Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι πια. Δυστυχώς. θα μπορούσες να βάλεις top 5. Δηλώνεις vodafone Κινητά, σταθερά και σχετικά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν η εταιρια νιωθει οτι απειλειται απο εμενα, μπορει να ακολουθησει τις νομιμες διαδικασιες, εχει και το τεκμηριο της ηχογραφημενης κλησης.

Ακυρο αυτό που λες.

Οταν λέω απειλή, δεν εννοώ "ή θα μου δώσετε παραπάνω επιδότηση, ή θα σας το κάψω το μαγαζί" ώστε να έχουν υπόσταση τα περι ηχογράφης κτλ δικηγορίστικα που ειπες.

Απειλή εννοώ, να πατήσεις πόδι και να γκαρίζεις οτι θα φύγεις όχι επειδη εχεις βρεί κατι φθηνότερο, αλλά επειδή θεωρείς οτι πρέπει να το πάρεις "τζάμπα".

Διαβάζοντας το πάλι, νομίζω πως ημουν σαφής.

Ειμαι πελατης σου εδω και καιρο (τουλαχιστον 1 χρονο) και σου λεω οτι ο διπλα εχει ΤΟ ΙΔΙΟ προιον ΠΟΛΥ πιο φθηνο και θελω να πιασεις τουλαχιστον αυτη τη τιμη για να μη παω εκει και εσυ μου δειχνεις τη πορτα; Καλα κανεις και δεν εχεις μαγαζι οπως σωστα λες.
διαβάζοντας τα παραπάνω, και τα ακόμα πιο παραπάνω σχόλιά μου, (που καμία σχέση με αυτό που γράφεις έχουν) πιστευω οτι ειναι όντως καλύτερα που δεν έχω μαγαζί! θα χρειαζόταν να συνδιαλέγομαι με πελάτες σαν εσένα που δεν καταλαβαινουν τι τους λες.

Συμπερασμα; Αυτη ειναι η καταναλωτικη συνειδηση και εκπαιδευση του Ελληνα.

Είσαι Παριζιάνος μήπως και δεν τα καταλάβαμε?

ΕΠΕΙΔΗ εζησα 5 χρονια στην Αγγλια (απο εκει εχω παρει τη σημερινη καταναλωτικη μου συμπεριφορα) και εκει η επιδοτηση καθε ετους ηταν αρκετα μεγαλυτερη απο το ΣΥΝΟΛΟ των παγιων 12 μηνων. Δηλαδη επαιρνα κινητο των 400 Ευρω και τα παγια μου ηταν καπου στα 350Ευρω και σπανια ξεπερνουσα το χρονο ομιλιας μου.
Σε ποιάν Αγγλία έζησες και πήρες αυτή την καταναλωτική συμπεριφορα?

Γιατί πρέπει να ειναι πολύ κοροιδα αυτοί οι Άγγλοι..

Σου δίνουν δηλαδή κάθε μήνα Χ ώρες να μιλάς, και να απολαμβάνεις, και στο τέλος του χρόνου σου επιστρέφουν με το παραπάνω τα πάγια μέσω της επιδότησης!!!!

Το κέρδος τους ειναι αν τυχόν-σπάνια-ξεπεράσεις τον χρόνο ομιλίας σου, ή αν βρεθείς σε κατάστημά τους να πάρεις κανένα αξεσουάρ!!!

Δηλαδή σε έιχανε πελάτη 1 χρόνο, σπάνια ξεπέρναγες το χρόνο ομιλίας σου, και σου επιστρεφουν και 50€ παραπάνω απο όσα έδωσες...

OMG - γιατί δεν έμεινες εκει?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιάν Αγγλία έζησες και πήρες αυτή την καταναλωτική συμπεριφορα?

Γιατί πρέπει να ειναι πολύ κοροιδα αυτοί οι Άγγλοι..

Σου δίνουν δηλαδή κάθε μήνα Χ ώρες να μιλάς, και να απολαμβάνεις, και στο τέλος του χρόνου σου επιστρέφουν με το παραπάνω τα πάγια μέσω της επιδότησης!!!!

Το κέρδος τους ειναι αν τυχόν-σπάνια-ξεπεράσεις τον χρόνο ομιλίας σου, ή αν βρεθείς σε κατάστημά τους να πάρεις κανένα αξεσουάρ!!!

Δηλαδή σε έιχανε πελάτη 1 χρόνο, σπάνια ξεπέρναγες το χρόνο ομιλίας σου, και σου επιστρεφουν και 50€ παραπάνω απο όσα έδωσες...

OMG - γιατί δεν έμεινες εκει?

 

Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι. Θα στο επιβεβαιωσουν και αλλα μελη φανταζομαι (σχετικα με τα cash back offers). Πιθανολογω οτι υπολογιζουν στις διεθνεις κλησεις που κανουν αρκετα οι Αγγλοι, καθως επισης και στις κλησεις προς premium rate numbers (0844, 0845 κτλ) τα οποια χρεωνονται εκτος χρονου ομιλιας, ομως εισαι σχεδον αναγκασμενος να τα καλεις γιατι τραπεζες, εταιριες κτλ δεν ανακοινωνουν (ή το κανουν σπανια) το γεωγραφικο τους αριθμο με αποτελεσμα να κερδιζουν αρκετα και οι δυο μεριες απο αυτες τις κλησεις.

 

Κοροιδα λες εσυ, ανταγωνισμος λεω εγω.

 

Και για του λογου (μου) το αληθες δες παρακατω τι συζητουν σε ενα απο τα πιο δημοφιλη forums στη Βρετανια:

 

Εδω http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.html?t=627683&page=43 μπορεις να δεις τι προσφορες κανει η Orange στους πελατες της μετα το τελος του συμβολαιου τους. Για παραδειγμα:

 

Hi,

 

Just managed to get:

 

500 Any Net Mins

100 Texts

Unlimited Landline Calls

SE C902

 

£15 per month.

 

Που σημαινει οτι ο τυπος θα πληρωσει 213 Ευρω σε ενα χρονο και θα παρει ενα κινητο αξιας 326 Ευρω http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000522 και θα εχει 500 λεπτα και 100 sms προς ολα τα δικτυα και απεριοριστες κλησεις στα σταθερα. Αν κοιταξεις θα δεις και αλλες αναλογες προσφορες. Όπως για παραδειγμα εδω http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.html?t=627683&page=41 She suggested LG Viewty for free, 400 mins, 100 texts.......for £5 a month.................YES....£5 A MONTH!!!!!!!!!!!!! Δωρεαν κινητο αξιας 247Ευρω http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1186698 400 λεπτα 100 μηνυματα με 106 Ευρω στο 18μηνο (τοσο ειναι το συμβολαιο του) !!!!

 

Food for thought ;)

 

ΥΓ. Με βαση τα παραπανω, μαλλον φωτια θελουν και τα 3 μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα επιπρόσθετο πρόγραμμα με "δωρεάν" χρόνο ομιλίας προς όλα τα κινητά Vodafone και σταθερά;

Όπως το παλαιό "Vodafone Βραδινές Κλήσεις", αλλά να ισχύει για όλη την ημέρα...

Υπάρχει το "κλήσεις προς σταθερά": σου δίνει 500 λεπτά προς όλα τα ελληνικά σταθερά και σταθερό αριθμό 213ΧΧΧΧΧΧΧ που όταν είσαι εντός home zone λειτουργεί ως δωρεάν εκτροπή στο κινητό σου οπότε όποιος σε καλεί σε αυτόν μιλάει με το κινητό αλλά χρεώνεται κλήση σε σταθερό. Το πάγιο είναι 12.50€ τον μήνα τελική με ΦΠΑ. Δεν συμπεριλαμβάνει κλήσεις εντός δικτύου.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτα τα ΕΥΕΛΙΚΤΑ?

Εχουν σπάσει τα νεύρα μου!

Θέλω να κάνω ανανέωση συμβολαίου και αλλαγή προγράμματος και δε καταλαβαίνω τίποτα!

Τι σημαίνει δηλαδή π.χ 160 λεπτά και 340 SMS ή οποιοσδήποτε συνδυασμός??????????

Και τι είναι αυτή η ενσωματωμένη αξία??

Αν δηλαδή στείλω 5 MMS ή SMS σε πενταψήφιο χάνω ενσωματωμένο χρόνο και μειώνεται ο χρόνος ομιλίας ή τα SMS?

Δε μπορώ να καταλάβω και στην ιστοσελίδα και το τηλέφωνο δε βγάζω άκρη...

Σε κατάστημα ούτε για αστείο δεν πάω... θέλω να τα κάνω όλα Online αλλά δε ξέρω τι να επιλέξω!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτα τα ΕΥΕΛΙΚΤΑ?

Εχουν σπάσει τα νεύρα μου!

Θέλω να κάνω ανανέωση συμβολαίου και αλλαγή προγράμματος και δε καταλαβαίνω τίποτα!

Τι σημαίνει δηλαδή π.χ 160 λεπτά και 340 SMS ή οποιοσδήποτε συνδυασμός??????????

Και τι είναι αυτή η ενσωματωμένη αξία??

Αν δηλαδή στείλω 5 MMS ή SMS σε πενταψήφιο χάνω ενσωματωμένο χρόνο και μειώνεται ο χρόνος ομιλίας ή τα SMS?

Δε μπορώ να καταλάβω και στην ιστοσελίδα και το τηλέφωνο δε βγάζω άκρη...

Σε κατάστημα ούτε για αστείο δεν πάω... θέλω να τα κάνω όλα Online αλλά δε ξέρω τι να επιλέξω!!

Ευχαριστώ

 

Είναι σαν τα flexy της Wind. Παράδειγμα για να καταλάβεις.

 

Το ευέλικτο 60. Έχει 60 ευρώ πάγιο με 60 ευρώ ενσωματωμένη χρήση που τη καταναλώνεις όπως θέλεις. Αυτή η χρήση των 60 ευρώ αντιστοιχεί το maximum σε 390 λεπτά ομιλίας ή σε maximum 850 sms. Εσύ όμως μπορείς να κάνεις ότι χρήση θέλεις. Μπορεί να καταναλώσεις όλη την ενσωματωμένη χρήση των 60 ευρώ σε ομιλία (άρα θα μιλήσεις 390'), είτε μόνο σε sms (850) είτε και τα δύο. Όταν δηλαδή θα μιλάς, θα ξοδεύεις κομμάτι της χρησης άρα θα μειώνονται και τα λεπτά ομιλίας και τα sms. Όταν πάλι θα στέλνεις θα ισχύει το ίδιο (θα μειώνεται και η ομιλία).

 

Από το 1284 θα ενημερώνεσαι κάθε φορά για το maximum που σου έχει απομείνει σε κλήσεις και το maximum σε μηνύματα. Αλλά δεν είναι και κλήσεις και μηνύματα. Είναι είτε κλήσεις, είτε μηνύματα, είτε και τα δύο (οπότε σε αυτή τη περίπτωση μειώνονται αναλογικά και ο διαθέσιμος χρόνος και τα διαθέσιμα sms).

 

Με απλά λόγια φαντάσου ότι τα 60 ευρώ τα ξοδεύεις όπως θέλεις εσύ και απλώς ξέρεις το ποσό που σου απομένει σε πόσα λεπτά το maximum (αν κάνεις δλδ μόνο κλήσεις) ή σε πόσα sms το maximum (αν στέλνεις μόνο) αντιστοιχεί.

 

Η ενσωματωμένη χρήση ισχύει μόνο για κλήσεις ομιλίας προς σταθερά και κινητά τηλέφωνα, βιντεοκλήσεις και sms. Τα mms, τα sms σε 4ψήφια ή 5ψήφια ή κλήσεις/μηνύματα από/προς εξωτερικό, data κ.τ.λ χρεώνονται επιπλέον...

Link to comment
Share on other sites

Που σημαινει οτι ο τυπος θα πληρωσει 213 Ευρω σε ενα χρονο και θα παρει ενα κινητο αξιας 326 Ευρω http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000522 και θα εχει 500 λεπτα και 100 sms προς ολα τα δικτυα και απεριοριστες κλησεις στα σταθερα. Αν κοιταξεις θα δεις και αλλες αναλογες προσφορες. Όπως για παραδειγμα εδω http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.html?t=627683&page=41 She suggested LG Viewty for free, 400 mins, 100 texts.......for £5 a month.................YES....£5 A MONTH!!!!!!!!!!!!! Δωρεαν κινητο αξιας 247Ευρω http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1186698 400 λεπτα 100 μηνυματα με 106 Ευρω στο 18μηνο (τοσο ειναι το συμβολαιο του) !!!!

Mπαίνεις στη διαδικασία όμως να ελέγξεις ανόμοια πράγματα!

Εννοείται οτι καμία μα καμία σχέση τα προγράμματα τους με τα ελληνικά..

Στο θέμα όμως της ανανέωσης.

Τα λινκ που έδωσες αναφέρονται σε 2ες προσφορές (όχι σε αρχικές) και τα συμβόλαια ειναι 18μηνα (ενώ οι τιμές που έγραψες ειναι υπολογισμένες χ12 και κατόπιν της βουτιάς της λίρας απο αρχες Νοέμβρη)

 

Προφανώς και δεν υπαρχει μέτρο συγκρισης απο τη στιγμή που αυτός ο πελάτης τα σκάει ήδη για 6μηνες παραπάνω απο τον Έλληνα, και θα στα σκάει για άλλους 6μήνες επιπλέον!(εσυ θα πάρεις σε 3 χρόνια 3 επιδοτήσεις κι εκείνος 2)

Η ακόμα καλύτερα... στην ελληνική vf εχεις επιδότηση στο 10μηνο πλεον.

 

Επιπρόσθετα όπως θα διάβασες, δεν πολυ-διαπραγματευονται με "μικρους" πελάτες, και οι αρχικές προσφορές για ανανέωση ειναι χειρότερες απο τις νέες συνδεσεις, και χρειάζεται κι εκεί πίεση για να πάρεις κάτι πραγματικά καλο.

 

Αnyway εχουμε ακόμη πολύ δρόμο...

Link to comment
Share on other sites

Mπαίνεις στη διαδικασία όμως να ελέγξεις ανόμοια πράγματα!

Εννοείται οτι καμία μα καμία σχέση τα προγράμματα τους με τα ελληνικά..

Στο θέμα όμως της ανανέωσης.

Τα λινκ που έδωσες αναφέρονται σε 2ες προσφορές (όχι σε αρχικές) και τα συμβόλαια ειναι 18μηνα (ενώ οι τιμές που έγραψες ειναι υπολογισμένες χ12 και κατόπιν της βουτιάς της λίρας απο αρχες Νοέμβρη)

 

Προφανώς και δεν υπαρχει μέτρο συγκρισης απο τη στιγμή που αυτός ο πελάτης τα σκάει ήδη για 6μηνες παραπάνω απο τον Έλληνα, και θα στα σκάει για άλλους 6μήνες επιπλέον!(εσυ θα πάρεις σε 3 χρόνια 3 επιδοτήσεις κι εκείνος 2)

Η ακόμα καλύτερα... στην ελληνική vf εχεις επιδότηση στο 10μηνο πλεον.

 

Επιπρόσθετα όπως θα διάβασες, δεν πολυ-διαπραγματευονται με "μικρους" πελάτες, και οι αρχικές προσφορές για ανανέωση ειναι χειρότερες απο τις νέες συνδεσεις, και χρειάζεται κι εκεί πίεση για να πάρεις κάτι πραγματικά καλο.

 

Αnyway εχουμε ακόμη πολύ δρόμο...

 

Καταρχην στο 2ο συμβολαιο (των 5λιρων/μηνα!!!) οπου αναφερει 18μηνο συμβολαιο υπολογιζω *18. Και 24μηνο να ηταν το συμβολαιο, παλι κερδισμενος θα βγεις με ενα αντιστοιχο 12μηνο ελληνικο με 2 ή 3επιδοτησεις στα 2 χρονια. Ποσα παγια θα εχεις πληρωσει, ποσα λεπτα θα εχεις παρει και πανω απ'ολα τι επιδοτηση θα εχεις παρει αυτες τις 2-3 φορες; Btw στη δικη μου περιπτωση μιλαμε για 12μηνα συμβολαια, τελευταια εγινε μοδα το 18μηνο και το 24μηνο.

Το οτι δεν διαπραγματευονται με μικρους πελατες ειναι λαθος και αυθαιρετο συμπερασμα (παραδειγμα εγω ας πουμε). Εννοειται οτι δε θα σου κανουν τετοιες τρελες προσφορες αν δεν το ζητησεις, αλλωστε απο εκει ξεκινησε η διαφωνια μας οτι εσυ το βλεπεις σαν απειλη και εγω σαν φυσιολογικη συμπεριφορα.

 

Εννοειται οτι και στα αρχικα συμβολαια οι επιδοτησεις ειναι παρομοιες (δηλαδη οσο τα παγια τοσο κανει και το κινητο), κυριως με τη βοηθεια του cash back (προσφορα καταστηματων). Ριξε μια ματια στον αντιστοιχο Γερμανο http://www.cpw.co.uk

 

Με το ελληνικο καρτελ οχι απλα εχουμε πολυ δρομο, δεν υπαρχει περιπτωση να φτασουμε στα μισα των Αγγλικων δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Οσο διαβαζω τα μηνυματα ορισμενων οπως του tasulm , τοσο περισσοτερο περνω αποφαση οτι τιποτα δεν θα αλλαξει σε αυτη τη χωρα.

 

ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 500 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΜΕ 15 ΛΙΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΝ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΕΙΝΑΙ 12ΜΗΝΟ Η 18ΜΗΝΟ.

 

Τετοιο προγραμμα ποσο κοστιζει σε ελληνικη εταιρια κινητης;;;

 

Σου δειχνουν το φεγγαρι και εσυ κοιτας το δακτυλο....

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Οσο διαβαζω τα μηνυματα ορισμενων οπως του tasulm , τοσο περισσοτερο περνω αποφαση οτι τιποτα δεν θα αλλαξει σε αυτη τη χωρα.

 

ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 500 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΜΕ 15 ΛΙΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΝ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΕΙΝΑΙ 12ΜΗΝΟ Η 18ΜΗΝΟ.

 

Τετοιο προγραμμα ποσο κοστιζει σε ελληνικη εταιρια κινητης;;;

 

Σου δειχνουν το φεγγαρι και εσυ κοιτας το δακτυλο....

Aρχικά Lord British δεν νομίζω οτι είμαι φίλος σου, ούτε και θα ήθελα να γίνω.

Μείνε εσύ να κοιτάς το φεγγάρι, εγώ θα προτιμήσω να εκτιμήσω τα ελληνικά δεδομένα (έστω κι αν σου φταίω εγω που δεν θα αλλάξει τίποτα σ'αυτή τη χώρα, απο την οποία φαντάζομαι θα μπορούσες να φύγεις - αφού δεν βλέπεις προκοπή)

 

Δεν ανακαλύψαμε την αμερική όταν είπαμε οτι η κινητή τηλεφωνία (και γενικότερα οι τηλεπικοινωνίες) ειναι πανάκριβη στην ελλάδα.

ούτε οτι τέτοιου είδους προγράμματα απλά δεν θα γίνουν ποτέ εδώ.

 

Το οτι σου δίνω όμως Χ ευρώ, απολαμβάνω μια υπηρεσία που μου παρέχεις και εσύ στο χρόνο μου τα επιστρέφεις πίσω, ούτε καν στο ακέραιο, αλλά και με το παραπάνω το βρίσκω παράλογο για οποιαδήποτε εταιρεία, σ'οποιαδήποτε χώρα.

Μπορεί και να μην είναι.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα πολυλογώ:

1) Είμαι στο πρόγραμμα vodafone 100'(ούτε δωρεάν sms, ούτε δεδομένα) πάνω από ένα χρόνο και για το μήνα Σεπτέμβρη μου ήρθε αναλυτική, που με ενημέρωνε ότι είχα χρησιμοποιήσει 7ΜΒ, δηλαδή συν 40 ευρώ περίπου στο λογαριασμό. Μου έρχεται νταμπλάς καταρχάς, γιατί δεν θυμόμουν να είχα χρησιμοποιήσει τη σύνδεση για να μπω στο internet, παρά μόνο μέσω του wifi του κινητού μου Samsung i607. Αλλά λέω εντάξει μπορεί να είναι δικό μου το λάθος και να μπήκα μέσω vodafone.

Γι' αυτό το λόγο βγάζω τη SIM και τη βάζω σε κινητό Mitsubishi m342i θεωρώντας ότι αυτό δεν μπορεί να στείλει και να λάβει δεδομένα. Και για να μη μου ξανασυμβεί και να ξεμπερδεύω από τα πάγια ζητάω να διακοπεί η σύνδεση και να γίνει καρτοκινητή (κάτι το οποίο βέβαια παίρνει ένα μήνα).

 

2) Όντας πια ήρεμος, μου έρχεται ο επόμενος λογαριασμός, όπου με πραγματική έκπληξη διαπιστώνω ότι χρησιμοποίησα 8ΜΒ, δηλ γύρω στα 45 ευρώ:blink:! Προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να το δικαιολογήσω και ο μόνος που μπορω να σκεφτώ είναι το αρχαίο i-mode που έχει το κινητό, το οποίος όμως δεν το χρησιμοποιώ, αλλά πες να μπήκα καταλάθος 2-3 φορές, κάτι που δεν προκύπτει από την αναλύτικη αφού έχω χρεωθεί γύρω στις 20 φορές.

 

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποια κίνηση θα μπορούσα να προβώ, μπας και βρω το δίκιο μου?( λέμε και κανά αστείο)

Link to comment
Share on other sites

Στον αναλυτικο λογαριασμο που σου ερχεται δεν γραφει τι ακριβως σε εχει χρεωσει;Αν δεν εχεις κανει χρηση internet μπορεις να πας σε ενα καταστημα και να κανεις ενα αιτημα αμφισβήτησης του λογαριασμου.Αν εχει γινει καποιο λαθος θα σου πιστωσουν τα χρηματα.
Link to comment
Share on other sites

Γράφει τα kb που κυμαίνονται από 50 εώς 1300 και δίπλα την ώρα, τα οποία δεν μου λένε κάτι.

Αύριο θα πάω για αίτημα αμφισβήτησης κι ελπίζω να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote παρέχει αυτή την περίοδο μια προσφορά όπου με 5 ευρώ το μήνα δίνει 500 λεπτά προς σταθερά και κινητά του δικτύου της. Γνωρίζει κανείς αν έχει κάνει κάποια ανάλογη κίνηση η vodafone;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote παρέχει αυτή την περίοδο μια προσφορά όπου με 5 ευρώ το μήνα δίνει 500 λεπτά προς σταθερά και κινητά του δικτύου της. Γνωρίζει κανείς αν έχει κάνει κάποια ανάλογη κίνηση η vodafone;

Το προσφαιρει απο την Παρασκευη το βραδυ.

 

Οποτε, προφανως, η απαντηση ειναι οχι, προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια με vodafone 400' και 200 ευρω και βαλε που πληρωνω καθε μηνα συν οτι ειμαι απο τους πιο παλιους συνδρομητες εποχες παναφον και παντοφλε νοκια τι σκατα επιδοτηση επρεπε να παιρνω γιατι τωρα δεν παιρνω αρκετη κατα την γνωμη μου
Link to comment
Share on other sites

Αντί να αναζητάς μεγαλύτερη επιδότηση θα έπρεπε να κάνεις εγκραφή σε ένα μεγαλύτερο πρόγραμμα π.χ το Vodafone 100 με 780 λεπτά ομιλίας

Έτσι θα είχες και καλύτερο λογαριασμό και καλύτερη επιδότηση

Αλλά αφού μιλάς τόσο πολύ και κάθεσε σε χαμηλό πάγιο είναι μεγάλο λάθος

Παράδειγμα

Για να πληρώνεις 200 ευρώ θα μιλάς 200-55 = 145 Ευρώ εκτός προγράμματος

Αν διερεθεί με το 0,25 μας κάνεις 580 λεπτά ομιλίας εκτός προγράμματος + 400 από το πρόγραμμα = 980 λεπτά

Με το Vodafone 100 καλύπτεσε για 780 λεπτά και τα υπόλοιπα σου στοιχίζουν άλλα 50 σύνολο 150.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειναι δικια μου η συνδεση ειναι ενος συγγενη μου... και οι εξυπνες οι τηλεφωνοπωλητριες απ'οτι μου πε δεν τον αφηναν να παει σε παραπανω προγραμμα διοτι ισχυριζονταν πως δεν γινεται.. διερωταμαι πως σκατα δεν γινεται ?Οποτε δεν με θελεις Μαριγω;Να και 'γω!

 

Μια διευκρινηση για να μην παρεξηγιομαστε απ'οτι θυμαμαι ειναι η χρεωση του διμηνου 200 Ε οχι τον καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και 2 χρονια βοντα στα 200 λεπτα!η επιδοτηση που μου ηρθε περσυ ηταν γυρω στα 80 ευρω.και φετος καπου εκει ειναι.:(

η αδερφη μου εχει κοσμοτε 180 και της ηρθε παρσυ επιδοτηση περιπου 140ευρω!και φετος τα ιδια!:blink:

εμενα γιατι μου ερχεται λιγοτερο!και εχω και περισσοτερα λεπτα!

πληρωνουμε πανω-κατω ιδιο ποσο στους λογαριασμους.

μηπως να κανω μεταφορα σε κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

εξαργυρωση επιδοτησης vodafone απο e-shop γινεται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...