Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η αγγλική version του "Arash" από Arash feat. Helena και λέγεται "So far away". Αν δεν το βρεις έτσι, ψάξε το ως "Arash English Version". Οι γλώσσες που ακούγονται είναι τα αγγλικά και τα αραβικά. :)

 

τελεια..σ'ευχαριστω πολυ πολυ..:D:D

 

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα εγω θελω να ρωτησω κατι.θα κανω 1 παρτακι και θελω μερικα κομματια μπιτατα εννοητε με πονηρο-προστυχο περιεχομενο.κατα περιοδουσ εχω ακουσει κομματια με φωνεσ απο γκομενες που βογγανε λενε προστυχα κτλ..αλλα δεν ξερω τιτλο η ποιος τα εχει μιχαρει...μπορειτε να βοηθησεται για να μην βαλω κοκκινου στο παρτυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω θελω να ρωτησω κατι.θα κανω 1 παρτακι και θελω μερικα κομματια μπιτατα εννοητε με πονηρο-προστυχο περιεχομενο.κατα περιοδουσ εχω ακουσει κομματια με φωνεσ απο γκομενες που βογγανε λενε προστυχα κτλ..αλλα δεν ξερω τιτλο η ποιος τα εχει μιχαρει...μπορειτε να βοηθησεται για να μην βαλω κοκκινου στο παρτυ

Ε αν είναι να μην βάλεις κοκίνου... :whip::knife::knife: Το τραγούδι που ψάχνεις είναι μάλλον το ottomix - raggasex

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο το κατεβαζω πες και τιποτα αλλα χορευτικα κομματια με φωνητικα απο γκομενεσ αχ βαχ και τετοια.ακουσα ενα φανταστικο σερι απο τετοια σε ενα beach bar στην κω (θα πηγενω για μπανιο με φορητο σκληρο μου φαινεται)
Link to comment
Share on other sites

geia sas

 

 

tragoudaei mallon o maxairitas me kapoia allh

ena kommati pou leei sto mayro blepeis asro hrhtes na tarakseis to swma moy kai ayta thimame molis twra to akousa ston diesh alla den thimamai parapanw

 

mporei na me bohthisei kapoios!

 

Μήπως είναι το "ΕΙΠΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ" ?

"Ελεονώρα Ζουγανέλη / Λαυρέντης Μαχαιρίτσας"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

Ψάχνω απεγνωσμένα ένα πορτογαλικό ή βραζιλιάνικο τραγούδι (δεν ξέρω δηλαδή τραγουδίστρια και άλμπουμ ούτε τίτλο τραγουδιού) που το βάζει συνέχει το KOSMOS RADIO και οι στίχοι στο ρεφρέν πάνε ως εξής περίπου

"Mas eu nao quero nada de voce nunca jamais, nao me importa nada pra sonhar, todo se acabao"

Έχω πάθει πλάκα με το κομμάτι. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ για το χρόνο σας. :)

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ένα τραγούδι που λέει "..και παίζω pro" ή κάτι τέτοιο..Το άκουσα χτες σε ένα club και δεν θυμάμαι τι άλλο μπορεί να έλεγε...Μήπως ξέρει κανείς τίτλο, τραγουδιστή?!?

 

la la la.. dn exw xrono gia to mwro.. pinw mpafous kai paizw pro...

"Pinw Mpafous kai paizw Pro", ετσι μου το εδωσαν εμενα.. ουτε τραγουδιστη ειχε, ουτε τπτ :P

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουγα στο ραδιοφωνο ενα τραγουδι που νομιζω οτι το ελεγε ο γιαννιας. ελεγε "φοβαμαι μην σε χασω... πως θα ξυπναω το πρωι." κατι τετοιο δεν θυμαμαι καθολου

 

Το ξερετε?

Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Να πω κι εγώ τί ψάχνω :p Άκουσα στο ράδιο ένα τραγούδι μάλλον ισπανικό, πορτογαλικό δεν ξέρω, τραγουδάει άντρας και στο ρεφρέν τραγουδάει γυναίκα στα αγγλικά. Τα μόνα λόγια που έπιασα είναι ότι ο άντρας κάποια στιγμή λέει "ντε μπουσκε, μανιανα....τι μο τραβες" Ξέρω είναι τραγική η περιγραφή αλλά αν κάποιος κατάλαβε ποιο λέω και το ξέρει ας μου πει. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εννοείς το τραγούδι "Te busque" της Nelly Furtado. Το λέει μαζί με τον Juanes. Ελπίζω να βοήθησα...

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Να πω κι εγώ τί ψάχνω :p Άκουσα στο ράδιο ένα τραγούδι μάλλον ισπανικό, πορτογαλικό δεν ξέρω, τραγουδάει άντρας και στο ρεφρέν τραγουδάει γυναίκα στα αγγλικά. Τα μόνα λόγια που έπιασα είναι ότι ο άντρας κάποια στιγμή λέει "ντε μπουσκε, μανιανα....τι μο τραβες" Ξέρω είναι τραγική η περιγραφή αλλά αν κάποιος κατάλαβε ποιο λέω και το ξέρει ας μου πει. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Πρέπει όπως σου είπα να είναι το "Te busque" της Nelly Furtado με τον Juanes που τα λέει στα ισπανικά. Τσέκαρέ το και από το παρακάτω λινκ στο youtube

 

http://www.youtube.com/watch?v=cI-k5xGCMqk&mode=related&search=

 

To τραγούδι βρίσκεται στο cd Nelly Furtado, The Singles Collection, 2007

http://bp2.blogger.com/_lb2-Aiew96k/Ro_Pkg2b-6I/AAAAAAAAADo/_-DxWPKBNh8/s1600/1183752344_1183197404_nelly_furtado__the_singles_collection.jpg

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι, σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! :) Και να φανταστείς ότι έχω και το cd της που το έχει μέσα αλλά έχω αυτή τη μανία να μην ακούω ποτέ ολόκληρα τα cd :p Και πάλι ευχαριστώ.
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Sorry που επιμένω πάλι αλλά όπως προείπα ψάχνω απεγνωσμένα ένα πορτογαλικό ή βραζιλιάνικο τραγούδι (δεν ξέρω δηλαδή τραγουδίστρια και άλμπουμ ούτε τίτλο τραγουδιού) που το βάζει συνέχει το KOSMOS RADIO και οι στίχοι στο ρεφρέν πάνε ως εξής περίπου

"Mas eu nao quero nada de voce nunca jamais, nao me importa nada pra sonhar, todo se acabao"

Βοηθήστε με παρακαλώ... Please!!! δε μπορεί, πιστεύω κάποιος θα το έχει ακούσει και το ξέρει... έστω όνομα τραγουδίστριας THANX!!!:worry:

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Sorry που επιμένω πάλι αλλά όπως προείπα ψάχνω απεγνωσμένα ένα πορτογαλικό ή βραζιλιάνικο τραγούδι (δεν ξέρω δηλαδή τραγουδίστρια και άλμπουμ ούτε τίτλο τραγουδιού) που το βάζει συνέχει το KOSMOS RADIO και οι στίχοι στο ρεφρέν πάνε ως εξής περίπου

"Mas eu nao quero nada de voce nunca jamais, nao me importa nada pra sonhar, todo se acabao"

Βοηθήστε με παρακαλώ... Please!!! δε μπορεί, πιστεύω κάποιος θα το έχει ακούσει και το ξέρει... έστω όνομα τραγουδίστριας THANX!!!:worry:

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι κάποια εκτέλεση του "Mas que nada"... αν και από τους στίχους που παραθέτεις δεν πιστεύω να είναι αυτό :what:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό, όχι. Το ξέρω το "Mas que nada". Αυτο που λέω είναι καταπληκτικό κομμάτι, αρχίζει ήρεμα κάπως λυπητερά και μετά αποκτά φοβερό ρυθμό bossa nova... Εϊναι τέλειο. Αχ που θα το βρω. Πάντως σε ευχαριστώ για το χρόνο σου.

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λες το όλα μου τα καλοκαίρια της Γλυκερίας

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που επιμένω πάλι αλλά όπως προείπα ψάχνω απεγνωσμένα ένα πορτογαλικό ή βραζιλιάνικο τραγούδι (δεν ξέρω δηλαδή τραγουδίστρια και άλμπουμ ούτε τίτλο τραγουδιού) που το βάζει συνέχει το KOSMOS RADIO και οι στίχοι στο ρεφρέν πάνε ως εξής περίπου

"Mas eu nao quero nada de voce nunca jamais, nao me importa nada pra sonhar, todo se acabao"

Βοηθήστε με παρακαλώ... Please!!! δε μπορεί, πιστεύω κάποιος θα το έχει ακούσει και το ξέρει... έστω όνομα τραγουδίστριας THANX!!!:worry:

 

Μήπως είναι το Malo - Bebe?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το Malo - Bebe?

 

Οχι, το ξέρω αυτό, είναι στα ισπανικά... Πω πω δε θα το βρουμε... Θα σκάσω. Σε ευχαριστώ πολύ όμως για την προσπάθεια

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

kserete ton titlo tou tragoudiou apo to parakatw kommati?

 

 

na to link ..... http://www.sendspace.com/file/2i9dnm

 

 

thankssssss!!!

 

Μα και βέβαια! Είναι το πασίγνωστο Je t'aime… moi non plus που αρχικά ερμήνευαν ο Serge Gainsbourg με τη Brigitte Bardot. Στην εκτέλεση που έχεις ακούμε την Jane Birkin. H μουσική και οι στίχοι είναι του Serge Gainsbourg:):)

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...