Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση....

πως θα βαλω τον εαυτο μου στο χαμηλοτερο προγραμμα,ωστε να μου τρωει τους λιγοτερουσ ποντους?

ευχαριστω!!

 

οχι,δεν με καταλαβατε,ενωω στα settings του rapidshare,στον λογαριασμο μου,που μπορω να βρω πως θα το ρυθμισω για να μου "τρωει",τα λιγοτερα δυνατον rapid ανα ημερα...

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν υπαρχει πλεον αυτη η επιλογη.99 rapids το μηνα σου τρωει και μπορεις να κατεβασεις 30 γιγα.Αυτο ισχυει για όλους.Τα κατεβασεις δεν τα κατεβασεις τον επομενο μηνα παλι θα σου φαει 99 rapid και παλι θα εχεις 30 γιγα για τον νεο μηνα.Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να επιλεξεις αν θελεις αυτη την μηνιαια ανανεωση να την κανει αυτοματα το σύστημα ή εσυ χειροκινητα αναλογα με τις αναγκες σου.Φυσικα αν δεν σου φτανουν τα 30 γιγα μπορεις να εχεις παραπανω πχ 5 GB = 14 Rapids
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει πλεον αυτη η επιλογη.99 rapids το μηνα σου τρωει και μπορεις να κατεβασεις 30 γιγα.Αυτο ισχυει για όλους.Τα κατεβασεις δεν τα κατεβασεις τον επομενο μηνα παλι θα σου φαει 99 rapid και παλι θα εχεις 30 γιγα για τον νεο μηνα.Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να επιλεξεις αν θελεις αυτη την μηνιαια ανανεωση να την κανει αυτοματα το σύστημα ή εσυ χειροκινητα αναλογα με τις αναγκες σου.Φυσικα αν δεν σου φτανουν τα 30 γιγα μπορεις να εχεις παραπανω πχ 5 GB = 14 Rapids

 

 

ευχαριστώ!!!

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω ο αφελης...που ακομα δε καταλαβα πως δουλευει αυτο το νεο κολπο.

εχω premium account που ληγει σε 8 μερες...απο κει κ μετα τι γινεται?διαγραφεται ο λογαριασμος η μου το ανανεωνουν αυτοματα χρεωνοντας με ταυτοχρονα...???

 

εγω το χρησιμοποιουσα μονο για κατεβασμα και τελευταια φορα που ανανεωσα ηταν για 1 χρονο με 60€.τωρα τι ναι αυτα τα rapid points ακομα δεν εχω καταλαβει μετα απο 3-4 σελιδες διαβασμα εδω...στην ουσια το traffic ειναι τα mb που μπορεις να κατεβασεις???κι αν ναι σε ποσο χρονικο διαστημα?αν δε τα κατεβασεις δε μεταφερονται στον επομενο μηνα???τι σκατα...μπερδευτηκα!!!!HELP!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι μπερδευεστε; Τα πραγματα ειναι απλα! Και φθηνα.

 

  1. Δινεις λεφτα, αγοραζεις rapids.
  2. Δινεις 99 rapids και εχεις 30GB κατεβασμα και 10 ανεβασμα για ενα μηνα. Με αγορα 400 rapids ενας μηνας κοστιζει 1,25ε. Οσο περισσοτερα αγορασεις τοσο πιο φτηνα σου ερχεται.
  3. Αν δε σου φτανουν τα 30GB και 10 αντιστοιχα, μπορεις να δωσεις εξτρα rapids και να αγορασεις επιπλεον για τον τρεχοντα μηνα.
  4. Αν δε δωσεις τα 99 rapid για premium καποιο μηνα (και δεν εχεις την αυτοματη ανανεωση on με επαρκη rapid στο λογαριασμο) τοτε απλα ο λογαριασμος σου μενει ως εχει. Απλα δεν εισαι premium.

 

Το μοντελο αυτο ειναι πολυ πιο απλο και δικαιο μιας και ο καθενας πληρωνει αναλογα με τις αναγκες του ενω δεν υπαρχει δεσμεση. Η ανανεωση ειναι μηνιαια και ο λογαριασμος σου δε διαγραφεται αν δεν ανανεωσεις.

Επιπλεον, οσο traffic δε χρησιμοποιησεις, δε χανεται. Αν σου εμειναν π.χ. 15GB αυτο το μηνα, τον επομενο θα εχεις 30+15.

Edited by fabo114
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως! ^^

 

αν και παλι οι uploader την πληρωνουν τη νυφη, πλεον τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα αλλα και πιο φθηνα. :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι μπερδευεστε; Τα πραγματα ειναι απλα! Και φθηνα.

 

  1. Δινεις λεφτα, αγοραζεις rapids.
  2. Δινεις 99 rapids και εχεις 30GB κατεβασμα και 10 ανεβασμα για ενα μηνα. Με αγορα 400 rapids ενας μηνας κοστιζει 1,25ε. Οσο περισσοτερα αγορασεις τοσο πιο φτηνα σου ερχεται.
  3. Αν δε σου φτανουν τα 30GB και 10 αντιστοιχα, μπορεις να δωσεις εξτρα rapids και να αγορασεις επιπλεον για τον τρεχοντα μηνα.
  4. Αν δε δωσεις τα 99 rapid για premium καποιο μηνα (και δεν εχεις την αυτοματη ανανεωση on με επαρκη rapid στο λογαριασμο) τοτε απλα ο λογαριασμος σου μενει ως εχει. Απλα δεν εισαι premium.

 

Το μοντελο αυτο ειναι πολυ πιο απλο και δικαιο μιας και ο καθενας πληρωνει αναλογα με τις αναγκες του ενω δεν υπαρχει δεσμεση. Η ανανεωση ειναι μηνιαια και ο λογαριασμος σου δε διαγραφεται αν δεν ανανεωσεις.

Επιπλεον, οσο traffic δε χρησιμοποιησεις, δε χανεται. Αν σου εμειναν π.χ. 15GB αυτο το μηνα, τον επομενο θα εχεις 30+15.

 

Οπότε με αυτό που έκαναν δεν ισχύει ο χρονικός περιορισμός. Ότι δηλαδή, 50 euro ο λογαριασμός ισχύει για ένα χρόνο. Τώρα με 50 euro(ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε ανθρώπου) μπορείς να περάσεις 2 χρόνια!:)

Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον, οσο traffic δε χρησιμοποιησεις, δε χανεται. Αν σου εμειναν π.χ. 15GB αυτο το μηνα, τον επομενο θα εχεις 30+15.

 

Είναι ακριβώς όπως τα λες είναι το σύστημα.

Είχα ακούσει πως αν δεν ανανεώσεις όταν λήξει ο μήνας σου χρεώνει 4 rapids την μέρα. Ισχύει αυτό τελικά ή όχι?

 

Όσο για το τελευταίο που είπες είναι όντως έτσι ή διαγράφεται το traffic που σου έμεινε?

Αν είναι έτσι είμαστε κομπλέ!!:D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και απόλυτα δίκαιο το κρίνω προσωπικά το νέο σύστημα πόντων και χρεώσεων στο Rapidshare.

Ουσιαστικά η συνδρομή λήγει ανάλογα με τη χρήση και όχι μετά από ορισμένο χρόνο. Πραγματικά πολύ καλό. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω το βρισκω πολυ καλυτερο.αν και χασαμε πολλους φρεε ραπιντ που ειχαμε εμεις οι παλιοι χρηστες.αλλα τωρα νομιζω μας συμφερει καλυτερα :up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το σύστημα με τα Rapid points είναι πιο συμφέρον, ιδίως για κάποιους που δεν έχουν τακτικές ανάγκες κατεβασμάτων. Αν δηλαδή κάποια στιγμή χρειαστεί να κάνω μία "παύση" και δεν κατεβάσω για ένα χρονικό διάστημα, το σύστημα δε με "τιμωρεί", απεναντίας μου επιτρέπει να χρησιμοποιήσω όλους τους πόντους μου και το Traffic μου όπου και όποτε το χρειαστώ.

 

Με αυτόν τον τρόπο δε χρειάζεται να ανανεώνεις συνδρομή μετά από ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, αλλά μόνο όταν πραγματικά το χρειάζεσαι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό,έμπαινα στην σελίδα του rapidshare.com,στο free zone,έβαζα username και pass και έβλεπα τον αριθμό των downloads σε ότι είχα ανεβάσει στο rapidshare και πότε είχε κατέβει τελευταία φορά.Τώρα μετά τις αλλαγές που έγιναν δεν βρίσκω το free zone πουθενά.Πώς μπορώ να τα δω,πού πρέπει να πάω,ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό,έμπαινα στην σελίδα του rapidshare.com,στο free zone,έβαζα username και pass και έβλεπα τον αριθμό των downloads σε ότι είχα ανεβάσει στο rapidshare και πότε είχε κατέβει τελευταία φορά.Τώρα μετά τις αλλαγές που έγιναν δεν βρίσκω το free zone πουθενά.Πώς μπορώ να τα δω,πού πρέπει να πάω,ξέρει κανείς;

 

Θα κάνεις login στο Premium Account σου βάζοντας username και password, και μετά θα πατήσεις εκεί που λέει "File Manager". Θα ανοίξει η λίστα με όλα τα αρχεία που έχεις ανεβάσει. με όλες τις συνήθεις λεπτομέρειες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχω το jdownloader τελευταια εκδοση (0.9.580) με ολα τα updates !

και απο χθες με πεταει συνεχεια το premium account απο το rapidshare..!

πρεπει να το κλικαρω το κουτακι συνεχεια εγω χειροκινητα...!

καμια λυση..?! γιατι με εχει σπασει τα νευρα..!

:p

 

Υ.Γ: το ξανα περασα το account ...το εσβησα το ξανα εγραψα..το επανακιννησα...αλλα τιποτα...αυτο τα ιδια...!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω εναν rapidshare account που εχει πολλους ποντους και δεν τον χρησιμοποιω πολυ,γιατι πλεον δεν υπαρχουν και πολλα links.Αποφασισα να δινω το account σαυτους που θελουνε να κατεβασουνε κατι που τους ενδιαφερει.Θα το δινω μεχρι και σε 4 ατομα την ημερα.Οσοι θελουν τους κωδικους ας γραψουνε στο θεμα αυτο. Edited by aytach
Link to comment
Share on other sites

Mην υπερβάλλεις aytach.

Εγώ μια χαρά βρίσκω links για rapidshare. Υπάρχουν πλέον και πολλά υποκατάστατα βέβαια, αλλά το rapidshare και πάλι έχει πάρα πολλά links.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Mην υπερβάλλεις aytach.

Εγώ μια χαρά βρίσκω links για rapidshare. Υπάρχουν πλέον και πολλά υποκατάστατα βέβαια, αλλά το rapidshare και πάλι έχει πάρα πολλά links.

 

Ενταξει και εγω βρισκω λινκς αλλα τα περισσοτερα uploads γινονται πλεον σε αλλους servers.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν rapidshare account που εχει πολλους ποντους και δεν τον χρησιμοποιω πολυ,γιατι πλεον δεν υπαρχουν και πολλα links.Αποφασισα να δινω το account σαυτους που θελουνε να κατεβασουνε κατι που τους ενδιαφερει.Θα το δινω μεχρι και σε 4 ατομα την ημερα.Οσοι θελουν τους κωδικους ας γραψουνε στο θεμα αυτο.
Για τέτοια θέματα η επικοινωνία μεταξύ των μελών πρέπει να γίνεται με pm.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν rapidshare account που εχει πολλους ποντους και δεν τον χρησιμοποιω πολυ,γιατι πλεον δεν υπαρχουν και πολλα links.Αποφασισα να δινω το account σαυτους που θελουνε να κατεβασουνε κατι που τους ενδιαφερει.Θα το δινω μεχρι και σε 4 ατομα την ημερα.Οσοι θελουν τους κωδικους ας γραψουνε στο θεμα αυτο.

φιλε μην δωσεις τους κωδικους σε πολλα ατομα..γιατι μπορει να κλειδωσει ο λογαριασμος.σε τετοιες περιπτωσεις με πολλες διαφορετικες I.P. παλιοτερα των κλειδωνανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μην δωσεις τους κωδικους σε πολλα ατομα..γιατι μπορει να κλειδωσει ο λογαριασμος.σε τετοιες περιπτωσεις με πολλες διαφορετικες I.P. παλιοτερα των κλειδωνανε.

 

Νομιζω αν δουν 5 διαφορετικα IP's την ημερα τοτε κλειδωνετε το account,γιαυτο και δεν θα το δωσω σε πολλα ατομα.Μεχρι στιγμης δεν Ζητησε κανεις τον λογαριασμο λογικα δεν θα εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω εδώ και δυο χρόνια λογαριασμό στο rapidshare και εδώ και ένα μήνα περίπου ενώ ο λογαριασμός μου λέει ότι είναι πληρωμένος για 12 ακόμη μέρες όταν πηγαίνω να κατεβάσω αρχεία μου εμφανίζει dead links.:(

Πριν λίγο έκανα μέσω του λογαριασμού μου charge traffic και τώρα μου γράφει traffic left: 99334 MB.

Προσπάθησα ξανά να κατεβάσω κάποιο αρχείο αλλά και πάλι δεν μπόρεσα!Επειδή δεν έχω καταλάβει και πολύ καλά τι σημαίνουν και πως λειτουργούν τα Rapids θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος αν μπορεί.Να αναφέρω επίσης ότι έχω προσπαθήσει να ανανεώσω το λογαριασμό μου αλλά δεν μπορώ.

Help please

Link to comment
Share on other sites

Τα dead links δεν έχουν σχέση με το λογαριασμό σου. Το πιθανότερο να αφορούν links με "παράνομο περιεχόμενο" και να έχουν σβηστεί.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται,παρανομο περιεχομενο στο rapidshare?

Aπαπαπα....

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Τα dead links δεν έχουν σχέση με το λογαριασμό σου. Το πιθανότερο να αφορούν links με "παράνομο περιεχόμενο" και να έχουν σβηστεί.

 

Μα σε ότι έχω δοκιμάσει να κατεβάσω συμβαίνει αυτό!

Επειδή έχω κατά καιρούς μπει στο λογαριασμό μου και από άλλες IP υπάρχει περίπτωση να έχει κλειδώσει ο λογαριασμός μου?Αν ναι τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...