Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

Ειμαι ιδιοκτητης του AVIC X1BT car system εδω και ενα μισο χρονο και ζω στη Θεσσαλονικη. Μεχρι και σημερα η Pioneer δεν εχει ακομη εκδοσει καποια αναβαθμιση για την περιοχη μου. Μολισ σημερα αγορασα το ΜΙΟ 550 απλως και μονο για να μου φυγει η τρελα πως ειναι να βλεπεις την πολη σου σε GPS. Φυσικα θα το χρησιμοπιοω και ως Aviation GPS μιας και ειμαι στη διαδικασια αποκτησης PPL (Πτυχιο χειρστη αεροσκαφων)

Μπορει κανεις να με διευκολυνει σε καποια εκδοση του Destinator, Route66 ηα καποιου αλλου Navigation προγραμματος για να δω πως δουλευει τελικα

Θα ειμαι υποχρεως σε ολου σας

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

Ειμαι ιδιοκτητης του AVIC X1BT car system εδω και ενα μισο χρονο και ζω στη Θεσσαλονικη. Μεχρι και σημερα η Pioneer δεν εχει ακομη εκδοσει καποια αναβαθμιση για την περιοχη μου. Μολισ σημερα αγορασα το ΜΙΟ 550 απλως και μονο για να μου φυγει η τρελα πως ειναι να βλεπεις την πολη σου σε GPS. Φυσικα θα το χρησιμοπιοω και ως Aviation GPS μιας και ειμαι στη διαδικασια αποκτησης PPL (Πτυχιο χειρστη αεροσκαφων)

Μπορει κανεις να με διευκολυνει σε καποια εκδοση του Destinator, Route66 ηα καποιου αλλου Navigation προγραμματος για να δω πως δουλευει τελικα

Θα ειμαι υποχρεως σε ολου σας

 

Ευχαριστω

για Aviation ριξε μια ματια εδω στην εδοση air.

http://www.compegps.com/2006/index.php?lang=0en&opcion=1

Link to comment
Share on other sites

για Aviation ριξε μια ματια εδω στην εδοση air.

http://www.compegps.com/2006/index.php?lang=0en&opcion=1

 

 

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ. το κατεβασα και θα το αξιολογησω σε συγκριση με το PocketFMS

 

Thanks

 

Sakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας που μπορω να βρω χαρτες για θαλασσα.μηπως ξερει κανενας κανενα καλο προγραμμα σαν το destinator αλλα για θαλασσα?

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας που μπορω να βρω χαρτες για θαλασσα.μηπως ξερει κανενας κανενα καλο προγραμμα σαν το destinator αλλα για θαλασσα?

 

προγραμτα ξερω και για χαρτες σε μορφη εικονας και για διανυσματικους.

χαρτες για την θαλασσα δεν ξερω που θα βρεις. ειμαστε και εκτος θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Καττοχος qtek 2020i με το dest7 με το κλασσικο προβλημα του οτι δεν παιζει τους spx ηχους.Εκανα την μετατροπη των ηχων σε wav με το easy audio converter αλλα συνεχιζει την ακρα του ταφου σιωπη.Μηπως χρειαζετε πειραγμα και στα αρχεια spx_files και voice?

Και κατι ισως ακομα καλυτερο μηπως υπαρχει δυνατοτητα εισαγωγης spx codec στα ppc μας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο που παρατήρησα με το νέο χάρτη είναι ότι κάποια σημεία με διακλάδωση τα θεωρεί ευθεία με αποτέλεσμα να μην προτείνει να μείνεις αριστερά η δεξιά.

 

Παράδειγμα 1

Όταν έρχεσαι από Πάτρα και θες να μπεις Αττική οδό (κατευθυνόμενος για παράδειγμα στην έξοδο 15) δεν σου λέει πριν την Αττική οδό να μείνεις αριστερά όπως παλιότερα.Σου δείχνει μόνο την δεξιά στροφή προς την έξοδο 15 σε x χιλιόμετρα.

 

Παράδειγμα 2

Μετά τα διόδια του Ρίου κατεθυνόμενος προς την περιμετρική οδό για την έξοδο πχ Γλαύκου δεν σου λέει να μείνεις αριστερά (για να μπεις περιμετρική) αλλά δείχνει μόνο την έξοδο του Γλαυκου στα δεξιά σε 10 χλμ.Έτσι υπάρχει ο κίνδυνος να μπεις Πάτρα.

 

http://img122.imageshack.us/img122/4006/mapbf0.th.jpg

Θεωρεί πως ο δρόμος είναι ευθεία αλλα θυμάμαι πως παλιά δεν γινόταν αυτό.Μπορεί να κάνω και λάθος.....

 

EDIT : Τελικά έβαλα τον παλιό χάρτη και έχω δίκιο. Με τον παλιό σου λέει να μείνεις αριστερά για να μπεις Αττική οδό. θα μπω και στο forum της NGI να δω τι γίνεται.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπάρχει τρόπος στο D6 να δείχνει όλη την ώρα σε ποιον δρόμο βρίσκομαι κατά την διάρκεια της πλοήγησης προς ένα προορισμό? Όσο και αν έψαξα το πρόγραμμα δεν εντόπισα κάτι...
Link to comment
Share on other sites

:blink: , Πάτα την μπάρα πληροφοριών ενω πλοηγείσαι και θα την δεις την οδό που βρίσκεσαι εκείνη την ώρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπάρχει τρόπος στο D6 να δείχνει όλη την ώρα σε ποιον δρόμο βρίσκομαι κατά την διάρκεια της πλοήγησης προς ένα προορισμό? Όσο και αν έψαξα το πρόγραμμα δεν εντόπισα κάτι...

 

paneykola,me to daxtylo patas tin mpara pou sou dixni ta xm

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπάρχει τρόπος στο D6 να δείχνει όλη την ώρα σε ποιον δρόμο βρίσκομαι κατά την διάρκεια της πλοήγησης προς ένα προορισμό? Όσο και αν έψαξα το πρόγραμμα δεν εντόπισα κάτι...

 

exw thn entipwsh oti otan eisai ston xarth kai pathseis panw sthn katw mpara exei diafores epiloges p.x me posa xiliometra pas,se posh wra ftaneis,se pia odo eisai klp

pistevw na katalava ti akrivws thes kai na mhn lew ********

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι σοβαρά να ξαναγυρίσω στο καλό 6.1.1 και να βγάλω το 7.......

 

έχει ελλείψεις που δημιουργούν ψιλοπροβλήματα σε σχέση με την παλιότερη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι σοβαρά να ξαναγυρίσω στο καλό 6.1.1 και να βγάλω το 7.......

 

έχει ελλείψεις που δημιουργούν ψιλοπροβλήματα σε σχέση με την παλιότερη έκδοση

 

 

οπως?

 

μια ελλειψη ειναι οτι αν κλικαρεις πανω σε αγαπημενο στον χαρτη δεν σου λεει το ονομα του ουτε σε ποια κατηγορια ειναι.

 

αλλα ειπαμε. δεν εχει κυκλοφορησει επισημα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπάρχει τρόπος στο D6 να δείχνει όλη την ώρα σε ποιον δρόμο βρίσκομαι κατά την διάρκεια της πλοήγησης προς ένα προορισμό? Όσο και αν έψαξα το πρόγραμμα δεν εντόπισα κάτι...

Στο PN μπορουσες να εχεις και την ενδειξη των χιλιομετρων που απομενουν και τον δρομο που βρισκεσαι. Στο 6 αν δεν θες να πατας τιποτα ενω οδηγεις δεν φαινεται. Ισως να γινεται με skin.

Link to comment
Share on other sites

Wow, δεν ήξερα ότι οι δύο αυτές μπάρες έχει νόημα να πατηθούν κατά την πλοήγηση!

Στο PN μπορουσες να εχεις και την ενδειξη των χιλιομετρων που απομενουν και τον δρομο που βρισκεσαι. Στο 6 αν δεν θες να πατας τιποτα ενω οδηγεις δεν φαινεται. Ισως να γινεται με skin

Αλλά αποτέλεσμα 0, σιγά μη πατάω κάθε φορά την οθόνη για να δω που είμαι... Α ρε NGI... Υπάρχει κανένα skin που να δείχνει αυτή τη πληροφορία όλη την ώρα? Και τα χιλιόμετρα που απομένουν επίσης χρήσιμα θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Wow, δεν ήξερα ότι οι δύο αυτές μπάρες έχει νόημα να πατηθούν κατά την πλοήγηση!

 

Αλλά αποτέλεσμα 0, σιγά μη πατάω κάθε φορά την οθόνη για να δω που είμαι... Α ρε NGI... Υπάρχει κανένα skin που να δείχνει αυτή τη πληροφορία όλη την ώρα? Και τα χιλιόμετρα που απομένουν επίσης χρήσιμα θα ήταν.

 

Kalispera, exo tin esthisi oti thimate panta tin pliroforia pou eixes tin teleutaia fora.... An gia paradeigma girnouses stin taxitita, stin epomeni diadromi sou deixnei auto.... toulaxiston auto ekane to PN...gia na eimai eilikrinis den exo doulepsei to 6 toso polu alla auto tha fantazomoun na sinexize na kanei......

Ypotithete oti to software e3elisete...den paei piso!!! :p

Pantos dokimase mipos thimate tin epilogi sou.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Geia xara,

 

Exontas to Destinator 6.1.1 gia arketo kairo egkatestimeno sto P3300 mou doulevan ola mia xara. Meta ebala kai to 7 kai douleve to 6.1.1 episis mia xara.

 

Ksafnika enw blepw oti exei lockarei doryforous, exei stamatisei kai na me katefthinei kai synexeia petaei to minima "DEN BRETHIKE GPS". :(

 

Kserete pou mporei na ofeiletai afto? Paizei rolo to gegonos oti apo tote pou egkatestisa to 7 ebala to TMC sto OFF (milaw gia to 6.1.1 panta) kai briskei sima mono tou kai aftomata? (Diladi den parousiazetai to gnwsto problima me to GPS sta P3300). :O

 

 

Elpizw na bgalw akri giati exw kai to 6.1.1 kai to 7 kai me kanena apo ta dyo den mporw na kanw douleia mou!!! :mad:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. επειδή τώρα απέκτισα pdα αν μπορεί καποιος ας μου στειλει ενα πμ απο που μπορώ να βρω το destinator. Eυχαριστώ πολύ

--------------------------------

Καλορίζικο το pda σου.

Ότι χρειάζεσαι θα το βρεις στο ipmart-forum, αφού γραφτείς.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει χάρτης απο Βουλγαρία; (και απο τις υπόλοιπες Βαλκανικές;)

 

ΓΙα Βουλγαρια, Σκοπια, Κοσσοβο ενδιαφερομαι και εγω. Οποιος φιλος μπορει να βρει χαρτες..

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους. αγόρασα το HP 5710 και θέλω να βάλω τη Σαπφώ. διαβάζοντας κάμποσες σελίδες βρήκα μια διεύθυνση που δίνατε

rapidshare....sapfon. rar. με το που πατάω απάνω, μου λέει να κατεβάσω το αρχείο, το κατεβάζω (rar 6KB) όταν όμως πάω να το ανοίξω μου γράφει ότι το αρχείο είτε είναι σε άγνωστη μορφή ή είναι κατεστραμμένο. που μπορώ να το βρώ;μήπως μπορεί να το ανεβάσει κάποιος στο forum;ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους. αγόρασα το HP 5710 και θέλω να βάλω τη Σαπφώ. διαβάζοντας κάμποσες σελίδες βρήκα μια διεύθυνση που δίνατε

rapidshare....sapfon. rar. με το που πατάω απάνω, μου λέει να κατεβάσω το αρχείο, το κατεβάζω (rar 6KB) όταν όμως πάω να το ανοίξω μου γράφει ότι το αρχείο είτε είναι σε άγνωστη μορφή ή είναι κατεστραμμένο. που μπορώ να το βρώ;μήπως μπορεί να το ανεβάσει κάποιος στο forum;ευχαριστώ.

 

Δοκιμασε αυτο

 

http://rs17.rapidshare.com/files/21203195/sapfon.rar

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...