Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι, ψάχνω κάτι δύσκολο και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Θυμάσται την τελετή έναρξη των Ολυμπιακών αγώνων της Αθήνας? Ποιά ήταν η μουσική που ακουγόταν με το ξεκίνημα με τα πολλά μπουζούκια?

Ξέρει κανείς?

 

Λέγεται "Ζεϊμπέκικο 2004'

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κομματι του Χατζιγιαννη που παιζει στη διαφιμιση του ΟΤΕ (ολα η τπτ μαζι σου) που μπορω να το βρω παρακαλω ??? :)
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρει κανείς αυτό;

«Hi Tack - Say Say Say» :)

 

Το κομματι του Χατζιγιαννη που παιζει στη διαφιμιση του ΟΤΕ (ολα η τπτ μαζι σου) που μπορω να το βρω παρακαλω ??? :)

Στο κατάλληλο thread έχει δωθεί η απάντηση. :)


Link to comment
Share on other sites

Το κομματι του Χατζιγιαννη που παιζει στη διαφιμιση του ΟΤΕ (ολα η τπτ μαζι σου) που μπορω να το βρω παρακαλω ??? :)

 

Στο DC++ στο HUB του άγγελου.

 

@gkr41

 

Funky People Ft Matt Jamison - waiting for you

 

Τώρα είδα ότι στο είπε η Χριστίνα... Οι Hi tack το έκαναν remix

των Funky People Ft Matt Jamison είναι το original. ;)

ΥΣ: Βλέπω δεν χάσαμε στιγμή τα playmates ;)

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Mhpws : Wildflowers - You don't know how it feels

 

Dysryxws den einai ayto pou psaxnw alla mou arese kai auto pou aneferes!

Exei tyxei na dw kai to video clip tou tragoudiou alla den sugkratisa ton titlo, einai mia banda 5 atomwn se mia kaluba sthn eksoxh kai thumame o drummer einai ''mauros''.Etsi ruthmiko tragoudaki.

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το γνωρίζει κανείς αυτο?

 

http://rapidshare.de/files/25183488/Recording__2_.amr.html

 

Το τραγούδι είναι το Fading like a flower (Every time you leave). Αλλά δεν ακούω καθαρά για να σου πω με σιγουριά ότι είναι το αρχικό από Roxette ή κάποια άλλη εκτέλεση...

Με μία πρόχειρη αναζήτηση στο eMule βρήκα άλλες 2 εκτελέσεις (ή μήπως remix; ), Dancing DJs vs Roxette και Erik Prydz feat. Roxette...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Dysryxws den einai ayto pou psaxnw alla mou arese kai auto pou aneferes!

Exei tyxei na dw kai to video clip tou tragoudiou alla den sugkratisa ton titlo, einai mia banda 5 atomwn se mia kaluba sthn eksoxh kai thumame o drummer einai ''mauros''.Etsi ruthmiko tragoudaki.

 

Dokimase na pas edw:

http://www.amazon.com/gp/product/B000065UG1/sr=8-1/qid=1152276866/ref=pd_bbs_1/102-0269397-8428146?ie=UTF8

 

Exei samples apo to soundtrack thn tainias kai pistevw oti tha vreis ayto pou psaxneis. Den exw thn tainia mprosta mou gia na vrw poio einai...

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

auto to tragudi tis vosou me tin aniksi to rmx to beataki pos to lene?

pu pezi pantu apo to ximona

 

Dj konstadino feat. Vosou - Anoiksi (2005 remix)

 

Meta vghkan ki alla mix vevaia..

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

auto to tragudi tis vosou me tin aniksi to rmx to beataki pos to lene?

pu pezi pantu apo to ximona

 

D.J. KOSTANTINO FT. VOSSOU-ANOIKSH 2005 REMIX

και......

Etostone - ANOIXH Official Remix

:D

 

EDIT: Φτου με πρόλαβες! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Θέλω τόσο να σε δωω"

 

Η Ευρυδίκη πρέπει να το λέει αλλά σε ποιόν δίσκο έιναι;

Στο ίδιο βαγόνι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι είναι το Fading like a flower (Every time you leave). Αλλά δεν ακούω καθαρά για να σου πω με σιγουριά ότι είναι το αρχικό από Roxette ή κάποια άλλη εκτέλεση...

Με μία πρόχειρη αναζήτηση στο eMule βρήκα άλλες 2 εκτελέσεις (ή μήπως remix; ), Dancing DJs vs Roxette και Erik Prydz feat. Roxette...

 

Να'σαι καλα! Η εκδοση απο Dancing DJs είναι αυτη που εψαχνα!

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Dokimase na pas edw:

http://www.amazon.com/gp/product/B000065UG1/sr=8-1/qid=1152276866/ref=pd_bbs_1/102-0269397-8428146?ie=UTF8

 

Exei samples apo to soundtrack thn tainias kai pistevw oti tha vreis ayto pou psaxneis. Den exw thn tainia mprosta mou gia na vrw poio einai...

 

Eyge!!!

7. Island In The Sun - Weezer Auto htan telika.

Thanx Paris.

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω για τελευταία φορά την τύχη μου (που ως τώρα καμία φορά δε με βοήθησε σ'αυτό το thread γι'αυτό το τραγούδι). Μπορείτε να μπείτε στη σελίδα http://www.greek-movies.com στην ενότητα Series στους Απαράδεκτους και να βάλετε το επεισόδιο 46 που είναι και το τραγούδι που ψάχνω. Είναι στο σημείο 04:42 (για να μην ψάχνετε όλο το επεισόδιο). Το λεω αυτό για να το ακούσετε καθαρά. Είναι ένα γνωστό τραγούδι των 80s και μια βοήθεια είναι το Vodafone Mad scanner. Δυστυχώς δεν είμαι συνδρομητής Vodafone και δεν μπορώ να το βρώ. Προκαταβολικά χίλια ευχαριστώ για όποιον με βοηθήσει.

 

Λοιπόν προσπάθησα ν' ακούσω το κομμάτι αν και δεν βοηθάει η σύνδεσή μου το άκουσα με 150 διακοπές, δεν έχει και στίχο για να καταλάβω κάτι περισσότερο, πάντως απ' αυτό το λίγο που κατάφερα ν' ακούσω μου φαίνεται απίθανο να είναι από 80's. Η μπότα μοιάζει καθαρά για 90's κομμάτι... Αν έχεις κάποιο άλλο δείγμα έστω και μ' έναν στίχο ίσως να μπορέσω να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλό καλοκαίρι...

 

Μήπως πρόσεξε κανείς (και ξέρει), με ποιο τραγούδι έκλεισε η εκπομπή Playmate 2006 εχθές? Αυτό που έπαιζε την ώρα που έδειχνε τους τίτλους του τέλους.... ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προσπάθησα ν' ακούσω το κομμάτι αν και δεν βοηθάει η σύνδεσή μου το άκουσα με 150 διακοπές, δεν έχει και στίχο για να καταλάβω κάτι περισσότερο, πάντως απ' αυτό το λίγο που κατάφερα ν' ακούσω μου φαίνεται απίθανο να είναι από 80's. Η μπότα μοιάζει καθαρά για 90's κομμάτι... Αν έχεις κάποιο άλλο δείγμα έστω και μ' έναν στίχο ίσως να μπορέσω να βοηθήσω.

Χίλια ευχαριστώ γιατί είσαι ο πρώτος που μου απαντάει. Το τραγούδι αυτό το έχω ακούσει κι απ'ότι θυμάμαι δεν έχει στίχο. Είναι απλά μουσική. Είναι και πολύ γνωστό μάλιστα τραγούδι, αλλά ποτέ δεν ήξερα τον τίτλο και το δημιουργό. Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πραγματικά χίλια ευχαριστώ.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω για τελευταία φορά την τύχη μου (που ως τώρα καμία φορά δε με βοήθησε σ'αυτό το thread γι'αυτό το τραγούδι). Μπορείτε να μπείτε στη σελίδα http://www.greek-movies.com στην ενότητα Series στους Απαράδεκτους και να βάλετε το επεισόδιο 46 που είναι και το τραγούδι που ψάχνω. Είναι στο σημείο 04:42 (για να μην ψάχνετε όλο το επεισόδιο). Το λεω αυτό για να το ακούσετε καθαρά. Είναι ένα γνωστό τραγούδι των 80s και μια βοήθεια είναι το Vodafone Mad scanner. Δυστυχώς δεν είμαι συνδρομητής Vodafone και δεν μπορώ να το βρώ. Προκαταβολικά χίλια ευχαριστώ για όποιον με βοηθήσει.

 

Μάλλον αυτό θέλεις: «Yello - Oh Yeah».

 

Μέσα στο παράπονο είσαι συνέχεια βρε παιδί μου... :p


Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...