Jump to content

Η μητρική μου δεν υποστηρίζει PCI-Express.


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μητρική μου δεν υποστηρίζει PCI-Express και θέλω να παίξω το Oblivion που βγαίνει σε κανένα μήνα.

Η κάρτα γραφικών που έχω τώρα είναι Radeon 9600XT, η οποία με βάση τους δημιουργούς του παιχνιδιού είναι low-end.

Bρήκα αυτή στο Πλαίσιο, αλλά με υποπτεύει το γεγονός ότι είναι τόσο φθηνή. Μήπως είναι κομμένη έκδοση;

 

Σκέφτομαι μήπως να αλλάξω και μητρική για να αλλάξω κάρτα γραφικών. Πιστεύετε ότι κάτι τέτοιο θα προκαλέσει περισσότερα προβλήματα από όσα θα λύσει;

Ο επεξεργαστής μου είναι athlon64 (δυστυχώς socket 754, αλλά υπάρχουν ακόμα πολλές καλές μητρικές για socket 754) και η RAM που έχω DDR-PC3200, οπότε λογικά θα είναι δουλέψουν με μια νέα μητρική. Τι λέτε;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H κάρτα που δείχνεις είναι χειρότερη από αυτήν που έχεις..

Το καλύτερο θα ήταν να άλλαζες μητρική και κάρτα γραφικών...και αν το σήκωνε και η τσέπη σου και επεξεργαστή σε 939 σοκετ

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, αυτό βλέπω και εγώ σιγά-σιγά.

Και μάλιστα την παλιά μητρική με την παλιά κάρτα γραφικών σκέφτομαι να τα βάλω σε έναν παλιό υπολογιστή που έχω.

Αν πάντως δεν πάρω μητρική με socket 939 θα χρειαστώ άλλον έναν socket 754. Ο semptron 3100+ είναι καλύτερος από τον athlon64 3100+;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο semptron 3100+ είναι καλύτερος από τον athlon64 3100+;
Οι sempron της amd είναι όπως οι celeron της intel. Άρα χειρότεροι από τους athlon (που είναι η καλή σειρά της amd) :)
Link to comment
Share on other sites

Οι sempron της amd είναι όπως οι celeron της intel. Άρα χειρότεροι από τους athlon (που είναι η καλή σειρά της amd) :)

Δηλαδή αν είναι να μείνω με socket754, αυτόν που έχω (athlon64 3000+) δεν έχει νόημα να τον αλλάξω ε;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν είναι να μείνω με socket754, αυτόν που έχω (athlon64 3000+) δεν έχει νόημα να τον αλλάξω ε;
Σωστά, αν δεν αλλάξεις μητρική κράτα τον. Αν αλλάξεις μητρική πήγαινε σε socket 939 και athlon 64 ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...