κόστος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οταν την κανω θα ενημερωσω να ξερουμε σιγουρα.

εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7639865#post7639865

το αλλο παιδι λεει οτι θα ζητησουν χρηματα.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Το τέλος αποσύνδεσης δεν έχει καμία σχέση με τη λήξη του συμβολαίου. Το πληρώνεις είτε έχει λήξει το συμβόλαιο είτε όχι, απλώς αν είσαι στη λήξη του δεν πληρώνεις κάτι άλλο εκτός από αυτό, ενώ αν δεν είναι στη λήξη, μαζί με αυτό πληρώνεις και ποσοστό από συσκευή ή έκπτωση που μπορεί να έχεις πάρει.

 

Η μόνη περίπτωση να μην πληρώσεις τέλος αποσύνδεσης είναι να γίνει φορητότητα, κάτι που δεν γίνεται βέβαια στις συνδέσεις broadband.

 

Αν το συμβόλαιο λήγει 1η νοέμβρη, πρέπει να κάνεις αίτημα αποσύνδεσης 1η οκτώβη γιατί θέλει 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος αποσύνδεσης ισχύει εδώ και αρκετά χρόνια για όλες τις εταιρίες από ότι φαίνεται.

 

Στην cosmote είναι 15€, wind είναι 10€ και στην vodafone 20.06 €.

 

f3d762831bacb6248cfa3d6a8bf5389b.jpg

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Το τελευταιο διμηνο εχει μεγαλο προβλημα στην περιοχη μου με το σημα της Vodafone. Χανεται μπορει για ωρες με αποτελεσμα μεχρι να φτιαχτει να εχω προβλημα με την δουλεια μου. Εχω συμβολαιο μεχρι τον μαρτη του 19 με εκπτωση παγιου. Η ανανεωση εχει γινει τηλεφωνικα. Θελω να φυγω αλλα μου ζητανε 110 ευρω πεναλντι. Μπορω να κανω κατι ωστε να αποφυγω τα 110 και να φυγω τωρα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Το τελευταιο διμηνο εχει μεγαλο προβλημα στην περιοχη μου με το σημα της Vodafone. Χανεται μπορει για ωρες με αποτελεσμα μεχρι να φτιαχτει να εχω προβλημα με την δουλεια μου. Εχω συμβολαιο μεχρι τον μαρτη του 19 με εκπτωση παγιου. Η ανανεωση εχει γινει τηλεφωνικα. Θελω να φυγω αλλα μου ζητανε 110 ευρω πεναλντι. Μπορω να κανω κατι ωστε να αποφυγω τα 110 και να φυγω τωρα;

 

Μπορεις να ζητησεις να σου δωσουν δωρεαν τη συακευη ου ενισχυει το σημα .Ειχα κι εγωπροβλημα και μου την εδωσαν δωρεαν.

 

https://www.vodafone.gr/business/vodafone-full-sima/

Αν σπασεις το συμβολιαο θα επιστρεψεις τις μεχρι τωρα επιδοτησεις που ειχες.Εχω3 vodafone red με εκπτωση καπου στο 80% .Τελικη τιμη και τα τρια 74 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...