Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

παιδια ελεος ..

κ μετα κοροιδευαμε την Λουκα !!

Μια τετοια εχει ριζωσει μεσα στο μυαλο πολλων μου φαινεται !!

ξεκολειστε λιγο αν δ ειναι η νεολαια πιο ανοιχτομυαλη ποιος να περιμενουμε να ειναι ? οι γεροι ?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή αν μου κάποιος να πάω να πνιγώ θα πάω? Λίγη κριτική σκέψη δεν βλάπτει. :) Για τα πάντα, όχι μόνο για το Piercing.
Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι που ειπες τωρα που κολαει ??

ειναι ασχετο το αν εισαι ανοιχτομυαλος δ σημαινει πως θα πας να πνιγεις κιολας αυτο ονομαζεται ηλιθιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά ονομάζεται ηλιθιότητα. Γιατί θα έχει κάνει κάτι χωρίς να το σκεφτείς. Αυτό που λες εσύ για το piercing. Να το δεχτώ δηλαδή απλά για να μην με πει κάποιος "στενόμυαλο".

 

Εγώ δεν είπα όχι στο τρύπημα αν πρόσεξες, όχι στην υπερβολή είπα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (15 Ιούλ. 2004 , 12:51)

 

Mα είμαστε ανοιχτόμυαλοι. Σε σοβαρά θέματα όμως, όχι σε *****ες. (σόρυ κι όλας)

 

Nomizw pws einai arketa sovaro thema to oti h koinwnia antimetwpizei diaforetika tous anthrwpous me piercing.Alla ti na kaneis,etsi htan k etsi tha'nai,opote den asxoloumaste kan.

°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Για μένα αυτοί που κάνουν piercing είναι οι πρώτοι που αντιμετωπίζουν διαφορετικά τον ευατό τους προσπαθώντας (πάση θυσία...) να ξεχωρίσουν.

 

Ο τρόπος που επιλέγουν να ξεχωρίσουν (αμέτρητες τρύπες) εμένα με αφήνει αδιάφορο, η πράξη είναι που μετράει, το ότι δηλαδή αισθάνονται την ανάγκη (Γιατί?) να ξεχωρίσουν από το πλήθος σε μια κοινωνία, σε σημείο που να εκβιάζουν καταστάσεις (Πω-πω τι είπα τώρα ο π****ης :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (14 Ιούλ. 2004 , 14:28)

 

Katarxhn to leei k mono tou: oxi tattoo se emfanes meros,ara de tous peirazei to tattoo,apla na mh fainetai(teleiws katanohto).Sthn Ellada den eimaste polu pisw,kapoia atoma einai polu pisw k dustuxws einai k sthn hlikia mou.Emena de me noiazei,den asxoloumai kan mazi tous...

 

Δεν θα κοιταξουν και τον κ#^ο τους για να δουν αν εχoυν tatoo.

Kαι βεβαια τους πειραζει το tatoo,οχι μονο αυτους αλλα και τους πελατες...

Προτιμουν βλεπεις π.χ να τους σερβιρει ενας καθωσπρεπει κυριος παρα ενας με 30 τρυπες και tatoo.

 

Καταλαβαμε ειμαστε πολυ λιγοι εμεις που δεν καναμε piercing και tatoo για σενα.Εσυ μονο με αυτους συχναζεις που ειναι και cool.... :p

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (15 Ιούλ. 2004 , 17:35)

 

Δεν θα κοιταξουν και τον κ#^ο τους για να δουν αν εχoυν tatoo.

Kαι βεβαια τους πειραζει το tatoo,οχι μονο αυτους αλλα και τους πελατες...

Προτιμουν βλεπεις π.χ να τους σερβιρει ενας καθωσπρεπει κυριος παρα ενας με 30 τρυπες και tatoo.

 

Καταλαβαμε ειμαστε πολυ λιγοι εμεις που δεν καναμε piercing και tatoo για σενα.Εσυ μονο με αυτους συχναζεις που ειναι και cool.... :p

 

kala poso xronwn eisai 13? auta mono ena tetoio atomo tha ta lege.milas les k me xereis k auto deixnei pws den exeis idea ti paizei.k nai kanw parea me opoion thelw esu pou kollas? eleos dhladh re epeidh den exeis ti na peis tha les oti na nai? mporw k egw na arxisw na lew oti na'nai.

°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (15 Ιούλ. 2004 , 17:32)

 

Κάνεις λάθος. Για μένα αυτοί που κάνουν piercing είναι οι πρώτοι που αντιμετωπίζουν διαφορετικά τον ευατό τους προσπαθώντας (πάση θυσία...) να ξεχωρίσουν.

 

Ο τρόπος που επιλέγουν να ξεχωρίσουν (αμέτρητες τρύπες) εμένα με αφήνει αδιάφορο, η πράξη είναι που μετράει, το ότι δηλαδή αισθάνονται την ανάγκη (Γιατί?) να ξεχωρίσουν από το πλήθος σε μια κοινωνία, σε σημείο που να εκβιάζουν καταστάσεις (Πω-πω τι είπα τώρα ο π****ης :p )

 

it's ok einai h gnwmh sou k kaneis den prospathei na sou thn allaxei.toulaxiston suzhtas hrema k de les pragmata xwris na xereis me poion milas...

°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ ξεκίνησα το θέμα λέω να πω κ γω τη γνώμη μου για όλα αυτά που λέγονται...

 

Τρύπησα το αυτι μου και έκανα τατού για τον εαυτό μου και μόνο, και για κανέναν άλλον. Απο την πρώτη στιγμή που κυκλφόρησα εξω με το τατού και το σκουλαρίκι δ ντράπηκα για τον εαυτό μου και για οτι είχα κάνει. Δεν το έκανα επειδή ήθελα να ξεχωρίσω αλλά επειδή μου άρεσε να ζωγραφίσω το σώμα μου με κάτι που με αντιπροσώπευε και να φορέσω σκουλαρίκι γιατί το θεωρώ πολύ όμορφο αξεσουάρ σε έναν άντρα(ήρθα στα λόγια της κοπέλας μου..). Δεν είμαστε διαφορετικοί.. μην το βλέπετε ετσι..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (15 Ιούλ. 2004 , 18:10)

 

kala poso xronwn eisai 13? auta mono ena tetoio atomo tha ta lege.milas les k me xereis k auto deixnei pws den exeis idea ti paizei.k nai kanw parea me opoion thelw esu pou kollas? eleos dhladh re epeidh den exeis ti na peis tha les oti na nai? mporw k egw na arxisw na lew oti na'nai.

 

Αρχισε να λες οτι θες.

Απλα δειχνεις το επιπεδο σου με το υφακι που μου μιλας και δειχνεις οτι δεν μπορεις να συγκρατηθεις.

Αυτη η συμπεριφορα ειναι συνιθησμενη απο τα ατομα που κανουν tatoo και piercing,ευτυχως η δυστυχως εσυ δεν αποτελεις εξαιρεση.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee (15 Ιούλ. 2004 , 18:24)

 

Τρύπησα το αυτι μου και έκανα τατού για τον εαυτό μου και μόνο, και για κανέναν άλλον.

 

 

Το ένα αυτί τρύπησες μόνο? Πόσα σκουλαρίκια έβαλες? 1 ή 10 στο κάθε αυτί? Έβαλες και καμια δεκαριά ακόμα σε χείλη, μύτη μάτια?

 

Πόσα τατού έκανες? 1 ή 100? Τι είδους τατού? Π.χ. έναν ήλιο να δύει ή σκηνές από τσόντα?

 

Επαναλαμβάνω, η υπερβολή είναι που δεν μου αρέσει, προσωπικά , πάντα. Έναν τύπο σαν αυτόν που τον περιέγραψα δεν τον βλέπω διαφορετικά, ΕΙΝΑΙ διαφορετικός, επειδή ο ίδιος το επέλεξε, να ξεχωρίζει σαν την μύγα μες το γάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (15 Ιούλ. 2004 , 18:41)

 

Αρχισε να λες οτι θες.

Απλα δειχνεις το επιπεδο σου με το υφακι που μου μιλας και δειχνεις οτι δεν μπορεις να συγκρατηθεις.

Αυτη η συμπεριφορα ειναι συνιθησμενη απο τα ατομα που κανουν tatoo και piercing,ευτυχως η δυστυχως εσυ δεν αποτελεις εξαιρεση.

 

LoL! katarxhn...esu eipes oti k kala kanw parea me atomakia me piercing klp gia na eimai cool,xwris na xereis kan poia eimai k me krineis mono k mono epeidh exw piercing...!! so,apodeixthka swsth,egw k oloi oi alloi pou uposthrizoume oti osoi mas krinoun apo to piercing k ta tattoo,einai kollhmenoi. to piercing den einai mono tropos na ksexwriseis,den perimename na ksexwrisoume me to piercing.einai kati to diaforetiko,oxi na ksexwriseis omws k kala gia na eisai cool.to na eisai cool den fainetai apo to piercing,alla apo to mualo.mporei na exeis 20 piercing k na eisai kollhmenos mexri ahdias gia otidhpote allo,exw gnwrisei k tetoia atoma.to na leei kaneis oti osoi exoun piercing einai idioi se xarakthra,apopseis klp einai oti pio hlithio exw akousei pote sth zwh mou!auth h sumperifora einai sunhthismenh apo ta atoma pou kanoun piercing k tattoo? oh my god! k meta mou les den eisai kollhmenos?? ok,de me endiaferei...pleon de ginetai suzhthsh alla antiparathesh+de me endiaferei na prospa8hsw na peisw kanena,oute na epivallw thn gnwmh mou so..den asxoloumai allo.

°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee (15 Ιούλ. 2004 , 18:24)

 

Επειδή εγώ ξεκίνησα το θέμα λέω να πω κ γω τη γνώμη μου για όλα αυτά που λέγονται...

 

Τρύπησα το αυτι μου και έκανα τατού για τον εαυτό μου και μόνο, και για κανέναν άλλον. Απο την πρώτη στιγμή που κυκλφόρησα εξω με το τατού και το σκουλαρίκι δ ντράπηκα για τον εαυτό μου και για οτι είχα κάνει. Δεν το έκανα επειδή ήθελα να ξεχωρίσω αλλά επειδή μου άρεσε να ζωγραφίσω το σώμα μου με κάτι που με αντιπροσώπευε και να φορέσω σκουλαρίκι γιατί το θεωρώ πολύ όμορφο αξεσουάρ σε έναν άντρα(ήρθα στα λόγια της κοπέλας μου..). Δεν είμαστε διαφορετικοί.. μην το βλέπετε ετσι..

 

Διαφορετικοί είναι όσοι έχουν tatoo και σκουλαρίκια που ο αριθμός τους τείνει στο άπειρο.

Αν πας σε μια φυλακή οι περισσότεροι εκεί μέσα έχουν 30 tatoo έκαστος. Ε μετά λογικό είναι να δημιουργούνται συνειρμοί και για τους υπόλοιπους φυσιολογικούς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee (15 Ιούλ. 2004 , 18:24)

 

Επειδή εγώ ξεκίνησα το θέμα λέω να πω κ γω τη γνώμη μου για όλα αυτά που λέγονται...

 

Τρύπησα το αυτι μου και έκανα τατού για τον εαυτό μου και μόνο, και για κανέναν άλλον. Απο την πρώτη στιγμή που κυκλφόρησα εξω με το τατού και το σκουλαρίκι δ ντράπηκα για τον εαυτό μου και για οτι είχα κάνει. Δεν το έκανα επειδή ήθελα να ξεχωρίσω αλλά επειδή μου άρεσε να ζωγραφίσω το σώμα μου με κάτι που με αντιπροσώπευε και να φορέσω σκουλαρίκι γιατί το θεωρώ πολύ όμορφο αξεσουάρ σε έναν άντρα(ήρθα στα λόγια της κοπέλας μου..). Δεν είμαστε διαφορετικοί.. μην το βλέπετε ετσι..

 

Όπως εξήγησα αρκετές φορές, αυτά που έχω πει παραπάνω δεν αφορούν άτομα σαν εσένα, τα οποία έχουν ένα tatoo και μια τρύπα, αλλά τους εντελώς τρύπιους και τρύπιες (από παντού; :lol: :p :lol: ).

Και όσα έχω πει είναι κυρίως για το Piercing. Eσύ φυσικά και δεν πρέπει να νιώθεις άσχημα.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (15 Ιούλ. 2004 , 18:51)

 

LoL! katarxhn...esu eipes oti k kala kanw parea me atomakia me piercing klp gia na eimai cool,xwris na xereis kan poia eimai k me krineis mono k mono epeidh exw piercing...!! so,apodeixthka swsth,egw k oloi oi alloi pou uposthrizoume oti osoi mas krinoun apo to piercing k ta tattoo,einai kollhmenoi. to piercing den einai mono tropos na ksexwriseis,den perimename na ksexwrisoume me to piercing.einai kati to diaforetiko,oxi na ksexwriseis omws k kala gia na eisai cool.to na eisai cool den fainetai apo to piercing,alla apo to mualo.mporei na exeis 20 piercing k na eisai kollhmenos mexri ahdias gia otidhpote allo,exw gnwrisei k tetoia atoma.to na leei kaneis oti osoi exoun piercing einai idioi se xarakthra,apopseis klp einai oti pio hlithio exw akousei pote sth zwh mou!auth h sumperifora einai sunhthismenh apo ta atoma pou kanoun piercing k tattoo? oh my god! k meta mou les den eisai kollhmenos?? ok,de me endiaferei...pleon de ginetai suzhthsh alla antiparathesh+de me endiaferei na prospa8hsw na peisw kanena,oute na epivallw thn gnwmh mou so..den asxoloumai allo.

 

Παρατηρώ οτι από μόνη σου έχεις θέσει τον εαυτό σου σε μια άλλη κατηγορία. Σε αυτούς που κάνουν piercing, προφανώς, και σε αυτούς που δεν έχουν κάνει. Συνεπώς έχεις κλείσει ήδη μια θέση και μάλιστα VIP( :D ) για το περιθώριο.

Ο Mike-Dee όπως είδες δεν νιώθει διαφορετικός και δεν είναι. Κάποιοι άλλοι όμως την έχασαν τη μπάλα.

Και κάτι άλλο... Αν έχεις 20 piercing πρέπει να έχεις πολύ σοβαρό πρόβλημα. Πρέπει να είσαι πολύ ανώμαλος.

Πρέπει η ζωή σου να είναι μια συμφορά και αν δεν είναι σύντομα θα γίνει.

Εγώ είμαι απόλυτα προκατειλημένος απέναντι στα άτομα με piercing. Ξέρω οτι αποκλείεται να βρω γκόμενα τρύπια, ξέρω οτι δεν θα κάνω φίλο έναν τρύπιο, ξέρω οτι θα τους αποφύγω με κάθε τρόπο γιατί μου χαλάνε την δημόσια εικόνα.

Ναι, θα ντρεπόμουν να παω για καφέ με έναν τρύπιο. Είμαι κομπλεξικός.

Link to comment
Share on other sites

fusika k niwthw diaforetikh otan o kosmos me koitaei k otan eseis oloi lete oti ennoeitai pws diaferoume osoi exoume piercing.opote atopo...

san anthrwpos de niwthw diaforetikh! ta idia k ta idia tha leme? mporeis na les oti thes esu k o kathenas...emena de me noiazei oute ligo h gnwmh twn allwn para mono twn anthrwpwn pou exw epilexei na einai sth zwh mou,giati h zwh mas einai ligh k o kosmos polus k ama kathomai na akouw ti lene oi alloi...paketo! :)

°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (15 Ιούλ. 2004 , 20:14)

 

fusika k niwthw diaforetikh otan o kosmos me koitaei k otan eseis oloi lete oti ennoeitai pws diaferoume osoi exoume piercing.opote atopo...

 

 

san anthrwpos de niwthw diaforetikh!

 

Πες με χαζό, αλλά βλέπω αντίφαση σε αυτά τα δυο. Πλήρη όμως! :confused: :worry:

 

Δλδ στην πρώτη περίπτωση νιώθεις διαφορετική, όχι όμως σαν άνθρωπος? Τότε ως τι? :alien:

 

emena de me noiazei oute ligo h gnwmh twn allwn para mono twn anthrwpwn pou exw epilexei na einai sth zwh mou,

 

Κι όμως, σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι, έστω και αν δεν το παραδέχεσαι. Σε εμάς μπορεί να λες ότι δεν σε νοιάζει, στον εαυτό σου όμως δεν μπορείς να πεις ψέματα. Αν δεν σε ένοιαζε δεν θα επιδίωκες να τραβήξεις την προσοχή. Και φυσικά ήξερες (Χαζή δεν είσαι) ότι με... μαζικό τρύπημα θα τραβήξεις την προσοχή.

 

giati h zwh mas einai ligh k o kosmos polus k ama kathomai na akouw ti lene oi alloi... paketo! :)

 

Πάρα πολύ σωστό. Μονόπλευρο όμως. Πολλές φορές μας βοηθάει η γνώμη και η οπτική γωνία των άλλων... :)

Link to comment
Share on other sites

exwterika,eimai diaforetikh...san anthrwpos omws oxi! toso duskolo einai na to katalavete??

kaneis lathos,de me noiazei ti lene oi alloi gi'auto k sunexizw na exw piercing giati an me enoiaze ti lene polu apla den tha eixa. to mono pou me noiazei einai pws osoi exoun piercing antimetwpizontai diaforetika,enw auto pou metraei(h eswterikh pleura)den upologizetai k krinetai mono h exwterikh.alla k pali den asxoloumai idiaitera,de mporw na kanw kati na to allaxw.dld epeidh o kosmos einai kollhmenos prepei egw na katapiestw k na mhn exw piercing k tattoo ?oxi fusika k den to kanw gi auto k de me noiazei ti lene! k coolarete ligaki e pesate panw mou oloi les k eimai de xerw ti! oute exw tis apeires trupes oute tpt.apla diafwnoume!

°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (15 Ιούλ. 2004 , 20:40)

 

exwterika,eimai diaforetikh...san anthrwpos omws oxi! toso duskolo einai na to katalavete??

kaneis lathos,de me noiazei ti lene oi alloi gi'auto k sunexizw na exw piercing giati an me enoiaze ti lene polu apla den tha eixa. to mono pou me noiazei einai pws osoi exoun piercing antimetwpizontai diaforetika,enw auto pou metraei(h eswterikh pleura)den upologizetai k krinetai mono h exwterikh.alla k pali den asxoloumai idiaitera,de mporw na kanw kati na to allaxw.

Σιγουρα εισαι διαφορετικη :p :p :p

Δεν ξερεις οτι η εξωτερικη εμφανιση ειναι ο καθρεφτης του εσωτερικου μας κοσμου.

Δηλαδη αν δεις εσυ π.χ ενα με παντελονια σχισμενα και μαλλι με μια γραμμη τι θα πεις.Οοοοο τι καλο παιδακι που ειναι. :p :p :cool:

Και ομως μπορεις.Να βγαλεις ολες τις αηδιες απο πανω σου και να φυγφεις τα tatoo.

 

dld epeidh o kosmos einai kollhmenos prepei egw na katapiestw k na mhn exw piercing k tattoo ?oxi fusika k den to kanw gi auto k de me noiazei ti lene! k coolarete ligaki e pesate panw mou oloi les k eimai de xerw ti! oute exw tis apeires trupes oute tpt.apla diafwnoume!

 

Φοβερη καταπιεση,τι να πω πραγματικα σας λυπαμαι ολους εσας με tatoo και piercing αφου ζειτε σε ενα κοσμο που σας καταπιεζει. :p :p :p

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (15 Ιούλ. 2004 , 20:51)

 

Σιγουρα εισαι διαφορετικη :p :p :p

Δεν ξερεις οτι η εξωτερικη εμφανιση ειναι ο καθρεφτης του εσωτερικου μας κοσμου.

Δηλαδη αν δεις εσυ π.χ ενα με παντελονια σχισμενα και μαλλι με μια γραμμη τι θα πεις.Οοοοο τι καλο παιδακι που ειναι. :p :p :cool:

Και ομως μπορεις.Να βγαλεις ολες τις αηδιες απο πανω σου και να φυγφεις τα tatoo.

 

 

 

Φοβερη καταπιεση,τι να πω πραγματικα σας λυπαμαι ολους εσας με tatoo και piercing αφου ζειτε σε ενα κοσμο που σας καταπιεζει. :p :p :p

 

den thelw na to apofugw auto exhgw...an me enoiaze tha to ekana.to les les k kapoios me anagkase na to kanw enw monh mou to apofasisa.de tha pw tpt an dw kapoion sto dromo etsi opws ton perigrafeis,tha perimenw na ton gnwrisw gia na pw.mporei na einai h pio kalh psuxh ston kosmo..anyway,kourasthka eilikrina me auto to thema.o kathenas kanei oti nomizei paidia...

°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

ειστε αστειοι πραγματικα κολημενα μυαλα σαν 80χρονοι..

για piercing μιλαμε οχι για φονο !

βγαλτε την Λουκα απο μεσα σας ! ελεος

διαβασα αυτα που γραψατε κ τρελαθηκα μερικοι σορι κιολας αλλα το αντιμετοπιζετε τελειος απροσαρμοστα.. :mad:

εγω παω κ για αλλο τατουαζ κ για αλλη τρυπα ευτυχως δ εχω κολημενο μυαλο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...