Jump to content

Family Guy (Fox)


Xourxoulitsos
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απ'το Family Guy?  

176 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απ'το Family Guy?

    • Peter Griffin
    • Lois Griffin
    • Brian Griffin
    • Chris Griffin
    • Meg Griffin
    • Stewie Griffin
    • Glen Quagmire -Giggety Giggety Goo :lol:-
    • Cleveland Brown
    • Joe Swanson
    • Λοιποι (Adam West, Tricia Takanawa, Death κλπ)


Recommended Posts

H πρεμιέρα του Family Guy με απογοήτευσε πραγματικά.

Ήταν ένα από τα χειρότερα επεισόδια της σειράς - και τα τελευταία χρόνια έχουμε δει αρκετά άσχημα επεισόδια.

 

Γέλασα σε δύο-τρια αστεία του επεισοδίου (δύο από αυτά ήταν του Stewie και ένα του Hubert). Τα υπόλοιπα αστεία σε ένα επεισόδιο διάρκειας 50 λεπτών όχι μόνο δεν ήταν αστεία...ήταν σα να είχαν γραφτεί από έναν άνθρωπο που δεν έχει ίχνος χιούμορ.

Ιδιαίτερα ένα αστείο με μια γάτα (όταν δείτε το επεισόδιο θα καταλάβετε ποιό λέω) ήταν ένα από τα χειρότερα αστεία που έχω ακούσει σε κανονική ή animated σειρά.

 

Το επεισόδιο είναι μια "διασκευή" του And Then There Were None της Agatha Christie, αλλά έχει τόσο άσχετους διαλόγους και τόσα άκυρα πράγματα που ούτε αστείο είναι, ούτε ενδιαφέρον έχει ούτε καν άξιζε να μπει στo DVD που λέει ο λόγος σαν "επεισόδιο που δεν προβλήθηκε". Τσάμπα το budget.

 

Χάλια.

Ελπίζω να μη συνεχίσει έτσι η σεζόν

 

Και, ένα σχόλιο για τον κ. MacFarlane.

Ρε συ Seth, ΟΚ το καταλαβαίνουμε είναι πολλά τα λεφτά, οπότε πήρες το μοναδικό χαρακτήρα που δεν είχε και ιδιαίτερη αξία στη σειρά και που δε θα έλειπε σε κανέναν και έκανες spin off, αντί να κάνεις ακριβώς αυτό με τον πιο ενδιαφέροντα χαρακτήρα της σειράς, το Stewie.

 

Τουλάχιστον, μπορούμε να βλέπουμε περισσότερο Stewie στην "κανονική" σου σειρά;;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H πρεμιέρα του Family Guy με απογοήτευσε πραγματικά.

Ήταν ένα από τα χειρότερα επεισόδια της σειράς - και τα τελευταία χρόνια έχουμε δει αρκετά άσχημα επεισόδια.

 

Γέλασα σε δύο-τρια αστεία του επεισοδίου (δύο από αυτά ήταν του Stewie και ένα του Hubert). Τα υπόλοιπα αστεία σε ένα επεισόδιο διάρκειας 50 λεπτών όχι μόνο δεν ήταν αστεία...ήταν σα να είχαν γραφτεί από έναν άνθρωπο που δεν έχει ίχνος χιούμορ.

Ιδιαίτερα ένα αστείο με μια γάτα (όταν δείτε το επεισόδιο θα καταλάβετε ποιό λέω) ήταν ένα από τα χειρότερα αστεία που έχω ακούσει σε κανονική ή animated σειρά.

 

Το επεισόδιο είναι μια "διασκευή" του And Then There Were None της Agatha Christie, αλλά έχει τόσο άσχετους διαλόγους και τόσα άκυρα πράγματα που ούτε αστείο είναι, ούτε ενδιαφέρον έχει ούτε καν άξιζε να μπει στo DVD που λέει ο λόγος σαν "επεισόδιο που δεν προβλήθηκε". Τσάμπα το budget.

 

Χάλια.

Ελπίζω να μη συνεχίσει έτσι η σεζόν

Το είδα το πρωί και δεν θυμάμαι καν το αστείο με τη γάτα... Αυτό λέει πολλά!

 

edit: ΟΚ, το θυμήθηκα!

 

Κανένα cutaway joke (ψέματα, νομίζω είχε 1 ή 2), και μου θύμισε το περσινό επεισόδιο που ο Stewie και ο Brian ήταν κλεισμένοι μέσα στην τράπεζα. "Περίεργο" σαν ιδέα, και μάλλον αποτυχημένο στην εκτέλεση.

 

Αν και όχι απόλυτα σχετικό με το Family Guy, στο παρακάτω preview ο Seth MacFarlane κάνει πλάκα με τη φωνή του Stewie για τα...προσόντα της Pamela Anderson. χαχαχα

 

http://www.comedycentral.com/videos/index.jhtml?videoId=343403&title=preview-seth-macfarlane-on

Έλα, πες αλήθεια, έβαλες αυτό το link απλώς για να δούμε τα... προσόντα της Pamela! :p

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το πρωί και δεν θυμάμαι καν το αστείο με τη γάτα... Αυτό λέει πολλά!

 

Κανένα cutaway joke (ψέματα, νομίζω είχε 1 ή 2), και μου θύμισε το περσινό επεισόδιο που ο Stewie και ο Brian ήταν κλεισμένοι μέσα στην τράπεζα. "Περίεργο" σαν ιδέα, και μάλλον αποτυχημένο στην εκτέλεση.

 

Είχε cutaway jokes?

Πότε; το μόνο που θυμάμαι ήταν στην αρχή με τον στρατιώτη. Μετράει αυτό για cutaway joke? Νομίζω πως από δω και στο εξής θα αποφεύγω οποιοδήποτε επεισόδιο έχει τον James Wood μέσα. Όλα είναι το ένα χειρότερο από το άλλο.

 

Έλα, πες αλήθεια, έβαλες αυτό το link απλώς για να δούμε τα... προσόντα της Pamela! :p

 

Guilty :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είχε cutaway jokes?

Πότε; το μόνο που θυμάμαι ήταν στην αρχή με τον στρατιώτη. Μετράει αυτό για cutaway joke? Νομίζω πως από δω και στο εξής θα αποφεύγω οποιοδήποτε επεισόδιο έχει τον James Wood μέσα. Όλα είναι το ένα χειρότερο από το άλλο.

Είχε ένα με τον τύπο με τα ξύλινα πόδια/χέρια, κι ένα ακόμα με τον Herbert. Αυτά θυμάμαι... Τελοσπάντων, ευτυχώς στο τέλος

ο Stewie φαίνεται να μην έχει ξεχάσει τον αρχικό του σκοπό...

οπότε μπορούμε να ελπίζουμε σε ανάλογα επεισόδια...

Link to comment
Share on other sites

οπότε μπορούμε να ελπίζουμε σε ανάλογα επεισόδια...

 

από όλο το επεισόδιο αυτό χαροποίησε και εμένα μακάρι να σταματήσουμε να βλέπουμε τον gay στιουι και να πάμε στον παλιό καλό σατανικό στιούι

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά επεισόδιο, δε ξέρω τι ακριβώς περιμένατε.. :rolleyes:

 

..να γελάσουμε ίσως;; :shifty:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου αστείο αν και στην αρχή χάρηκα.

Το όλο σκηνικό φαινόταν να έχει ζουμί, ήταν και μεγάλο

επεισόδιο, θα το απολαύσουμε λέω.

Τελικά απογοήτευση, η μόνη στιγμή που γέλασα ήταν με το σχόλιο

της Λόις: "Peter, we've been married for a long time, why do I still get guy in the elevator small talk?" :lol:

 

Η σκηνή με την γάτα που αναφέρθηκε απλά απαράδεκτη, τόσο NOT funny που καταντούσε awkward.

Link to comment
Share on other sites

Είχε μυστήριο τουλάχιστον!!! :p

Ναι είχε, ψάχναμε να βρούμε το χιούμορ...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά επεισόδιο, δε ξέρω τι ακριβώς περιμένατε.. :rolleyes:

 

εχετε καταλαβει οτι εδω και αρκετο καιρο το family guy δε στηριζεται στο γελιο αλλα στη καφριλα?

 

Οποτε με αυτη την λογικη, το επεισοδιο ηταν τιγκα στα καφρικα αστεια.

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξερει κανενας να μου στειλει λινκ με υποτιτλους γιατι δεν εχω βρει καπου που να τα εχουν ανεβασει τα φετινα κ δε το διασκεδαζω τοσο χωρις υποτιτλους? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω πως δεν είχε ούτε simpsons ούτε american dad αλλά το λόγο δε τον ξέρω.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

χθες γιατι δενειχαμε ουτε αυτο ουτε cleveland ?

 

Να προσθέσω πως δεν είχε ούτε simpsons ούτε american dad αλλά το λόγο δε τον ξέρω.

 

To FOX εχθές από 8+ μέχρι 11+ είχε τα MLB Playoffs (baseball) οπότε όλο το κυριακάτικο line-up ακυρώθηκε.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

(Stewie) - I'm a vampire duck. But I'm a modern vampire duck who hangs around with Anna Paquin and drives around in a black Mercedes.

(Brian) - What is that?

(Stewie) - It's True Blood

(Brian) - Yeah, no one knows what that is...

(Stewie) - Rich, gay people do.

χαχαχαχαχαχαχαχα

 

παράξενο πράγμα αυτό με το Family Guy.

Ενώ το χιούμορ και ο τρόπος γραφής της σειράς έχουν αλλάξει στις τελευταίες σεζον που και που παίζουν κάποιο επεισόδιο που σου θυμίζει τις παλιές καλές εποχές του Family Guy. Σα να είχαν γραφτεί τότε τα επεισόδια και είχαν μείνει στο συρτάρι.

Μακάρι να έχουν κι άλλα τέτοια όπως αυτό το Halloween.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ήταν τυχαίο που δόθηκε ξανά αρκετός χρόνος σε Brian & Stewie. Μπορεί να μην ενθουσιάστηκα, αλλά ήταν όντως καλό.

 

Ναι ρε συ...

Δηλαδη εντάξει, τι φοβάται πια ο McFarlane και δε δίνει αρκετό χρόνο σε Brian-Stewie;; Μην αρχίσουν τους βεντετισμούς;;

Δεν μπορώ να καταλάβω...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

καφριλα !

 

Ο,τι εχασε φετος το south park, to κερδιζει αυτο εδω!

 

Καλα , για να μη πουμε για τη φαρσα(!!!) που του εκαναν ενεσεις με καθε ιο που υπηρχε στον κοσμο

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

(Stewie) - It's that new biography on Michael Jackson

(Brian) - Oh come on, another one?? Unless it was written by a ten-year-old's bottom, who cares???

χαχαχαχαχαχα

:rotfl::rotfl:

:respect:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

καφριλα !

 

Ο,τι εχασε φετος το south park, to κερδιζει αυτο εδω!

 

Καλα , για να μη πουμε για τη φαρσα(!!!) που του εκαναν ενεσεις με καθε ιο που υπηρχε στον κοσμο

 

Μπα, διαφωνω. Ειναι πια η καφρίλα για την καφρίλα - δεν ειναι καθόλου αστείο, τίποτα, και δεν εχει κανενα νόημα...Το South Park απεναντίας δε χάνει ποτέ τη χαρακτηριστική κριτική του ματιά, μπορει να έχει ups and downs αλλά πάντα τα είχε: έβλεπα το Σ/Κ κάποια επεισόδια από τον 4ο κύκλο π.χ και μου φαίνονταν πολύ κατώτερα από αυτά του 14ου που διανύσαμε, δεν υπάρχει καμία εμφανής πτώση δηλαδή.

 

Ενω με το FG έχω πραγματικά απογοητευτεί - Nα φανταστείς ότι ήμουν από αυτούς που τάσσονταν με το FG στη σύγκριση FG vs South Park πριν απο 4-5 χρόνια, ενω τώρα δεν τίθεται καν σύγκριση για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει πολύ το Family Guy, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Και νομίζω πως αυτό οφείλεται στο ότι ο δημιουργός του ασχολείται με τρεις σειρές και κάπου τη χάνει τη μπάλα.

Πάντως, προσωπικά το South Park ποτέ δεν κατάλαβα τι το αστείο έχει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει πολύ το Family Guy, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Και νομίζω πως αυτό οφείλεται στο ότι ο δημιουργός του ασχολείται με τρεις σειρές και κάπου τη χάνει τη μπάλα.

Πάντως, προσωπικά το South Park ποτέ δεν κατάλαβα τι το αστείο έχει.

 

Φετος αρχισα να ξανασκεφτομαι οτι ισως αδικησα το South Park. Ακομα θυμαμαι βεβαια τι ακριβως δεν μου αρεσε σε πολλα (απο τα αρχικα που ειδα και σε καποια σποραδικα επομενα) επεισοδια, και δεν εχει αλλαξει τοσο δραματικα το χιουμορ μου ωστε να αρχισω να γελαω με πραγματα που δεν γελαγα πριν μερικα χρονια...

αλλα τα επεισοδια με τον Coon ηταν απολαυστικα!

 

anyway, ψιλομετριο το χθεσινο Family Guy. Περιμενω το 3ο μερος της "star wars" παροδιας που ερχεται προσεχως -αν και το 2ο ηταν καπως βαρετο και forgettable.

 

Family Guy - It's A Trap

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

(Stewie) - It's that new biography on Michael Jackson

(Brian) - Oh come on, another one?? Unless it was written by a ten-year-old's bottom, who cares???

χαχαχαχαχαχα

:rotfl::rotfl:

:respect:

Sorry, αλλά μου φάνηκε πολύ ξεπερασμένο και άκομψο, ακόμα και για το FG. Ναι, το ξέρω ότι το FG δεν κολλάει σε κάτι τέτοια, και κάνει σάτιρα χωρίς να τα λαμβάνει αυτά υπόψη του, όπως επίσης είχα διασκεδάσει αρκετά πχ με το dead celebrities επεισόδιο του South Park, και δεν έχω τέτοια κολλήματα γενικά, αλλά αυτό με έκανε να νιώσω λίγο άβολα. Είχε και ένα άλλο τέτοιο αστείο το τελευταίο επεισόδιο, αλλά δεν το θυμάμαι τώρα.

 

Γενικώς μέτριο επεισόδιο, με κάποια καλά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...