Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

παιδια τα 2 μου tattoo απο τα 4 συνολικα.και τα 2 ειναι χτηπυμενα στο ιδιο ποδι.το πρωτο το χτυπησα καλοκαιρακι και ειναι απο την εσωτερικη πλευρα και παει προς τα πισω και το αλλο το χτυπησα Γεναρη και ειναι απο την εξωτερικη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πήγα χτες στου jimmy's και χτύπησα ενα tribal λουλουδάκι στην κοιλιά διπλα απο τον αφαλο. βεβαια πρωτάρα εγω με εκοψε κρύος ιδρώτας μόλισ μπικα μεσα!!!!!παιδιά καμία σχεση!!!!!! οχι μονο κανει καταπληκτικη δουλεια!! αλλα με εκανε να νιωσω παρα πολυ ανετα!! παραθετω και δειγμα (περιμενω εγκριση απο το my gallery)

το εκανα χτες. τωρα λιγακι τσουζει και ειναι λιγο κοκκινουλι γυρω γυρω. βαζω και αληφουλα που μου εδωσαν βεβαια συμφωνα με τις οδηγιες.. μηπως ειναι απο τον ιδρωτα?

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη ειναι λογικο να ειναι λιγακι πρησμενο και ισως να βγαζει και λιγο αιμα.

αλλα με μια bepanthole ολα διορθωνοντε!

ποσα σου πηρε για το λουλουδακι?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου χαν πει για 1 2 μερες αν γινεται να μην φορας κατι κολυτο και να το πιεζει για καμια εβδομαδα να μην το δει ηλιος και γενικα να βαζεις συχνα καποια αλοιφη..

μην φοβασαι δεν χαλαει ετσι ευκολα..εγω ειδικα το ενα δικο μου δεν το προσεξα καθολου και μια χαρα ειναι ακομη μετα απο 2 χρονια..

τι μεγεθος εχει ακριβως το τατου σου? πηγες σ εναν απο τους καλυτερους παντος εκει θα κανω και γω το επομενο μου!

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη ειναι λογικο να ειναι λιγακι πρησμενο και ισως να βγαζει και λιγο αιμα.

αλλα με μια bepanthole ολα διορθωνοντε!

ποσα σου πηρε για το λουλουδακι?

 

Στου Τζίμη, όταν το είχα κάνει εγώ (σχεδόν 4 χρόνια πριν), ΔΕΝ πρότειναν Bepanthol. Η αλοιφή που μου είχαν δώσει λέγεται Apobacyn, είναι ελαφρά αντιβιωτική και δυσκολεύτηκα αρκετά να βρω φαρμακείο που να την έχει.

 

Ας μας πει η φίλη τι προτείνουν τώρα.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου χαν πει για 1 2 μερες αν γινεται να μην φορας κατι κολυτο και να το πιεζει για καμια εβδομαδα να μην το δει ηλιος και γενικα να βαζεις συχνα καποια αλοιφη..

μην φοβασαι δεν χαλαει ετσι ευκολα..εγω ειδικα το ενα δικο μου δεν το προσεξα καθολου και μια χαρα ειναι ακομη μετα απο 2 χρονια..

τι μεγεθος εχει ακριβως το τατου σου? πηγες σ εναν απο τους καλυτερους παντος εκει θα κανω και γω το επομενο μου!

Δε θελει πολυ αλοιφη ομως γιατι θα χαλασουν τα χρωματα. 3 φορες την ημερα για το πολυ 10 μερες ειναι καλα και πλυσιμο με χλιαρο νερο και σαπουνακι. Μακρια απο ηλιο, θαλασσα και solarium :cool: για 10 μερες.

Οσο για την αλοιφη δοκιμαστε lasonile. Τη χρησιμοποιω χρονια σε ολα τα tatoos που εχω κανει και ολα ειναι σα καινουργια :)

Link to comment
Share on other sites

Δε θελει πολυ αλοιφη ομως γιατι θα χαλασουν τα χρωματα. 3 φορες την ημερα για το πολυ 10 μερες ειναι καλα και πλυσιμο με χλιαρο νερο και σαπουνακι. Μακρια απο ηλιο, θαλασσα και solarium :cool: για 10 μερες.

Οσο για την αλοιφη δοκιμαστε lasonile. Τη χρησιμοποιω χρονια σε ολα τα tatoos που εχω κανει και ολα ειναι σα καινουργια :)

 

Exeis apolyto dikio file mou. Loipon eipa na afhsw gia ligo to PPc kai na poume tipota sxetiko me tatoo's. Diavasa epi troxadin ta post's..kai exw mono ena na pw... MAKRYA apo ton Jimmy.. oxi epeidh den kanei kalh douleia.. alla epeidh gia na sou kanei ena tatoo opws ekane kai sthn kopela pou diavasa pio panw.. prepei prwta na sou piasei ton K :X o afou perasei to xeri tou apo thn tseph sou. Mhn dinetai loipon ta lefta sas tzampa! Plhronetai mono to onoma. Exw 6 tatoo

(kai se ligo 106 :w00t: ) ola megalou mege8ous ek ton opoion to ena sto aristero mpratso einai apo to BarCode. Kalh douleia swstes skies xtypimeno to miso apo ton "Pano" oi palioi 8a 3eroun (toulaxiston prin mia 9etia) kai to alo miso apo ton lektiko (otan akoma xtypouse o idios). To barcode sxedon to eggainiasa mias kai to tatoo mou ekei to ekana otan htan mono to dwmatiaki apo tin pisw plevra stin odo tagiapetras...Twra apo oso exw ma8ei kai ekei tsimpane tis times. Sthn mesh mou apo thn Medousa pou kai ekei kanoun poly kalh douleia alla kai ekei oi times einai ligo panw (o tzimhs omws diladi o pavlos.. e3akolou8ei na einai megalos piasokolis me diafora!) Ta upoloipa 3 ta exw kanei ston Fat sto P.I.M.P to opoio vrisketai sto koukaki pisw apo to Fix sthn odo OD. Androutsou kai opws katalavenetai gia na kane 3 ekei paei na pei kai pws h douleia tou einai apsogh kai oi times tou xamhles. to teleftaio den to anaferw kan giati einai erasitexniko :O kai 8a ginei cover up sintoma. Ta 3 apo ta 6 pou exw einai apo ton Paul Booth (http://www.darkimages.com) kai den exoun xrwma. Einai ola me skies. Eimai latris tou Booth :w00t: :w00t:

Oso gia ton pono.. den 8a elega oti ponaei. Vevaia epeidh exw 3odepsei gia ta sxedia kai to mege8os pou ta exw kanei arketa lefta.. exw na kanw ilio8erapia 7 xronia. kai otan paw gia mpanio to antiliako den einai katw apo 30000 :lol: Toulaxiston ta exw konta sta 10 xronia twra kai einai akoma san kainourgia! Opoios 8elei na kanei syntoma.. as mou steilei kapoio P.M h as apanthsei edw giati etoimazomai gia to Cover Up kai epeidh exw kanei idi 3 tatoo ekei mou kanei kalyteres times kai sigoura 8a kanei kai se opoion alon tou paw.

Akis (Isws anevasw kai kamia fwtografia analoga ta kefia...)

a 3exasa... :shifty: Exw kai ena Piercing sthn glwssa 9 trypes sto aristero afti kai 2 sto de3i kai mia stin mith.. alla vevaia den ta foraw plewn..Geramataaaaaaa :cry:

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Ο Jimmy's μονο ονομα εχει πια. Απλα ηταν απο τους πρωτους που ανοιξανε tattoo parlour στην Ελλαδα. Υπαρχουν πολλοι καλυτεροι απο το Jimmy :p . Και δε το λεω για να διαφημισω καποιον οπως εκανε ο akis77 αφου ετσι και αλλιως 7 tattoos τα εχω κανει στο LA στο Tattoo Asylum

To σημαντικο για εμενα ειναι να εμπιστευομαι αυτον που το κανει και να ξερω οτι θα κανει καλη δουλεια για αυτο στην Αθηνα πηγαινω μονο σε ενα και δεν αλλαζω ;)

Akis77 κανε αλλου piercings που δε φαινονται τοτε οπως εγω ;)

Link to comment
Share on other sites

Η καλητερη και η ιδανικη αλοιφη για Tatoo's ειναι http://tattoogoo.com/ , ολα τελειωνουν εδω, ειναι η καλητερη και πιο αναγνωρισμενη στον κοσμο! Οτι σας λενε στα μαγαζια που κανετε ειναι αερολογιες, διαβαστε και θα δειτε.

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Η καλητερη και η ιδανικη αλοιφη για Tatoo's ειναι http://tattoogoo.com/ , ολα τελειωνουν εδω, ειναι η καλητερη και πιο αναγνωρισμενη στον κοσμο! Οτι σας λενε στα μαγαζια που κανετε ειναι αερολογιες, διαβαστε και θα δειτε.

Επιτρεψε μου να διαφωνησω. Ειναι οπως κατι υγρα all-in-one που εχουν βγαλει για τα piercings και τα οποια απλα δε κανουν τη δουλεια τους οπως ενα καλο antiseptic, αλατονερο και σαπουνι καθαρισμου. Εσυ πως εισαι σιγουρος οτι ειναι η καλυτερη??? Την εχεις δοκιμασει? :p

Link to comment
Share on other sites

Στου Τζίμη, όταν το είχα κάνει εγώ (σχεδόν 4 χρόνια πριν), ΔΕΝ πρότειναν Bepanthol. Η αλοιφή που μου είχαν δώσει λέγεται Apobacyn, είναι ελαφρά αντιβιωτική και δυσκολεύτηκα αρκετά να βρω φαρμακείο που να την έχει.

 

Ας μας πει η φίλη τι προτείνουν τώρα.

την ιδια αλοιφη μου ειχαν προτεινει και εμενα..μαλιστα μου ειχε δωσει και ενα δειγμα κι αυτος γιατι θα δυσκολευομουνα να την βρω.θυμαμαι ηταν σε μικρο σωληναριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα χτες στου jimmy's και χτύπησα ενα tribal λουλουδάκι στην κοιλιά διπλα απο τον αφαλο. βεβαια πρωτάρα εγω με εκοψε κρύος ιδρώτας μόλισ μπικα μεσα!!!!!παιδιά καμία σχεση!!!!!! οχι μονο κανει καταπληκτικη δουλεια!! αλλα με εκανε να νιωσω παρα πολυ ανετα!! παραθετω και δειγμα (περιμενω εγκριση απο το my gallery)

το εκανα χτες. τωρα λιγακι τσουζει και ειναι λιγο κοκκινουλι γυρω γυρω. βαζω και αληφουλα που μου εδωσαν βεβαια συμφωνα με τις οδηγιες.. μηπως ειναι απο τον ιδρωτα?

μεγια σου..λιγο ακριβο το πληρωσες αλλα ας ' οψεται η καλη δουλεια.ποιος το χτυπησε ο παυλος η,η αννα?.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καλητερη και η ιδανικη αλοιφη για Tatoo's ειναι http://tattoogoo.com/ , ολα τελειωνουν εδω, ειναι η καλητερη και πιο αναγνωρισμενη στον κοσμο! Οτι σας λενε στα μαγαζια που κανετε ειναι αερολογιες, διαβαστε και θα δειτε.

εσυ που το ξερεις,οτι αυτη ειναι η καλυτερη?εχεις χτυπησει tattoo και την χρησιμοποιησες και ειδες διαφορα..η απλα λες αερολογιες..

ολα τα ατομα που εμαστε στο forum και εχουν και tattoo κατα 99% εχουν χρησιμοποιησει την ιδια αλοιφη, η την bepanthol σε ροζ σωληναριο παλιοτερα και τωρα σε γαλαζιο..η την Apobacyn.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω και την φωτο. Πάντως για αλοιφη μου εδωσε ενα φακελακι μικρο που λεγεται bacitracin και μου είπε μονο απο αυτο θα βαζω. πηγα στο φαρμακειο αλλα τετοια αλοιφη δεν υπάρχει γιατι μοθ ειπαν οτι μαλλον ειναι αμερικανικη.τεσπα πηρα apobacyn. καλη ειναι? καθε ποτε να βαζω και ποσο? σορρυ ρε παιδια... ειμαι νεα στο αθλημα και δεν ξερω πολλα...

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/11530New_Image.JPG

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω και την φωτο. Πάντως για αλοιφη μου εδωσε ενα φακελακι μικρο που λεγεται bacitracin και μου είπε μονο απο αυτο θα βαζω. πηγα στο φαρμακειο αλλα τετοια αλοιφη δεν υπάρχει γιατι μοθ ειπαν οτι μαλλον ειναι αμερικανικη.τεσπα πηρα apobacyn. καλη ειναι? καθε ποτε να βαζω και ποσο? σορρυ ρε παιδια... ειμαι νεα στο αθλημα και δεν ξερω πολλα...

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/11530tribalrose.JPG

παρα πολυ ωραιο να το χαιρεσαι :) τελειο ειναι πραγματικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η Αννα. και εχει ενα χεριιιιι! δεν καταλαβαινεις τιποτα!

και μενα η αννα μου το ειχε χτυπησει..και ηταν πολυ καλη.

ωραιο το tattoo,προσεξε'το τωρα στην αρχη και να βαζεις αλοιφη προς την μια πλευρα του tattoo και οχι με κυκλικες κινησεις,εως του να φυγει το....κολλησα και δεν θυμαμαι την λεξη...κατι σαν πετσα,και να προσεξεις να μην την τραβηξεις,με τις μερες θα φευγει μονη της.καλη η apobacyn αλλα επισης πολυ καλη και η bepanthol σε ροζ σωληναριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή η Άννα... δείτε όμως εδώ δουλειά του Παύλου:

http://www.jimmystattoo.gr/gallery/albums/2002/05_MAY_2002/07.jpg

 

:) :cool: :whistle: :shifty:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

εσυ που το ξερεις,οτι αυτη ειναι η καλυτερη?εχεις χτυπησει tattoo και την χρησιμοποιησες και ειδες διαφορα..η απλα λες αερολογιες..

ολα τα ατομα που εμαστε στο forum και εχουν και tattoo κατα 99% εχουν χρησιμοποιησει την ιδια αλοιφη, η την bepanthol σε ροζ σωληναριο παλιοτερα και τωρα σε γαλαζιο..η την Apobacyn.

 

 

Ektos tou oti exw dokimasei arketa vazakia apo tin sigekrimeni alifh, ean diavaseis mia erevna i ena vivlio gia tin istoria ton Tattoo's tha deis oti prin 300 xronia stin Ameriki evazan to idia sistatika pou exei i sigekrimeni krema, kai prin 500 xronia stin Iapwnia episeis to idio. Diavaste prosektika tin selida pou parethesa kai tha deite. NATURAL HEALING!!!

 

Mporeite na ksekinisete apo auta http://www.tattooartist.com/books.html

egw exw arketa vivlia ean thelei kapios na danistei poli euxaristws. Please PM.

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ! ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΙΆΛΛΟ! ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ!!!!

 

Παντως πειτε μου.... ειναι σε περιεργο μερος ενταξει τα στενα... επαφη με μπλουζα πειραζει? χτες κυκλοφορουσα με την κοιλια εξω σαν γκαστρωμενη!!!!!!!!! :lol: για να μην ειναι σε επαφη και... ε οσο να΄ναι ετσουζε

Link to comment
Share on other sites

Παντως πειτε μου.... ειναι σε περιεργο μερος ενταξει τα στενα... επαφη με μπλουζα πειραζει? χτες κυκλοφορουσα με την κοιλια εξω σαν γκαστρωμενη!!!!!!!!! :lol: για να μην ειναι σε επαφη και... ε οσο να΄ναι ετσουζε

Θα περασει το τσουξιμο συντομα. Υπομονη και προσοχη θελει. Ετοιμαζεσαι για δευτερο? :lol: Ξερεις αν αρχισεις δε σταματας :!:

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο... Απο ποια μερα και μετα θα ειμαι 100% σιγουρη οτι θα ειναι ετοιμο.? για να μην αγχωνομα για το τι θα φοραω...ι
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...