Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο πρωτος λογοριαμος μετα την φορητοτητα και γραφει 30ευρω παγιο+ 5ευρω τα εξοδα +19% φπα = 41.65 ευρω.

Παντα τοσο θα ερχεται? Δεν επρεπε το φπα να ειναι μεσα στο παγιο? Αρα τι παγιο 30 ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο πρωτος λογοριαμος μετα την φορητοτητα και γραφει 30ευρω παγιο+ 5ευρω τα εξοδα +19% φπα = 41.65 ευρω.

Παντα τοσο θα ερχεται? Δεν επρεπε το φπα να ειναι μεσα στο παγιο? Αρα τι παγιο 30 ειναι?

Σε ποιό πρόγραμμα είσαι? Γιατι αν δεις τα πάγια των προγραμμάτων στο site εμφανίζονται με ΦΠΑ ενώ στο λογαριαμό εμφανίζονται χωρίς και μπαίνει στο τέλος το ΦΠΑ, δεν αλλάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafone οικονομικο 30!

 

Oμολογουμένως περίεργο, δεν έχω ξαναδει κάτι τέτοιο... Για πάρε στο 13830 (ή στο 13840 που είναι και δωρεάν).

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο πρωτος λογοριαμος μετα την φορητοτητα και γραφει 30ευρω παγιο+ 5ευρω τα εξοδα +19% φπα = 41.65 ευρω.

Παντα τοσο θα ερχεται? Δεν επρεπε το φπα να ειναι μεσα στο παγιο? Αρα τι παγιο 30 ειναι?

Μήπως μπροστά από τα €5,00 αναφέρει "Τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας";

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπροστά από τα €5,00 αναφέρει "Τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας";

Nομιζω ναι (δεν το εχω μπροστα μου τωρα)! Παντως το ξαναλεω οτι ειναι ο πρωτος λογαρισμος μετα την φορητοτητα!

Link to comment
Share on other sites

Στον πρώτο λογαριασμό(αν υποθέσουμε ότι δεν έχεις χρησιμοποιησει κάτι έξτρα),θα χρεωθείς:

 

-Το πάγιο που αναλογεί από την ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσής σου στο δίκτυο της καινούριας εταιρίας έως την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού

 

-Το πάγιο του 2ου μήνα ολόκληρο(στην ουσία το πάγιο το προπληρώνεις σε κάθε λογαριασμό,δεν είναι του παρελθόντος μήνα,αλλά του επόμενου)

 

-τα τέλη συνδρομητων κινητής τηλεφωνίας

 

Συνεπώς,χρεώθηκες μια αναλογία παγίου(π.χ.:αν η σύνδεση ενεργοποιήθηκε στις 10 Απριλίου και ο λογαριασμός εκδόθηκε στις 23,θα χρεωθείς τα 13/30 του παγίου σου,δηλαδή (13/30)*30 ευρώ = 13 ευρώ),τα 30 ευρώ του 2ου μήνα και το τέλος συνδρομητών που στην προκειμένη περίπτωση αντιστοιχεί σε 5,95 ευρώ(συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο πρωτος λογοριαμος μετα την φορητοτητα και γραφει 30ευρω παγιο+ 5ευρω τα εξοδα +19% φπα = 41.65 ευρω.

Παντα τοσο θα ερχεται? Δεν επρεπε το φπα να ειναι μεσα στο παγιο? Αρα τι παγιο 30 ειναι?

Και σε εμένα ήρθε ο πρώτος λογαριασμός μετά από φορητότητα αλλά "έξοδα φορητότητας" έχει μηδέν.

5 ευρώ είναι το γνωστό τέλος συνδρομητών.

Για δες τι παίζει με την εξυπηρέτηση πελατών.:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

 

2 ερωτησεις θελω να κανω παρακαλω

 

1.εχω ενα συμολαιο για το iphone , αυτο οταν υπηρχε η προσφορα με τα 2gb data. αν βαλω την καρτα μου σε ενα LG Renoir , θα μπορω να χρησομοποιησω τα δωρεαν data της προσφορας? και αν ναι με ποιες ρυθμισεις?

 

2. Αν κανω διακοπη συμβολαιου, μπορω κρατησω τον αρηθμο μου και να τον κανω καρτοκινητο αλλης εταιριας? και αν ναι πια ειναι η διαδικασια? πρωτα κανω αιτηση διακοπης συμβολαιου? η παω και ζηταω φορητοτητα αριθμου?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η αναλυση ειναι η εξης:

Α)Τελη παγιων και επικοινωνιας

παγια τελη οικονομικο 30 (απο 3/4/09 εως 9/5/09)----> 31.09

τελη επικοινωνιας ----------> 0.09

 

Β)Αλλες πιστωσεις

Κοστος φορητοτητας -------> 0.00

 

Γ) Συνολα/φοροι

Συνολο Α) και Β) ------> 31.18

τελος συν/των κιν. τηλ -----> 5.00

φπα 6.87

 

συνολο ----> 43.05

 

Αυτο το φπα δεν επρεπε να ειναι μεσα στο παγιο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

 

2 ερωτησεις θελω να κανω παρακαλω

 

1.εχω ενα συμολαιο για το iphone , αυτο οταν υπηρχε η προσφορα με τα 2gb data. αν βαλω την καρτα μου σε ενα LG Renoir , θα μπορω να χρησομοποιησω τα δωρεαν data της προσφορας? και αν ναι με ποιες ρυθμισεις?

 

2. Αν κανω διακοπη συμβολαιου, μπορω κρατησω τον αρηθμο μου και να τον κανω καρτοκινητο αλλης εταιριας? και αν ναι πια ειναι η διαδικασια? πρωτα κανω αιτηση διακοπης συμβολαιου? η παω και ζηταω φορητοτητα αριθμου?

1. Ναι μπορείς, με οποιoδήποτε προφίλ ρυθμίσεων internet της Vodafone. Αν δεν έχει ήδη ρυθμίσεις, πάρε στο 13830 να σου τις στείλουν.

2.Κάνεις κατευθείαν και μόνο αίτηση φορητότητας σε κατάστημα της άλλης εταιρείας. Αν δεν έχεις κλείσει 12μηνο τότε στο τελευταίο λογαριασμό θα περιλαμβάνεται η επιδότηση-έκπτωση για την αγορά του iPhone (ολόκληρη ή ποσοστό αυτής ανάλογα με το ποιό μήνα διακόπτεις).

Λοιπον η αναλυση ειναι η εξης:

Α)Τελη παγιων και επικοινωνιας

παγια τελη οικονομικο 30 (απο 3/4/09 εως 9/5/09)----> 31.09

τελη επικοινωνιας ----------> 0.09

 

Β)Αλλες πιστωσεις

Κοστος φορητοτητας -------> 0.00

 

Γ) Συνολα/φοροι

Συνολο Α) και Β) ------> 31.18

τελος συν/των κιν. τηλ -----> 5.00

φπα 6.87

 

συνολο ----> 43.05

 

Αυτο το φπα δεν επρεπε να ειναι μεσα στο παγιο?

 

Όχι, στους λογαριασμούς εμφανίζεται ξεχωριστά. Όπως βλέπεις δεν πλήρωσες πάγιο από 3/4 ώς 3/5 αλλά από 3/4 έως 9/5. Γι'αυτό και έχεις χρεωθεί λίγο παραπάνω πάγιο, γι'αυτές τις 6 ημέρες. Αυτό συμβαίνει πάντα στο πρώτο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

ok! Aρα στο επομενο λογαριασμο ποσο θα πληρωσω χωρις να το εχω υπερβει?

 

Πάγιο 30 ευρώ (ως πάγιο θα αναφέρεται το 30-19% και το ΦΠΑ θα μπαίνει στο τέλος) και το φόρο συνδρομητών κινητής 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ok! Aρα στο επομενο λογαριασμο ποσο θα πληρωσω χωρις να το εχω υπερβει?

Στον επόμενο λογαριασμό εφόσον δεν έχεις υπερβεί το προγραμμά σου θα πληρώσεις.

Πάγιο για Οικονομικό 30 ----------------------------- €25,21

Τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας ---------- €2,00

Σύνολο -------------------------------------------------- €27,21

ΦΠΑ 19% ----------------------------------------------- €5,17

 

Γενικό σύνολο ----------------------------------------- €32,38

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

πριν κανενα μηνα αλλαξα προγραμμα

και εκανα το iphone 250lite

με γενικο συνολο 57Ε.

ηθελα να ρωτησω μετα απο

ποσο καιρο μπορω να αλλαξω το

προγραμμα μου και να βαλω καποιο αλλο??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα από την τελευταία αλλαγή.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

μου ειπανε αμα θελω να το

αυξησω μπορω οποτε θελω.

αμα θελω να το μειωσω

π.χ. να βγαλω τα mb

μετα απο 1χρονο.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι ειναι, διαφορετικα θα τους καταβάλλεις αναλογικα το ποσο επιδοτησης που εκμεταλλευτηκες

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι νέα η γραμμή σου και ισχύει άλλο καθεστώς ή είχες πάρει επιδότηση από αυτή;

Εγώ το έχω αλλάξει 3-4 φορές τον τελευταίο χρόνο από τις οποίες έτυχε οι 2 να είναι με το που έκλεισε μήνα (και είχα ρωτήσει εαν μπορώ πρώτα).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι νέα η γραμμή σου και ισχύει άλλο καθεστώς ή είχες πάρει επιδότηση από αυτή;

Εγώ το έχω αλλάξει 3-4 φορές τον τελευταίο χρόνο από τις οποίες έτυχε οι 2 να είναι με το που έκλεισε μήνα (και είχα ρωτήσει εαν μπορώ πρώτα).

 

ειχα ενα απλο προγραμμα ομιλιας/sms για 3χρονια

και μετα αλλαξα και εκανα το iphone lite.

απλως σκεφτομαι επειδη σου προσφερουνε

τα mb για 1χρονο απο 250mb που εχει το προγραμμα

μου σε 1,5gb μαλλον για αυτο δεν μπορω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...