Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικότερα το φαινόμενο της κομματικοποίησης των φοιτητών εγω προσωπικά δεν το βρίσκω καλό.

Οπως λές κι εσυ, κάθονται και πιστευουν στα... δόγματα τους και αφήνουν την ουσία, αντί να κοιτάξουν να ενωθούν όλοι μαζί για το καλό όλων.

Και ποιος σου ειπε οτι τους ενδιαφερει το καλο το δικο σου, το δικο μου και ολων; Το συμφερον τους κοιτανε, και πως θα δικτυωθουν ωστε να βολευτουν μολις αποφοιτησουν ή να γινουν πολιτικαντηδες. Προσωπικα οποιον γνωριζω στην σχολη μου που ασχολειται σοβαρα με κομματα, πεφτει αυτοματα στην εκτιμηση μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που είσαι βρε manolog3 να πεις τίποτα για το τει μας:p

Περιμένω πως και πως post σου να μου πεις τι έμαθες για το ΤΕΙ:rolleyes: !!!! Τι γίνεται μόνο εμείς είμαστε ανοιχτοί? Κάτι άκουσα για Δευτέρα..

 

Που να ειμαι εδω!!!!! Την Τριτη απο οτι λενε θα εχουμε συνελευση περμενουμε να δουμε τι θα γινει... Γενικα παντως ειμαστε πολυ φλου μεσα στα ΤΕΙ!!!!:!: :!:

 

Και μια πληροφορια για τους Ηλεκτρονικους που παρακολουθουν το εργαστηριο Ηλεκρτονικα ΙΙ την μερα της Τεταρτης τους ενημερωνω οτι εαν χαθει εστω και μια μερα απο τις 4 μερες που μας εβαλαν να κανουμε μαθηματα αναπληρωσης θα χαθει το εργαστηριο.:X :cry: :( :ninja:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει χαμος στο Τει πειραια, εγω εχω εξεταση εργαστηριου την ιδια ωρα με ενα αλλο εργαστηριο(!) Αυτο που λες Sofi-k το ακουσα και γω για την Τριτη..
Link to comment
Share on other sites

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=771742&lngDtrID=244

 

εχω χασει τρεις τεταρτες μαθηματα στα εργαστηρια και συνεχιζουμε το βλεπω να χανω τα εργαστηρια της τεταρτης

Link to comment
Share on other sites

Το εχουνε ******ι με τις Τεταρτες...

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα γίνει συνέλευση την Τρίτη στις 12:00. Λένε να κλείσει η σχολή Τρίτη-τετάρτη-Πέμπτη. Θα μπει και η δαπ να ψηφίσει κατά γιατί έχουν χαθεί πολλά μαθήματα. Οπότε όποιος δε θέλει να κλείσει ας πάει να ψηφίσει!

Manolog3 τα ηλεκτρονικά ΙΙ είναι καταραμένο μάθημα:p

Κοίτα να μή σου κάτσει στην εξέταση η αρνητική ανάδραση, μόνο αυτό σου λέω:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει χαμος στο Τει πειραια, εγω εχω εξεταση εργαστηριου την ιδια ωρα με ενα αλλο εργαστηριο(!) Αυτο που λες Sofi-k το ακουσα και γω για την Τριτη..

 

Και εγω εχω αυτο το προβλημα και ειδη το ειπα στο ενα εργαστηριο οποτε μου ειπαν οτι αν δεν γινεται αλλιως θα παω να γραψω με αλλο τμημα!!!;)

 

Τελικά θα γίνει συνέλευση την Τρίτη στις 12:00. Λένε να κλείσει η σχολή Τρίτη-τετάρτη-Πέμπτη. Θα μπει και η δαπ να ψηφίσει κατά γιατί έχουν χαθεί πολλά μαθήματα. Οπότε όποιος δε θέλει να κλείσει ας πάει να ψηφίσει!

Manolog3 τα ηλεκτρονικά ΙΙ είναι καταραμένο μάθημα:p

Κοίτα να μή σου κάτσει στην εξέταση η αρνητική ανάδραση, μόνο αυτό σου λέω:!:

 

Δεν την εχω κανει αυτη την ασκηση ακομα. Λες να μου κατσει κανα τετοιο?? Αυτο θα πει γκαντεμια:blink: :p Εντομεταξυ ουτε το project που μας εχουν βαλει εχω τελειωσει :O :O ολα και ολα 3 μαθηματα εχουμε κανει σε αυτο το εργαστηριο!!!:ninja: :X :!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια άκουσα για ΤΕΙ Αθήνας κλειστόι Δευτέρα έως Πέμπτη. Ισχύει?

 

Εγω Δευτερα γραφω εργαστηριο.Δεν εχω μαθει κατι σχετικο.Το μονο που ακουσα σημερα απο ειδησεις ειναι οτι τεταρτη εχει παλι απεργια.Εσυ απο ποιο τμημα εισαι??

Link to comment
Share on other sites

Καλα οι Τεταρτες εχουν εξαφανιστει τελειως...Αρχικα σκεφτομουν να βαλω τα εργαστηρια μου την Τεταρτη ευτυχως μου ρθε επιφοιτηση και τα βαλα Τριτη...

Τελικά θα γίνει συνέλευση την Τρίτη στις 12:00. Λένε να κλείσει η σχολή Τρίτη-τετάρτη-Πέμπτη. Θα μπει και η δαπ να ψηφίσει κατά γιατί έχουν χαθεί πολλά μαθήματα. Οπότε όποιος δε θέλει να κλείσει ας πάει να ψηφίσει!

Υπεροχα στις 2 γραφω οποτε να φανταστω οτι ακομα θα μαινεται η συνελευση μεχρι εκεινη την ωρα...; Θα παω να ψηφισω παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω Δευτερα γραφω εργαστηριο.Δεν εχω μαθει κατι σχετικο.Το μονο που ακουσα σημερα απο ειδησεις ειναι οτι τεταρτη εχει παλι απεργια.Εσυ απο ποιο τμημα εισαι??

 

Ηλεκτρονικης. Εσυ? Ειχε συνελευση την Παρασκευη και εμαθα οτι η αποφαση ειναι κλειστα Δευτερα εως Πεμπτη αλλα μη σε παρω και στο λαιμο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικης. Εσυ? Ειχε συνελευση την Παρασκευη και εμαθα οτι η αποφαση ειναι κλειστα Δευτερα εως Πεμπτη αλλα μη σε παρω και στο λαιμο μου.

 

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ:ninja:

Link to comment
Share on other sites

απλά να παραθέσω ένα καταπληκτικό κομμάτι που διάβασα σε ένα άρθρο της Καθημερινής με τίτλο "Επαναστατικές φαντασιώσεις":

 

"...είναι ανάγκη να τιθασσευθεί και η φαντασίωση της διαρκούς επαναστάσεως, που νοσηρά βιώνει η ελληνική «κοινωνία»."

 

Νομίζω τα λέει όλα!:lol:

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικης. Εσυ? Ειχε συνελευση την Παρασκευη και εμαθα οτι η αποφαση ειναι κλειστα Δευτερα εως Πεμπτη αλλα μη σε παρω και στο λαιμο μου.

 

Γεια σου συνάδελφε:p

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα Τ.Ε.Ι. Αθηνας θα ειναι κλειστα,αστα,αστα,χανω αυριο την εξεταση στο εργαστηριο μου,και ειμαι ολο νευρα.Το ΤΕ.Ι., Αθηνας μου ειπαν οτι μεχρι και Πεμπτη κλειστο:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κλειστα αυριο??Εδω εμενα μου ειπαν την Παρασκευη οτι θα βγει προγραμμα τη Δευτερα....:wacko: :wacko:

 

ΥΓ)Τουριστες-ΣΔΟ-Αθηνα

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Καλα οι Τεταρτες εχουν εξαφανιστει τελειως...Αρχικα σκεφτομουν να βαλω τα εργαστηρια μου την Τεταρτη ευτυχως μου ρθε επιφοιτηση και τα βαλα Τριτη...

 

Υπεροχα στις 2 γραφω οποτε να φανταστω οτι ακομα θα μαινεται η συνελευση μεχρι εκεινη την ωρα...; Θα παω να ψηφισω παντως.

 

Κοίταξε, άμα γράφεις καλό είναι να πας να δώσεις. Οι εξετάσεις εργαστηρίων την ώρα της συνέλευσης δύσκολα χάνονται. Κι εγώ ίσως πάω, αλλά με προσοχή...:!: Να είσαι πίσω πίσω καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι εξετάσεις εργαστηρίων την ώρα της συνέλευσης δύσκολα χάνονται.

Οκ νταξει τοτε. Thanks δεν το γνωριζα αυτο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κλειστα αυριο??Εδω εμενα μου ειπαν την Παρασκευη οτι θα βγει προγραμμα τη Δευτερα....:wacko: :wacko:

 

ΥΓ)Τουριστες-ΣΔΟ-Αθηνα

 

Παιδες κανεις γι'αυτο??Μην τρεχω τσαμπα κι εχω μαθημα στις 6 το απογευμα...

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν το πρωι οτι η ΣΤΕΦ τελικα ηταν κλειστη. Τωρα τι να σου πω? Λογικα θα ειναι και η ΣΔΟ. Κανε ενα τηλ στη γραμματεια να δεις αν ειναι ανοιχτα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ξαναρωτήσω:

 

Έχει κανείς ιδέα τι θα γίνει με την ρημάδα την ΑΣΟΕΕ?? :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...