Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρώ ότι πλέον έχει καταντήσει αηδία το όλο θέμα με την απουσία των sms προς τρίτους. Ειδικά τώρα που σταμάτησαν και τη διάθεση των ευέλικτων. Υποτίθεται ότι θα έπρεπε να υπήρχαν και προγράμματα συμβολαίου για όσους στέλνουν πολλά sms, ώστε να είναι πιό εύκολο να μεταφερθούν από καρτοκινητό σε συμβόλαιο. Απορώ στα τηλεφωνήματα που κάνουν στους καρτοκινητούς για νέα σύνδεση τί θα απαντούν στη συγκεκριμένη ερώτηση...!

Αν και πλέον φάντάζομαι ότι δε θα αργήσει η προσθήκη sms στα unlimited, γιατί ακόμη και οι πιό άσχετοι έχουν δυσαρεστηθεί...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι γω έχω χρησιμοποιήσει τη φόρμα επικοινωνίας αλλά δεν γίνεται τπτ δυστυχώς.Απαντάνε ότι θα προωθήσουν το αίτημά μου αλλά τζίφος.

Πάντως μέχρι πριν 1 μηνα τα ευέλικτα υπηρχαν κανονικα....

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να πιέσω για μεγαλύτερη επιδότηση?

Link to comment
Share on other sites

hello σε ολους..!!!!

 

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση:πριν ενα μηνα εκανα διακοπη της συνδεσης που ειχα κανει και τωρα μου ηρθε ενας λογαριασμος που λεει -299ευρω!!!γνωριζει μηπως κανεις για το τι ειναι??

Link to comment
Share on other sites

hello σε ολους..!!!!

 

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση:πριν ενα μηνα εκανα διακοπη της συνδεσης που ειχα κανει και τωρα μου ηρθε ενας λογαριασμος που λεει -299ευρω!!!γνωριζει μηπως κανεις για το τι ειναι??

 

Μήπως είχες πληρώσει καμιά εγγύηση όταν έκανες το συμβόλαιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα οταν πηγα να κανω την διακοπη πληρωσα την επιδοτηση που μου ειχαν δωσει......αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το τι να κανω με αυτα τα -299ευρω να παω στο καταστημα και τι >>//???/πρωτη φορα βλεπω αρνητικο λογαριασμο
Link to comment
Share on other sites

Αρνητικός λογαριασμός σημαίνει πολύ απλά οτι σου χρωστάνε χρήματα, δεν τους χρωστάς εσύ!... Είναι πιστωτικό.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θα παω σε ενα καταστημα vodafone να δω τι τρεχει??δεν πιστευω να μου ξαναστειλουν και αλλο λογαριασμο ἠ να μου ζητησουν να πληρωσω παλι την επιδοτηση που μου ειχαν δωσει?
Link to comment
Share on other sites

καλα εκει στη vodafone ειναι οτι να ναι!!!δεν φτανει που περιμενα 45 λεπτα για να βγαλουν το πορισμα μου λενε πως θα εκδοθει και αλλος λογαριασμος(!!!) ο οποιος θα ειναι και εκκαθαριστικος!!αν ειναι δυνατον να εκδιδεται λογαρισμος 2 μηνες αφου εχω κανει αιτηση για διακοπη!
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα οταν πηγα να κανω την διακοπη πληρωσα την επιδοτηση που μου ειχαν δωσει......αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το τι να κανω με αυτα τα -299ευρω να παω στο καταστημα και τι >>//???/πρωτη φορα βλεπω αρνητικο λογαριασμο

 

Ποτε ειχες κανει τη διακοπη? Μηπως εχει σχεση με εκεινο τον ορο μετα τις αλλαγες στα συμβολαια που λεει οτι μεχρι τις 25 του μηνα οι αποσυνδεσεις θα γινονται αζημιως?

Link to comment
Share on other sites

4 ιουνιου εκανα την διακοπη και πληρωσα εκεινη την ωρα το αναποσβεστο ποσο επιδοτησης!εκεινοι χωρις να με ρωτησουν αφαιρεσαν απο εκεινο το ποσο 65ευρω που ηταν ο λογαριαμος που ειχε εκδοθει 2/6 και τωρα μου εβγαλαν λογαριαμο -300ευρω και μου λενε οτι θα βγει και αλλος λογαριασμος εκκαθαριστικος
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι πλέον έχει καταντήσει αηδία το όλο θέμα με την απουσία των sms προς τρίτους. Ειδικά τώρα που σταμάτησαν και τη διάθεση των ευέλικτων. Υποτίθεται ότι θα έπρεπε να υπήρχαν και προγράμματα συμβολαίου για όσους στέλνουν πολλά sms, ώστε να είναι πιό εύκολο να μεταφερθούν από καρτοκινητό σε συμβόλαιο. Απορώ στα τηλεφωνήματα που κάνουν στους καρτοκινητούς για νέα σύνδεση τί θα απαντούν στη συγκεκριμένη ερώτηση...!

Αν και πλέον φάντάζομαι ότι δε θα αργήσει η προσθήκη sms στα unlimited, γιατί ακόμη και οι πιό άσχετοι έχουν δυσαρεστηθεί...

 

 

Απο μια μικρη εμπειρια που εχω... :X τα Ευελικτα σταματησαν γιατι πλεον με το Καρτοπρογραμμα εχεις αυτα που ειχες και με τα Ευελικτα + οτι μπορεις αν το θελεις να μιλας και "Απεριοριστα" με τους Vodafone αριθμους...

Το μονο "αρνητικο" ειναι οτι μπορει να ξεμεινεις απο μοναδες... κατι που στο Ευελικτο δεν θα γινοταν...

Και απο αυτη τη μικρη εμπειρια που εχω, σας λεω οτι δεν εχω δει ανθρωπο να κανει Συνδεση με Ευελικτο προγραμμα πανω των 35€

Δεν εγκρινω που σταματησαν αυτα τα προγραμματα (κ εγω ευελικτο εχω...) αλλα για μερικους ειναι καλυτερη λυση εφοσον ετσι (Καρτοπρογραμμα) μεταφερονται και οι υπολοιπομενες μοναδες... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Απο μια μικρη εμπειρια που εχω... :X τα Ευελικτα σταματησαν γιατι πλεον με το Καρτοπρογραμμα εχεις αυτα που ειχες και με τα Ευελικτα + οτι μπορεις αν το θελεις να μιλας και "Απεριοριστα" με τους Vodafone αριθμους...

Το μονο "αρνητικο" ειναι οτι μπορει να ξεμεινεις απο μοναδες... κατι που στο Ευελικτο δεν θα γινοταν...

Και απο αυτη τη μικρη εμπειρια που εχω, σας λεω οτι δεν εχω δει ανθρωπο να κανει Συνδεση με Ευελικτο προγραμμα πανω των 35€

Δεν εγκρινω που σταματησαν αυτα τα προγραμματα (κ εγω ευελικτο εχω...) αλλα για μερικους ειναι καλυτερη λυση εφοσον ετσι (Καρτοπρογραμμα) μεταφερονται και οι υπολοιπομενες μοναδες... :ninja:

Καποιος που εχει το καρτοπρογραμμα 25 χωρις unlimited εχει 92 λεπτά ή 227 SMS ενω καποιος που εχει το ευελικτο 25 125 λεπτά ή 298 SMS. Πιστευω οτι ειναι μεγαλη η διαφορα για τα ιδια λεφτα.

Επισης ενας συνδρομητης που ειναι πχ στο οικονομικο 20 δε μπορει να παει στο καρτοπρογραμμαμεσα στη διαρκεια του 12μηνου που ειναι η διαρκεια του συμβολαιου του, επομενως το μονο που μπορει να κανει ειναι να παει σε unlimited... Ο ορισμος της μη ευελιξιας!

Εχει κανει πολυ μεγαλη μπαρουφα η εταιρεια που αμα δεν την διορθωσει με αυξηση παροχων στις ιδιες τιμες στα υπαρχοντα προγραμματα, βλεπω να παιρνει την κατω βολτα...

Link to comment
Share on other sites

4 ιουνιου εκανα την διακοπη και πληρωσα εκεινη την ωρα το αναποσβεστο ποσο επιδοτησης!εκεινοι χωρις να με ρωτησουν αφαιρεσαν απο εκεινο το ποσο 65ευρω που ηταν ο λογαριαμος που ειχε εκδοθει 2/6 και τωρα μου εβγαλαν λογαριαμο -300ευρω και μου λενε οτι θα βγει και αλλος λογαριασμος εκκαθαριστικος

 

Έχω την εντύπωση ότι ο εκκαθαριστικός θα είναι μηδενικός .. εφ'όσον πλήρωσες το ποσό της επιδότησης που αντιστοιχούσε, και δεν είναι περασμένο στο -299, θα γίνει τώρα. Θα συμψηφιστεί το ποσό (που λένε) και θα έρθει στο μηδενικό ..

Έχε λίγο υπομονή, μέχρι να έρθει ο εκκαθαριστικός...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Όποιοι κι αν ήταν οι λόγοι κατάργησης των προγραμμάτων, απ’τη στιγμή που ο ανταγωνισμός τα παρέχει είναι φάουλ να τα αποσύρεις. Εκτός κι αν συνεννοήθηκε (πάλι) με την Κοσμοτέ και κόψει και η Κοσμοτέ σε λίγο τα myway :rolleyes:

 

2ο φάουλ τα απεριόριστα όπου δεν παρέχονται γραπτά μηνύματα προς άλλα δίκτυα(πλην των 3 ακριβότερων)

 

3ο φάουλ τα surf and talk (εκτός αν είναι και σ’αυτά συνεννοημένες με την Κοσμοτέ να τα κόψουν).

 

Άλλη λογική εξήγηση δε βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την υπηρεσία Double (2 sim με τον ίδιο αριθμό) σε πρόγραμμα συμβολαίου. Σε καρτοπρόγραμμα υπάρχει αυτή η υπηρεσία; Και αν ναι ποιες είναι οι χρεώσεις; Ίδιες όπως στα προγράμματα συμβολαίου;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεγαλη προσοχη στους λογαριασμους σας !!!

 

Στις 31/3 λιγες μερες πριν το Πασχα που ολοι εκαναν προσφορες μου εδιναν επιδοτηση για ανανεωση συμβασης καπου στα 60-70 ευρω αν θυμαμαι καλα.Πηρα τηλ και ρωτησα τι ποσο επρεπε να επιστρεψω για την επιδοτηση που ειχα παρει το 2009 και εληγε τον 6/2010 . Με ρωτησαν γιατι θελω να φυγω και τους ειπα οτι θεωρω απαραδεκτο σε νεους συνδρομητες να δινουν επιδοτηση 200 ευρω και εκπτωση στο παγιο και τους παλιους ...να μας γραφουν. Ηδη ειχα μειωμενο παγιο κατα 50% απο το 2008 που ειχα κανει ανανεωση.

 

Μου προτειναν να παραμεινω κρατωντας την εκπτωση και με επιδοτηση 205 ευρω. Φυσικα δεχτηκα. Σημερα μου ηρθε λογαρισαμος στο αποεριοριστο 35 με παγιο 29,41 χωρις την εκπτωση των 14,71 που ειχα μεχρι τωρα.

 

Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι η προσφορα που μου ειχαν κανει αφορουσε μονο την επιδοτηση. Αντεδρασα ευγενικα αλλα εντονα και μου ειπαν οτι θα το εξετασουν και εντος 2 εργασιμων ημερων θα μου απαντησουν.

Ιδωμεν !!!

 

Λοιπον...Με πρωτοπηραν Κυριακη 10/7 !!! και μου ειπαν οτι στην προσφορα του Πασχα που μου ειχαν κανει ηταν μονο η επιδοτηση συσεκυης και οχι να εξακολουθησω με 50% παγιο.

Δεν δεχτηκα και μου ειπαν οτι θα το ξανακοιταξουν και με πηραν τηλ την Τριτη με εμμονη στις θεσεις τους αλλα μου εκαναν εκπτωση στο παγιο 30% αντι του 50% . Εκει εμειναν ...ακλονητοι.Δεν ξερω τι σημαινει για αυτους η 20% διαφορα στο παγιο.

Παλι δεν δεχτηκα (ειχα ασσο στο μανικι μου...) και εκαναν τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας σε 2 γραμμες που εχω.

Αυτο ηταν καταλιτικοτατο !!!! Σημερα με πηραν οτι ολα ΟΚ και στο παγιο με εκπτωση 50% !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...Με πρωτοπηραν Κυριακη 10/7 !!! και μου ειπαν οτι στην προσφορα του Πασχα που μου ειχαν κανει ηταν μονο η επιδοτηση συσεκυης και οχι να εξακολουθησω με 50% παγιο.

Δεν δεχτηκα και μου ειπαν οτι θα το ξανακοιταξουν και με πηραν τηλ την Τριτη με εμμονη στις θεσεις τους αλλα μου εκαναν εκπτωση στο παγιο 30% αντι του 50% . Εκει εμειναν ...ακλονητοι.Δεν ξερω τι σημαινει για αυτους η 20% διαφορα στο παγιο.

Παλι δεν δεχτηκα (ειχα ασσο στο μανικι μου...) και εκαναν τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας σε 2 γραμμες που εχω.

Αυτο ηταν καταλιτικοτατο !!!! Σημερα με πηραν οτι ολα ΟΚ και στο παγιο με εκπτωση 50% !!!!

 

Για μία ακόμα φορά επιβεβαιώνεται πως ''ο επιμένων... νικά'' ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...Με πρωτοπηραν Κυριακη 10/7 !!! και μου ειπαν οτι στην προσφορα του Πασχα που μου ειχαν κανει ηταν μονο η επιδοτηση συσεκυης και οχι να εξακολουθησω με 50% παγιο.

Δεν δεχτηκα και μου ειπαν οτι θα το ξανακοιταξουν και με πηραν τηλ την Τριτη με εμμονη στις θεσεις τους αλλα μου εκαναν εκπτωση στο παγιο 30% αντι του 50% . Εκει εμειναν ...ακλονητοι.Δεν ξερω τι σημαινει για αυτους η 20% διαφορα στο παγιο.

Παλι δεν δεχτηκα (ειχα ασσο στο μανικι μου...) και εκαναν τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας σε 2 γραμμες που εχω.

Αυτο ηταν καταλιτικοτατο !!!! Σημερα με πηραν οτι ολα ΟΚ και στο παγιο με εκπτωση 50% !!!!

 

Δυστυχως μονο ετσι καταλαβαινουν φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνική αίτηση φορητότητας μπορείς να κάνεις? (στα γνωστά νούμερα 13897 , 13894 κτλ? ) Και πώς υπογράφεις?
Link to comment
Share on other sites

Προς Wind μπορείς να κάνεις από το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ

Προς Κοσμοτέ μπορείς όλο το 24ωρο νομίζω

Προς vf σε πρίζουν να πας σε κατάστημα και όταν δουν οτι δεν μπορείς/θες με τίποτα κρατάνε τα στοιχεία σου και σε καλεί πίσω εξωτερική εταιρεία που συνεργάζεται μαζί τους και την κάνουν εκείνη εκ μέρους της vf.

 

Σε κάθε περίπτωση μόλις εγκριθεί η φορητότητα από τον προηγούμενο πάροχο σου στέλνουν σύμβαση/σιμ/συσκευή με κούριερ.

 

Προσοχή: εαν κάνεις προς wind δεν ενεργοποιείται αυτόματα η νέα σιμ τη μέρα της φορητότητας παρά πρέπει να τους καλέσεις στην εξ. πελατών να τους πεις οτι έχεις παραλάβει την κάρτα και τότε μόνο γίνετε η αλλαγή.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Απο μια μικρη εμπειρια που εχω... :X τα Ευελικτα σταματησαν γιατι πλεον με το Καρτοπρογραμμα εχεις αυτα που ειχες και με τα Ευελικτα + οτι μπορεις αν το θελεις να μιλας και "Απεριοριστα" με τους Vodafone αριθμους...

Το μονο "αρνητικο" ειναι οτι μπορει να ξεμεινεις απο μοναδες... κατι που στο Ευελικτο δεν θα γινοταν...

Και απο αυτη τη μικρη εμπειρια που εχω, σας λεω οτι δεν εχω δει ανθρωπο να κανει Συνδεση με Ευελικτο προγραμμα πανω των 35€

Δεν εγκρινω που σταματησαν αυτα τα προγραμματα (κ εγω ευελικτο εχω...) αλλα για μερικους ειναι καλυτερη λυση εφοσον ετσι (Καρτοπρογραμμα) μεταφερονται και οι υπολοιπομενες μοναδες... :ninja:

 

Ναι όμως προφανώς για την κάθε εταιρία είναι προτιμότερη μια κανονική σύνδεση από ένα καρτοπρόγραμμα. Το καρτοπρόγραμμα δημιουργήθηκε καθαρά ως ενδιάμεσο στάδιο από καρτοκινητό σε σύνδεση. Γιαυτό ακριβώς π.χ. το ευέλικτο20 προσφέρει (πλέον προσέφερε) πιο πολλά από το καρτοπρόγραμμα20.

'Οπως και να έχει, αυτή η κατάργηση προγραμμάτων δε νομίζω να βγει σε καλό για την εταιρία...

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνική αίτηση φορητότητας μπορείς να κάνεις? (στα γνωστά νούμερα 13897 , 13894 κτλ? ) Και πώς υπογράφεις?

 

Σου φαιρνει courier την νεα sim οποτε μαλλον τοτε υπογραφεις.Εγω το εχω κανει δυο φορες αλλα εικονικα και ακυρωσα μετα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την υπηρεσία Double (2 sim με τον ίδιο αριθμό) σε πρόγραμμα συμβολαίου. Σε καρτοπρόγραμμα υπάρχει αυτή η υπηρεσία; Και αν ναι ποιες είναι οι χρεώσεις; Ίδιες όπως στα προγράμματα συμβολαίου;

Τελικά σε καρτοπρόγραμμα δεν υπάρχει η υπηρεσία Double :blink: :wacko::wacko::wacko:

 

Έλεος...:X:X:X

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Σου φαιρνει courier την νεα sim οποτε μαλλον τοτε υπογραφεις.Εγω το εχω κανει δυο φορες αλλα εικονικα και ακυρωσα μετα.

 

Kαλή ιδεα για να μην τρέχεις σε καταστήματα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...