Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει προγραμμα που να ηχογραφει απευθειας απο το ραδιοφωνο σε Mp3 ή αλλη μορφη?

Καλά θα ήταν αλλα δεν νομίζω,αν ξερει κανεις τιποτα ας πει:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν αλλα δεν νομίζω,αν ξερει κανεις τιποτα ας πει:)

 

που το σκεφτηκα ε?:p

απλα επειδη το 5510 που εχω σαν avatar τωρα εχει αυτη τη δυνατοτητα...:)

Link to comment
Share on other sites

Λύση για να μην εμφανίζονται κουτάκια στο Python Lexico στο Ν73 ΜΕ

 

Τελικά βρήκα μια λύση για να μην εμφανίζονται κουτάκια στο Python αντί για Ελληνικά.

1) Βγάλσιμο κάρτας 2 GB από το κινητό και πέρασμα σε card reader

2) Σβήσιμο όλων των γραμματοσειρών (3 είχα) από Resource\Fonts

3) Πέρασμα ξανά κάρτας στο κινητό και επανεκκίνησή του.

 

Μετά από τα παραπάνω το Λεξικό (και κάποιες άλλες εφαρμογές) λειτουργεί περίφημα και βλέπω Ελληνικά. Έτσι γλυτώνω το format.

Προφανώς οι γραμματοσειρές από την κάρτα υπερισχύουν των default γραμματοσειρών στη ROM, και αφού δεν ήταν unicode δεν μπορούσαν να εμφανιστούν τα Ελληνικά.

 

Κοιτα να δεις !! :confused:

Γιεά σου ρε kostasza. :) Το είχα αντιμετωπίσει για λίγο στο παρελθόν το πρόβλημα αλλά μετά από καθαρή αναβάθμιση (όλα από την αρχή) εξαφανίστηκε. Καλό είναι να το έχουμε υπ' όψιν.

 

Καλά, ποιο πρόγραμμα αλλάζει τις γραμματοσειρές στην κάρτα;

 

Κι αν δεν έχεις card reader τί κάνεις; (έχω αλλά αποφεύγω τα βάλε - βγάλε κάρτας, μαπταρίας, SIM κτλ. όσο είναι δυνατόν). Κάπου έχει αναφερθεί ένας τρόπος κατά την εκκίνηση του κινητού, κάτι κάνεις και το βλέπεις μέσα από το explorer).

 

Τώρα το κοιτάω με το Y-browser. Σ' εμένα δεν υπάρχει φάκελος Resource\Fonts στην κάρτα (μάλλον γι' αυτό τα δείχνει σωστά). Αν υπήρχε, υποθέτω ότι δε θα σβήνονταν μέσω Y-browser γιατί θα έλεγε ότι χρησιμοποιούνται (και γι' αυτό έβαλες card reader). Το δοκίμασες όμως μήπως και γίνεται;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ!! Εβαλα ταινιες στο smartmovie, αλλα δεν παιζει τους ελληνικους υποτιτλους! Το δοκιμασα με αγγλικους και τους παιζει; Τι να κανω;;

 

Αν στα εμφανιζει κινέζικα, άνοιξε με το wordpad τους υπότιτλους και αποθήκευσέ τους σε uniclode;)

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα που να ηχογραφει απευθειας απο το ραδιοφωνο σε Mp3 ή αλλη μορφη?

 

Καλά θα ήταν αλλα δεν νομίζω,αν ξερει κανεις τιποτα ας πει:)
δεν υπαρχει, καλο θα ηταν...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα που μπορω να βρω αυτην την εφαρμογη lcg JUKEBOX ?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα που μπορω να βρω αυτην την εφαρμογη lcg JUKEBOX ?

γιατι δεν ψαχνεις λιγο βρε; :rolleyes:

xxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Λύση για να μην εμφανίζονται κουτάκια στο Python Lexico στο Ν73 ΜΕ

 

Τελικά βρήκα μια λύση για να μην εμφανίζονται κουτάκια στο Python αντί για Ελληνικά.

1) Βγάλσιμο κάρτας 2 GB από το κινητό και πέρασμα σε card reader

2) Σβήσιμο όλων των γραμματοσειρών (3 είχα) από Resource\Fonts

3) Πέρασμα ξανά κάρτας στο κινητό και επανεκκίνησή του.

 

Μετά από τα παραπάνω το Λεξικό (και κάποιες άλλες εφαρμογές) λειτουργεί περίφημα και βλέπω Ελληνικά. Έτσι γλυτώνω το format.

Προφανώς οι γραμματοσειρές από την κάρτα υπερισχύουν των default γραμματοσειρών στη ROM, και αφού δεν ήταν unicode δεν μπορούσαν να εμφανιστούν τα Ελληνικά.

 

Καλά είχες εγκαταστήσει extra γραμματοσειρές στην κάρτα ????

Προφανώς με τον τρόπο που περιγράφεται στο i-phone ε????

Δημιουργία φακέλου στην κάρτα με το όνομα fonts μέσα στο resource e ????

Ma και φυσικά αυτές θα υπερίσχυαν, έναντι αυτών της ROM !!!!

Αυτός ήταν και ο λόγος που έκανες κάτι τέτοιο. !!!!

Κοίτα να δεις !!!!

Τζάμπα με αγχώσατε τόσο καιρό :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys για το application Ηandy Weather θα πρέπει να πληρώνω για το download των δεδομένων που θα κάνει το πρόγραμμα (GPRS)?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Ρε guys για το application Ηandy Weather θα πρέπει να πληρώνω για το download των δεδομένων που θα κάνει το πρόγραμμα (GPRS)?

οτι σε χρεωνει το δικτυο για τη χρηση του GPRS, οχι κατι εξτρα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις !! :confused:

Γιεά σου ρε kostasza. :) Το είχα αντιμετωπίσει για λίγο στο παρελθόν το πρόβλημα αλλά μετά από καθαρή αναβάθμιση (όλα από την αρχή) εξαφανίστηκε. Καλό είναι να το έχουμε υπ' όψιν.

 

Καλά, ποιο πρόγραμμα αλλάζει τις γραμματοσειρές στην κάρτα;

 

Κι αν δεν έχεις card reader τί κάνεις; (έχω αλλά αποφεύγω τα βάλε - βγάλε κάρτας, μαπταρίας, SIM κτλ. όσο είναι δυνατόν). Κάπου έχει αναφερθεί ένας τρόπος κατά την εκκίνηση του κινητού, κάτι κάνεις και το βλέπεις μέσα από το explorer).

 

Τώρα το κοιτάω με το Y-browser. Σ' εμένα δεν υπάρχει φάκελος Resource\Fonts στην κάρτα (μάλλον γι' αυτό τα δείχνει σωστά). Αν υπήρχε, υποθέτω ότι δε θα σβήνονταν μέσω Y-browser γιατί θα έλεγε ότι χρησιμοποιούνται (και γι' αυτό έβαλες card reader). Το δοκίμασες όμως μήπως και γίνεται;

 

Νομίζω πως δεν σβήνονται με Y-browser γιατί εκείνη την στιγμή είναι online οι γραμματοσειρές. Θέλει card reader. Η τιμή του είναι μικρή και νομίζω πως καλά είναι να υπάρχει μια σε κάθε σπίτι για κάθε χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είχες εγκαταστήσει extra γραμματοσειρές στην κάρτα ????

Προφανώς με τον τρόπο που περιγράφεται στο i-phone ε????

Δημιουργία φακέλου στην κάρτα με το όνομα fonts μέσα στο resource e ????

Ma και φυσικά αυτές θα υπερίσχυαν, έναντι αυτών της ROM !!!!

Αυτός ήταν και ο λόγος που έκανες κάτι τέτοιο. !!!!

Κοίτα να δεις !!!!

Τζάμπα με αγχώσατε τόσο καιρό :rocket:

 

Τουλάχιστον τώρα ξέρουμε πως λύνεται. Ευχαριστούμε και πάλι για το Λεξικό. Keep up the good work!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είχες εγκαταστήσει extra γραμματοσειρές στην κάρτα ????

Προφανώς με τον τρόπο που περιγράφεται στο i-phone ε????

Δημιουργία φακέλου στην κάρτα με το όνομα fonts μέσα στο resource e ????

Ma και φυσικά αυτές θα υπερίσχυαν, έναντι αυτών της ROM !!!!

Αυτός ήταν και ο λόγος που έκανες κάτι τέτοιο. !!!!

Κοίτα να δεις !!!!

Τζάμπα με αγχώσατε τόσο καιρό :rocket:

Eγώ τουλάχιστον δεν είχα εγκαταστήσει κανένα ξένο φοντ. Και το πρόβλημα εμφανίστηκε αμέσως μετά την προτελευταία on air αναβάθμιση...Τον λόγο δεν τον γνωρίζω...

Πάντως σας ευχαριστώ όλους για το μοναδικό ελληνικό λεξικό, ενίοτε η φορητότητά του το καθιστά πραγματικά μοναδικό και χρήσιμο...:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν αλλά 57 σελίδες είναι κάπως πολλές να διαβάσω... πώς μπορώ να εγκαταστήσω ένα wallpaper σε full screen στο Ν93? χωρίς να βλέπω δηλαδή κενό στο πάνω μέρος, στο ύψος της εμφάνισης του σήματος δικτύου, της μπαταρίας, και της ώρας?

 

πεδεύτηκα, ξανα-πεδεύτηκα, δεν βρήκα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν αλλά 57 σελίδες είναι κάπως πολλές να διαβάσω... πώς μπορώ να εγκαταστήσω ένα wallpaper σε full screen στο Ν93? χωρίς να βλέπω δηλαδή κενό στο πάνω μέρος, στο ύψος της εμφάνισης του σήματος δικτύου, της μπαταρίας, και της ώρας?

 

πεδεύτηκα, ξανα-πεδεύτηκα, δεν βρήκα τίποτα...

 

η ταπετσαρια που μπορεις να βαλεις ειναι 240Χ240.

δεν γινεται να βαλεις να φαινεται σε ολη την οθονη εκτος αμα κανεις δικο themes.

οτι αλλο θελεις για το ν93 ρωτα στο επισημο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146414&page=1 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν αλλά 57 σελίδες είναι κάπως πολλές να διαβάσω...

με τις στανταρ ρυθμισεις του φορουμ παντως, ειναι 114 σελιδες :p

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα.. :(

 

μπορεις να μου στειλεις το προγραμμα η το link να το δω τι παιζει???:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά είχες εγκαταστήσει extra γραμματοσειρές στην κάρτα ????

Προφανώς με τον τρόπο που περιγράφεται στο i-phone ε????

Δημιουργία φακέλου στην κάρτα με το όνομα fonts μέσα στο resource e ????

Ma και φυσικά αυτές θα υπερίσχυαν, έναντι αυτών της ROM !!!!

Αυτός ήταν και ο λόγος που έκανες κάτι τέτοιο. !!!!

Κοίτα να δεις !!!!

Τζάμπα με αγχώσατε τόσο καιρό :rocket:

τωρα παρατηρησα οτι βγαζει τετραγωνακια και μενα και δεν εχω γραμματοσειρες :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω ένα προβληματάκι. Κατέβασα 2 apps ( τα Best Calc & Full Screen Caller) μαζί με τα κι τζενερειτορ τους απο το xxxxxxxx. Τα προγράμματα εγκαθίστανται κανονικά, αλλά τα κι τζενερειτορ αρνούνται να τρέξουν!!Καμιά ιδέα?? Θενκς ιν αντβανς!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω ένα προβληματάκι. Κατέβασα 2 apps ( τα Best Calc & Full Screen Caller) μαζί με τα ****** τους απο το xxxxxxxxxxxxx. Τα προγράμματα εγκαθίστανται κανονικά, αλλά τα ******s αρνούνται να τρέξουν!!Καμιά ιδέα?? Θενκς ιν αντβανς!

 

θα πας επανω στο xxxxxxxxxxx δεξι κλικ/ιδιοτητες/συμβατοτητα/και τσεκαρεσε εκτελεση προγρ.με windows 95.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...