Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

το θερω χαζο να αφαιρεσεις ενα ταττοο..και να κανεις αλλο.

κανε σε αλλο σημειο του σωματος.

 

σαν ερωτηση το λεω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kwstaki ki egw 15 eimai k exw 9 piercings, 8 sta autia, afalo, k twra to kalokairi tha kanw kai auto to "anamesa sta routhounia"- legetai septum, ellinisti diafragma! k den eimai katholou extreme!

 

ke gw 15 eim.(:mipos 3ereis an st septum boreis na valeis betadine;gt emena mu egrapse ena allo adisiptiko na vazw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γειά!! Ειμαι η Κατερινα(που προφανως δεν ειναι και πολυ δυσκολο να το καταλαβετε) και θελω να κανω tatoo.

Εαν το κανω τωρα ποσες μερες δε θα μπορω να πηγαινω για μπανιο και γενικα τι θα πρεπει να κανω τις πρωτες μερες; Να το κανω καλυτερα τον Σεπτεμρη;;

Και θα ηθελα να μου προτεινετε και καποιο μαγαζι στο κεντρο της Αθηνας..

(το τατουαζ θελω να το κανω πισω απ'το αυτι,το αριστερο, και θα ειναι μια πεταλουδιστα. Ετσι ενημετωτικα το λεω)

:O

Link to comment
Share on other sites

Και γω θέλω να κάνω αλλά φοβάμαι το θέμα της αποστείρωσης των βελόνων καθώς επίσης και το γεγονός ότι είμαι εθελοντής αιμοδότης.

Τι να προσέξω;

Link to comment
Share on other sites

οι βελονες δεν αποστειρωνονται..

ειναι ηδη αποστειρωμενες,,μιας χρησης..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα το τατοο να γίνεται χειμώνα, να μην το βλέπει ο ήλιος και η θάλασσα, είναι σαν πληγή...

 

Οι βελόνες είναι μιας χρήσης! Στις δίνουν μαζί.

 

Εγώ έκανα τον Φλεβάρη ένα κολύμπρι στον καρπό μου.

 

Να θυμάστε ότι χρειάζεται συνέχεια κρέμα να βάζετε και να το προσέχετε.

 

Σε μένα συνέβει κάτι περίεργο που μάλλον γίνεται 1/1000000000000...έχω μια μικρή αλλεργία στο μαύρο...και τον τελευταίο μήνα μου "φουσκώνει" το τατοο εκεί που έχει μαύρο...

 

Βάζω κρεμούλα με κορτιζόνη και ελπίζω να το σώσω...

 

ΚΑι είναι πολύ περίεργο και στενόχωρο γιατί μου αρέσει το τατοο μου και γιατί το μαύρο είναι η βάση για όλα και γιατί δεν μπορώ να κάνω άλλο μάλλον... :(

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλα το "ειναι καλυτερο να γινονται τον χειμωνα" δεν μου λεινει την απορια μου. :happy: Ευχαριστω παντως. :)

Θελω να μαθω ποσο καιρο μετα πρεπει να το προσεχω, πως να το προσεχω, ...

Και αν το κανω τωρα θα υπαρξει προβλημα; Ενταξει ειναι καλυτερα το χειμωνα. το καλοκαιρι απλα "δεν ειναι καλυτερα" η θα δημιουργηθει προβλημα;;;

Και σκεφτομαι να παω στο Nicos studios, ειναι καλα;;;

:worry::worry::worry::worry: :cool: ;)

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλα το "ειναι καλυτερο να γινονται τον χειμωνα" δεν μου λεινει την απορια μου. :happy: Ευχαριστω παντως. :)

Θελω να μαθω ποσο καιρο μετα πρεπει να το προσεχω, πως να το προσεχω, ...

Και αν το κανω τωρα θα υπαρξει προβλημα; Ενταξει ειναι καλυτερα το χειμωνα. το καλοκαιρι απλα "δεν ειναι καλυτερα" η θα δημιουργηθει προβλημα;;;

Και σκεφτομαι να παω στο Nicos studios, ειναι καλα;)

κανενα προβλημα δεν θα εχεις ουτε το καλοκαιρι.απλα θελει περισσοτερο φροντιδα.

οσο για την περιποιηση στις τελευταιες 20 σελιδες θα μαθεις τα παντα.εχει αναφερθει πολλες φορες τι κανεις μετα το ταττοο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα δεν θα εχεις ουτε το καλοκαιρι.απλα θελει περισσοτερο φροντιδα.

οσο για την περιποιηση στις τελευταιες 20 σελιδες θα μαθεις τα παντα.εχει αναφερθει πολλες φορες τι κανεις μετα το ταττοο.:)

 

Τελεια!!! :D

Το αποφασισα. Θα κανω τον Οκτωβρη στο Νicos. Ειναι κατι που θα εχω ολη μου τη ζωη και θελω να εχω ολο το χρονο και την ευκολια να το περιποιηθω στην αρχη για να γινει ΤΕΛΕΙΟ, και το καλοκαιρι με εμποδιζει... Λιγο.... Αλλα μ εμποδιζει...

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!! :thanks: Με βοηθησατε παρα πολυ!!!!! :rolleyes:

 

Θα παρακολουθω βεβαια τι γραφετε και ... τα ξανα λεμε!!!

Να 'στε καλα!!!

 

(και κατι τελευταιο που δεν το ειδα αναμεσα στις σελιδες. Πισω απ το αυτι ποναει πολυ;; Λογικα πρεπει να ποναει,ετσι;; :worry: Δε με πειραζει απλα ρωτω. ;))

Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια που διακοπτω τον σκληποπυρηνικο διαλογό σας για tattoo κτλ... αλλα ήθελα να ρωτούσα μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να βρώ μπογιά για χέννα;εχετε καμια ιδεα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια που διακοπτω τον σκληποπυρηνικο διαλογό σας για tattoo κτλ... αλλα ήθελα να ρωτούσα μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να βρώ μπογιά για χέννα;εχετε καμια ιδεα;

καποτε που ζητησα βρηκα στα φαρμακεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είμαι 16 χρονών και δεν μπορώ να κάνω tattoo χωρίς την συγκατάθεση των γονιών μου. Δεν έχουν πρόβλημα με το να κάνω απλά φοβούνται μήπως το μετανιώσω πράγμα που εγώ δεν φοβάμαι, αλλά άντε να τους το βγάλω απο το μυαλό! Εδώ και καιρό λοιπόν το συγκεκριμένο tattoo που θέλω επειδή είναι εύκολο στο να το σχεδιαστεί το κάνω με ανεξίτηλο στυλό στο δέρμα μου και κάθε 3 μέρες το ανανεώνω! Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάνω κακό στο δέρμα μου με αυτόν τον τρόπο... Δηλαδή αν είναι υγιεινό να βάφω με ανεξίτηλο το δέρμα μου.... Είναι ένα μικρό μαύρο κινέζικο σύμβολο (πληροφοριακά) http://www.chinese-symbols.com/chinese-symbols/p/power%20(strength%20or%20force).gif

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας,

Με εκτίμηση,

Domenico! :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είμαι 16 χρονών και δεν μπορώ να κάνω tattoo χωρίς την συγκατάθεση των γονιών μου. Δεν έχουν πρόβλημα με το να κάνω απλά φοβούνται μήπως το μετανιώσω πράγμα που εγώ δεν φοβάμαι, αλλά άντε να τους το βγάλω απο το μυαλό! Εδώ και καιρό λοιπόν το συγκεκριμένο tattoo που θέλω επειδή είναι εύκολο στο να το σχεδιαστεί το κάνω με ανεξίτηλο στυλό στο δέρμα μου και κάθε 3 μέρες το ανανεώνω! Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάνω κακό στο δέρμα μου με αυτόν τον τρόπο... Δηλαδή αν είναι υγιεινό να βάφω με ανεξίτηλο το δέρμα μου.... Είναι ένα μικρό μαύρο κινέζικο σύμβολο (πληροφοριακά) http://www.chinese-symbols.com/chinese-symbols/p/power%20(strength%20or%20force).gif

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας,

Με εκτίμηση,

Domenico! :D

καλυτερα να πας να κανεις μια χεννα..να συνηθισουν οι γονεις την "ιδεα" του τατοο πανω σου και μετα με λιγο πρηξιμο να παρουν την αποφαση και να σε πανε σε ενα στουντιο να κανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να πας να κανεις μια χεννα..να συνηθισουν οι γονεις την "ιδεα" του τατοο πανω σου και μετα με λιγο πρηξιμο να παρουν την αποφαση και να σε πανε σε ενα στουντιο να κανεις.

 

Δεν έχουν πρόβλημα να κάνω χέννα, έχω όμως εγώ... Έχω ακούσει πάρα πολλά για την χέννα και έχω δει περιπτώσεις δικών μου ατόμων να παθαίνουν ζημιά από ένα αθώο henna tattoo... Έχουν ήδη συνηθίσει την ιδέα γιατί το έχω καιρό με ανεξίτηλο, και αυτό που τους ενοχλεί δεν είναι να φαίνεται επάνω μου, δεν έχουν πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι πιστεύουν είμαι πολύ νέος για να πάρω την απόφαση να κάνω κάτι που θα το έχω για μια ζωή! έτσι κι αλλιώς σε 2 χρόνια θα μπορώ να το κάνω, απλά θέλω να ξέρω αν το ανεξίτηλο στυλό θα μπορούσε να μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πρόβλημα να κάνω χέννα, έχω όμως εγώ... Έχω ακούσει πάρα πολλά για την χέννα και έχω δει περιπτώσεις δικών μου ατόμων να παθαίνουν ζημιά από ένα αθώο henna tattoo... Έχουν ήδη συνηθίσει την ιδέα γιατί το έχω καιρό με ανεξίτηλο, και αυτό που τους ενοχλεί δεν είναι να φαίνεται επάνω μου, δεν έχουν πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι πιστεύουν είμαι πολύ νέος για να πάρω την απόφαση να κάνω κάτι που θα το έχω για μια ζωή! έτσι κι αλλιώς σε 2 χρόνια θα μπορώ να το κάνω, απλά θέλω να ξέρω αν το ανεξίτηλο στυλό θα μπορούσε να μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα!

Δηλαδη αυτο που μας λες ειναι οτι απο χενα μπορεις να παθεις ζημια, ενω απο το ανεξητιλο μαρκαδορο, Full στο χημικο εισαι ΟΚ:wacko:

Οτι πεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο που μας λες ειναι οτι απο χενα μπορεις να παθεις ζημια, ενω απο το ανεξητιλο μαρκαδορο, Full στο χημικο εισαι ΟΚ:wacko:

Οτι πεις:lol:

:rolleyes: Ακριβως αυτο ηθελα να πω..

 

-->domenico

οσο για την χεννα αμα πας σε γνωστο στουντιο..δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.

αυτα που εχεις ακουσεις και εχεις :blink: τα κανουν ασχετοι..και συνηθως στην παραλια,βρισκεις και εναν "αρτιστα" :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο που μας λες ειναι οτι απο χενα μπορεις να παθεις ζημια, ενω απο το ανεξητιλο μαρκαδορο, Full στο χημικο εισαι ΟΚ:wacko:

Οτι πεις:lol:

 

Δεν είπα κάτι τέτοιο... Για αυτό ρώτησα να δω αν μπορώ να πάθω ζημιά απο τον ανεξίτηλο για να μην ξαναμουζουρωθώ... Ζήτησα την βοήθεια σας για να δω αν είναι επικίνδυνο αυτό που κάνω με σκοπό να το σταματήσω! Νομίζω ήταν ξεκάθαρη η απορία μου στις προηγούμενες καταχωρήσεις... Τώρα όποιος δεν τις κατάλαβε και χλευάζει κάτι το οποίο δεν έχει ειπωθεί πρόβλημα του! :p

 

:rolleyes: Ακριβως αυτο ηθελα να πω..

 

-->domenico

οσο για την χεννα αμα πας σε γνωστο στουντιο..δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.

αυτα που εχεις ακουσεις και εχεις :blink: τα κανουν ασχετοι..και συνηθως στην παραλια,βρισκεις και εναν "αρτιστα" :lol:

 

μα δεν είπα ότι δεν μπορώ να πάθω ζημιά απο τον ανεξίτηλο... Σας ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να πάθω... thanks για την πληροφορία... Θα δω τελικά τι θα κάνω...

Συμπέρασμα: στοπ το μουτζούρωμα με ανεξίτηλο...πάλι καλά που με προειδοποιήσατε μην πάθω και τίποτα... Ειλικρινά ευχαριστώ...:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα κάτι τέτοιο... Για αυτό ρώτησα να δω αν μπορώ να πάθω ζημιά απο τον ανεξίτηλο για να μην ξαναμουζουρωθώ... Ζήτησα την βοήθεια σας για να δω αν είναι επικίνδυνο αυτό που κάνω με σκοπό να το σταματήσω! Νομίζω ήταν ξεκάθαρη η απορία μου στις προηγούμενες καταχωρήσεις... Τώρα όποιος δεν τις κατάλαβε και χλευάζει κάτι το οποίο δεν έχει ειπωθεί πρόβλημα του! :p

 

 

 

μα δεν είπα ότι δεν μπορώ να πάθω ζημιά απο τον ανεξίτηλο... Σας ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να πάθω... thanks για την πληροφορία... Θα δω τελικά τι θα κάνω...

Συμπέρασμα: στοπ το μουτζούρωμα με ανεξίτηλο...πάλι καλά που με προειδοποιήσατε μην πάθω και τίποτα... Ειλικρινά ευχαριστώ...:thanks:

Κανε ενα κανονικο. Ασε τις χενες και τους μαρκαδορους, παρε αδεια απο τους γονεις σου και κανε το tattoo Που θελεις.

Αντε, με γεια το tattoo:D

Link to comment
Share on other sites

Hi!Οκ,ξεμπέρδεψα με τα piercings και τώρα επιτέλους να κάνω tattoo.

Το θέμα είναι πως οκ μ'αρεσαν tattoo τύπου αστεράκια,άνθοι λωτού και νεράιδες αλλά πιστεύω πως είναι λίγο τετριμμένα :cry:

http://www.tattootribes.com/multimedia/88/maori-ouroboros.jpg

 

Κάτι τέτοιο πως σας φαίνεται?

Το σημείο που θα ήθελα να κάνω tattoo είναι στον γοφό πάνω σε παλιά ράμματα.

 

Πείτε μου την γνώμη σας αν θέλετε για το παραπάνω και καμμιά άλλη ιδέα για σχέδιο please :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει ένα τριαντάφυλλο στην ωμοπλάτη

το τι είχα ακουσει όταν είπα ότι θα κανω τατουάζ

προσοχή μεγάλη μόνο θέλει στην επιλογή του μαγαζιου που θα το κανεις

εγώ το έκανα σε ένα φίλο μου τα πάντα αποστειρωμένα

και μετά σου δίνουν οδηγίες για 10 μέρες και όλα καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ανησυχει το tattoo studio,ξέρω που θα παω,το θέμα είναι το σχέδιο όπως προείπα :confused:

Thanks anyway:ninja:

Έμενα μ'αρεσει το σχέδιο κ μπορεις να το τροποποιησεις βαζοντας μια δική σου "πινελια" στο σχεδιο! Με το καλο όταν το κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω περυσι ειχα κανει χενα στην πλατη και οπως ξαπλωνα στην θαλασσα ακουω να μου λεει μια κινεζα τατουα μασαζ σπαστικο να μην το βλεπει το τατου .Αυτους στην θαλασσα τους πλανοδιους δεν του εμπιστευομαι για τι απο ενα φιλο μου οταν εφυγε η χενα εφυγε και δερμα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...