Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O LVSW εβγαλε καινουργια rom σημερα προστεθηκε το gps position via internet που ειχαν τα υπολοιπα gps και ελειπε απο μας http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305250

 

Το qgps δεν δουλευει στο trinity!!!

Ειναι για διαφορετικο chip.

Για Qualcom απλα δεν κανει τιποτα!!

Τωρα δεν ξερω γιατι το εβαλε ο Lvsw στην νεα του rom??

 

Παντως εγω θα κανω extract οτι νεο εχει αυτη η rom για να μπορούν οσοι εχουν βαλει την Ελληνικη να το εχουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έσπασαν τα πενάκια...δίνει η ACE μόνο ή μπορώ κι από αλλού να αγοράσω?

 

Μπορείς να αγοράσεις και από αλλού, δες http://www.play247.gr/ και http://www.ezshop.gr/ ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασαν τα πενάκια...δίνει η ACE μόνο ή μπορώ κι από αλλού να αγοράσω?

 

μπορεις να παρεις και απο εδω

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=62130737&product=962473

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ausdim μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που βρήκες τη μετάφραση του Spb Phone Suite; Την έχει ανεβάσει κάπου η Spb ή την έφτιαξες εσύ;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ausdim μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που βρήκες τη μετάφραση του Spb Phone Suite; Την έχει ανεβάσει κάπου η Spb ή την έφτιαξες εσύ;

 

Οχι ειναι δικη μου δουλεια εγω εκανα την μεταφραση...

 

Τωρα αν εχει μερικα λαθακια sorry. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει να μου πει κανεις πως γινετε εγκατασταση της ελληνικης Rom wm6?Και με αυτη την ρομ μπορουμε να στειλουμε κανονικα μηνυματα 160χαρακτηρων?Ευχαριστω εκ των πρωτερων.
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει να μου πει κανεις πως γινετε εγκατασταση της ελληνικης Rom wm6?Και με αυτη την ρομ μπορουμε να στειλουμε κανονικα μηνυματα 160χαρακτηρων?Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Απλα κατεβασε το αρχειο αποσυμπιεσετο σε εναν φακελο κ πατα δυο κλικ στο αρχειο:

 

ROMUpdateUtility.exe

 

Ενωειτε το τηλεφωνο σου να ειναι συνδεδεμενο μεσω Active-sync!!

 

Και ναι μυνήματα με 160 χαρακτηρες μπορεις να στελνεις ανετα μεσω του πληκτρολόγιου της Ace-Hellas. (Δηλαδη αυτο που δινουν stantar στα Ελληνικα trinity)

Link to comment
Share on other sites

Το qgps δεν δουλευει στο trinity!!!

Ειναι για διαφορετικο chip.

Για Qualcom απλα δεν κανει τιποτα!!

Τωρα δεν ξερω γιατι το εβαλε ο Lvsw στην νεα του rom??

 

Παντως εγω θα κανω extract οτι νεο εχει αυτη η rom για να μπορούν οσοι εχουν βαλει την Ελληνικη να το εχουν...

 

Το εβαλε για εντυπωσιασμο τοτε? Παντως φιλε ausdim update κανη απο το internet . Αυτο υποψυαστικα στην αρχη και εγω χωρις να ειμαι σιγουρος γιατι μεχρι χτες δεν ειχε αναφερθη τετοια δυνατοτητα του gps

Eνα ακομα μεγαλο μπραβο για την rom που εβγαλες την δοκιμασα χτες εσωσες πολλα παιδια εδω

Link to comment
Share on other sites

Τα windows του ausdim τα πέρασα χθες. Τρέχουν τέλεια. Ένα μεγάλο μπράβο στον ausdim.

Και μία άσχετη ερώτηση. Πως μπορώ να βάλω έναν δικό μου ήχο στο ξυπνητήρι ??? Σαν ήχος κλίσης ΟΚ ξέρω.

Και μία δεύτερη ερώτηση. Που μπορώ να βρω Stylus που να είναι πιο ανθεκτικά από τα γνήσια και να κουμπώνουν στην συσκευή κανονικά ? Μέχρι στιγμής έχω σπάσει 3 χωρίς να τα ζορίζω ιδιαίτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Τα windows του ausdim τα πέρασα χθες. Τρέχουν τέλεια. Ένα μεγάλο μπράβο στον ausdim.

Και μία άσχετη ερώτηση. Πως μπορώ να βάλω έναν δικό μου ήχο στο ξυπνητήρι ??? Σαν ήχος κλίσης ΟΚ ξέρω.

Και μία δεύτερη ερώτηση. Που μπορώ να βρω Stylus που να είναι πιο ανθεκτικά από τα γνήσια και να κουμπώνουν στην συσκευή κανονικά ? Μέχρι στιγμής έχω σπάσει 3 χωρίς να τα ζορίζω ιδιαίτερα.....

 

στην προηγουμενη σελιδα εχει απαντηθει περι stylus

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=101836&page=111

δες τα post #2217/2218 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κάνω backup με το spb backup αλλά στο restore moy επαναφέρει και την rom την παλιά.Υπάρχει κανένα προγραμα που να επαναφέρει μόνο ότι έχεις εγκαταστήσει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κάνω backup με το spb backup αλλά στο restore moy επαναφέρει και την rom την παλιά.Υπάρχει κανένα προγραμα που να επαναφέρει μόνο ότι έχεις εγκαταστήσει?

 

φωτη ΠΟΤΕ δεν επαναφερουμε το τηλ με backup απο αλλη ρομ :!:

 

μετα απο καθε αναβαθμιση στηνουμε το τηλ απο την αρχη!

και αφου εχεις φερει το τηλ σου στην μορφη που εσυ θελεις κανεις ενα back up και χρησιμοποιεις αυτο οποτε αυτο χρειαστει...αλλα μονο για αυτην την ρομ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φωτη ΠΟΤΕ δεν επαναφερουμε το τηλ με backup απο αλλη ρομ :!:

 

μετα απο καθε αναβαθμιση στηνουμε το τηλ απο την αρχη!

και αφου εχεις φερει το τηλ σου στην μορφη που εσυ θελεις κανεις ενα back up και χρησιμοποιεις αυτο οποτε αυτο χρειαστει...αλλα μονο για αυτην την ρομ ;)

 

Εχω βαρεθει να το στείνω από την αρχή με τόσες ρομ που κυκλοφορούνε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να το στείνω από την αρχή με τόσες ρομ που κυκλοφορούνε

 

αυτο ειναι και το μονο αρνητικο δυστυχως στην ολη υποθεση ;)

 

αλλα πιστευω πως αξιζει ο κοπος ετσι ? :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ausdim καλημερα! εβαλα και εγω την καινουργια ρομ! ρωτω το εξηs: οταν παω εικονεs και βιντεο και ανοιγω μια εικονα,στην συνεχεια παω κατω δεξια (μενου) οταν παταω ιδιοτητεs μου βγαζει ((παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την αλλαγη του ονοματοs του αρχειου))ενω κανονικα θα εδειχνε τα στοιχεια τηs εικοναs:cry:
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε αρχοντα και εις ανωτερα.

ολη αυτη την δουλεια που εκανες θα ειναι ευκολο να την μεταφερεις στην ΤΕ του mun που προβλεπεται να βγαλει αυτη την βδομαδα ή πρεπει ολα απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Απλα κατεβασε το αρχειο αποσυμπιεσετο σε εναν φακελο κ πατα δυο κλικ στο αρχειο:

 

ROMUpdateUtility.exe

 

Ενωειτε το τηλεφωνο σου να ειναι συνδεδεμενο μεσω Active-sync!!

 

Και ναι μυνήματα με 160 χαρακτηρες μπορεις να στελνεις ανετα μεσω του πληκτρολόγιου της Ace-Hellas. (Δηλαδη αυτο που δινουν stantar στα Ελληνικα trinity)

 

Δηλαδη στην αναβαθμηση σου εχει μεσα το πληκτολογιο της ACE_HELLAS?

Σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ένας νέος χρήστης ppc οπότε και ψιλοάσχετος.Οπότε βοήθεια!!!!

Μου έδωσε ένας φίλος το destinator6 και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να πει πως πρέπει να ρυθμίσω μέσα από τα settings του προγραμματος στο gps signal τις com-baud rate και protocol.ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΑΠΟ ΤΟ SETTINGS/SYSTEM.

Link to comment
Share on other sites

1. Κι από μένα πολλα συγχαρητήρια στον ausdim !!:up: :respect:

 

2. Παιδά χίλια συγγνώμη αλλά μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσει κάποιο Link ή τελως πάντων από που μπορώ να βρώ το resco explorer & ένα πρόγραμμα για bakcup, για το P3600 μου? Έχω μέρες που ψάχνω αλλά δεν ξέρω ποιό ή τι να βάλω! Φοβάμαι μη κάνω ζημιά και δεν μπορώ να το επαναφέρω:worry:

Link to comment
Share on other sites

φιλε δημητρη απαιχτη η ρομ σου..αν κ εγω ειμαι φανατικος των αγγλικων εχεις κανει πολυ καλη δουλεια..μια ρομ με ολα μεσα...ελληνικα,ελληνικο πληκτρολογιο,μυνηματα 160 χαρ,ρυθμισεις των δικτυων για μμσ κ ιντερνετ κ 3g ..ευχαριστουμε
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
1. Κι από μένα πολλα συγχαρητήρια στον ausdim !!:up: :respect:

 

2. Παιδά χίλια συγγνώμη αλλά μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσει κάποιο Link ή τελως πάντων από που μπορώ να βρώ το resco explorer & ένα πρόγραμμα για bakcup, για το P3600 μου? Έχω μέρες που ψάχνω αλλά δεν ξέρω ποιό ή τι να βάλω! Φοβάμαι μη κάνω ζημιά και δεν μπορώ να το επαναφέρω:worry:

στο ipmart φιλε μου,δεν εχω τωρα το ακριβες link.αν δεν στο πει κανενας περιμενε το βραδυ να στο δωσω
Link to comment
Share on other sites

1. Κι από μένα πολλα συγχαρητήρια στον ausdim !!:up: :respect:

 

2. Παιδά χίλια συγγνώμη αλλά μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσει κάποιο Link ή τελως πάντων από που μπορώ να βρώ το resco explorer & ένα πρόγραμμα για bakcup, για το P3600 μου? Έχω μέρες που ψάχνω αλλά δεν ξέρω ποιό ή τι να βάλω! Φοβάμαι μη κάνω ζημιά και δεν μπορώ να το επαναφέρω:worry:

 

Maesta. δες και στο dotsis.com γιατί και εκεί έχουν ένα πολύ καλό thread για ppc και μάλιστα πολύ οργανωμένο με index για το τι προγράμματα μπορείς να βρεις, αν δεν κάνω λάθος είναι και sticky πάνω πάνω στην σελίδα το hector. ψάξε για spb applications και έχει το σύνολο των εφαρμογών της συγκεκριμένης εταιρείας μαζεμένο.

 

 

ΥΓ Ausdim....you rock man....welldone!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...