Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να βρω το τραγούδι της Βέμπο με τίτλο "Πόσο λυπάμαι" που έπαιζε στη ταινία ("πόσο λυπάμαι τα χρόνια που πήγαν χαμένα, πριν να γνωρίσω εσένα, που πρόσμενα καιρό. μα πως φοβάμαι πως ίσως μια μέρα σε χάσω, γιατι να σε ξεχάσω ποτέ δεν θα μπορώ..."). PLZZZZ, ψάχνω παντού και δεν το βρίσκω πουθενά!:(

 

Τώρα το βρήκες όμως

Link to comment
Share on other sites

mporei kaneis na mou pei pws legetai auto edw to song???thnx prokatavolika

 

 

http://www.sendspace.com/file/ttt5ch

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

mporei kaneis na mou pei pws legetai auto edw to song???thnx prokatavolika

 

 

http://www.sendspace.com/file/ttt5ch

 

The Fray - How to save a Life

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Ψαχνω εδω και καιρο 2 περιεργα κομματια. Ειναι μουσικα σηματα 2 εκπομπων απο την ελληνικη τηλεοραση...

 

Το ενα ειναι η μουσικη των ειδησεων της ΝΕΤ (εκεινη η πολυ παλια απο το '80)

Και το αλλο ειναι η μουσικη της αθλητικης κυριακης!

 

Απ'όσο ξέρω η μουσική των ειδήσεων της ΝΕΤ έχει γραφτεί στις αρχές της δεκαετίας του 80 από τον Βαγγέλη Παπαθανασίου, εξ'ου και ο πρωτοποριακά ηλεκτρονικός ήχος. Πριν 2 χρόνια η ΝΕΤ μόνταρε το συγκεκριμένο κομμάτι ώστε να μικρύνει κατα 3 περίπου δευτερόλεπτα... Προφανώς δεν κυκλοφορεί πουθενά - εκτός αν έχεις κανένα γνωστό στην Αγ.Παρασκευή ή την ίδια την Αγ.Παρασκευή γνωστή να σου το δώσει.

 

Η μουσική της "Αθλητικής Κυριακής" γράφτηκε από τον Χρήστο Λεοντή και είναι το μακροβιότερο σήμα της ελληνικής τηλεόρασης. Φυσικά ούτε αυτό κυκλοφορεί...

Link to comment
Share on other sites

thnx sumpatriwti..Crypton-R-

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω η μουσική των ειδήσεων της ΝΕΤ έχει γραφτεί στις αρχές της δεκαετίας του 80 από τον Βαγγέλη Παπαθανασίου, εξ'ου και ο πρωτοποριακά ηλεκτρονικός ήχος. Πριν 2 χρόνια η ΝΕΤ μόνταρε το συγκεκριμένο κομμάτι ώστε να μικρύνει κατα 3 περίπου δευτερόλεπτα... Προφανώς δεν κυκλοφορεί πουθενά - εκτός αν έχεις κανένα γνωστό στην Αγ.Παρασκευή ή την ίδια την Αγ.Παρασκευή γνωστή να σου το δώσει.

 

Η μουσική της "Αθλητικής Κυριακής" γράφτηκε από τον Χρήστο Λεοντή και είναι το μακροβιότερο σήμα της ελληνικής τηλεόρασης. Φυσικά ούτε αυτό κυκλοφορεί...

 

Κάτι πάντως πρέπει να γίνει με αυτό το θέμα. Δεν μπορείς να ακούς μια μουσική να τη θέλεις τόσο πολύ σε άριστη ποιότητα (cd), να παίρνεις τηλέφωνο σε σταθμούς (π.χ. Τατιάνα - Αξίζει να το δεις, Νικολούλη - Φως στο τούνελ) και να σου λένε ή "Δεν ξέρω, δεν είμαι εγώ ο αρμόδιος" ή "Αυτή η μουσική είναι ιδιοκτησία του σταθμού που έχει νοικιάσει τα δικαιώματα και δεν κυκλοφορεί στα δισκοπωλεία". Αίσχος. :X:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν παρ' ελπίδα μπορείτε να με βοηθήσετε, ψάχνω απεγνωσμένα ένα πορτογαλικό ή βραζιλιάνικο τραγούδι (δεν ξέρω δηλαδή τραγουδίστρια και άλμπουμ ούτε τίτλο τραγουδιού) που το βάζει συνέχει το KOSMOS RADIO και οι στίχοι στο ρεφρέν πάνε ως εξής περίπου

"Mas eu nao quero nada de voce nunca jamais,

nao me importa nada pra sonhar, tudo acabοu"

Βοηθήστε με παρακαλώ... Please!!! δε μπορεί, πιστεύω κάποιος θα το έχει ακούσει και το ξέρει... έστω όνομα τραγουδίστριας

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Βρες το απο Darlings

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :)

 

Ψάχνω 2 dance κομματάκια που μου έχουν πάρει τα μυαλά το τελευταίο καιρό!

 

1) Μια πολύ γλυκιά φωνούλα που λέει ένα ρεφραίν "easy love easy love easy love easy love oooooo" και πάει λέγοντας. Πρέπει να είναι ή φετινό ή περσινό hitάκι,

 

2) Πάλι γυναίκα που λέει "it's a fine day... Open up your mind (ή κάπως έτσι)". Ήταν μεγάλη επιτυχία πριν 2 χρόνια αν δε με απατά η μνήμη μου.

 

Όποιος τα βρεί προσκυνάω! :music:

θένξ ε λότ! :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Εικόνες θολές κυλάνε στο τζάμι

βρεγμένα αντίο σ'ένα ατέλειωτο βράδυ

 

Μ' αρέσει η αλήθεια όταν δεν καίει την ψυχή μου

έχω πάρει ένα δρόμο που δεν είν' η ζωή μου

όλα αυτά που μισούσα είναι τώρα δικά μου

και τ' αστέρια που είχα σβήνουν κάπου μακριά μου

 

Αλλάζει ο καιρός,τα σύννεφα φεύγουν

μεθάω ξανά μ' όνειρα που ταξιδεύουν

 

Σε βλέπω,γυρίζεις,θα'χεις κάτι ξεχάσει

το φεγγάρι φωτίζει όσα είχαμε χάσει

ξαφνικά δε θυμάμαι τι μας είχε διαλύσει

μες στα μάτια σου τώρα καθρεφτίζεται η θλίψη

 

Κι αρχίζουμε ξανά...

 

Ξερει κανεις Τιτλο,Ερμηνευτη,Στιχουργο απο τους παραπανω στιχους????

 

καλησπερα,

ειναι σιγουρο οτι δεν προκεται μονο για στιχους? το εχεις ακουσει ως τραγουδι...? σε ρωταω γιατι οσο κι αν εχω ψαξει ...δεν εχω καταφερει να το εντοπισω πουθενα ως τραγουδι..ποσο μαλλον ποιανου καλλιτεχνη κτλ.

 

αν βρω κατι παντως θα σου πω.

Ιωαννα

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Paidia psaxnw mia dance ekdosi tou tragoudiou Ta Koritsia Ksenyxtane tis Alexias poy paizei kai sto radio afti thn periodo!!!thnx prokatavolika!!!:D:D

 

Re megale tyxainei na to exw se punk ektelesh,apo live ama to 8es pes mou na sto anebasw.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :)

 

Ψάχνω 2 dance κομματάκια που μου έχουν πάρει τα μυαλά το τελευταίο καιρό!

 

1) Μια πολύ γλυκιά φωνούλα που λέει ένα ρεφραίν "easy love easy love easy love easy love oooooo" και πάει λέγοντας. Πρέπει να είναι ή φετινό ή περσινό hitάκι,

 

2) Πάλι γυναίκα που λέει "it's a fine day... Open up your mind (ή κάπως έτσι)". Ήταν μεγάλη επιτυχία πριν 2 χρόνια αν δε με απατά η μνήμη μου.

 

Όποιος τα βρεί προσκυνάω! :music:

θένξ ε λότ! :)

 

 

1) Iio - Is It Love

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

1) Iio - Is It Love

 

Οι Iio το λένε ε; Καλά μου φαινόταν γνωστή η φωνή. :)

Το easy love ήθελα να ξερα που το άκουσα εγώ... :rolleyes: :fool: :O :lol:

Κανένα love δεν είναι easy αγκάπη μου!

Ευχαριστώ Παναγή. ;)

 

Άντε να βρούμε και το 2ο να ησυχάσω. :happy:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

2) Πάλι γυναίκα που λέει "it's a fine day... Open up your mind (ή κάπως έτσι)". Ήταν μεγάλη επιτυχία πριν 2 χρόνια αν δε με απατά η μνήμη μου.

 

Jakatta - One Fine Day ¨Επαιξε κυριως το Cicada mix

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :)

 

Ψάχνω 2 dance κομματάκια που μου έχουν πάρει τα μυαλά το τελευταίο καιρό!

 

1) Μια πολύ γλυκιά φωνούλα που λέει ένα ρεφραίν "easy love easy love easy love easy love oooooo" και πάει λέγοντας. Πρέπει να είναι ή φετινό ή περσινό hitάκι,

 

2) Πάλι γυναίκα που λέει "it's a fine day... Open up your mind (ή κάπως έτσι)". Ήταν μεγάλη επιτυχία πριν 2 χρόνια αν δε με απατά η μνήμη μου.

 

Όποιος τα βρεί προσκυνάω! :music:

θένξ ε λότ! :)

Απαράδεκτος :shock:

 

Τσέκαρε κι αυτό: Wink - Higher State Of Consciousness (Original Tweekin' Acid Funk Mix) (Paul Van Dyk Edit) (New Set Rip) :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Jakatta - One Fine Day ¨Επαιξε κυριως το Cicada mix

 

Σας αγαπάω! :D :happy: :up:

 

Απαράδεκτος :shock:

 

Τσέκαρε κι αυτό: Wink - Higher State Of Consciousness (Original Tweekin' Acid Funk Mix) (Paul Van Dyk Edit) (New Set Rip) :rtfm:

 

Τι να κάνω ρε George. :O

Ραδιόφωνο δεν ακούω και πάρα πολύ και επίσης όταν βγαίνουν βαριέμαι να τα ψάξω αλλά είναι αυτή η μελωδία τους που μετά από καιρό σου παίρνει τα μυαλά. :D

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς τίτλο και καλλιτέχνη για ένα κομμάτι που λέει περιοδικά "be there" ή κατι παρόμοιο και το ονομα του συκγρότηματος έχει μέσα την λέξη King/s. Το έβαλε στον RED γυρω στις 10+ χθες το βραδυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς τίτλο και καλλιτέχνη για ένα κομμάτι που λέει περιοδικά "be there" ή κατι παρόμοιο και το ονομα του συκγρότηματος έχει μέσα την λέξη King/s. Το έβαλε στον RED γυρω στις 10+ χθες το βραδυ.

 

Kings Of Leon - On Call

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα κομματι της θεοδοσιας τσατσου πρεπει να ειναι μαζι με εναν τυπο (r n' b ) το οποιο εχει τρομερη μελωδια αλλα δεν θυμαμαι καθολου τον στιχο...

ξερω δινω λιγες πληροφοριες αλλα μολισ θυμηθω θα επανελθω

ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

please pws legete auto to tragoudi.paizei sunexeia stin super paradise.

to fligh,so high

 

Yves Larock - Rise Up

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...