Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ S_wind!

 

Από ότι κατάλαβα από το site που έγραψες, βάζοντας τα wm6 χάνεις

κάποια πράγματα: gps, radio (τηλέφωνο..), έτσι δεν είναι ;;

 

Το radio rom από που το παίρνω; Το φλασαρισμα του είναι απλό ή

σβήνονται όλα και ξαναστήνω από την αρχή .. :(

ναι σβηνονται ολα ,προγραμματα κτλ..εαν εχειs την τελευταια επισημη ρομ τηs htc οπωs λεs κανενα προβλημα.προχωρειs στην αναβαθμηση μονο ρομ wm6.οχι δεν σβηνεται το gps.ουτε το radio παραμενει το παλιο.ναι το radio ειναι ξεχωριστο κομματι τηs ρομ.παρε το καινουργιο http://rapidshare.com/files/42742207....30.11.7z.htmlεαν εχει διαγραφει το link πηγαινε σελ.142 στο τελοs και κατεβασε το απο το post του γιωργου

Link to comment
Share on other sites

μια απορια,αν βαλω την radio 1.46.30.11 σε ρομ original 5 τι θα γινει;υπαρχει προβλημα;γενικα τι διαφορες εχει με την radio που εχω τωρα;

στην πραξη εχει δειξει οτι υπαρχει βελτιωση στην ληψη 2g kai 3g.οχι δεν υπαρχει προβλημα να μπει σε wm5.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω,δεν κανει hard reset ε;δεν αντεχω να το στησω απο την αρχη,αν θελησω να επανελθω σε αυτη που εχω τωρα μπορω;πως;συγνωμη αλλα το εχω 2 μερες και δεν ξερω πολλα
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω,δεν κανει hard reset ε;δεν αντεχω να το στησω απο την αρχη,αν θελησω να επανελθω σε αυτη που εχω τωρα μπορω;πως;συγνωμη αλλα το εχω 2 μερες και δεν ξερω πολλα

oxi hard δεν κανει εαν βαλειs μονο το radio-gsm.φυσικα και επανερχεται στην παλια.αλλα παντα η σωστη αρχη λεει το εξηs:βλεπειs προβλημα στην ληψη?

Link to comment
Share on other sites

oxi hard δεν κανει εαν βαλειs μονο το radio-gsm.φυσικα και επανερχεται στην παλια.αλλα παντα η σωστη αρχη λεει το εξηs:βλεπειs προβλημα στην ληψη?
στην αθηνα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα αλλα αν βγω εκτος αστα να πανε,στην παλια πως επανερχομαι αν θελω;εσυ ειδες διαφορα;αξιζει τον κοπο;
Link to comment
Share on other sites

στην αθηνα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα αλλα αν βγω εκτος αστα να πανε,στην παλια πως επανερχομαι αν θελω;εσυ ειδες διαφορα;αξιζει τον κοπο;

μισο...3g δουλευειs η μονο 2g-κλησειs?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,

 

κατέβασα το αρχείο και έτρεξα το romupdateutility.exe που έχει μέσα.

Λέει να κάνει update την rom που έχω 1.23.405.2 σε 1.98.3.

 

*ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ RADIO*

 

Πατάω next ; :-)

Link to comment
Share on other sites

Το πάτησα!

 

Πήγε μία χαρά, έκανε update μόνο το ραδιο, δεν ζήτησε

hard reset.

 

Έχω την αίσθηση ότι το κλείδωμα του GPS είναι πιο γρήγορο

αλλά επιφυλάσσομαι να κάνω μερικές δοκιμές από αύριο.

 

Να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Το πάτησα!

 

Πήγε μία χαρά, έκανε update μόνο το ραδιο, δεν ζήτησε

hard reset.

 

Έχω την αίσθηση ότι το κλείδωμα του GPS είναι πιο γρήγορο

αλλά επιφυλάσσομαι να κάνω μερικές δοκιμές από αύριο.

 

Να είστε καλά!

παιδια μην φοβαστε.εδω οτι link δινεται ειναι για καλο σκοπο.δεν υπαρχει παραπληροφορηση.το myphone ειναι ενα απο τα καλυτερα forum.υπαρχει ελευθερια λογου και αποψεων. δεν φιμωνει τα στοματα και τουs προβληματισμουs των χριστων οπωs θα δειτε καπου αλλου.(αρκει να μην υπαρχουν βρισιδια:p:p:p)

Link to comment
Share on other sites

Το πάτησα!

 

Πήγε μία χαρά, έκανε update μόνο το ραδιο, δεν ζήτησε

hard reset.

 

Έχω την αίσθηση ότι το κλείδωμα του GPS είναι πιο γρήγορο

αλλά επιφυλάσσομαι να κάνω μερικές δοκιμές από αύριο.

 

Να είστε καλά!

 

Φιλε/η μου οταν το δοκιμασεις καλυτερα πες μας τις εντυπωσεις σου γιατι ενδιαφερομαι και γω για την radio rom....σε ευχαριστω....:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσουμε όμως, πως ο καθένας είναι υπεύθυνος για το μηχανάκι του και τα όποια σκαλίσματα του κάνει, οπότε μην περιμένετε να κατηγορήσετε κανέναν εαν δεν σας παίξει η αναβάθμιση ή προκληθεί βλάβη.Μη εγκεκριμένες ρομ ενδέχεται να σας δημιουργήσουν πρόβλημα.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε/η μου οταν το δοκιμασεις καλυτερα πες μας τις εντυπωσεις σου γιατι ενδιαφερομαι και γω για την radio rom....σε ευχαριστω....:innocent:

 

το radio-gsm ειναι η επισημη εκδοση τηs htc για αλλεs χωρεs αυστραλια κτλ.υπαρχει βελτιωση στην ληψη.κανενα προβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

έχω πάρει το 3600 απο την expansys πριν απο λιγες μερες και είχε ήδη μέσα την τελευταία ROM η οποία ξεκλειδώνει το GPS. Βέβαια δε φαινότανε το εικονίδιο για τις ρυθμίσεις στο control panel , αλλλα έκανα την αλλαγή στο registry και το έδειξε. Όμως ότι ρυθμίσεις και να βάλω εκεί, το TOM TOM λέει "no GPS signal" . Μια αλλη freeware gps εφαρμογή, δε κλειδώνει αλλα βλέπει μερικούς δορυφόρους.

 

Καμια ιδέα παιδιά? Στις ρυθμίσεις

 

Program Port, Hardware Port,Baud rate,Manage GPS Automatically

 

τι πρέπει να βάλουμε;

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

com 9,baud rate 9600

 

Ευχαριστώ φίλε τα δοκίμασα αυτά αλλα το tom tom επιμένει "No Valid GPS Signal"

 

Αλήθεια το tom tom Ξέρει σε ποιο program port Να συνδεθεί? Στην ρύθμιση "Manage GPS Automatically" τι μπαίνει??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω την βοηθεια σας. νομιζω οτι ειχε αναφερθει το κολπο αλλα δεν το βρισκω. εχω βαλει το destinator 7 αλλα θελω να βαλω παλι το 6 χωρις να βγαλω το 7. Καποιος ειχε πει για ενα κολπο με καποιο rename σε καποιο φακελο και μπορουσες να κρατησεις και τις 2 εκδοσεις. και περαν απο αυτο αν γινεται, μπορουν και τα 2 προγραμματα να χρησημοποιουν τον ιδιο χαρτη ή πρεπει το καθενα να εχει δικο του folder με χαρτες κ.τ.λ.?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

έχω πάρει το 3600 απο την expansys πριν απο λιγες μερες και είχε ήδη μέσα την τελευταία ROM η οποία ξεκλειδώνει το GPS. Βέβαια δε φαινότανε το εικονίδιο για τις ρυθμίσεις στο control panel , αλλλα έκανα την αλλαγή στο registry και το έδειξε. Όμως ότι ρυθμίσεις και να βάλω εκεί, το TOM TOM λέει "no GPS signal" . Μια αλλη freeware gps εφαρμογή, δε κλειδώνει αλλα βλέπει μερικούς δορυφόρους.

 

Καμια ιδέα παιδιά? Στις ρυθμίσεις

 

Program Port, Hardware Port,Baud rate,Manage GPS Automatically

 

τι πρέπει να βάλουμε;

 

thanks

απο expansys το πηρα και γω και δουλευει μια χαρα το τομτομ χωρισ να πιραξω τιποτα στην registry.

δεν εχω εικονιδιο gps στα settings.

απλα διαλεγεις internal gps receiver στις επιλογες του τομτομ και θα το βρει.

αν πειραξες τιποτα στις επιλογες του gps στα settings τοτε ενα hard reset σαν τελευταια επιλογη θα σε σωσει νομιζω.

τι το θες το εικονιδιο να φενεται?

Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος που να δοκιμασε το destinator 7 να μας πει αν εμφανιζει bugs (και ποια)με την συσκευη μας?
Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος που να δοκιμασε το destinator 7 να μας πει αν εμφανιζει bugs (και ποια)με την συσκευη μας?

 

 

Εγω το εχω κανα μηνα και δουλευει σχετικα καλα. Μια φορα μονο με "πουλησε" την ωρα που περναγα τις διασταυρωσεις στην ποσειδωνως εξω απο το Σ.Ε.Φ. και αργησε να μου δωσει την διαδρομη και φυσικα πηρα λαθος κατευθυνση, κατα τα αλλα δεν ειχα προβλημα, μεχρι που πριν απο καποιες μερες μου εμφανιζει ενα μυνημα οτι το σημειο εναρξης τησ διαδρομης ή το σημειο προορισμου δεν ειναι προσβασιμο με αυτοκινητο, και με εχει προβληματισει λιγο. σκεφτομαι να βαλω παλι το 6

Link to comment
Share on other sites

απο expansys το πηρα και γω και δουλευει μια χαρα το τομτομ χωρισ να πιραξω τιποτα στην registry.

δεν εχω εικονιδιο gps στα settings.

απλα διαλεγεις internal gps receiver στις επιλογες του τομτομ και θα το βρει.

αν πειραξες τιποτα στις επιλογες του gps στα settings τοτε ενα hard reset σαν τελευταια επιλογη θα σε σωσει νομιζω.

τι το θες το εικονιδιο να φενεται?

 

Το ειχα δοκιμάσει στην αρχή αυτό, πριν εμφανίσω το εικονίδιο. Επιλέγοντας Built in GPS receiver βλέπει τους δορυφόρους αλλα δεν έχει signal.

 

Θυμάται κανείς ποιές είναι οι εργοστασιακές ρυθμίσεις για το GPS στο control panel?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...