Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ανανέωση πες οτι δεν το κάνουν (έλεος λες και υπάρχει λόγος να αναγκάζουν κάποιον να αλλαζει νούμερο) για ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ πακέτου (απο χαμηλότερο πάγιο) σε κάποιον που έχει δικαίωμα αναβάθμισης (έχει λήξει το 12μηνο) το κάνουν? ξέρει κανείς μην τρέχω τσάμπα? :)

 

Μα το θεμα με τις προσφορες ειναι να κερδισουν νέους πελατες και οχι να ευχαριστισουν τους παλιούς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μα το θεμα με τις προσφορες ειναι να κερδισουν νέους πελατες και οχι να ευχαριστισουν τους παλιούς

Ακριβώς :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω απλο προγραμμα κ θα ηθελα να παω σε unlimited με ιντερνετ.Που σημαινει οτι θα εχω μεγαλυτερο παγιο κ θα παιρνουν πιο πολλα απο μενα.Εγω γιατι να μην δικαιουμαι της προσφορας?
Link to comment
Share on other sites

Για ανανέωση πες οτι δεν το κάνουν (έλεος λες και υπάρχει λόγος να αναγκάζουν κάποιον να αλλαζει νούμερο) για ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ πακέτου (απο χαμηλότερο πάγιο) σε κάποιον που έχει δικαίωμα αναβάθμισης (έχει λήξει το 12μηνο) το κάνουν? ξέρει κανείς μην τρέχω τσάμπα? :)

 

Το έχω γράψει και πιο πριν, και θα το γράψω ακόμα μια φορά....

 

Εγώ το πήρα με ανανέωση συμβολαίου και ταυτόχρονη αλλαγή στο 55άρι πρόγραμμα με ιντερνετ με 36 Ευρώ!!!!! Απο κατάστημα Βονταφον το Σαββατο που μας πέρασε.

 

Και για να μην έχετε απορία.... όχι δεν κάνω λογαριασμούς 100 και 150 ευρώ το μήνα....

 

Οι λογαριασμοί μου είναι γύρω στο 50άρι.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε όμως οτι πριμοδοτούν και προωθούν πάρα πολύ το να βάλει κάποιος πρόγραμμα με ιντερνετ!!!

 

Η επιδότησή μου ήταν κανονικά στα 125 ευρώ και πήγε στα 517 επειδή αποφάσισα να βάλω και ιντερνετ. (πέρα από το γεγονός οτι υπάρχει ειδική προσφορά για τα Samsung)

 

BTW... το Galaxy S είναι απίστευτη συσκευή :-)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν αυξάνεται η επιδότηση όταν βάλεις νετ αλλά όχι τπτ τρελό ώστε να βγαινει σχεδον τζάμπα το τηλεφωνο.Αυτο βλεπω απο το σαιτ της Vf τουλαχιστον.Εσενα εξαλλου σου εκαναν ειδικη προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Το internet μπορείς μετά να το βγάλεις;

όπως κάθε αλλαγή προγράμματος μετά από ένα μήνα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

όπως κάθε αλλαγή προγράμματος μετά από ένα μήνα :)

 

Στο πρόγραμμα φωνής μπορείς να κάνεις αλλαγή!!!

 

Αν υπογράψεις για το πρόγραμμα ιντερνετ, είσαι υποχρεωμένος να το κρατήσεις για 12 μήνες!!! Αλλιώς θα πρέπει να επιστρέψεις ποσό από την επιδότηση ή όλη την επιπλέον επιδότηση. Οπότε, άμα βάλεις πρόγραμμα με ιντερνετ, μετά είσαι υποχρεωμένος να το κρατήσεις το ιντερνετ για όσο διαρκεί το συμβόλαιο.

 

Και ναι σε μένα έγινε ειδική προσφορά, αυτή που ισχύει τώρα ουσιαστικά για όλους με τα smart deals

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απλα μου δινουν+100 ευρω αν παω σε unlimited με ιντερνετ.Δηλ θα εχω επιδοτηση 210 ευρω.Ψιχουλα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απλα μου δινουν+100 ευρω αν παω σε unlimited με ιντερνετ.Δηλ θα εχω επιδοτηση 210 ευρω.Ψιχουλα

 

Κι εμένα για άλλες συσκευές εκτός το Galaxy, τόσο ήταν η επιδότησή μου. Δηλάδή άν θυμάμαι καλά μου έδιναν το Desire με 300 Ευρώ περίπου ή κάτι τέτοιο.

 

Για το Galaxy S ισχύει αυτές τις μέρες ειδική προσφορά. Αν είναι κάποιος που θέλει αυτή τη συσκευή, και θέλει να μπεί σε πρόγραμμα με ιντερνετ είναι πολύ καλή ευκαιρία.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω καρτα κοσμοτε και σκεφτομαι να βαλω vodafone....θα μου κανουν καμια καλυτερη προσφορα αν τους δηλωσω ενδιαφερον στο site τους και με παρουν τηλεφωνο??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω καρτα κοσμοτε και σκεφτομαι να βαλω vodafone....θα μου κανουν καμια καλυτερη προσφορα αν τους δηλωσω ενδιαφερον στο site τους και με παρουν τηλεφωνο??

 

Όταν λες κάρτα εννοείς καρτοκινητό ή συμβόλαιο;

Έχεις κάποια δέσμευση στο υπάρχον πρόγραμμα που βρίσκεσαι (αν είναι συμβόλαιο).

Μιλάς για τη συγκεκριμένη προσφορά του samsung galaxy s i9000 ή γενικά;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

καρτοκινητο ειναι το νουμερο μου,δεν εχω δεσμευση σε κανενα προγραμμα και μιλαω γενικα αν θα μου κανουν καποια προσφορα οπως εκτος απο την επιδοτηση που δινουν σε συκευες καποια εκπτωση στο παγιο
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρεσαι να κάνεις συμβόλαιο στη vogafone δηλαδή;

Εδώ λέει την έκπτωση ΑΝΤΙ επιδότησης

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-16600.action?menuId=629

από το site της voga

 

edit/// κατά καιρούς βγαίνουν και συγκεκριμένες προσφορές για συγκεκριμένα μοντέλα συσκευών, όπως αυτή που αναφέρουμε πιο πάνω. Ενδιαφέρεσαι και για συσκευή;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν πιστωτική citibank visa vodafone: σας έχει γίνει η έκπτωση στο λογαριασμό αυτού του μήνα; Γιατί σε μένα... το ξέχασε! Και ο λογαριασμός της κάρτας είχε βγει σχεδόν ένα μήνα πριν!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Λέει λέει http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/with(Manufacturer=Samsung).htm

 

http://www.plaisio.gr/BannerImages/1009/Samsung-Galaxy.jpg?CEVT=%7BT=CAMP,CI=1608,PG=31,EVT=DOWNLOAD%7D

 

Πολύ καλή προσφορά. Με ενδιαφέρει το galaxy s αλλά δεν θέλω συμβόλαιο VF :)

 

Ρε μάγκες, δεν το βρίσκω πλέον αυτό το banneraki με την προσφορά. Πού πήγε; Ελπίζω να μην έληξε η προσφορά.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έληξε γιατί τώρα έχει αυτήν εδώ αντίστοιχα:

 

http://www.plaisio.gr/BannerImages/1009/Sony-Ericsson-Mini.jpg?CEVT=%7BT=CAMP,CI=1609,PG=31,EVT=DOWNLOAD%7D

 

Για σίγουρα κάλεσε το Πλαίσιο και ρώτα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για την προσφορά σε samsung- sonyericsson.

Πήγα σε vodashop και είναι έως 30-09.

Έχει 4 μοντέλα από την κάθε μάρκα και ανάλογα το πάγιο πάει και η τιμή,μονο για ΝΕΕΣ συνδεσεις σε προγραμματα unlimited με internet και 12μηνο συμβόλαιο.

Και τώρα η ερώτηση που έχει ξαναγίνει από τον soublaki3: Οταν υπογράφεις συμβόλαιο τι επιδότηση γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και πιο πριν, και θα το γράψω ακόμα μια φορά....

 

Εγώ το πήρα με ανανέωση συμβολαίου και ταυτόχρονη αλλαγή στο 55άρι πρόγραμμα με ιντερνετ με 36 Ευρώ!!!!! Απο κατάστημα Βονταφον το Σαββατο που μας πέρασε.

 

Και για να μην έχετε απορία.... όχι δεν κάνω λογαριασμούς 100 και 150 ευρώ το μήνα....

 

Οι λογαριασμοί μου είναι γύρω στο 50άρι.

 

Εγώ πάντως που πήρα τηλ πριν λίγη ώρα επέμενε η κοπελιά πως αφορά ΜΟΝΟ νέες συνδέσεις.. μάλιστα στο πρόγραμμα που είμαι επειδή έχει καταργηθεί (πρόγραμμα iphone με internet με πάγιο περίπου 30 ευρώ και λογαριασμό 40-45 κάθε μήνα) η επιδότηση είναι 49 ευρώ :lol: (μάλιστα έχω και δεύτερο νούμερο στο όνομα μου vodafone της γυναίκας μου που κανει χρήση > 50 ευρώ / μήνα αυτό σύνολο σχεδόν 100)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πήρα τηλ πριν λίγη ώρα επέμενε η κοπελιά πως αφορά ΜΟΝΟ νέες συνδέσεις.. μάλιστα στο πρόγραμμα που είμαι επειδή έχει καταργηθεί (πρόγραμμα iphone με internet με πάγιο περίπου 30 ευρώ και λογαριασμό 40-45 κάθε μήνα) η επιδότηση είναι 49 ευρώ :lol: (μάλιστα έχω και δεύτερο νούμερο στο όνομα μου vodafone της γυναίκας μου που κανει χρήση > 50 ευρώ / μήνα αυτό σύνολο σχεδόν 100)

 

Εντύπωση μου κάνει.

 

Σε μένα τότε πως την έδωσαν την επιδότηση αφού έκανα ανανέωση συμβολαίου?

 

Όταν είχα μιλήσει στο τηλ μαζί τους, αρχικά ήταν 105 και η δική μου και αφού γκρίνιαξα ευγενικά μου την έκαναν 123.... Και μετά και πάλι τους είπα οτι έχω προσφορές από τις άλλες δύο εταιρίες και μου δίνουν σε παρόμοιο πρόγραμμα 300 ευρώ επιδότηση, τότε "εμφανίστηκαν" με τη συγκεκριμένη προσφορά!

 

Δεν ξέρω τι να πω.... από τη μία χαίρομαι που κατάφερα και πήρα τη συσκευή που ήθελα με πολύ ευνοικούς όρους, από την άλλη γιατί να μην μπορεί να το κάνει και άλλος... (μιλάω πάντα για ανανέωση)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση απλή και λογική:

Η χρέωση του αναπόσβεστου ποσού επιδότησης, υπόκειται σε Φ.Π.Α. 23%.

Το είδα και μου πέσαν τα μαλλιά.

Δηλαδή μου έδωσαν 250 ευρώ και θα τους γυρίσω 300???

Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση απλή και λογική:

Η χρέωση του αναπόσβεστου ποσού επιδότησης, υπόκειται σε Φ.Π.Α. 23%.

Το είδα και μου πέσαν τα μαλλιά.

Δηλαδή μου έδωσαν 250 ευρώ και θα τους γυρίσω 300???

Δηλαδή???????

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση απλή και λογική:

Η χρέωση του αναπόσβεστου ποσού επιδότησης, υπόκειται σε Φ.Π.Α. 23%.

Το είδα και μου πέσαν τα μαλλιά.

Δηλαδή μου έδωσαν 250 ευρώ και θα τους γυρίσω 300???

 

οχι δεν παιζει κατι τετιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...