Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στη Vodafone πρέπει να σου "σπάσουν" τα νεύρα για να σ'αφήσουν να διακόψεις το συμβόλαιό σου! Με κάλεσαν χθες το μεσημερί από το 2104279099, αλλά επειδή το είχα κλειστό δεν ήξερα ποιος ήταν. Τους παίρνω κατά τις 4:30 (με είχαν πάρει τηλέφωνο στις 13:49) και τους λέω ότι με κάλεσαν και μου λέει η υπάλληλος:"Ναι, σας καλέσαμε γιατί δεχθήκαμε μία αίτηση διακοπής του αριθμού σας και θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι υπάρχει μία προσφορά στη γραμμή σας". Της απαντάω θετικά, αλλά η απάντησή της ήταν:"Θα σας καλέσει άλλος συνάδελφος για να σας πει περισσότερα για τη συγκεκριμένη προσφορά γιατί εγώ δε γνωρίζω". :blink: Σήμερα στις 15:06 με πήρα τηλέφωνο και μου είπαν:"Ναι, καλησπέρα, από τη Vodafone καλώ. Είδα ότι μας καλέσατε χθες το μεσημέρι. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη γραμμή σας;" του απαντάω αρνητικά και μου λέει:"Εντάξει, καλό σας απόγευμα". Πριν από λίγο (συγκεκριμένα στις 15:20) με κάλεσε ο αριθμός 2102809699 και ο υπάλληλος μου είπε ό, τι μου είπε ο παραπάνω (να σημειωθεί ότι κατά 90% ακούσα την ίδια φωνή που άκουσα και στις 15:06). Λέγοντας του ό,τι σας αναφέρα στην αρχή μου απαντάει:"Σωστά. Εσείς γιατί θέλετε να φύγετε από τη Vodafone;" του απάντησα και συνέχισε λέγοντάς μου:"Εντάξει, μπορείτε να πάτε σε άλλη εταιρεία, αλλά θα πρέπει να πληρώσετε τα 7,59 ευρώ. Δεν έχω να σας προσφέρω τίποτα. Σας ευχαριστώ πολύ, καλό σας απόγευμα". Δηλαδή έλεος! :lol: Edited by johnthegreek
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα συμβολαιο με τη vodafone.κ σημερα εβγαλα ακρη μετα απο 15-20 τηλ στην εξυπηρετηση πελατων κ μπορεσα να μεταφερω καθε μηνα το χρονο ομιλιας που δεν χρησιμοποιησα στον επομενο.οι υπαληλοι μου λεγαν οτι δεν ισχειει αυτο κ οταν τους ελεγα οτι το γραφετε στο site σας με συνδεαν αμεσως με αλλο εκπροσωπο.μονο μια μου λεει ακουστε κοσμε,δεν εχει σημασια τι γραφουμε στο site μας κυριε,κ αυτος δεν ειναι τροπος ενημερωσης με ακριβεια.εκει μπορουμε να γραφουμε οτι θελουμε... ε εμεινα *******ς.εχω σκυλομετανειωσει που εφυγα απο την cosmote.εκει εβρησκα 4 χρονια(καρτοκινητο) παντα ακρη.βεβαια οι υπαληλοι της vodafone ειναι ευγενικοι (μελι) σταζουνε,καθολου αναμονη στη γραμμη, γενικα σαν εταιρια πολυ καλη ποιοτητα συνομιλιας(ηχος),τελειο σημα,αλλα τι να το κανω.μετα απο 1 μηνα λεω να κοψω το συμβολαιο κ να γυρισω στη cosmote(συμβολαιο) γιτι δεν μπορω να σκαω 70 κ 80 ευρω το μηνα κ να μη βγαζω ακρη.
Link to comment
Share on other sites

γινονται ακομα νέες συνδέσεις στο μηδενικό πάγιο? αν ναι, μπορω να ενεργοποιήσω το πακετο Mobile Internet Unlimited σ'αυτό το οικονομικό πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα συμβολαιο με τη vodafone.κ σημερα εβγαλα ακρη μετα απο 15-20 τηλ στην εξυπηρετηση πελατων κ μπορεσα να μεταφερω καθε μηνα το χρονο ομιλιας που δεν χρησιμοποιησα στον επομενο.οι υπαληλοι μου λεγαν οτι δεν ισχειει αυτο κ οταν τους ελεγα οτι το γραφετε στο site σας με συνδεαν αμεσως με αλλο εκπροσωπο.μονο μια μου λεει ακουστε κοσμε,δεν εχει σημασια τι γραφουμε στο site μας κυριε,κ αυτος δεν ειναι τροπος ενημερωσης με ακριβεια.εκει μπορουμε να γραφουμε οτι θελουμε... ε εμεινα *******ς.εχω σκυλομετανειωσει που εφυγα απο την cosmote.εκει εβρησκα 4 χρονια(καρτοκινητο) παντα ακρη.βεβαια οι υπαληλοι της vodafone ειναι ευγενικοι (μελι) σταζουνε,καθολου αναμονη στη γραμμη, γενικα σαν εταιρια πολυ καλη ποιοτητα συνομιλιας(ηχος),τελειο σημα,αλλα τι να το κανω.μετα απο 1 μηνα λεω να κοψω το συμβολαιο κ να γυρισω στη cosmote(συμβολαιο) γιτι δεν μπορω να σκαω 70 κ 80 ευρω το μηνα κ να μη βγαζω ακρη.

 

Μην ανησυχείς.. Υπάρχουν και εξαιρέσεις.. Σε γενικές γραμμές θα διαπιστώσεις όμως ότι η εξυπηρέτηση στη Vodafone είναι πολύ μπροστά από τις άλλες εταιρίες.. Έρχεται πρώτη με διαφορά.. Και ξέρουν να σου απαντήσουν άνθρωποι με γνώσεις και χωρίς να περιμένεις μια ώρα στο 13830 όπως με την Κοσμοτέ... Φυσικά υπάρχουν κι εξαιρέσεις..

 

Σε ποιο πρόγραμμα έκανες συμβόλαιο? Στα προγράμματα πάντως Vodafone Unlimited δεν ισχύει η μεταφορά.

 

γινονται ακομα νέες συνδέσεις στο μηδενικό πάγιο? αν ναι, μπορω να ενεργοποιήσω το πακετο Mobile Internet Unlimited σ'αυτό το οικονομικό πρόγραμμα?

 

Στο site πάντως τα προγράμματα συμβολαίου βλέπω ότι ξεκινάνε από 20 ευρώ στα προγράμματα Vodafone Οικονομικά και από 15 ευρώ στα Vodafone Unlimited. Πάρε καλύτερα το 13830 να σου πουν σίγουρα

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

στο surf&talk,οκ σιγουρα καλυτερα ειναι αλλα αν πρεπει να παρω 20 τηλ.για να βγαλω ακρη. Edited by dime
Link to comment
Share on other sites

θα καλεσω σε λίγο να μάθω, αν οντως μπορεις να κανεις νέα συνδεση στο μηδενικο πάγιο θα μπορεί άραγε να μπει το mobile internet unilimted πακέτο?
Link to comment
Share on other sites

θα καλεσω σε λίγο να μάθω, αν οντως μπορεις να κανεις νέα συνδεση στο μηδενικο πάγιο θα μπορεί άραγε να μπει το mobile internet unilimted πακέτο?

 

Aν υπάρχει , ναι.. γιατί να μην μπορεί?? Κανονικό πρόγραμμα συμβολαίου δεν είναι κι αυτό? Δεν είναι ούτε καρτοκινητό ούτε καρτοπρόγραμμα.. Οπότε σύμφωνα με αυτό που γράφει στο site, ότι τα πακέτα mobile internet, συνδιάζονται με όλα τα προγράμματα σμυβολαίου, θα μπορείς.. Αλλά αμφιβάλλω αν υπάρχει ακόμα το πρόγραμμα με το μηδενικό πάγιο.. Δεν βλέπω κάτι στο site.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω υπαρχει μια "τρυπα" κατα τη γνωμη μου (αν εχω λαθος ας με διορθωσει καποιος). Η επιδοτηση που σου δινουν στην πρωτη περιπτωση ειναι αναλογη και του προγραμματος στο οποιο θα πας, δηλαδη σε οσο μεγαλυτερο παγιο θα δεσμευτεις, θα παρεις και πιο πολλα λεφτα επιδοτηση (και θα δεσμευτεις φυσικα να τους δωσεις πιο πολλα λεφτα με το περας του χρονου). Αυτο φαινεται λογικο!

Το περιεργο ειναι ομως οτι στην δευτερη περιπτωση, το ποσο επιδοτησης βγαινει με βαση τη χρηση του ετους που περασε και οχι του τι θα κανεις αποκει και περα. Δηλαδη σου λενε πχ οπως εμενα "δικαιουσαι 89 ευρω".....τους λεω "ναι ΟΚ αλλα ημουνα σε παγιο των 30 ευρω και θελω να παω σε παγιο των 50, παλι 89 μου δινετε?" και η απαντηση ειναι "ναι". Ηλιθιο γενικα....

 

Όχι και τόσο ηλίθιο. Όταν κάνεις νέα σύνδεση σε ένα πάγιο π.χ. 50, θες οχτώ μήνες να το κατεβάσεις στο 30, ενώ όταν ανανεώνεις το συμβόλαιο σου παίρνοντας την επιδότησή σου, και δεδομένου ότι δεν παίρνεις πρόγραμμα που θα αυξήσει το ποσό--γιατί υπάρχουν και προγράμματα mobile internet που θα στο αυξήσουν--, στον ένα μήνα πάνω κάνεις ότι αλλαγές θες.

Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν λιγο στο 13830 για να ρωτησω ποσα ΜΒ εχω ακομα διαθεσημα και τι μ ειπε αυτος που μιλαγα? οτι αν π.χ καταναλωσω τα 3gb ιντερνετ( το μεγιστο που δινει η βονταφον) μετα δεν θα χρεονομαι αν ειμαι ιντερνετ επηδη στο προγραμμα μου εχω unlimited αλλα θα εχω χαμηλοτερη ταχυτητα:confused::confused: ισχυει κατι τετοιο???δν το εχω ξανακουσει ποτε
Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν λιγο στο 13830 για να ρωτησω ποσα ΜΒ εχω ακομα διαθεσημα και τι μ ειπε αυτος που μιλαγα? οτι αν π.χ καταναλωσω τα 3gb ιντερνετ( το μεγιστο που δινει η βονταφον) μετα δεν θα χρεονομαι αν ειμαι ιντερνετ επιδι στο προγραμμα μου εχω unlimited αλλα θα εχω χαμηλοτερη ταχυτητα:confused::confused: ισχυει κατι τετοιο???δν το εχω ξανακουσει ποτε

εμενα μου ειπαν οτι χρεωνεσε κανονικα μετα αναλογα το προγραμμα που εχεις,(σε τιμη ανα κβ) κ στην εξυπηρετηση πελατων κ στο τεχνικο τμημα.

Edited by dime
Link to comment
Share on other sites

δεν μου φαινεται λογικο... καλθτερα να μην το δοκιμασεις να τα περασεις τα 3ΓΒ
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ρε μηπως μας δουλευουν κ το κανουν επιτειδες για να εχουμε συγχυση κ ετσι να ανεβαζουμε τα ποσα χωρις γνωση μας απλα να το μαθαινουμε οταν μας ερθει η λυπητερη??

 

πηρα πριν λιγο στο 13830 για να ρωτησω ποσα ΜΒ εχω ακομα διαθεσημα και τι μ ειπε αυτος που μιλαγα? οτι αν π.χ καταναλωσω τα 3gb ιντερνετ( το μεγιστο που δινει η βονταφον) μετα δεν θα χρεονομαι αν ειμαι ιντερνετ επηδη στο προγραμμα μου εχω unlimited αλλα θα εχω χαμηλοτερη ταχυτητα:confused::confused: ισχυει κατι τετοιο???δν το εχω ξανακουσει ποτε

ξαναπηρα κ τους ρωτησα μου ειπαν πως ριχνουν τη ταχυτητα σε 340κβρς κ πως αποκλειεται να μου ειπαν αυτο που σας ανεφερα πιο πανω στο φορουμ κ ολα τα υπολειπα ποιο πανω σε σχεση με τη μεταφορα υπολειπου.:ninja:

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..!

Αλλάξαμε το πρόγραμμα σε Vodafone unlimited 20.

Υπάρχει κάποια υπηρεσία όπου να στέλνω μήνυμα και να μ έρχεται μήνυμα πόσα λεπτά έχω ακόμα ή θα πρέπει να παίρνω κάπου τηλέφωνο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..!

Αλλάξαμε το πρόγραμμα σε Vodafone unlimited 20.

Υπάρχει κάποια υπηρεσία όπου να στέλνω μήνυμα και να μ έρχεται μήνυμα πόσα λεπτά έχω ακόμα ή θα πρέπει να παίρνω κάπου τηλέφωνο??

 

Μπορείς να ενημερώνεσαι για το υπόλοιπο με μία κλήση ή ενα κενό sms στο 1284.

Όπως θα παρατηρήσεις, η ενημέρωση θα αναφέρει το υπόλοιπο σου από την προηγούμενη μέρα κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Kαμιά φορά μπορεί να ναι και 2 μέρες... ανάλογα..

 

Για το unlimited όμως προς vodafone, δεν υπάρχει ενημέρωση, ούτε για τα sms.. To μόνο που γίνεται είναι να σε ενημερώσουν με μύνημα , όταν φτάσεις το 80% του ''unlimited'' (:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Kαμιά φορά μπορεί να ναι και 2 μέρες... ανάλογα..

 

Για το unlimited όμως προς vodafone, δεν υπάρχει ενημέρωση, ούτε για τα sms.. To μόνο που γίνεται είναι να σε ενημερώσουν με μύνημα , όταν φτάσεις το 80% του ''unlimited'' (:lol: )

 

Αληθεια; Ισχυει αυτο με το 80% ? :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια; Ισχυει αυτο με το 80% ? :wacko:

 

Δεν έχω συμβόλαιο για να το επιβεβαιώσω, αλλά έχω δει ότι το έχουν γράψει και άλλα παιδιά αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Οκ..!!

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια; Ισχυει αυτο με το 80% ? :wacko:

 

Nαι, μου το είπανε στο 13830... Σου στέλνουν πρώτο μύνημα μόλις φτάσεις το 80% και δεύτερο μύνημα μόλις το εξαντλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Όχι και τόσο ηλίθιο. Όταν κάνεις νέα σύνδεση σε ένα πάγιο π.χ. 50, θες οχτώ μήνες να το κατεβάσεις στο 30, ενώ όταν ανανεώνεις το συμβόλαιο σου παίρνοντας την επιδότησή σου, και δεδομένου ότι δεν παίρνεις πρόγραμμα που θα αυξήσει το ποσό--γιατί υπάρχουν και προγράμματα mobile internet που θα στο αυξήσουν--, στον ένα μήνα πάνω κάνεις ότι αλλαγές θες.

 

Μισο λεπτο....δηλαδη εγω τωρα μπορω πανω στο μηνα να παω και να κατεβασω το προγραμμα μου στα 10 ευρω παγιο απο τα 30? Δε νομιζω....

Εχω την εντυπωση οτι η επιδοτηση συνδεεται με το παγιο σου ανεξαρτητα αν ηταν ανανεωση ή νεο συμβολαιο. Δηλαδη αν στο τελος του χρονου δεν εχεις πληρωσει σε παγια τουλαχιστον οσο ηταν η επιδοτηση σου, θα σου ζητησουν λεφτα....αρα και να το κατεβασω πανω στο μηνα τι κερδισα αμα στο τελος του χρονου μου ζητησουν "τα ρεστα"? Αντιθετωσ εχασα οτι αυτα τα λεφτα μπορουσα να τα "μιλησω" και τωρα απλα τα πληρωσα...

 

Στη δικη μου περιπτωση, ημουνα στα 30 ευρω παγιο, τελειωνει ο χρονος μου δινουν 89ε επιδοτηση, κανω αιτηση διακοπης μου την ανεβαζουν στα 340 και δεχομαι και κανω ανανεωση παλι με 30 ευρω παγιο (το οποιο αυτη τη φορα ηταν συνδεμενο με τα 30 ευρω...δηλαδη θα μου δινανε πιο πολλα απο 340 αν πηγαινα σε μεγαλυτερο και λιγοτερα αν πηγαινα σε μικροτερο.....μπα....ξαφνικα εχει σχεση το νεο παγιο ε? καλα σου λεω εγω οτι ειναι ζωα...). Εσυ υποστηριζεις οτι μπορω στον 1 μηνα να ριξω το παγιο στα 10 ευρω χωρις να εχω επιπτωσεις με την επιδοτηση? Εγω νομιζω οτι αν το κανω αυτο, στο τελος του χρονου θα μου πουνε "30ε + 11χ10 = 140 ευρω.....δωστε μας πισω και τα 200 υπολοιπα ευρω της επιδοτησης τωρα" και δικιο θα εχουν φυσικα....Ενω αν μεινω στα 30 ευρω τοτε 30χ12=360 ευρω, καλυπτω τα 340 ευρω επιδοτησης και ολα καλα....

 

Γενικα μη το ψαχνεις, φασκουν και αντιφασκουν μονοι τους οτνα στο καταστημα μου λενε "η επιδοτηση βγαινει απο την χρηση που κανατε την περασμενη χορνια, δεν εχει σημασια σε ποιο προγραμμα θα πατε" , και μετα οτνα κανω διακοπη και προσφερουν απλοχερη επιδοτηση, πλεον εχει να κανει με το ποιο προγραμμα θα παω "Αν συνεχισετε σε ενα προγραμμα των 30 ευρω θα παρετε 340 ευρω, αν πατε στο 25αρι θα παρετε 297, ενω αν πατε στο 20αρι θα παρετε 223".....ετσι μου ειπε ο τυπακος απο τη vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο....δηλαδη εγω τωρα μπορω πανω στο μηνα να παω και να κατεβασω το προγραμμα μου στα 10 ευρω παγιο απο τα 30? Δε νομιζω....

Εχω την εντυπωση οτι η επιδοτηση συνδεεται με το παγιο σου ανεξαρτητα αν ηταν ανανεωση ή νεο συμβολαιο. Δηλαδη αν στο τελος του χρονου δεν εχεις πληρωσει σε παγια τουλαχιστον οσο ηταν η επιδοτηση σου, θα σου ζητησουν λεφτα....αρα και να το κατεβασω πανω στο μηνα τι κερδισα αμα στο τελος του χρονου μου ζητησουν "τα ρεστα"? Αντιθετωσ εχασα οτι αυτα τα λεφτα μπορουσα να τα "μιλησω" και τωρα απλα τα πληρωσα...

 

Στη δικη μου περιπτωση, ημουνα στα 30 ευρω παγιο, τελειωνει ο χρονος μου δινουν 89ε επιδοτηση, κανω αιτηση διακοπης μου την ανεβαζουν στα 340 και δεχομαι και κανω ανανεωση παλι με 30 ευρω παγιο (το οποιο αυτη τη φορα ηταν συνδεμενο με τα 30 ευρω...δηλαδη θα μου δινανε πιο πολλα απο 340 αν πηγαινα σε μεγαλυτερο και λιγοτερα αν πηγαινα σε μικροτερο.....μπα....ξαφνικα εχει σχεση το νεο παγιο ε? καλα σου λεω εγω οτι ειναι ζωα...). Εσυ υποστηριζεις οτι μπορω στον 1 μηνα να ριξω το παγιο στα 10 ευρω χωρις να εχω επιπτωσεις με την επιδοτηση? Εγω νομιζω οτι αν το κανω αυτο, στο τελος του χρονου θα μου πουνε "30ε + 11χ10 = 140 ευρω.....δωστε μας πισω και τα 200 υπολοιπα ευρω της επιδοτησης τωρα" και δικιο θα εχουν φυσικα....Ενω αν μεινω στα 30 ευρω τοτε 30χ12=360 ευρω, καλυπτω τα 340 ευρω επιδοτησης και ολα καλα....

 

Γενικα μη το ψαχνεις, φασκουν και αντιφασκουν μονοι τους οτνα στο καταστημα μου λενε "η επιδοτηση βγαινει απο την χρηση που κανατε την περασμενη χορνια, δεν εχει σημασια σε ποιο προγραμμα θα πατε" , και μετα οτνα κανω διακοπη και προσφερουν απλοχερη επιδοτηση, πλεον εχει να κανει με το ποιο προγραμμα θα παω "Αν συνεχισετε σε ενα προγραμμα των 30 ευρω θα παρετε 340 ευρω, αν πατε στο 25αρι θα παρετε 297, ενω αν πατε στο 20αρι θα παρετε 223".....ετσι μου ειπε ο τυπακος απο τη vodafone...

 

Μπορείς να κατέβεις πάγιο μετά από 8 μήνες από την ενεργοποίηση της σύνδεσης (ή ανανέωση όπως έκανες εσύ) , ενώ μετά από 1 μήνα μπορείς να ανέβεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατέβεις πάγιο μετά από 8 μήνες από την ενεργοποίηση της σύνδεσης (ή ανανέωση όπως έκανες εσύ) , ενώ μετά από 1 μήνα μπορείς να ανέβεις.

 

Ναι δεν ειναι εκει το θεμα....το θεμα ειναι οτι παλι, αν δεν καλυφτει απο τα παγια του χρονου η επιδοτηση, δεν πληρωνεις στο τελος το υπολοιπο? Δηλαδη στο παραδειγμα μου αμα στο 8μηνο παω στο παγιο των 10 ευρω θα πληρωσω μεσα στο χρονο 8χ30+4χ10=280 ευρω, και πηρα επιδοτηση 340, δε θα πρεπει να πληρωσω 60 ευρω?

Επισης, εγκυκλοπαιδικα εντελως, δεν εχει σημασια, αλλα περσι δεν ηταν στο τριμηνο το κατεβασμα και σοτν 1 μηνα παλι το ανεβασμα? (αλλα με την ιδια απαιτηση να καλυφτει η επιδοτηση)

 

Παντως το point μου ηταν οτι εχουν 2 ακυρα σημεια στις επιδοτησεις τους :

1) Η επιδοτηση που δινουν στην ανανεωση συμβολαιου ειναι σταθερη και ανεξαρτητη απο το προγραμμα στο οποιο θα πας

2) Η επιδοτηση που σινουν αν μεινεις στο ιδιο προγραμμα ειναι μικροτερη απο το να εκανες νεα συνδεση απο την αρχη σε αυτο το προγραμμα

 

Εκει ηταν η διαφωνια μου με τον angelfeather, που προσπαθησε να μου εξηγησει οτι εχουν αιτιολογια τα 2 παραπανω, αλλα τελικα δε την βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι εκει το θεμα....το θεμα ειναι οτι παλι, αν δεν καλυφτει απο τα παγια του χρονου η επιδοτηση, δεν πληρωνεις στο τελος το υπολοιπο? Δηλαδη στο παραδειγμα μου αμα στο 8μηνο παω στο παγιο των 10 ευρω θα πληρωσω μεσα στο χρονο 8χ30+4χ10=280 ευρω, και πηρα επιδοτηση 340, δε θα πρεπει να πληρωσω 60 ευρω?

Επισης, εγκυκλοπαιδικα εντελως, δεν εχει σημασια, αλλα περσι δεν ηταν στο τριμηνο το κατεβασμα και σοτν 1 μηνα παλι το ανεβασμα? (αλλα με την ιδια απαιτηση να καλυφτει η επιδοτηση)

 

Παντως το point μου ηταν οτι εχουν 2 ακυρα σημεια στις επιδοτησεις τους :

1) Η επιδοτηση που δινουν στην ανανεωση συμβολαιου ειναι σταθερη και ανεξαρτητη απο το προγραμμα στο οποιο θα πας

2) Η επιδοτηση που σινουν αν μεινεις στο ιδιο προγραμμα ειναι μικροτερη απο το να εκανες νεα συνδεση απο την αρχη σε αυτο το προγραμμα

 

Εκει ηταν η διαφωνια μου με τον angelfeather, που προσπαθησε να μου εξηγησει οτι εχουν αιτιολογια τα 2 παραπανω, αλλα τελικα δε την βλεπω...

 

Όχι, την επιδότηση την πήρες τέλειωσες... Αν κατέβεις πάγιο στον 8ο μήνα δεν αλλάζει κάτι... Γι αυτό στο επιτρέπει κι όλας στον 8ο μήνα.. Αλλιώς γιατί να μην κατέβαινες και από τον 2ερο και να πλήρωνες το ποσό της επιδότησης όπως λες?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, την επιδότηση την πήρες τέλειωσες... Αν κατέβεις πάγιο στον 8ο μήνα δεν αλλάζει κάτι... Γι αυτό στο επιτρέπει κι όλας στον 8ο μήνα.. Αλλιώς γιατί να μην κατέβαινες και από τον 2ερο και να πλήρωνες το ποσό της επιδότησης όπως λες?

 

γιατι δε θα με συνεφερε....καλυτερα να τα "μιλουσα" αυτα τα λεφτα παρα να τα πληρωνα ετσι στο πουθενα καταργωντας το νοημα της επιδοτησης δηλαδη...

Δηλαδη θα μου εδινε κινητρο να μεινω στο προγραμμα των 30 αφου με τα 340 ευρω ειναι 11 παγια των 30 ευρω και βαλε....οποτε γιατι να κατεβω και να πληρωσω στο τελος το υπολοιπο χωρις να το εχω μιλησει....με συμφερει να μεινω ή αν θες να εκμεταλευτω το 100%, με συμφερει να μεινω 10 μηνες στα 30 ευρω και να πεσω στους 2 τελευταιους στα 20 ευρω, και θα εχω δωσει ακριβως 340 ευρω σε παγια οσα ηταν και η επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...