Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλλαγή έγινε στην επαρχεία που είμαι διακοπές, αλλά έχω την εντύπωση πως σε κάθε κατάστημα μπορείς να το κάνεις. Λεπτομέρειες για τα κουπόνια δεν ξέρω, γιατί τα έφτιαξε η γυναίκα μου και δεν έχω ασχοληθεί ακόμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ενδεχομενη αντιπροσφορα απο την Βονταφον ποτε δινεται ακριβως ; Εκανα τηλεφωνικα αιτημα φορητοτητας στην Wind,να περιμενω κατι απο την Βονταφον μεχρι να ερθει το κουριερ ; Γιατι μια πωλητρια μου ειπε πως η βονταφον θα ειδοποιηθει μονο οταν υπογραψω,δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο..Λογικα δεν ειδοποιειται με το που στειλει η wind το αιτημα φορητοτητας ;

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανουν επιτηδες , για να υπογραψεις και μετα να μην εχει χρονο η αλλη εταιρεια να σου κανει αντιπροσφορα. Ειδικα οταν ερχεται σ/κ :)
Link to comment
Share on other sites

Τον Απρίλιο του 2014 ανανέωσα το συμβόλαιό μου σε Red 1. Συγχρόνως μου δόθηκε και ένας νέος αριθμός με την ονομασία VMC (προφανώς για το 4sharing) το συμβόλαιο του οποίου λήγει τον Ιούνιο (12 μήνο), ενώ του Red 1 λήγει ένα εξάμηνο μετά.

Τι πρόκειται να γίνει με το VMC μετά την παρέλευση του 12 μήνου;

Δεν θα έπρεπε και τα δύο να έχουν την ίδια διάρκεια; (18 μήνες).

Link to comment
Share on other sites

Τον Απρίλιο του 2014 ανανέωσα το συμβόλαιό μου σε Red 1. Συγχρόνως μου δόθηκε και ένας νέος αριθμός με την ονομασία VMC (προφανώς για το 4sharing) το συμβόλαιο του οποίου λήγει τον Ιούνιο (12 μήνο), ενώ του Red 1 λήγει ένα εξάμηνο μετά.

Τι πρόκειται να γίνει με το VMC μετά την παρέλευση του 12 μήνου;

Δεν θα έπρεπε και τα δύο να έχουν την ίδια διάρκεια; (18 μήνες).

τιποτα δεν γινεται συνεχιζεις κανονικα:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εγω τη Πέμπτη που μας πέρασε έκανα αίτηση φορητότητας στη Cosmote απο τη Vodafone Red 1 που ήμουνα διότι το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν ήτανε στα 35 ευρώ με συνδυαστικό πακέτο HOL.

Όμως ακόμη δε με έχουνε πάρει απο τη Vodafone για κάποια αντιπροσφορά!Τη πέμπτη έρχεται ο κουριερ να υπογράψω, τι να κάνω και μέχρι πότε να περιμένω?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμάμαι μια ζωή με το που έκανα φορητότητα με παίρνανε τηλέφωνο, δεν υπέγραφα κάποιο συμβόλαιο.

Αν υπογράψω με την Cosmote μετά μπορώ να το ακυρώσω έτσι απλά?Δε θα πληρώσω κάποιο λογαριασμό, κάτι θα χρεώσουν δε μπορεί!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την Πρωτομαγιά απολαμβάνεις 4GB δώρο για να σερφάρεις ξέγνοιαστα από 1 έως και 4 Μαΐου!

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά στείλε Ν στο 1252

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την Πρωτομαγιά απολαμβάνεις 4GB δώρο για να σερφάρεις ξέγνοιαστα από 1 έως και 4 Μαΐου!

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά στείλε Ν στο 1252

Καλοοο αυτο για εσας που εχετε vodafone για να δω τι θα κανουν η αλλες δυο θα δωσουν ... θελω να κανω κατι τεστακια αλλα δεν λεει να τα τρωω απο τα mb μου!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειμαι σε κοσμοτε και σκεφτομαι να φυγω να παω βονταφον γιατι πολυ με κουρασαν οι αλλοι. το red1 με ενδιαφερει. ξερετε τι εκπτωση κανουν για νεους πελατες? ποσο δηλαδη μπορω να το παρω?

ευχαριστω

 

υγ. μιας και εχω καιρο να κανω αιτηση φορητοτητας ας ρωτησω. εχει αλλαξει κατι? δηλαδη παιρνεις τηλεφωνο κανεις τη φορητοιτητα και σουκανει καλυτερη προσφορα η υπαρχουσα εταιρια κινητης τηλεφωνιας που εχεις, τη φορητοτητα την κοβεις με ενα τηλεφωνημα? ή πλεον πρεπει να υπογραψεις πρωτα? και αν υπογραψεις ποσο καιρο εχεις δικαιωμα να υπαναχωρησεις στο αιτημα σου? ειναι ευκολη η διαδικασια? ευχαριστω

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωτησα σε 2 καταστηματα και μου ειπαν για μια γραμμη στα 48 ευρω.Οχι απο φορητοτητα απο καρτοκινητο vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα..

Ο κόμπος έφτασε στο χτένι που λένε με την αγαπητή Βόδα και μετά από 15 χρόνια λεω να αλλάξω στρατόπαιδο

 

Η προσφαρα της ήταν λίαν επιικός απαράδεκτη για την καινούρια ανανέωση που όχι μόνο δεν έμεινε στα ίδια επίπεδα αλλά θέλανε αύξηση του παγίου και στης 3 γραμμές από 58 στα 65 ευρώ ( με όλοι τη καλή θέληση μου είπε έναs) αλλά και από 12 μήνες συμβολαίου στους 18!!! Αφού άκουσε το παλικάρι όσα σέρνει η σκουπα λέω να πάω προς WHAT’S UP μεριά ..

 

Τη γίνεται στην περίπτωση αυτή ενεργοποιηται αμέσως? κάνουν αίτηση φορητότητας πρώτα ? ξαναπάω στο γερμανό και παίρνω της κάρτες ? πως γυναιτε η διαδικασία ? αν είναι να με πάρει η βόδα ποτέ θα με πάρει ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και οι 3 γραμμες στα 65€;

τι προγραμματα εχουν;

 

αν ειναι και οι 3, δεν φαινεται κι ασχημη η προσφορα...

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα είναι 1)Προς όλους 200 2)Ελεύθερα 45 3)Προς όλους 400

Δεν είναι και τίποτα τρέλα προγραμματα παράδειγμα RED να πω είμαι μια χαρά ...

ειδικά το πρώτο τσάμπα το πληρώνω μνμ δε στέλνει ίντερνετ δεν χρησιμοποιεί χάρη στα αλλά το έχω και αυτό μέσα ..

 

Το κακό είναι ότι κάθε χρόνο περιμένεις και κάτι καλύτερο όχι να σου βάλουν και καπέλο ..

 

Αν φύγω τελικά για αρχή θα το κάνω κάρτα και μετά θα βάλω σταθερό- ίντερνετ +3 γραμμές να μου έρθει πιο φτηνά πράμα που πήγα να κάνω και στη βόδα αλλά δεν υποστηρίζει Hol η περιοχή..

 

Αν πάω στο Γερμανό υπογράφω και περνώ αμέσως της κάρτες ? ποτέ ενεργοποιητή η άλλη εταιρία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Γραφω γιατι θελω την πολυτιμη βοηθεια σας.

Ο πατερας μου εκλεισε 18 μηνες στο προγραμμα red 1 που ηταν στα 74 ευρω αλλα με την εκπτωση πληρωναμε 43,5. Ωστοσο, καθυστερησαμε να ανανεωσουμε το συμβολαιο και μας προτεινουν επεκταση για 24 μηνες, με παγιο 53 ευρω αυτη τη φορα αν χρησιμοποιησουμε την επιδοτηση (!) και 59 αν τη χρησιμοποιησουμε.

Επειδη ειναι κοροιδια το σκηνικο, θελω την απαραιτητη βοηθεια σας σχετικα με διαδικασια φορητοτητας που μπορω να ακολουθησω (επειδη δεν το εχω κανει παλι) σε αλλη εταιρια με σκοπο να πεσει το παγιο της Vodafone.

Να σημειωσω πως μιλαω για εναν αριθμο. Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

ενω εχω παγια εντολη για εξοφληση μεσω πιστωτικης πληρωσα τον προηγουμενο λογαριασμο μεσω paypal σημερα που κατεβασα το pdf του τελευταιου λογαριασμου δεν υπαρχει η πληρωμη απο την εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι φαινεται η πληρωμη τι να κανω να το αφησω ξοφληθει απο την καρτα και αν μου τραβηξουν 86 αντι για 38 που ειναι κανονικα ο λογαριασμος?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την Πρωτομαγιά απολαμβάνεις 4GB δώρο για να σερφάρεις ξέγνοιαστα από 1 έως και 4 Μαΐου!

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά στείλε Ν στο 1252

Τελικά η προσφορά είναι μέχρι ΚΑΙ σήμερα ή έληξε χτες? Γιατί βλέπω ότι σήμερα μου τρωει κανονικά data απο το πρόγραμμα που έχω. Δεν πρόσεξα τι γινόταν τις προηγούμενες μέρες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Γραφω γιατι θελω την πολυτιμη βοηθεια σας.

Ο πατερας μου εκλεισε 18 μηνες στο προγραμμα red 1 που ηταν στα 74 ευρω αλλα με την εκπτωση πληρωναμε 43,5. Ωστοσο, καθυστερησαμε να ανανεωσουμε το συμβολαιο και μας προτεινουν επεκταση για 24 μηνες, με παγιο 53 ευρω αυτη τη φορα αν χρησιμοποιησουμε την επιδοτηση (!) και 59 αν τη χρησιμοποιησουμε.

Επειδη ειναι κοροιδια το σκηνικο, θελω την απαραιτητη βοηθεια σας σχετικα με διαδικασια φορητοτητας που μπορω να ακολουθησω (επειδη δεν το εχω κανει παλι) σε αλλη εταιρια με σκοπο να πεσει το παγιο της Vodafone.

Να σημειωσω πως μιλαω για εναν αριθμο. Σας ευχαριστω πολυ!

 

Το ίδιο θέμα είχα κ εγώ .Δεν μου δίνανε καμμία προσφορά στο red1,μόνο 40% έκπτωση στο πάγιο για red2,το οποίο προγραμμα δεν θα μπορούσα να κατανάλωση με τπτ . εκανα αίτηση φορητότητας σε cosmote κ μου έδωσαν το αντίστοιχο προγραμμα 46€, η Vodafone στην πορεία 36€ και τελικά η cosmote στα 32€ όπου και παρέμεινα

Συμπερασματικά, κάνε αίτηση φορητότητας !!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα είχα κ εγώ .Δεν μου δίνανε καμμία προσφορά στο red1,μόνο 40% έκπτωση στο πάγιο για red2,το οποίο προγραμμα δεν θα μπορούσα να κατανάλωση με τπτ . εκανα αίτηση φορητότητας σε cosmote κ μου έδωσαν το αντίστοιχο προγραμμα 46€, η Vodafone στην πορεία 36€ και τελικά η cosmote στα 32€ όπου και παρέμεινα

Συμπερασματικά, κάνε αίτηση φορητότητας !!!

 

Να μας περιγραψει λίγο ρε παιδιά ένας τη διαδικασία να μη τρεχοθμε απο γερμανο σε κουριερ και μεινοθμε χωρσ τηλ...Πιος ειναι ο καλυτερος τροποσ?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα είχα κ εγώ .Δεν μου δίνανε καμμία προσφορά στο red1,μόνο 40% έκπτωση στο πάγιο για red2,το οποίο προγραμμα δεν θα μπορούσα να κατανάλωση με τπτ . εκανα αίτηση φορητότητας σε cosmote κ μου έδωσαν το αντίστοιχο προγραμμα 46€, η Vodafone στην πορεία 36€ και τελικά η cosmote στα 32€ όπου και παρέμεινα

Συμπερασματικά, κάνε αίτηση φορητότητας !!!

 

Εγώ με αντιπροσφορα είμαι στα 24 τελική red1

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Μετα από δικη μου πρωτοβουλια τηλεφωνικης επικοινωνιας κοντα στη ληξη του συμβολαιου μου (πληρωνω 27,21) μου το δινουν 33 και κατι και για 18 και όχι 12 μηνες πλεον.

 

Ανένδοτοι για τα 24 ευρω.

 

Αναφέροντας του την φορητοτητα, μου ειπε να προσεξω γιατι μπορει να βρεθω από την μια στιγμη στην άλλη στη νεα εταιρεια. Με την εννοια ότι η φορητοτητα πλεον ολοκληρώνεται σε 6 ωρες και όχι σε 3 ημερες όπως παλαιοτερα και πολλες φορες δεν προλαβαινει η εταιρεια σου να σε καλεσει για αντιπροσφορά.

 

 

 

Είναι οντως ετσι ;

 

Μα δεν πρεπει να σε αποδεσμευσει ο προηγούμενος για να σε παρει ο επομενος ;

 

Και εν πασει περιπτωση τι προτείνετε να κανω ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το νωρίτερο που μπορώ να φύγω από το συμβόλαιο χωρίς επιβάρυνση;

 

Έχω 12μηνο συμβόλαιο. Μπορώ να φύγω άμεσα αφού αρχίσει ο 12ος μήνας; (Να τον πληρώσω κανονικά και ας μη τον χρησιμοποιήσω, δε με πειράζει)

Link to comment
Share on other sites

Μετα από δικη μου πρωτοβουλια τηλεφωνικης επικοινωνιας κοντα στη ληξη του συμβολαιου μου (πληρωνω 27,21) μου το δινουν 33 και κατι και για 18 και όχι 12 μηνες πλεον.

 

Ανένδοτοι για τα 24 ευρω.

 

Αναφέροντας του την φορητοτητα, μου ειπε να προσεξω γιατι μπορει να βρεθω από την μια στιγμη στην άλλη στη νεα εταιρεια. Με την εννοια ότι η φορητοτητα πλεον ολοκληρώνεται σε 6 ωρες και όχι σε 3 ημερες όπως παλαιοτερα και πολλες φορες δεν προλαβαινει η εταιρεια σου να σε καλεσει για αντιπροσφορά.

 

Είναι οντως ετσι ;

 

Μα δεν πρεπει να σε αποδεσμευσει ο προηγούμενος για να σε παρει ο επομενος ;

 

Και εν πασει περιπτωση τι προτείνετε να κανω ;

 

Εάν δεν υπάρχει κώλυμα, ο τρέχων πάροχος είναι υποχρεωμένος να παραδόσει τον αριθμό στον νέο, εφόσον έχεις ζητήσει τη φορητότητα. Παρά την πιθανή ταλαιπωρία, η καλύτερή σου επιλογή για να πάρεις την τιμή που θέλεις είναι η φορητότητα.

 

Γνωρίζει κανείς το νωρίτερο που μπορώ να φύγω από το συμβόλαιο χωρίς επιβάρυνση;

 

Έχω 12μηνο συμβόλαιο. Μπορώ να φύγω άμεσα αφού αρχίσει ο 12ος μήνας; (Να τον πληρώσω κανονικά και ας μη τον χρησιμοποιήσω, δε με πειράζει)

 

Δεδομένου ότι τα πάγια είναι προπληρωμένα, από την 1η μέρα του τελευταίου μήνα μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι τα πάγια είναι προπληρωμένα, από την 1η μέρα του τελευταίου μήνα μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας.

 

Το ίδιο ισχύει και για τη HOL? Όσον αφορά τις ειδικές εκπτώσεις λόγω προηγούμενης ανανέωσης;

Φοβάμαι μήπως για τις 20 μέρες πχ που μένουν ακυρώσουν τις εκπτώσεις, και στοιχίσει περισσότερο από το πάγιο που συνήθως πληρώνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...