Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ ψάχνω μία διασκευή του Rock This Party του Bob Sinclar που σε μεγάλο τμήμα του κομματιού (π.χ. στο ρεφραιν όταν λέει rock this party, dance everybody...) ακούγεται από πίσω τουμπερλέκι!!! Την ξέρει κανείς; Ευχαριστώ :)

 

Κανείς γι' αυτό;;; :O

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα την κοπέλα που λέει στο τέλος you make your choice και θυμήθηκα που άκουγα πέρσι Safari ότι το έβαζε αυτό το σήμα σε νέα κομμάτια ανερχόμενων dj τα οποία είχαν ψηφιστεί απ'τους ακροατές ως τα καλύτερα και βγαίνουν στο τέλος του χρόνου σε cd όπως το eclectic dance, τώρα δεν έμαθα τπτ για καινούργιο album και δεν ξέρω αν βοηθάω καθόλου...

ok φιλος..θενξ..θα το ψαξω..!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό καλό παιδί θα μου ποιό είναι αυτό το κομμάτι που ψάχνω

πάνω απο 4 μήνες και όλοι το έχουν ακούσει, όλοι το έχουν σιγοτραγουδήσει

αλλά κανείς δεν ξέρει πώς λέγεται...

 

http://www.sendspace.com/file/tfsg4b

 

Ευχαριστώ πολύ και την ευχή μου να έχετε...:) :) :) :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία γιατί διαγράφηκαν τα μηνυματά μου σχετικά με το κομμάτι SOUMKA - SHOW ME LOVE (Set Me Free) ;

 

(Μάλλον) επειδή δεν επιτρέπεται να ζητάμε τραγούδια φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό καλό παιδί θα μου ποιό είναι αυτό το κομμάτι που ψάχνω

πάνω απο 4 μήνες και όλοι το έχουν ακούσει, όλοι το έχουν σιγοτραγουδήσει

αλλά κανείς δεν ξέρει πώς λέγεται...

 

http://www.sendspace.com/file/tfsg4b

 

Ευχαριστώ πολύ και την ευχή μου να έχετε...:) :) :) :p

 

Αν το ανέβαζες και σε κάποια άλλη μορφή (mp3... wav...) ίσως να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε περισσότεροι! :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Να σας βάλω κάτι δύσκολο;

Είναι γνωστό τραγούδι και ακούγεται αρκετά τώρα τελευταία. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι στο ρεφρέν περιέχει την λέξη "cinema"...:O

 

Καμιά ιδέα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Τραγούδι που παίζει συχνά στον Best: λέει what are you waiting for (X4-5) κ μετά στο ρεφρέν: Come close to me, I am ready for love, I am free to go..κτλ.

Πρέπει να είναι αρκετά γνωστό....

 

Όποια βοήθεια.....δεκτή

Link to comment
Share on other sites

Τραγούδι που παίζει συχνά στον Best: λέει what are you waiting for (X4-5) κ μετά στο ρεφρέν: Come close to me, I am ready for love, I am free to go..κτλ.

Πρέπει να είναι αρκετά γνωστό....

 

Όποια βοήθεια.....δεκτή

 

Este - Ready For Love

 

Ελληνικής παραγωγής.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν το ανέβαζες και σε κάποια άλλη μορφή (mp3... wav...) ίσως να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε περισσότεροι! :)

 

 

OK λοιπόν... Το μόνο εύκολο!!!

 

Σε mp3 λοιπόν και περιμένω με αγωνία...:O

 

http://www.sendspace.com/file/fksmom

Link to comment
Share on other sites

Παύλος Παυλίδης - Δεν είμαι από εδώ:) Άντε καληνύχτα..

 

Τι να σου πώ... Μου έφτιαξες μια πολύ δύσκολη ημέρα φίλε μου!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!!!:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Aκουσα χθες ενα τραγουδι, ντουετο , Goin' trough ηταν σιγουρα με μια γυναικα η οποια τραγουδουσε ή στα αλβανικά ή στα ρωσικά΄, κατι τετοιο τελος παντων.

Το ρεφρεν ελεγε "Δυνατα, με οση δυναμη σου μενει, με φωνη που τωρα τρεμει", δε συγκρατησα παρακατω,ουτε καταλαβα τι ελεγε η γυναικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεεεευωωωω, σε αγαπες και ερωτες.

Καψουροτραγουδο τελειως!! :D

Ξερει κανεις πιο ειναι??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Re paidia 3erete ena tragoudi..thymizei ligo Pink sta palia tis..Leei:

"Just feel the rain on your skin..no one else can feel it[..]"

Paizei k se mia diafimisi..

Einai pasignwsto.Thelw omws titlo!!

http://lyrics.astraweb.com/display/324/soundtracks..the_sisterhood_of_the_traveling_pants..unwritten_natasha_bedingfield.html

 

Κοίταξε λιγάκι το παραπάνω link και δες τα λόγια μήπως και βοηθηθείς...

Ελπίζω να βοήθησα... :rolleyes:

 

P.S. Αφού έχεις μερικούς στίχους, μπορείς να κάνεις search και να βρεις αυτό ακριβώς που ζητάς...;)

 

Φιλικά, eatmydust :cool:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα σας έχω ένα δύσκολο! :p Βασικά όχι δύσκολο -γιατί παίζει παντού- αλλά επειδή η ηχογράφηση έγινε μέσα σε ένα μαγαζί (και δίπλα μου ένα υστερικό φώναζε επειδή έχανε στο τάβλι και ισχυριζόταν ότι δεν έκλεψε -

ενώ είχε κλέψει μεταξύ μας!!!

) είναι χάλια η ποιότητα. Αλλά παρ'όλα ταύτα τα λόγια προς το τέλος ακούγονται καθαρά...

Δώστε και σώστε ρε παιδιάααααααααα :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.sendspace.com/file/dqyj23

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σήμερα άκουσα ξανά μετά από 5 χρόνια το "Sex On The Beach ~ T-Spoon"... Το θέμα όμως είναι ότι εκείνη την περίοδο -αν δεν κάνω λάθος- ακουγόταν και ένα τραγούδι από το οποίο δεν ξέρω απολύτως τίποτα(για την ακρίβεια δεν θυμάμαι στίχους, ενώ θυμάμαι χαρακτηριστικά τη μελωδία). Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι ΑΝ μπορεί κάποιος να μου ετοιμάσει μια λίστα από τα τραγούδια που ακούγονταν το καλοκαίρι του 2001, του 2002 και του 2003... Εκτός κι αν περιμένω από κανένα ραδιόφωνο να ξανακούσω αυτό το τραγούδι... Εκτός κι αν κάποιος άλλος έχει κάποια άλλη ιδέα...

 

Κάθε βοήθεια και πρόταση δεκτή... :D

 

 

P.S. Είναι το μοναδικό παλιό τραγούδι το οποίο δεν το έχω βρει ακόμα... :cry: :X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σήμερα άκουσα ξανά μετά από 5 χρόνια το "Sex On The Beach ~ T-Spoon"... Το θέμα όμως είναι ότι εκείνη την περίοδο -αν δεν κάνω λάθος- ακουγόταν και ένα τραγούδι από το οποίο δεν ξέρω απολύτως τίποτα(για την ακρίβεια δεν θυμάμαι στίχους, ενώ θυμάμαι χαρακτηριστικά τη μελωδία). Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι ΑΝ μπορεί κάποιος να μου ετοιμάσει μια λίστα από τα τραγούδια που ακούγονταν το καλοκαίρι του 2001, του 2002 και του 2003... Εκτός κι αν περιμένω από κανένα ραδιόφωνο να ξανακούσω αυτό το τραγούδι... Εκτός κι αν κάποιος άλλος έχει κάποια άλλη ιδέα...

 

Κάθε βοήθεια και πρόταση δεκτή... :D

 

 

P.S. Είναι το μοναδικό παλιό τραγούδι το οποίο δεν το έχω βρει ακόμα... :cry: :X

 

Εαν θυμασαι την μελωδια οπως λες, μπορεις με ενα απλο mic να την "τραγουδησεις",να την κανεις upload σε .mp3 και στειλεις το link εδω μπας και την ξερει κανεις. Εχει ξαναχρησιμοποιηθει και στο παρελθον αυτη η μεθοδος απο αλλον user με επιτυχια... :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα σας έχω ένα δύσκολο! :p Βασικά όχι δύσκολο -γιατί παίζει παντού- αλλά επειδή η ηχογράφηση έγινε μέσα σε ένα μαγαζί (και δίπλα μου ένα υστερικό φώναζε επειδή έχανε στο τάβλι και ισχυριζόταν ότι δεν έκλεψε -

ενώ είχε κλέψει μεταξύ μας!!!

) είναι χάλια η ποιότητα. Αλλά παρ'όλα ταύτα τα λόγια προς το τέλος ακούγονται καθαρά...

Δώστε και σώστε ρε παιδιάααααααααα :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.sendspace.com/file/dqyj23

 

Spektrum-Kinda new:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν θυμασαι την μελωδια οπως λες, μπορεις με ενα απλο mic να την "τραγουδησεις",να την κανεις upload σε .mp3 και στειλεις το link εδω μπας και την ξερει κανεις. Εχει ξαναχρησιμοποιηθει και στο παρελθον αυτη η μεθοδος απο αλλον user με επιτυχια... :)

Μόλις επιστρέψω σπίτι θα το ετοιμάσω... :) Σκεφτόμουν να το κάνω αλλά δεν ήξερα αν επιτρεπόταν, αλλά τώρα που μου έιπες ότι έχει ξαναχρησιμοποιηθεί αυτή η μέθοδος θα το επιχειρήσω... ;) Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση...:rolleyes:

 

Αλλά δεν θέλω να κανένα σχόλιο για τη φωνή μου... :p :lol:

 

Ίσα-ίσα θα ακούσετε το ταλέντο μου... :X :lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...