Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Οι τρύπες είναι για τους τρύπιους... :lol:

Εγώ δεν θα έβαζα με τίποτα οπουδήποτε. Εδώ που τα λέμε, ούτε σε γυναίκα μου πολύ αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ ( 8 Ιούλ. 2004 , 12:54)

 

Astral Projection !

τελειο ! Δ ποναει αν βαλεις μια αλοιφη που σου δινουν να αληψεις το σημειο που θες να κανεις το τατουαζ 3 ωρες πριν.. δοκιμασε το κ δεν θα χεις κανενα προβλημα στο μουδιαζει κ δ θα καταλαβεις τιποτα ..

 

:blink:

Παρακαλώ; Τι κόλπα είναι αυτά;; :lol:

 

Όποιος είναι άντρας να μη βάλει αλοιφή! Άκους εκεί!! :p :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M ( 8 Ιούλ. 2004 , 18:41)

 

:blink:

Παρακαλώ; Τι κόλπα είναι αυτά;; :lol:

 

Όποιος είναι άντρας να μη βάλει αλοιφή! Άκους εκεί!! :p :lol:

 

 

Καλό κόλπο είναι.. το δικό μου το τατου είναι μαύρο όπως είδες και το μαύρο είναι το πιο δυσκολο-χτύπητο χρώμα.. το δέρμα μου επίσης δυν χτυπιέται έυκολα με αποτέλεσμα να χτυπάω το κεφάλι μου που δεν ήξερα νωρίτερα για αυτή τη κρέμα! :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πειράζει αν στην περιοχή που θα γίνει το tatoo υπάρχουν σπυράκια-ερεθισμοί; Γιατί ψιλοείμαι γεμάτος (γαμw την εφηβία μου γαμw :p)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr ( 9 Ιούλ. 2004 , 02:30)

 

Πειράζει αν στην περιοχή που θα γίνει το tatoo υπάρχουν σπυράκια-ερεθισμοί; Γιατί ψιλοείμαι γεμάτος (γαμw την εφηβία μου γαμw :p)

 

:lol:
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Πειράζει αν και αυτοί που θα στο χτυπήσουν θα στο πουν....μακριά απο σπυράκια ελιές και τα συναφή
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος `trapped ( 9 Ιούλ. 2004 , 10:56)

 

Καλά θα κάνεις Ταττού στο πρόσωπο; [που αλλού έχεις σπυράκια; :p]

 

χαχαχα

ναι εκει που εχεις σπυρακια δ μπορεις να κανεις τατουαζ ψαξε κ βρες ενα σημειο που να σαι καθαρος :p κ χτυπα το εκει η απλα περιμενε να σου περασει η εφηβεια.. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee ( 9 Ιούλ. 2004 , 02:20)

 

Καλό κόλπο είναι.. το δικό μου το τατου είναι μαύρο όπως είδες και το μαύρο είναι το πιο δυσκολο-χτύπητο χρώμα.. το δέρμα μου επίσης δυν χτυπιέται έυκολα με αποτέλεσμα να χτυπάω το κεφάλι μου που δεν ήξερα νωρίτερα για αυτή τη κρέμα! :)

 

Κι εγώ εκεί πάνω το έχω κάνει το tattoo ;)

Δεν είχα βάλει την γνωστή αλοιφή που λέτε(καταρχας δεν γνώριζα την ύπαρξή της :lol: ) και όταν με τρύπαγε η βελόνα καμιά φορά νόμιζα πως θα διαπερνούσε την πλάτη μου και θα έφτανε στο κόκκαλο! :rolleyes:

Τεσπα! Τέλος καλό όλα καλά! ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 8 Ιούλ. 2004 , 15:23)

...

Πολλοί είναι έφηβοι και στα 30. :alien:

 

Προτιμότερο από το να μη ζεις την εφηβεία ποτέ! ;)

Nick
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 8 Ιούλ. 2004 , 11:29)

 

apo oso ksero gia ta piercing sto frydi,prepei na kaneis ak8e bdomada aposteirosh sto skoularikaki kai prosektiko ka8arismo ths perrioxhs gia na mhn molyn8ei...

 

sto kato xeilos uparxoun neyra...polu apla,tsimpise to xeilos sou ekei...an de poneseis h an de nioseis tpt ti na sou po....8a eisai o monadikos an8ropos pou den exei neyra ekei...

 

ma kala bre agori moy (eisai kai apo th beroia.. ;) ) ti to 8es to piercing?????????????

 

 

Μου άρεσε η ιδέα ανέκαθεν.

Μεγάλωσα σε μέρη που ο κόσμος δεν έχει πρόβήμα, πως φαίνεσαι.

Δλδ ποιο το πρόβλημα αν έχεις βαμμένα μαλλιά ή piercing?

Nick
Link to comment
Share on other sites

όπως και να έχει η πρώτη εικόνα είναι το πάν.Η εμφάνισή μας προδίδει πολλά απο τα χαρακτηριστηκά και τις συμπεριφορές της προσωπικότητάς μας.Οπότε άμα δώ καποιο παλληκάρι με ταττοο και σκουλαρήκια θα έχω καποια εικόνα στο μυαλό μου.Όχι οτι θα είναι αλήτης,αλλα όπως και να το κάνεις δεν ειναι το ίδιο με ένα παλληκαρι με νορμάλ εμφάνιση και ντύσιμο.καταλάβατε?
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

auta einai kollhmata ston egkefalo...o anthrwpos den krinetai apo thn exwterikh emfanish.ginontai ta xeirotera kathimerina k sas peirazei h aisthitikh apopsh? k giati na uparxei auth h prokatalhpsh oti opoios exei piercing h kati diaforetiko apo tous allous na einai kako auto?? giati o kosmos einai kollhmenos....k auto den einai etsi pantou,sthn Ellada exei paraginei.opoios exei paei Agglia 3erei pws ta atoma ekei einai polu "xeirotera" se emfanish k douleia exoun k sevasmo.!giati sthn Ellada oloi asxolountai me to ti kanei o allos k ama exeis piercing klp se koitazoun san na eisai exwghinos.To kako einai oti k paidia ths hlikias mou skeftontai etsi.ti na pw...
°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nick ( 7 Ιούλ. 2004 , 16:14)

 

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το piercing.

 

Piercing στο φρύδι:

Έχω ακούσει πως μετά από ένα χρονικό διάστημα το φρύδι αρχίζει να "παίφτει".

Νομίζω πως στη συγγεκριμένη περιοχή υπάρχουν νεύρα του ματιού.

Υπάρχει περίπτωση να προκληθεί πρόβλημα στο μάτι?

 

Piercing κάτω από το κάτω χείλος:

Νομίζω δεν υπάρχουν νεύρα. Άρα θα ήταν ακίνδυνο.

 

 

Ποια η άποψη και η προσωπική σας εμπειρία?

Εάν το βαρεθεί κάποιος και θελήσει να το βγάλει, μετά από πόσο καιρό θα κλείσει (εάν κλείσει) η τρύπα?

 

exw 2 trupes sto frudi k den exei pesei kamia..to polu polu na sou thn peta3ei o organismos sou.oute ponesa,ennoeitai! to mono meros pou exei epikinduna nevra einai anamesa sta frudia,panw apo thn muth.ekei einai arketa epikinduno.so,den uparxei kanena provlhma gia to frudi.exw k sto katw xeilos k den ponaei katholou oute ekei k den paizei kanenas kindunos. mhn anhsuxeis...an to varetheis k thes na to bgaleis kanto kalutera oso tha einai freskia h trupa giati meta de tha kleisei eukola..tha kleisei alla tha meinei shmadaki pou omws meta apo kairo tha fugei,omws eisai agori opote tha exeis k pio pukno frudi k de tha fainetai to shmadaki! :D :lol:

°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (11 Ιούλ. 2004 , 15:32)

 

auta einai kollhmata ston egkefalo...o anthrwpos den krinetai apo thn exwterikh emfanish.ginontai ta xeirotera kathimerina k sas peirazei h aisthitikh apopsh?

Αυτό το πιστεύεις ή το λες για να πείσεις τον εαυτό σου;

Θα μου πείς οτι το πιστεύεις, είμαι σίγουρος! :p

Αλλά δεν είναι έτσι...

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (11 Ιούλ. 2004 , 15:32)

 

k giati na uparxei auth h prokatalhpsh oti opoios exei piercing h kati diaforetiko apo tous allous na einai kako auto?? giati o kosmos einai kollhmenos....

Η εμφάνιση είναι ενδεικτικό του χαρακτήρα ή τουλάχιστον δημιουργούμε την εμφάνισή μας με βάση αυτό που θέλουμε να δείξουμε προς τα έξω.

Εσύ κάνεις piercing για κάποιον λόγο, δεν ξέρψ ποιός είναι αυτός, αλλά κάτι θέλεις να δείξεις.

Ξύπνησες ξαφνικά μια μέρα και δεν είχες τι να κάνεις;

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (11 Ιούλ. 2004 , 15:32)

k auto den einai etsi pantou,sthn Ellada exei paraginei.opoios exei paei Agglia 3erei pws ta atoma ekei einai polu "xeirotera" se emfanish k douleia exoun k sevasmo.!giati sthn Ellada oloi asxolountai me to ti kanei o allos k ama exeis piercing klp se koitazoun san na eisai exwghinos.To kako einai oti k paidia ths hlikias mou skeftontai etsi.ti na pw...

 

Αυτό είναι επιχείρημα! :D

Για ποιούς μιλάς; Για τους άγγλους; Αυτούς που κάθε μέρα κοροιδεύουμε και βρίζουμε; Για μια χώρα με τεράστια εγκληματικότητα;

Αυτοί είναι το πρότυπό μας τώρα; :alien:

Άλλωστε κανείς δεν είπε οτι οι άγγλοι είναι καλύτεροι από εμάς. Αναρχικοί, Punk, ο,τι ανωμαλία εκεί θα την δείς!

 

 

P.S. Τα σχόλια μου για το piercing. To tatoo είναι άλλη φάση.

Link to comment
Share on other sites

katarxhn..auth einai h gnwmh mou k de mou thn allazei kaneis!! den prospathw na peisw ton eauto mou k de mporeis esu pou de me 3ereis na to les auto,h emfanish einai tropos na katalaveis ti einai o allos?oxi vevaia!einai h prwth entupwsh k den exei na kanei me to ti eidous anthrwpos einai o allos.Dld an einai enas "kanonikos" anthrwpakos apo th mia k apo thn allh enas me piercing k tattoo k kanei ena egklhma o prwtos poion tha kathgorhsoun pio eukola?? fusika ton 2o.opote de shmainei oti krinoume k apo thn emfanish.egw exw piercing giati etsi mou aresei k de tha asxolhthw an h koinwnia de to thelei.k fusika tha milhsw gia tous Agglous oi opoioi exoun na asxolhthoun me polu pio shmantika pragmata apo emas k oxi opws to eipes esu oti tous exw san protupo! ekei koitazoun na piasoun tous egklhmaties...oxi san edw.an katalavaineis ti atomo einai o allos apo thn emfanish,tote eisai prokateilhmenos.to ti mousikh mporei na akouei o allos nai,mporeis na to katalaveis.alla ton xarakthra no way!
°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (11 Ιούλ. 2004 , 17:21)

 

katarxhn..auth einai h gnwmh mou k de mou thn allazei kaneis!! den prospathw na peisw ton eauto mou k de mporeis esu pou de me 3ereis na to les auto,h emfanish einai tropos na katalaveis ti einai o allos?oxi vevaia!einai h prwth entupwsh k den exei na kanei me to ti eidous anthrwpos einai o allos.

Kάνεις λάθος. Εγώ αν δω κάποιον στο δρόμο γεμάτο τρύπες θα καταλάβω τι άνθρωπος είναι.

Θα καταλάβω που συχνάζει, θα καταλάβω τι κάνει στον ελύθερο χρόνο του, θα καταλάβω, πως θα συμπεριφέρεται...

Είναι πολύ προβλέψιμα άτομα.

Μπορώ να καταλάβω ακόμη και τις απόψεις τους για τη ζωή.

Αν κάνω μια βόλτα στη Ναυαρίνου στη θεσ/νίκη, κυρίως το βράδυ θα την βρω όλη την παλιοπαρέα! :D

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (11 Ιούλ. 2004 , 17:21)

Dld an einai enas "kanonikos" anthrwpakos apo th mia k apo thn allh enas me piercing k tattoo k kanei ena egklhma o prwtos poion tha kathgorhsoun pio eukola?? fusika ton 2o.opote de shmainei oti krinoume k apo thn emfanish.egw exw piercing giati etsi mou aresei k de tha asxolhthw an h koinwnia de to thelei.

Θα μου επιτρέψεις να χαρακτηρίσω ανθρωπάκια αυτούς που έχουν Piercing και όχι τους κανονικούς ανθρώπους, και φυσικά δεν μιλάω για 2-3 τρύπες, αλλά για πολλέεεες!

Ξέρεις γιατί θα κατηγορίσουν τον δεύτερο; Γιατί αυτός έχει δώσει τα περισσότερα δικαιώματα.

Εγώ μένω στη Θεσ/νίκη τον περισσότερο καιρό του χρόνου.

Ξέρω πλέον ποιοί δημιουργούν εντάσεις και επισόδεια.

Μη βάζεις παρωπίδες, δες την πραγματικότητα όπως είναι.

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (11 Ιούλ. 2004 , 17:21)

k fusika tha milhsw gia tous Agglous oi opoioi exoun na asxolhthoun me polu pio shmantika pragmata apo emas k oxi opws to eipes esu oti tous exw san protupo! ekei koitazoun na piasoun tous egklhmaties...oxi san edw.an katalavaineis ti atomo einai o allos apo thn emfanish,tote eisai prokateilhmenos.to ti mousikh mporei na akouei o allos nai,mporeis na to katalaveis.alla ton xarakthra no way!

 

Γιατί εδώ τι κοιτάζουμε; Να τους ελευθερώσουμε τους εγκληματίες;

Ναι κοιτάζω τους ανθρώπους αυτούς και τους κρίνω πριν καν τους μιλήσω.

Αν έχουν την αξίωση να μιλήσουν μαζί μου θα πρέπει να βελτιώσουν την εμφάνισή τους.

Όπως και να το κάνουμε κάθε υπερβολή είναι αντιαισθητική και εγώ αγαπάω το όμορφο.

Piercing στον αφαλό το δέχομαι, άντε και στη μύτη, άντε και στο φρύδι. Παραπάνω η κατασταση έχει ξεφύγει....

Link to comment
Share on other sites

koita,ama de xereis kalutera na mh krineis.alla afou esu etsi exeis mathei...de sou leei kaneis ti na kaneis.oi anthrwpoi pou exoun trupes den einai oute diaforetikoi apo tous allous,oute anthrwpakoi.fainetai de gnwrizeis kanena tetoio atomo gi'auto k de ksereis oti de diaferoun apo olous tous allous anthrwpous!isa isa einai pio xuma k katholou kollhmenoi.an k pleon to piercing exei ginei "trendy"...anyway,den exw na pw tpt allo giati de bgainei kati..
°*~live each day as if it were your last~your birth is just your death begun~*°
Link to comment
Share on other sites

Johner παλι λογομαχεις για αυτο το θεμα ?

δ νομιζεις πως εισαι λιγααακι λαθος ?

ξεκολειστε δ ζουμε στην εποχη του 50 ειναι τελειως χαζο να κρινεις τον αλλον απο τα σκουλαρικια !! :!:

μου φαινεται τρομερα γελειο αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος luke (10 Ιούλ. 2004 , 22:10)

 

όπως και να έχει η πρώτη εικόνα είναι το πάν.Η εμφάνισή μας προδίδει πολλά απο τα χαρακτηριστηκά και τις συμπεριφορές της προσωπικότητάς μας.Οπότε άμα δώ καποιο παλληκάρι με ταττοο και σκουλαρήκια θα έχω καποια εικόνα στο μυαλό μου.Όχι οτι θα είναι αλήτης,αλλα όπως και να το κάνεις δεν ειναι το ίδιο με ένα παλληκαρι με νορμάλ εμφάνιση και ντύσιμο.καταλάβατε?

 

ολοι ανθρωποι ειναι.. αυτος που εχει 5 6 σκουλαρικια πανω του γιατι να μπει στο περιθωριο ? εχω γνωρισει ατομα με 15 σκουλαρικια με πολυ περισσοτερο μυαλο απο καθε "νορμαλ" εμφανιση !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (12 Ιούλ. 2004 , 17:10)

 

Johner παλι λογομαχεις για αυτο το θεμα ?

δ νομιζεις πως εισαι λιγααακι λαθος ?

ξεκολειστε δ ζουμε στην εποχη του 50 ειναι τελειως χαζο να κρινεις τον αλλον απο τα σκουλαρικια !! :!:

μου φαινεται τρομερα γελειο αληθεια

 

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς η κατάσταση έχει οπως ακριβώς την περιγράφει ο johner.Δεν έχετε παρα να αντικρίσετε την αλήθεια: η εξωτερική εμφάνιση προσδίδει και πολλα χαρακτηριστικά του ατόμου που την κουβαλά.Όπως είπε ο johner αμα δεις ένα τυπάκι με σκουλαρίκια τατοο ή δεν ξέρω τι,αυτομάτως βγάζεις καποια συμπεράσματα τα οποία ως επι το πλειστον ειναι σωστα.Δεν ειναι κακό ,απλά ειναι η πραγματικότητα.face it!! :) :) :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

η πραγματικοτητα οπως θες να την δεις εσυ.

εγω την βλεπω τελειως διαφορετικα οπως κ πολλοι αλλοι ;)

τωρα αν η πλειοψηφια προτιμαει να τους βαζει στο περιθωριο επειδη εχουν μερικες τρυπες το προβλημα ειναι δικο τους κ οχι αυτων των παιδιων ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (13 Ιούλ. 2004 , 11:51)

 

η πραγματικοτητα οπως θες να την δεις εσυ.

εγω την βλεπω τελειως διαφορετικα οπως κ πολλοι αλλοι ;)

τωρα αν η πλειοψηφια προτιμαει να τους βαζει στο περιθωριο επειδη εχουν μερικες τρυπες το προβλημα ειναι δικο τους κ οχι αυτων των παιδιων ..

 

 

δεν ειπα να τους βάλουμε στο περιθώριο τους ανθρώπους αυτούς,αλίμονο.ούτε έχω πρόβλημα μαζί τους,απλά την πλειοψηφία την προιδεάζει μια τετοια εικόνα.

και οπωσδήποτε ο καθένας βλέπει την πραγματικότητα μέσα απο τα δικά του μάτια και αυτό δεν ειναι κακό.Όμως υπάρχουν κάποια κοινώς αποδεκτά τινά και στανταρτς τα οποια μας χαρακτηρίζουν όλους.με σκουλαρικια ή χωρίς,με μακριά μαλλια ή όχι ,με ταττοο ή οχι κτλ.

να προσθέσω οτι ειναι ώραιο να έχουμε μια επικοδομητική κουβέντα ώστε να αποκομίσουμε κατι απο αυτή και όχι να λογομαχούμε ή να προσπαθουμε κατα καποιο τροπο να επιβάλουμε την γνώμη μας(γενικά το λέω αυτο μην το πάρει καποιο παιδί ως μομφή).

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...