Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ειχα δοκιμάσει στην αρχή αυτό, πριν εμφανίσω το εικονίδιο. Επιλέγοντας Built in GPS receiver βλέπει τους δορυφόρους αλλα δεν έχει signal.

 

Θυμάται κανείς ποιές είναι οι εργοστασιακές ρυθμίσεις για το GPS στο control panel?

 

Me tin teleutaia episimi rom ths htc kai tis ace:

 

Thira GPS : GPD1

 

----------------

Thira GPS: COM9

Taxitita 115200

----------------

 

Automatos elegxos GPS tsekarismeno

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω παιδια, τελικα το μονο που χρειαζοτανε ηταν να βγω λιγο εξω μεχρι να συνδεθει με τους δορυφόρους για πρώτη φορά. Τώρα πιάνει και μέσα αν και οχι πολυ καλα
Link to comment
Share on other sites

Re paidia, stin teleutaia rom tis htc me ellinika ace exei diaforetiko mapping apo tin rom 2.15 tou ausdim.Eno stin rom tou ausdim ta grammata pane alfabitika stin rom tis ace exei as poume to thita sto noumero 8.O deyteros tropos me bolevei perissotero. Mipos kserete an balo tin rom tou ausdim 2.15 pos tha exo to palio mapping tis official ace rom?

 

To idio mapping iparxei kai stin 2.10?

 

Doste ta fota sas paidia...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, φίλοι μου, χωρίς να είμαι ο πλέον ειδικός, μετά από μερικές

δοκιμές αυτές τις μέρες διαπιστώνω τα εξής:

 

1) Μετά την αναβάθμιση του radio στην 1.46.30.11 όντως το κλείδωμα του

GPS είναι *λίγο* πιο γρήγορο. Για να είμαι ειλικρινής, η διαφορά

δεν είναι τεράστια.

 

2) Παρατηρώ (και πριν την αναβάθμιση) ότι το Destinator 7 γενικά ζορίζεται

να κλειδώσει, περισσότερο από άλλα προγράμματα. Π.χ. το GPS Tuner

και ένα άλλο μικρότερο (Navigator ή κάπως έτσι) κλειδώνουν *πολύ*

γρήγορα. Κάποιες άλλες φορές δε, το Destinator ανοίγει το GPS

εμφανίζοντας αυτό το STK service (και με πρήζει με το How are you της

Vodafone...) συνεχώς : Σαν να προσπαθεί να το ανοίξει και να μην

μπορεί. Για να έρθει στα ίσια του θέλει ένα soft reset. Την ίδια στιγμή

τα υπόλοιπα GPS προγράμματα λειτουργούν κανονικά. Ίσως λοιπόν

να έχει κάποιο bug. Το κακό είναι ότι το 6 δεν το έχω δει καθόλου...

 

Άσχετο: έχει βρει κανείς καμιά βάση αυτοκινήτου *καλή* χωρίς όμως

αυτή τη κουμούτσα τη βεντουζα/βραχίονα ;;

 

Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

Εως τι χωριτηκότητας κάρτα μπορώ να βάλω στο 3600?

 

Προσωπικά έχω 3 μήνες τώρα μια Transcent 4GB HC που πήρα από το πλαίσιο με 47ευρώ και δεν έχει χάσει ποτέ ούτε τα δεδομένα ούτε την κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος φίλος να δώσει λινκ για την καλυτερη ΡΟΜ που υπάρχει? αν δεν γίνετε να δώσει λινκ, ας μου δώσει καποια στοιχεια και θα το βρω μόνος μου...

 

Αυτα τα CID lock και τέτοια που βλεπω συχνα να αναφέρονται τι είναι? σε λίγη ώρα παω να παραλάβω το νεο μου 3600, θα έχει κατι τέτοιο κλείδωμα?

 

Ειδα στο xda-developers κατι για super-Cid και κατι τέτοια, Please, μπορει κάποιος φίλος να μου πει τι γίνετε;

 

Σας ευχαριστώ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος φίλος να δώσει λινκ για την καλυτερη ΡΟΜ που υπάρχει? αν δεν γίνετε να δώσει λινκ, ας μου δώσει καποια στοιχεια και θα το βρω μόνος μου...

 

Αυτα τα CID lock και τέτοια που βλεπω συχνα να αναφέρονται τι είναι? σε λίγη ώρα παω να παραλάβω το νεο μου 3600, θα έχει κατι τέτοιο κλείδωμα?

 

Ειδα στο xda-developers κατι για super-Cid και κατι τέτοια, Please, μπορει κάποιος φίλος να μου πει τι γίνετε;

 

Σας ευχαριστώ

 

διαβασε σελ.146 να μην τα ξαναγραφουμε παλι φιλε tron13:)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω 3 μήνες τώρα μια Transcent 4GB HC που πήρα από το πλαίσιο με 47ευρώ και δεν έχει χάσει ποτέ ούτε τα δεδομένα ούτε την κάρτα!

 

ρε παιδια και εγώ την ίδια έχω και χθες έχασα τα πάντα και ξαφνικά στασμάτησε να δουλευει. φταιει η κάρτα ή το τηλ? δεν ξέρω. πάντως εκνευρήστηκα γιατί ήταν τέλεια στημμένα όλα και την ψώνησα. σκέφτομαι να το πουλήσω μόνο και μόνο για αυτό τον λόγω......

κατα τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος... και wm6 του πέρασα...και destinator 7 kαι τα πάντα....

έχει κανεις καμμια ιδέα τι φταιει???

πόσο να το δώσω αν το δώσω? ενός μηνός αν είναι με απόδειξη αγοράς κλπ.... χωρίς γρατζιουνια!

hharis@otenet.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και εγώ την ίδια έχω και χθες έχασα τα πάντα και ξαφνικά στασμάτησε να δουλευει. φταιει η κάρτα ή το τηλ? δεν ξέρω. πάντως εκνευρήστηκα γιατί ήταν τέλεια στημμένα όλα και την ψώνησα. σκέφτομαι να το πουλήσω μόνο και μόνο για αυτό τον λόγω......

κατα τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος... και wm6 του πέρασα...και destinator 7 kαι τα πάντα....

έχει κανεις καμμια ιδέα τι φταιει???

πόσο να το δώσω αν το δώσω? ενός μηνός αν είναι με απόδειξη αγοράς κλπ.... χωρίς γρατζιουνια!

hharis@otenet.gr

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι πρέπει να μην είναι μέσα όταν κάνεις reset το τηλέφωνο και επίσης όταν θέλω να το κλείσω πατάω παρατεταμένα το Power! Είχα κατεβάσει και ένα SD Card Fix από το xda-developers και δεν είχα πρόβλημα ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

διαβασε σελ.146 να μην τα ξαναγραφουμε παλι φιλε tron13:)

 

Είμαι σίγουρος ότι ο Δημήτρης έχει κάνει τρομερη δουλεία και σε αυτή τη ver του, αλλά επείδη δεν θέλω ελληνικά μενού δεν την έχω δοκιμάσει και για αυτό ρωτάω, μπορώ με αυτή να έχω αγγλικά μενού και ελληνικά contacts και keyboard ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι ο Δημήτρης έχει κάνει τρομερη δουλεία και σε αυτή τη ver του, αλλά επείδη δεν θέλω ελληνικά μενού δεν την έχω δοκιμάσει και για αυτό ρωτάω, μπορώ με αυτή να έχω αγγλικά μενού και ελληνικά contacts και keyboard ?

 

Ο Δημητρης εχει και Αγγλικη Version της ROM που εφτιαξε ....:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=314972

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημητρης εχει και Αγγλικη Version της ROM που εφτιαξε ....:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=314972

 

Thanks, έχει ελληνικά καθόλου μέσα ? Άστο το διάβασα.

 

Thanks again

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Thanks, έχει ελληνικά καθόλου μέσα ? Άστο το διάβασα.

 

Thanks again

 

ΟΚ :)

 

Την προτεινω παντως.

Και εγω αυτη εβαλα και ΟΛΑ ΟΚ! :D:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ' ότι φάινεται είμαστε πολύ κοντά στην official. Οπότε καλύτερα πήγαινε διακοπούλες και τον Σεπτέμβρη ξανα δες τι υπάρχει
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ' ότι φάινεται είμαστε πολύ κοντά στην official. Οπότε καλύτερα πήγαινε διακοπούλες και τον Σεπτέμβρη ξανα δες τι υπάρχει

 

θα βγει official για το trinity?

γιατι λεγαν πως δεν θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

η HTC στη γερμανία το είχε προγραμματισμένο για 26 Ιουλίου αλλά ...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=318225&page=8

 

οπότε καλό είναι να κάνετε λίγο υπομονή όσοι έχετε ακόμα την επίσημη.

 

 

This reply by HCT has been published by a Portuguese user in a forum:

 

 

"Thank you for contacting HTC Europe Support.

Regarding your query we can tell you the following:

 

What we know now is that the issue with the corrupt memory card will be resolved with the update to Windows Mobile 6.

The update to Windows Mobile 6 for your device will be available around the end of July.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

To Dest 6 Den mou vriskei to GPS, ti settings h ti tools prepei na valo???

 

Sas euxaristo PARA POLu

 

κανονικά κλειδώνει στο com9 1153XXX

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

katrxin kalimera sas :)

prospatho matea edo kai liges meres na eggatastiso to btaudio sto htc p3600 alla eno ginete kanonika i eggatastasi eno to proggrama deixnei na doulevei kanonika den mporei na steilei ton ixo sto bluetoth ...

mipos kano kati lathos i gia tin syggekrimeni syskevi yparxei kapoio allo progg metaforas ixou sto bluetooth ?

Will reign, will prevail and Tranquillize the human race:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις παρέλαβα το P3600 και ίσως χρειαστώ αργότερα την βοήθειά σας. Πάντως κατέχω ήδη το ακούραστο s100. Μέχρι στιγμής έχω bluetooth jabra 250 (v1.2) και δουλεύει άψογα και στα 2 ppc αλλά λόγω εμφάνισης και κάποιων πτώσεων είπα να το αλλάξω με κάποιο με ver 2.0. Πήρα το sonyericsson GV435, αλλά δεν ακούγομαι καλά στον συνομιλητή μου πολλές φορές πολύ βαθιά ενώ δεν φαίνεται να λειτουργεί και το DSP που διαθέτει καθώς ακούγονται όλοι οι περιβάλλοντες ήχοι.:( Μήπως κάποιος το έχει να μου πει αν δουλεύει καλά με το Ρ3600 για να πάρω ένα δεύτερο για δοκιμή ή να το αλλάξω με κάποιο άλλο με v2.0 πάντα. Τι θα μου προτείνατε σε αυτήν την περίπτωση; Επέισης το κινητό έχει Α2DP για να ακούμε μουσική από το bt; Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σκέφτομαι να αγοράσω το P3600 και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση στο άμεσο μέλλον να βγάλει η HTC τον διάδοχο του P3600.

Αν είναι δηλαδή να βγεί κάτι άμεσα σε παρόμοιο μοντέλο με τα χαρακτηριστικά του 3600 ας περιμένω λίγο.

Επίσης στο expansys το έχω βρει με την καλύτερη τιμή 540ευρώ αλλά με Αγγλική Rom.

Θα έχω πρόβλημα να βάλω την ROM της ACE και τα άλλα updates αν το πάρω με Αγγλική Rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...