Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kserete ton titlo aytou tou tragoudiou ????

 

 

Na to link http://www.sendspace.com/file/i7udyi

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://rapidshare.com/files/11844611/vrsto.amr.html

Παιδιά μπορείτε να με βοηθήσετε με αυτό το κομμάτι; Plzzz είναι ανάγκη!

 

 

anebase to me sendspace giati einai diskolo gia mas na to katebasoume me rapidshare

 

exoume pei oxi rapidshare

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιθανως να ειναι γνωστο, αλλα...οχι σε μενα:

 

http://rapidshare.com/files/11858669/What.mp3.html

 

Αν το ξερει καποιος ας απαντησει! :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια μ'ένα τραγούδι αλλά έχω πολύ λίγα στοιχεία, μη βρίσετε!:O Είναι πολύ γνωστή ροκ μπαλάντα, μάλλον των Scorpions (αλλά μπορεί να λέω και βλακείες) και ένας απ'τους στίχους που επαναλαμβάνεται πάει κάπως έτσι:"From the night (μουσική) love is (?) always from the night" Αν κατάλαβε κανείς για ποιό μιλάω...ξέρω, ήμουν κατατοπιστικότατη!:p
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια μ'ένα τραγούδι αλλά έχω πολύ λίγα στοιχεία, μη βρίσετε!:O Είναι πολύ γνωστή ροκ μπαλάντα, μάλλον των Scorpions (αλλά μπορεί να λέω και βλακείες) και ένας απ'τους στίχους που επαναλαμβάνεται πάει κάπως έτσι:"From the night (μουσική) love is (?) always from the night" Αν κατάλαβε κανείς για ποιό μιλάω...ξέρω, ήμουν κατατοπιστικότατη!:p

 

loipon an katalava kala enoeis " Hold the line, love isn't always on time"

kati tetio e? an einai aftoi i stixoi kai to komati ksekinaei me pliktra milas gia to Toto - Hold The Line pou vriskete ston prwto tous disko

 

elpizw na enoeis odws afto ;)

Link to comment
Share on other sites

loipon an katalava kala enoeis " Hold the line, love isn't always on time"

kati tetio e? an einai aftoi i stixoi kai to komati ksekinaei me pliktra milas gia to Toto - Hold The Line pou vriskete ston prwto tous disko

 

elpizw na enoeis odws afto ;)

 

Πάντως εγώ που ήξερα το τραγούδι αλλά όχι τον καλλιτέχνη (θα μου πεις γιατί δεν έψαχνες - έλα ντε), πάω να το βρω στον «θείο»...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερεις το

Nothing in this world της Paris Hilton;;;

 

ντροπης πραγματα :p

Link to comment
Share on other sites

Πιθανως να ειναι γνωστο, αλλα...οχι σε μενα:

 

http://rapidshare.com/files/11858669/What.mp3.html

 

Αν το ξερει καποιος ας απαντησει! :D

Εγώ το ξέρω, φίλτατε pmednmed αλλά επιφυλάσσομαι να απαντήσω :)

 

 

 

Έχω βαρεθεί να το λέω:whip:

Kwan - Tainted Love :mad:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

loipon an katalava kala enoeis " Hold the line, love isn't always on time"

kati tetio e? an einai aftoi i stixoi kai to komati ksekinaei me pliktra milas gia to Toto - Hold The Line pou vriskete ston prwto tous disko

 

elpizw na enoeis odws afto ;)

 

:respect: :up: Ναι αυτό εννοώ!Έκανα ένα search στο google και βρήκα τους στίχους, το είδα και σε βιντεάκι στο Youtube και σιγουρεύτηκα ότι είναι αυτό. Καλά εσύ πώς κατάλαβες για ποιό κομμάτι μιλούσα;:blink: Μιλάμε καμία σχέση, ούτε το συγκρότημα πέτυχα ούτε το μοναδικό στίχο που είχα κάπως συγκρατήσει :lol: 1000 ευχαριστώ!:)

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

telika kaneis den kserei pio einai afto to komati?

 

ali mia prospatheia kaneis?

 

http://www.sendspace.com/file/2qr4cq

 

einai pragmatika anagi....to psaxnw xrooooonia

 

Θα στο πω... Αλλά πολύ θα ήθελα να μου πεις τί ανάγκη είναι αυτή... :p

 

«Rondo Veneziano - Pulcinella» :)

 

Άλλο πολύ γνωστό κομμάτι της ορχήστρας αυτής είναι το «La Serenissima». :happy:


Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξέρω, φίλτατε pmednmed αλλά επιφυλάσσομαι να απαντήσω :)

 

 

 

Έχω βαρεθεί να το λέω:whip:

Kwan - Tainted Love :mad:

 

Δεν το εθεσα σωστα μαλλον! "Αν το ξερει καποιος - εκτος του παλιοΧουρχου!- ας απαντησει!" :p

 

 

(οντως ηταν αυτο! thanks! :D )

 

Το παραξενο ηταν οτι ειχα ψαξει και για "tainted love lyrics" αλλα δεν μου το εβγαλε, ουτε με "tainted love ready play game lose it all sure lyrics" :O

 

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εθεσα σωστα μαλλον! "Αν το ξερει καποιος - εκτος του παλιοΧουρχου!- ας απαντησει!" :p

 

 

(οντως ηταν αυτο! thanks! :D )

 

Το παραξενο ηταν οτι ειχα ψαξει και για "tainted love lyrics" αλλα δεν μου το εβγαλε, ουτε με "tainted love ready play game lose it all sure lyrics" :O

 

Λογικό. :)

Ο τίτλος είναι «Tainted Love» και όχι «Tainted Love Lyrics». :)

Τα εισαγωγικά πάνε στην φράση που ψάχνουμε ή στον τίτλο.

Η λέξη «lyrics» από τη στιγμή που δεν είναι μέρος των στίχων ή του τίτλου μπαίνει εκτός εισαγωγκών. :)


Link to comment
Share on other sites

Λογικό. :)

Ο τίτλος είναι «Tainted Love» και όχι «Tainted Love Lyrics». :)

Τα εισαγωγικά πάνε στην φράση που ψάχνουμε ή στον τίτλο.

Η λέξη «lyrics» από τη στιγμή που δεν είναι μέρος των στίχων ή του τίτλου μπαίνει εκτός εισαγωγκών. :)

 

Ναι ναι, βρε συ, το ξερω! :) Δεν το εγραψα οπως ακριβως το εβαλα στο google, απλα για να ειμαι συντακτικα σωστος, εβαλα τη φραση την οποια χρησιμοποιησα για αναζητηση σε εισαγωγικα. (τυπου: Ο συγγραφεας δηλωσε οτι "Δεν εχει ειπωθει ποτε αυτο" ) ;)

 

Παρεμπιπτοντως το εψαξα και ως << "ready to play the game" lose it all lyrics >> και μου το εβγαλε ως ενατο αποτελεσμα, οποτε δεν το ειδα! :stupid:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η Παπαρίζου έχει 2 κομμάτια που ακούγονται πολύ αυτό το καιρό. (δεν εννοώ το "Μαζί Σου" γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα).

 

Το ένα το είδα στο Mad κι αν δεν κάνω λάθος είναι το "Αν είχες έρθει πιο νωρίς"

 

Το άλλο το άκουσα στο ραδιόφωνο αλλά επειδή ήμουν στο δρόμο και πέρναγα λεωφόρο (:p ) δεν συγκράτησα στίχο καθόλου. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είναι μπαλάντα κι έχει πολύ ωραία μελωδία (υποκειμενικό αλλά είναι η μόνη βοήθεια που μπορώ να δώσω).

 

Ποιο είναι;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, βρε συ, το ξερω! :) Δεν το εγραψα οπως ακριβως το εβαλα στο google, απλα για να ειμαι συντακτικα σωστος, εβαλα τη φραση την οποια χρησιμοποιησα για αναζητηση σε εισαγωγικα. (τυπου: Ο συγγραφεας δηλωσε οτι "Δεν εχει ειπωθει ποτε αυτο" ) ;)

 

Παρεμπιπτοντως το εψαξα και ως << "ready to play the game" lose it all lyrics >> και μου το εβγαλε ως ενατο αποτελεσμα, οποτε δεν το ειδα! :stupid:

hehe! OK then... :D

 

efxaristw re fileeeee, me exeis siginisei twra eilikrina, fadazomai ksereis pws einai na psaxneis kati xronia kai ksafnka na to vriskeis ..... ;) thanx kai pali dude ;)

 

Να 'σαι καλά βρε. Ξέρω πολύ καλά πως είναι... ;)

Αλλά ξέρεις τι...; Είμαι φίλη και όχι φίλος... :X :p :lol:


Link to comment
Share on other sites

ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΣΤΙΧΟ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΠ! ΚΑΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΛΤΡΑ ΒΕΣ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΠΟΠ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝΕ ΤΟ 2006??? :confused: :wacko: :worry: :worry: :worry: :!:
Link to comment
Share on other sites

ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΣΤΙΧΟ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΠ! ΚΑΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΛΤΡΑ ΒΕΣ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΠΟΠ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝΕ ΤΟ 2006??? :confused: :wacko: :worry: :worry: :worry: :!:

KAΛΑ ΑΛΛΑ ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙΣ :p

 

Μάλλον λες το Te Busque της Nelly Furtado

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...