Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω φιλε μου οχι δεν με φτανουν θελω κιαλλες λειτουργιες και γιαυτω εδωσα τοσα λεφτα για να μπορω να το κανω οτι θελω να βαζω οποια rom κυκλοφορει ας ειναι beta Τωρα αν παθει κατι θα μεινω με την ικανοποιηση οτι το εκανα οτι ηθελα και οχι αυτο εμενα παιδια sorry αλλα το ολο θεμα ετσι το βλεπω εγω Και οσα pda ειχα μεχρι σημερα τα εχω βαλει και τα εχω πατηση κατω μεταφορικα βεβαια μεχρι που το p3600 μου εγραφε dopod καποια στιγμη και σημερα WM6!!!! Και θα συνεχισω να το κανω.....(ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΜΑΓΚΑΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΗ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΟΜΑΙ)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου πίστεψέ με ότι υποστηρίζω αυτούς που πραγματικά πειραματίζονται με τις συσκευές τους. Άλλο όμως είναι να λέω ότι πειραματίζομαι (γράφω κώδικα για mobile εδώ και 9 χρόνια) και άλλο ότι φορτώνω στο κινητό μου οτιδήποτε κυκλοφορεί και το οποίο τις περισσότερες φορές δεν είναι καν συμβατό με αυτό. Αν θέλει κάποιος να συμβάλλει στους πειραματισμούς ας βοηθήσει τα παιδιά στο XDA. Με το να φορτώνει προγράμματα γεμάτα bugs και μετά να κάθεται να εξιστορεί κάθε ένα πρόβλημα που εκείνος ανακάλυψε, δεν βοηθά κανέναν παρά μόνο καταστρέφει και δεν χαίρεται τη χρυσοπληρωμένη συσκευή του...

 

Φιλικά πάντα και με το 3ο γκολ της Μίλαν (!) κουβέντα κάνουμε ;-)

 

Υ.Γ. Η δυνατότητα του GPS φυσικά και δεν ανακαλύφθηκε από τα παιδιά του XDA. Υπήρχε αναφορά του στο διαφημιστικό φυλάδιο της HTC στο site της.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κανείς κανά νέο για επίσημη rom???το σκέφτομαι να πειραματιστώ....θα την κατεβάσω τώρα και βλέπουμε....
Link to comment
Share on other sites

kalimeres....

apla na grapsw k egw ta dika mou prwi prwi....phra tous typades stin ace mou dwsan ena link katebase kati arxeiakia (to toublo egw den peira k backup) ekana ta dika mou kai ksekleidwsa tin rom tespa...ebala ena destinator panw..kai paizei mia xara....asxetos meta to ksekleidwma kai ta hreset ktl mou fenete oti psilo tremouliazei h othoni...tespa...to gps G***EI!!! ekana ena mikro testaki briskei me thn mia 6-7 doryforous...ntaksei mia xaroula!!

 

oso gia to ksefloudisma tou maurou ekei sto penaki kai ta perixwra...ebala mauro mano..kai den fenete kan... :D :D :D hahah (gynaikes)!!!

 

a k exw k allo ena prob...to opoio arxizei k me tsantizei idietera...k h cosmote ta rixnei sthn Ace k h Ace sthn cosmote....einai to oti otan milaw me kapoion kleinei apo mono tou san na to kleinw ston allo sth mapa...san na pataw to kokkino koumpaki na kleisei....mou lene einai to 3g...to bgazw to 3g...meta den mporousa na labw mms...(me liga logia mou ta dialise ola h kyria ekei sthn cosmote) tespa..eite me 3g eite xwris...pali ginete auto...exei kanenas kamia idea ti mporei nanai? giati an einai to ppc...tha to bapso ble k tha to petaksw sth thalassa pragmatika -.-!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Shane <3 Love Them And Leave Them!
Link to comment
Share on other sites

 

a k exw k allo ena prob...to opoio arxizei k me tsantizei idietera...k h cosmote ta rixnei sthn Ace k h Ace sthn cosmote....einai to oti otan milaw me kapoion kleinei apo mono tou san na to kleinw ston allo sth mapa...san na pataw to kokkino koumpaki na kleisei....mou lene einai to 3g...to bgazw to 3g...meta den mporousa na labw mms...(me liga logia mou ta dialise ola h kyria ekei sthn cosmote) tespa..eite me 3g eite xwris...pali ginete auto...exei kanenas kamia idea ti mporei nanai? giati an einai to ppc...tha to bapso ble k tha to petaksw sth thalassa pragmatika -.-!!!

Σίγουρα είναι πρόβλημα της συσκευής, ίσως της ROM, ίσως κάποιο πρόγραμμα που έχεις βάλει.

Πάντως σίγουρα δεν είναι της cosmote, διαφορετικά δεν θα ήσουν η μόνη με αυτό το prob.:p

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πρόβλημα της συσκευής, ίσως της ROM, ίσως κάποιο πρόγραμμα που έχεις βάλει.

Πάντως σίγουρα δεν είναι της cosmote, διαφορετικά δεν θα ήσουν η μόνη με αυτό το prob.:p

 

 

me liga logia mou les na thn bapso ble... -.- teleia...700EURO!!!!!!!!!!!!!! na ta fane ta psaria!!!

hmm to problhma yphrxe k prin thn anabathmisi tis rom omos :blink: :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]Shane <3 Love Them And Leave Them!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να είναι και συνδιασμός (αν και δεν νομίζω...) δοκίμασε πρώτα κάποια άλλη κάρτα, και αν κάνει πάλι το ίδιο, πέρνα μια βόλτα απο την ACE!
Link to comment
Share on other sites

me liga logia mou les na thn bapso ble... -.- teleia...700EURO!!!!!!!!!!!!!! na ta fane ta psaria!!!

hmm to problhma yphrxe k prin thn anabathmisi tis rom omos :blink: :cry:

Εντάξει σε καμία περίπτωση δε λες οτι το πετάς!

Στην ανάγκη το δίνεις σε εμένα να φύγει το βάρος από πάνω σου!:D

Δεν είμαι ειδικός για να καταλάβω τι έχει η συσκευή, αλλά για πρόβλημα δικτύου έτσι όπως το περιγράφεις είναι αδύνατο.

Φοβάμαι μήπως έχει hardware πρόβλημα. Αυτό πρέπει να το checkάρουν στην ACE. Η δουλειά τους δεν είναι μόνο να υπερχρεώνουν τις συσκευές και να βρίζουν το forum του myphone...

Έχουν και υποχρεώσεις απέναντι στους πελάτες και εννοείται οτι θα τις διεκδικίσεις.

Link to comment
Share on other sites

H allh apanthsh...htan oti exei apomagnhtistei h karta sim :l ok...pos tha to dw auto? me to na balw thn sim se allo kinhto...auto to pragma omos den to kanei panta...tha apoxoristo to p3600 gia panw apo mia mera?? :O imposible...im in love <33 (asxetos ta probs-.-)

pantos an einai hardware prob...ntaksei....tha ta akousei h Ace gia ta kala!!

ta misa lefta mou pisw kai new syskeuh tha tous pw :P

 

thx paidiaaa :)

[sIGPIC][/sIGPIC]Shane <3 Love Them And Leave Them!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πρόβλημα της συσκευής, ίσως της ROM, ίσως κάποιο πρόγραμμα που έχεις βάλει.

Πάντως σίγουρα δεν είναι της cosmote, διαφορετικά δεν θα ήσουν η μόνη με αυτό το prob.:p

 

Καλημέρα και από εμένα....Για να υποστηρίξω την Χρύσα, είμαστε τρεις συνεργάτες που έχουμε όλοι αγοράσει το 3600, μετά από παρότρυνση δική μου. Είναι αλήθεια ότι όσον αφορά το 3G το τηλέφωνο κάνει κάτι κουφά, κλείνει από μόνο του, χάνει το δίκτυο και κολλάει στο χαμένο δίκτυο αντί να πάει στο συμβατικό και γενικά έχει πολλά προβλήματα. Οι δύο άλλοι έχουν μάλιστα και κάρτα 3G και οι τρεις είμαστε συνδρομητές Cosmote. Επειδή όμως ο ένας από την παρέα αλλάζει τηλέφωνα κάθε μήνα σχεδόν, μας είπε ότι δεν φταίει η συσκευή αλλά το δίκτυο και η περιοχή που βρίσκεσαι ανά περίπτωση. Για παράδειγμα με το τελευταίο τηλέφωνο του πριν το P3600 ένα ΝΟΚΙΑ Ν80, έτρωγε χοντρά κολλήματα επίσης. Αυτό, από ότι είπε, μιας και παλιότερα δούλευε σε εταιρεία κατασκευής δικτύων κινητής τηλεφωνίας, είναι γιατί ακόμα το 3G στην Ελλαδίτσα μας δεν είναι σε πλήρη ισχύ και υπάρχουν περιοχές όπου καλύπτεται πολύ γρήγορα ο διαθέσιμος χώρος, με αποτέλεσμα κάποιοι να μένουν απέξω, ενώ η συσκευή προσπαθεί να λάβει σήμα επαναλαμβανόμενα μιας και σαν "ανώτερο δίκτυο", σε όλες τις συσκευές που το υποστηρίζουν το έχουν σαν πρωτεύουσα επιλογή!!! Αυτά τα ολίγα οπότε η Χρύσα, νομίζω ότι καλά θα κάνει να συνεχίσει να τα πρήζει στην Cosmote.

 

 

 

Επίσης να παραθέσω ένα άλλο πρόβλημα που έχουμε και οι τρεις μας, ενώ ενεργοποιούμε το Bluetooth, κάνουμε pairing κανονικά και όλα τα σχετικά, όταν προσπαθούμε να κάνουμε beam ένα αρχείο, δεν τα καταφέρνουμε και το σταματάει. Το ίδιο συμβαίνει και με τις υπέρυθρες, έχουμε ενεργοποιήσει όλες τις ρυθμίσεις να είναι ορατή η συσκευή και να μοιράζεται τα αρχεία, αλλά πάλι τζίφος....σίγουρα κάτι δεν κάνουμε σωστά αλλά τι είναι αυτό????

 

Ευχαριστώ

 

Σ.

Link to comment
Share on other sites

εκανα κ εγω σημερα τις πρωτες βιντεοκλησεις μου κ το κινητο συμπεριφερθηκε αψογα..με δικτυο ΤΙΜ σε ΤΙΜ κ καρτα σιμ 4 ετων...εκανα κληση σε Ν71 κ αμφιδρομα ηταν πολυ καλη ποιοτητα...κ η γενικοτερη συμπεριφορα σαν κινητο ειναι παρα μα παρα πολυ καλη..δεν το περιμενα..κ εχουν περασει πολλα qtek απο τα χερια μου ...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα...

 

....

 

Σ.

 

Aρα είστε 3, οπότε αλλάζει το πράγμα.

Η πιο προφανής λύση είναι να δοκιμάσετε μια sim άλλης εταιρείας κινητής.

Όταν λες οτι το Ν80 "έτρωγε χοντρά κολλήματα" τι εννοείς; Είχε άλλα συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites

Aρα είστε 3, οπότε αλλάζει το πράγμα.

Η πιο προφανής λύση είναι να δοκιμάσετε μια sim άλλης εταιρείας κινητής.

Όταν λες οτι το Ν80 "έτρωγε χοντρά κολλήματα" τι εννοείς; Είχε άλλα συμπτώματα;

 

το Ν80 γιαννη ειχε πολλα προβληματα ενα απο αυτα και το πολυ σοβαρο προβλημα της μη υπαρξης σηματος δικτυου σε μερη οπου αλλα κινητα- ιδιας εταιρειας παροχεα δικτυου- ειχαν φουλ σημα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα forums διάβασα πως στο ΜΑΥΡΟ ρ3600 φεύγει το χρώμα σε διάφορα σημεία (κυρίως στο πλάι) ισχύει;
άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα forums διάβασα πως στο ΜΑΥΡΟ ρ3600 φεύγει το χρώμα σε διάφορα σημεία (κυρίως στο πλάι) ισχύει;

 

Ναι ισχύει :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμηση σε WM6 χρησιμοποιώντας τη ROM του lvsw!!!

Πηγαίνει σφαίρα το άτιμο!!!

Πολύ καλή δουλειά σε όσουν την έφτιαξαν!!!!

 

Για να διαβάσω, πόσοι είμαστε στο WM6 club και με ποια ROM;;;:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, να ρωτήσω κατι...

Μετά την αναβάθμηση για ενεργοποίηση του GPS, υπάρχει κάποια ένδειξη, κάποιο λογισμικό, ρύθμιση για τον δέκτη GPS όπως στο P3300? Πέρα απο το πρόγραμμα πλοήγησης...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμηση σε WM6 χρησιμοποιώντας τη ROM του lvsw!!!

Πηγαίνει σφαίρα το άτιμο!!!

Πολύ καλή δουλειά σε όσουν την έφτιαξαν!!!!

 

Για να διαβάσω, πόσοι είμαστε στο WM6 club και με ποια ROM;;;:)

 

To GPS παίζει με την WM6 ROM? Όσο για το πρόβλημα με την Cosmote πιστέψτε με και το Ν73 μου ακριβώς ότι λέει η Χρύσα κάνει! Εδώ στην επαρχεία που περνάει συχνά από 3G σε συμβατικό και αντίστροφα όλα τα κινητά με κάρτα 3G της Cote τα ίδια κάνουν! Οπότε δεν νομίζω να φταίει το ταλαίπωρο το Ρ3600. Άντε να μου έρθει και μένα να το σκίσω λίγο να σας πω και εγώ τι παίζει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά!!!

Είναι GPS enabled οι WM6 Roms!!!

 

Ακόμα βέβαια δεν πρόλαβα να περάσω destinator για να κάνω και σύγκριση του GPS Driver...

 

Πάντως η αλήθεια είναι οτι με την τελευταία WM5 Rom του lvsw το GPS μου έπαιζε καλύτερα απο κάθε άλλη φορα!!

Κλείδωνε παντού για πλάκα...

Ακόμα και μέσα στο αεροπλάνο που πριν έκανα κανενα δεκάλεπτο και βάλε (υποθέτω λόγω των 900+ Km/h) μέσα σε μισό λεπτό είχε κατεβάσει στίγμα...

 

Ισως να ήταν και τυχαίο αλλα δεν νομίζω...

Αμα δοκιμάσω το Dest στο WM6 θα γράψω εντυπώσεις αλλα εδώ στην Ξάνθη που είμαι τώρα δεν ξέρω πότε και αν θα το χρειαστώ ωστε να κάτσω να το περάσω!! :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...