Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να κάνω άλλη μία ερώτηση, ποιο παλιά έχω την αίσθηση ότι ένας από τους φίλους του φόρουμ έδωσε έναν τρόπο να αλλάξουμε την πράσινη οθόνη τηλεφώνου της HTC και να βάλουμε μία δική μας (για WM5 και όχι για τα WM6 που είναι η πρόσφατες δημοσιεύσεις....) γνωρίζει κανείς πως και αν μπορούμε να το κάνουμε αυτό στα 5άρια, γιατί να ξαναδιαβάσω τις 100+ σελίδες αυτόυ του θέματος δεν είναι και εύκολο....

 

Βέβαια είχα πει ποιο παλιά αν είναι εφικτό να υπάρχει ένα πόστ στην αρχή που να ανανεώνεται και να υπάρχουν εκεί όλα τα χρήσιμα συνημμένα και πληροφορίες που όλοι χρειαζόμαστε για την συσκευή μας....

 

Ευχαριστώ

 

Σ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να κάνω άλλη μία ερώτηση, ποιο παλιά έχω την αίσθηση ότι ένας από τους φίλους του φόρουμ έδωσε έναν τρόπο να αλλάξουμε την πράσινη οθόνη τηλεφώνου της HTC και να βάλουμε μία δική μας (για WM5 και όχι για τα WM6 που είναι η πρόσφατες δημοσιεύσεις....) γνωρίζει κανείς πως και αν μπορούμε να το κάνουμε αυτό στα 5άρια, γιατί να ξαναδιαβάσω τις 100+ σελίδες αυτόυ του θέματος δεν είναι και εύκολο....

 

Βέβαια είχα πει ποιο παλιά αν είναι εφικτό να υπάρχει ένα πόστ στην αρχή που να ανανεώνεται και να υπάρχουν εκεί όλα τα χρήσιμα συνημμένα και πληροφορίες που όλοι χρειαζόμαστε για την συσκευή μας....

 

Ευχαριστώ

 

Σ.

 

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά μπορείς απο το Ρυθμίσεις -> Σήμερα ->Εμφάνιση να βάλεις την προεπιλογή των windows αντί HTC_default

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ισως λεει ο φιλος για το θεμα του πληκτρολογιου του τηλεφωνου,αν ειναι αυτο καπου ειχε παρει το ματι μου κατι θεματα αλλα δεν μπορω να θυμηθω
Link to comment
Share on other sites

Κρατα το πενακι επανω στην εφαρμογη που θελεις να κανεις συντομ και τσεκαρισε add to today screen

 

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας αλλα τελικα κατεβασα απο internet ενα zip με το αρχειο και οδηγιες μεσα και ολα λειτουργησαν κανονικα. Μου το εβγαλε και στα προγραμματα και το εβαλα και στην εναρξη και ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνωμη σας για τα ppx theme? Παιζουν στο 3600 χωρις προβληματα? Που μπορω να βρω γενικως themes που να ειναι δοκιμασμενα και να μην δημιουργουν προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει κ μετά την υπόδειξη του φίλου να ξετικάρω το "Χρήση προχωρημένης λειτουργίας" δεν έχω βγάλει άκρη, οπότε θα εγκαταστήσω το DooSoft MobSync v1.1.5 να δω μήπως τα καταφέρω
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
derizio δεν τα εχω δοκιμασει αλλα το κοβω να το κανει βαρυ το μηχανακι μας,στο google γραψε themes ppc και θα βαρεθεις να μετρας
Link to comment
Share on other sites

Αλλη ερωτηση ειναι... οταν βαζουμε μια φωτο για background την κανει αχνη και ειναι σαν να εχει μια ασπρη στρωση απο επανω. Δεν γινεται να την διχνει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Αλλη ερωτηση ειναι... οταν βαζουμε μια φωτο για background την κανει αχνη και ειναι σαν να εχει μια ασπρη στρωση απο επανω. Δεν γινεται να την διχνει κανονικα?

 

Γινεται φιλε μου,βαζεις διαφανεια 0% και θα στην δειχνει κανονικα...:happy:

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τους lagoudakis-zaharakis απολυτα για το θεμα των ρομ,ειμαι μεταξυ του να αγορασω το 3600 και το TyTN τι στο καλο να κανω;:O :O :O

 

 

Αυτή η ερώτηση είναι ίδια με την εξίσου χαζή "τι πσ να πάρω με 2 η με 4 πυρήνες" όταν η χρήση του μηχανήματος θα είναι απλά το internet κανένα word και άντε κανένα παιχνιδάκι.

 

Για το 99% των χρηστων το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω άλλη μία ερώτηση, ποιο παλιά έχω την αίσθηση ότι ένας από τους φίλους του φόρουμ έδωσε έναν τρόπο να αλλάξουμε την πράσινη οθόνη τηλεφώνου της HTC και να βάλουμε μία δική μας (για WM5 και όχι για τα WM6 που είναι η πρόσφατες δημοσιεύσεις....) γνωρίζει κανείς πως και αν μπορούμε να το κάνουμε αυτό στα 5άρια, γιατί να ξαναδιαβάσω τις 100+ σελίδες αυτόυ του θέματος δεν είναι και εύκολο....

 

Βέβαια είχα πει ποιο παλιά αν είναι εφικτό να υπάρχει ένα πόστ στην αρχή που να ανανεώνεται και να υπάρχουν εκεί όλα τα χρήσιμα συνημμένα και πληροφορίες που όλοι χρειαζόμαστε για την συσκευή μας....

 

Ευχαριστώ

 

Μήπως εννοείς κάτι σαν και αυτά ???

http://zombienexus.net/portal/GL_SubDirectory.asp?SEC=3&CatID=85

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνει ο φιλος μου που εχει το ιδιο εργαλειο με μας και το πειραμε μαζι χαρτες επαρχιας που να εχει περναν απο τους κανονικους δρομους και τους χωματοδρομους. Ξερουμε αν υπαρχουν τετοιοι χαρτες για το desinator 6 ή αν υπαρχει αλλο προγραμμα με τοσο ακριβεις χαρτες?

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σας!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ισως λεει ο φιλος για το θεμα του πληκτρολογιου του τηλεφωνου,αν ειναι αυτο καπου ειχε παρει το ματι μου κατι θεματα αλλα δεν μπορω να θυμηθω

 

Ακριβώς αυτό είναι Λαγουδάκη....όπως γνωρίζετε βάζοντας τα ρομ της ACE, μας κάνει το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου πράσινο, έτσι ότι theme και να έχουμε αυτό παρεμένει πράσινο, το οποίο δεν είναι και τόσο ωραίο σαν συνδυασμός με άλλα themes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω βάλει το destinator 6 και όταν το ανοίγω μου λέει οτι δεν βρίσκει χάρτη...ξέρω θα το έχουμε ξαναπεί αλλά όποιος δεν βαριέται ας στείλει κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ρε παιδιά έχω βάλει το destinator 6 και όταν το ανοίγω μου λέει οτι δεν βρίσκει χάρτη...ξέρω θα το έχουμε ξαναπεί αλλά όποιος δεν βαριέται ας στείλει κάτι...
προφανως δεν μπορει να διαβασει απο την καρτα σου τον χαρτη,αν ανοιξεις την καρτα σου βλεπεις τα αρχεια σου;στο κανει παντα;αν κανεις reset φτιαχνει;
Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν μπορει να διαβασει απο την καρτα σου τον χαρτη,αν ανοιξεις την καρτα σου βλεπεις τα αρχεια σου;στο κανει παντα;αν κανεις reset φτιαχνει;

 

τα αρχεία τα βλέπω,αυτό το greeceU δεν είναι?το πρόγραμμα δεν είναι γνήσιο...δεν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα . Είναι το πρώτο μου post στο myphone.gr , αν και διαβάζω τα posts σας εδώ και λίγο καιρό που έψαχνα pocket pc phone , smartphone etc... Τελικά , και αφου το εψαξα στο internet , και είδα οτι στο expansys.gr ήταν φθηνότερο από παντού , αλλα μη διαθέσιμο γιά μία εβδομάδα , πήγα στο Πλαίσιο , έκανα φορητότητα από την TIM και το πήρα με επιδότηση στο Vodafone 200 . Θα το έχω στα χέρια μου τη Δευτέρα . Αλλά έχω μερικές ερωτησούλες :

1) Θα έχει το λογότυπο της Vodafone πάνω?

2) Χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις γιά να "ξεφύγω" από τις ρυθμίσεις της Vodafone?

3) Ποιά είναι τα πρωτα προγράμματα που θα έπρεπε να κατεβάσω?

Thanks in advance.....

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα και από μένα . Είναι το πρώτο μου post στο myphone.gr , αν και διαβάζω τα posts σας εδώ και λίγο καιρό που έψαχνα pocket pc phone , smartphone etc... Τελικά , και αφου το εψαξα στο internet , και είδα οτι στο expansys.gr ήταν φθηνότερο από παντού , αλλα μη διαθέσιμο γιά μία εβδομάδα , πήγα στο Πλαίσιο , έκανα φορητότητα από την TIM και το πήρα με επιδότηση στο Vodafone 200 . Θα το έχω στα χέρια μου τη Δευτέρα . Αλλά έχω μερικές ερωτησούλες :

1) Θα έχει το λογότυπο της Vodafone πάνω?

2) Χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις γιά να "ξεφύγω" από τις ρυθμίσεις της Vodafone?

3) Ποιά είναι τα πρωτα προγράμματα που θα έπρεπε να κατεβάσω?

Thanks in advance.....

1 και 2 η απαντηση ειναι οχι,για προγραμματα καλο θα ηταν να διαβασεις την ενοτητα ''εφαρμογες'' που υπαρχει εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=84 γιατι ειναι χιλιαδες,τα must κατα την γνωμη μου ειναι,resco explorer ενας πολυ καλος file manager,mbutton για να κλεινεις τα προγραμματα που μενουν ανοιχτα ωστε να μην σου τρωει μνημη,καποιο προγραμμα πλοηγησης αν το θελεις,πχ destinator-igo,σε πρωτη φαση μπορεις να εχεις και το τομ τομ που σου δινει η htc δωρεαν με 1 πολη,spd weather προγραμμα για τον καιρο,καποιος βιντεο player για να βλεπεις ολες τις μορφες βιντεο,spd backup για να εχεις παντα backup,βασικα σωτηριο ειδικα για σενα τωρα στην αρχη,και στο λεω γιατι πχ περνας κατι στην συσκευη σου και στην κανει μπαχαλο για καποιο λογο,αμεσως εχεις την λυση να κανεις restore στο τελευταιο backup που ειχες και δουλευε σωστα,για οτι αλλο θελεις τα ξαναλεμε,και καλως ηρθες:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθησα κ εφτιαξα την πρωτη (πιστευω:cool: ) ROM WM6 στα

Ελληνικα.

 

Κ η μεταφραση ειναι απο την Microsoft και ειναι σε ΟΛΟ το συστημα κ οχι σε μερικα αρχεια.

Με αποτελεσμα να γλειτονουμαι γυρο στα 2 με 3 mb χώρο.

(βεβαια μιλαω για τα στανταρ προγραμματακια που δινει η ρομ)

 

Χρειαστηκαν ολα τα αρχεια απο την Greek sdk της Microsoft + καποια αρχειακια απο την ACE-HELLAS αλλα κ πολλυ δουλεια απο μενα για να καταφερω να την κανω να ειναι stable.

Μου πηρε μια εβδομαδα ολη αυτη η κατασταση με πανω απο 15 δοκιμες... :blink:

 

Εχω κανει upload μερικες εικονες ελπιζω να σας αρέσουν.....

Η rom σημερα το βραδυ ή αυριο... :p

:D

 

 

http://rapidshare.com/files/32149471/Captures.zip

Link to comment
Share on other sites

BRAVO φίλε! Μήπως μπορείς να μοιραστείς την γνώση σου - αρχεία ώστε να καταφέρουμε κάτι ανάλογο και για το 9100 πάνω στις wm06 rom του wizzard??
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθησα κ εφτιαξα την πρωτη (πιστευω:cool: ) ROM WM6 στα

Ελληνικα.

 

Κ η μεταφραση ειναι απο την Microsoft και ειναι σε ΟΛΟ το συστημα κ οχι σε μερικα αρχεια.

Με αποτελεσμα να γλειτονουμαι γυρο στα 2 με 3 mb χώρο.

(βεβαια μιλαω για τα στανταρ προγραμματακια που δινει η ρομ)

 

Χρειαστηκαν ολα τα αρχεια απο την Greek sdk της Microsoft + καποια αρχειακια απο την ACE-HELLAS αλλα κ πολλυ δουλεια απο μενα για να καταφερω να την κανω να ειναι stable.

Μου πηρε μια εβδομαδα ολη αυτη η κατασταση με πανω απο 15 δοκιμες... :blink:

 

Εχω κανει upload μερικες εικονες ελπιζω να σας αρέσουν.....

Η rom σημερα το βραδυ ή αυριο... :p

:D

 

 

http://rapidshare.com/files/32149471/Captures.zip

 

Είσαι τέλειος. Περιμένουμε με ανυπομονησία. Μπράβο ausdim!

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια AUSDIM !!!!!φαινεται πολυ καλη δουλεια!!!!!!ευτυχωs υπαρχουν ανθρωποι που εξυπηρετουν και βοηθουν εκει που οι αλλοι δηλωνουν Α Π Ω Ν!!!:up:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...