Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελη Ιουνιου συμπληρωνω χρονο στην μια απο της δυο συνδεσεις που εχω στο ονομα μου και φυσικα εχω ηδη επιδοτηση.Η δευτερη συνδεση θα εχει επιδοτηση τον Σεπτεμβριο.Αν δεν παρω την επιδοτηση αμεσως αφου κλεισει χρονο η πρωτη μπορω να περιμενω 3-4 μηνες μεχρι να εχει και η δευτερη δικαιωμα επιδοτησης η χανεται???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Διακιούσαι, αλλά υπολογίζεται βάση των τελευταίων 12 μηνών παραμονής στην εταιρεία. Κοινώς, το γοργόν και χάρην έχει.
Link to comment
Share on other sites

Η επιδοτηση δεν θα χαθει. Μπορεις να περιμενεις λιγο και να τις συμψηφισεις τον Αυγουστο

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι στο προγραμμα u&me 300. αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης: υπαρχει καποιο ελαχιστο οριο ομιλιας στα 300 λεπτα του πακετου? δηλαδη αν κανω ενα τηλεφωνο διαρκειας 17 δευτερολεπτων μου αφαιρουνται 30 ως ελαχιστη διαρκεια ?
Link to comment
Share on other sites

ναι 30 θα χρεωθεις.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Τελη Ιουνιου συμπληρωνω χρονο στην μια απο της δυο συνδεσεις που εχω στο ονομα μου και φυσικα εχω ηδη επιδοτηση.Η δευτερη συνδεση θα εχει επιδοτηση τον Σεπτεμβριο.Αν δεν παρω την επιδοτηση αμεσως αφου κλεισει χρονο η πρωτη μπορω να περιμενω 3-4 μηνες μεχρι να εχει και η δευτερη δικαιωμα επιδοτησης η χανεται???

 

Εναλλακτικά,μπορείς να ζητήσεις την επιδότηση της δεύτερης σύνδεσης και μέσα στον Ιούνιο.Άλλωστε,ήδη η δεύτερη σύνδεση διανύει τον 9ο μήνα της.Λογικά,θα στη δώσουν.Ενδέχεται όμως να είναι ελαφρώς μειωμένη.Αλλά πάλι,ενδέχεται να χάσεις λίγο απ'την επιδότηση της πρώτης σύνδεσης,αν πάρεις και τις 2 επιδοτήσεις τον Αύγουστο.Εγώ προτείνω να ζητήσεις και τις 2 επιδοτήσεις μέσα στον Ιούνιο(ιδίως αν η 2η σύνδεση δεν κάνει ιδιαίτερα ψηλά νούμερα σε λογαριασμούς)ώστε στη συνέχεια να ζητήσεις και μια μικρή αύξηση :p

Link to comment
Share on other sites

uups! Ψάχνω ώρα στο site της Vodafone και δε βρίσκω χρέωση... Τι χρέωση έχει για συμβόλαιο?

Στοιχίζει όσο και ένα κανονικό μήνυμα. (άρα στέλνουμε από International ή από CU)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα και να πας σε όποιο θέλεις. Πρόσεξε όμως, αν είχες πάρει επιδότηση με πρόγραμμα iPhone, αν πας σε πρόγραμμα που δεν έχει internet ή σε πρόγραμμα με λιγότερο internet (είσαι π.χ σε πακέτο plus και πας lite) δεν θα σε αφήσουν γιατι ενδεχομένως θα πρέπει νς πληρώσεις τμήμα της επιδότησης συσκευής (μια και στα προγράμματα iPhone λόγω internet δίνεται επιπλέον επιδότηση).

Ευχαριστώ για την απάντηση! Άρα θα πρέπει να περιμένω να περάσει ο χρόνος... Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα από cosmote σε vodafone (τελικά εκτός των προβλημάτων της cosmote είναι και ψυχολογικό το θέμα, μου τη σπάει το λογότυπο της cosmote). Μου έδωσαν το πρόγραμμα vodafone 20 αντί για 20 € στα 16. Νομίζω είναι καλό. Συσκευή μου δίνουν μία με το λογότυπο της vodafone αλλά δεν αξίζει νομίζω οπότε λέω να μην πάρω και να μη με δεσμεύσουν καθόλου με συμβόλαιο 12 μηνο. Καμιά άλλη προσφορά παίζει αυτόν τον καιρό? Χωρίς υπέρογκα συμβόλαια για οκτάμηνο όμως. Ξέρει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

οχι μολις τελειωσαν!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά,μπορείς να ζητήσεις την επιδότηση της δεύτερης σύνδεσης και μέσα στον Ιούνιο.Άλλωστε,ήδη η δεύτερη σύνδεση διανύει τον 9ο μήνα της.Λογικά,θα στη δώσουν.Ενδέχεται όμως να είναι ελαφρώς μειωμένη.Αλλά πάλι,ενδέχεται να χάσεις λίγο απ'την επιδότηση της πρώτης σύνδεσης,αν πάρεις και τις 2 επιδοτήσεις τον Αύγουστο.Εγώ προτείνω να ζητήσεις και τις 2 επιδοτήσεις μέσα στον Ιούνιο(ιδίως αν η 2η σύνδεση δεν κάνει ιδιαίτερα ψηλά νούμερα σε λογαριασμούς)ώστε στη συνέχεια να ζητήσεις και μια μικρή αύξηση :p

 

Η δευτερη συνδεση θα κλεισει 8 μηνο τον Αυγουστο (εγινε στις 18 ιανουαριου)

Και οι δυο κανουν πανω κατω το ιδιο 30-35 ευρω η καθε μια συνηθως πληρωνω 70 ευρω πανω κατω και για τους δυο καθε μηνα!Αλλα επειδη η δευτερη ακομα δεν εχει κλεισει 8μηνο μπορω να τις κανω και τις δυο αναβαθμιση ταυτοχρονα???τωρα το ποσο επιδοτηση θα εχω .. ποσο το υπολογιζεις?:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς μόλις βγει και η άλλη επιδότηση. Εγώ πάντως το υπολογιζω γυρω στα 148-154 ευρω και για τις δυο γραμμες όμως. Μετα θα το παζαρεψεις

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα στέλνω μήνυμα και μου απαντάει το υπόλοιπο και γράφει μετά πότε έγινε η τελευταία ενημέρωση, συνήθως είναι μια μέρα πρίν. :)

Χρησιμοποίησα για μια μέρα το νούμερο του συμβολαίου μου και την επόμενη ημέρα ξεκόλλησε το 1284 :D.Ευτυχώς.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς μόλις βγει και η άλλη επιδότηση. Εγώ πάντως το υπολογιζω γυρω στα 148-154 ευρω και για τις δυο γραμμες όμως. Μετα θα το παζαρεψεις

 

Οταν λες παζαρι .. μεσω του καταστηματος η μεσω 13830?? Φυσικα θα ρωτησω και στην Wind και στην Cosmote μηπως βρω καποια καλυτερη προσφορα και να φυγω και με τους δυο αρι8μους γιατι αν μου δωσουν 150 ευρω και για τις δυο .. αντε γεια :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλησπερα σε ολους! Εδω και δυο μερες ψαχνω να βρω και εγω ο αμοιρος ενα προγραμμα που να μου ταιριαζει αλλα δεν βρισκω τιποτα! Αυτο που θελω ειναι να εχω ομιλια και internet στο κινητο ΧΩΡΙΣ μηνυματα! Θελω πχ ενα παγιο κοντα στα 45 ευρω και βλεπω το Surf & Talk 150 plus σε αυτα τα χρηματα για πιο λογο ομως πρεπει υποχρεωτικα να εχω 250 μηνυματα; Δεν μπορω να τα κανω χρονο ομιλιας; Η απλα με λιγοτερο χρηματα το παγιο να μην τα εχω καν; Οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι τετοιο.. Το μοναδικο πραγμα που βρηκα να γινεται ειναι να παρω ενα Vodafone Οικονομικό και να το συνδυασω με ενα Surf & Email 250 αλλα στην ουσια πανω κατω τα ιδια βγαινουν μονο κατι λεπτα παραπανω εχω ετσι αλλα χωρις τα μηνυματα. Χρησιμοποιω παρα πολλα χρονια τη vodafone και μου φαινεται βλακεια να αλλαξω δικτυο επειδη δεν βρισκω ενα προγραμμα που να μου ταιριαζει. Εσεις τι λετε; Υπαρχει κατι τετοιο που ζηταω στη vodafone εκτος το συνδυασμο που προανεφερα η σε καποιο αλλο δικτυο; Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ αν σας φαινεται χαζη η απορια μου αλλα εχω πελαγωσει...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω παρα πολλα χρονια τη vodafone και μου φαινεται βλακεια να αλλαξω δικτυο επειδη δεν βρισκω ενα προγραμμα που να μου ταιριαζει. Εσεις τι λετε;

 

Εγώ τι λέω? Ότι είναι βλακεία να μην αλλάξεις δίκτυο επειδή δε βρίσκεις ένα πρόγραμμα που να σου ταιριάζει!!! Καλά, είσαι σοβαρός...??? Στο κάτω-κάτω, αφού το έχεις ψάξει τόσο πολύ για vodafone, γιατί δε το ψάχεις και στις άλλες 2 λες και θα σε κάνει ντα η vodafone αμα φύγεις??? Για αυτό αλλάζουμε εταιρία φίλε μου, όχι γιατί η τρέχουσα μας, μας δίνει 100000000 ευρώ επιδότηση παραπάνω...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι όμως δεν νομίζω να βρει κάτι καλύτερο. Και στις άλλες ή θα πάρει συνδυαστικό πακέτο ομιλία-sms-internet (cosmote i, wind i) ή θα πάρει ένα πρόγραμμα ομιλίας και θα το συνδυάσει με ένα επιπρόσθετο πακέτο (wireless internet για cosmote, adsm για wind) στις ίδιες τιμές με τα προγράμματα της Vodafone και με λιγότερο μάλιστα όγκο.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο που λεει ο bored01 βρηκα μονο.. Και η cosmote εχει κι αυτη σε συμβλαιο μονο στα προγραμματα i internet που κι αυτα εχουν μηνυματα (και λιγοτερα data στο internet). Τωρα για την wind ουτε κουβεντα μετα τις αυξησεις που εκανε σε ομιλια και μηνυματα, τρωει ακυρο απο εμενα δεν ξερω αν ακολουθησουν και οι αλλες (μαλλον) αλλα μεχρι στιγμης ακυρο! Kanivalos_ ποτε δεν θα κατσω σε μια εταιρια μονο για το ονομα αλλα αφου εχω δεθει "συναισθηματικα" απο την παναφον εποχη δεν προκειται να αλλαξω δικτυο ΑΝ δεν βρω κατι καλυτερο. Αν καποια αλλη εταιρια μου προσφερει σε αυτο που ζηταω κατι καλυτερο αντε γεια voda! Αλλα μεχρι στιγμης κατι τετοιο δεν εχει συμβει..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλησπερα σε ολους! Εδω και δυο μερες ψαχνω να βρω και εγω ο αμοιρος ενα προγραμμα που να μου ταιριαζει αλλα δεν βρισκω τιποτα! Αυτο που θελω ειναι να εχω ομιλια και internet στο κινητο ΧΩΡΙΣ μηνυματα! Θελω πχ ενα παγιο κοντα στα 45 ευρω και βλεπω το Surf & Talk 150 plus σε αυτα τα χρηματα για πιο λογο ομως πρεπει υποχρεωτικα να εχω 250 μηνυματα; Δεν μπορω να τα κανω χρονο ομιλιας; Η απλα με λιγοτερο χρηματα το παγιο να μην τα εχω καν; Οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι τετοιο.. Το μοναδικο πραγμα που βρηκα να γινεται ειναι να παρω ενα Vodafone Οικονομικό και να το συνδυασω με ενα Surf & Email 250 αλλα στην ουσια πανω κατω τα ιδια βγαινουν μονο κατι λεπτα παραπανω εχω ετσι αλλα χωρις τα μηνυματα. Χρησιμοποιω παρα πολλα χρονια τη vodafone και μου φαινεται βλακεια να αλλαξω δικτυο επειδη δεν βρισκω ενα προγραμμα που να μου ταιριαζει. Εσεις τι λετε; Υπαρχει κατι τετοιο που ζηταω στη vodafone εκτος το συνδυασμο που προανεφερα η σε καποιο αλλο δικτυο; Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ αν σας φαινεται χαζη η απορια μου αλλα εχω πελαγωσει...

 

Παιρνεις οποιο προγραμμα οικονομικο η ευελικτο θες και βαζει add on 1,5GB με 13 ευρώ ή 2,5GB με 17.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις οποιο προγραμμα οικονομικο η ευελικτο θες και βαζει add on 1,5GB με 13 ευρώ ή 2,5GB με 17.

Στην τελική αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ πάρε το surf &talk για επαγγελματίες.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ πάρε το surf &talk για επαγγελματίες.

 

Τι κερδιζω ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Τι κερδιζω ετσι;

 

Τα επαγγελματικά προγράμματα iPhone/Surf & talk δεν έχουν sms.

 

@TakeOverNet:Το ξέρει και ο ίδιος όπως γράφει στο μήνυμα του απλώς θεωρεί ότι τιμολογιακά δεν τον συμφέρει και πολύ αφού περίπου στην ίδια συνολική τιμή παίρνει το πρόγραμμα με τα sms. Θέλει κάτι οικονομικότερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα επαγγελματικά προγράμματα iPhone/Surf & talk δεν έχουν sms.

 

@TakeOverNet:Το ξέρει και ο ίδιος όπως γράφει στο μήνυμα του απλώς θεωρεί ότι τιμολογιακά δεν τον συμφέρει και πολύ αφού περίπου στην ίδια συνολική τιμή παίρνει το πρόγραμμα με τα sms. Θέλει κάτι οικονομικότερο.

 

Ναι αλλα απ'οτι διαβαζω απο κατω με μικρα γραμματα ισχυουν απο 3+ συνδεσεις. Οποτε μαπα το καρπουζι....

Link to comment
Share on other sites

Nope. Ισχύει και για 1 γραμμή. Στην τελική πάρε στην vodafone να σου φτιάξουν μια ειδική τιμή. Εφόσον είσαι καλός πελάτης θα το κάνουν.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα απ'οτι διαβαζω απο κατω με μικρα γραμματα ισχυουν απο 3+ συνδεσεις. Οποτε μαπα το καρπουζι....

 

Kάποια προγράμματα μπορείς να τα βάλεις και για 1 σύνδεση. Σε κάθε περίπτωση πάρε στο 1399 για πληροφορίες. Θέλεις όμως επαγγελματικό ΑΦΜ.

 

Στα προγράμματα των ιδιωτών δεν έχει καμία διαφορά η Vodafone από τις άλλες δύο. Μη σου πω ότι είναι και κάπως καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...