Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Εννοώ οτι μια mac θα παίρνει για ένα X χρονικό διάστημα μια συγκεκριμένη ip (για παράδειγμα σε ένα τοπικό δίκτυο - με ενεργοποιημένο DHCP, που θα παίρνει ip αυτόματα)

 

Σωστά :up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου το 3300 πρωτο και τωρα ο τιτανας με την νεα ρομ της htc παρουσιαζουν ενα πολυ σοβαρο προβλημα με την καρτα μνημης...

 

την χανουνε :blink: και καποιες φορες με καποιο restart επανερχονται τα παντα στην θεση τους....καποις φορες ομως μπορει να χασεις τα παντα απο την καρτα σου....

 

εχει αναφερθει προβλημα στο 3600 παρομοιο εκτος το μηνυμα του φιλου που αναφερεις ...

 

ακομα εγω προσωπικα δεν εχω δει τπτ παρομοιο στο 3600 μου

 

 

περισσοτερα εκει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304382

 

Σοβαρά μιλάς?Τι λες τωρα?Λογικά πιστεύω ότι θα πρέπει να διορθωθεί...Τι στο καλό?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μάλλον την ανέβασαν την νέα rom wm6.0.Δεν μπορώ να την κατεβάσω ακόμα,έχω περάσει το free στο rapidshare...σε κανά δίωρο πάλι....αναμονή....αν το βάλει κανείς ας στείλει εντυπώσεις....

 

 

 

http://rapidshare.com/files/28880094/trin_wm6_dump.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μάλλον την ανέβασαν την νέα rom wm6.0.Δεν μπορώ να την κατεβάσω ακόμα,έχω περάσει το free στο rapidshare...σε κανά δίωρο πάλι....αναμονή....αν το βάλει κανείς ας στείλει εντυπώσεις....

 

 

 

http://rapidshare.com/files/28880094/trin_wm6_dump.rar.html

ΠΡΟΣΟΧΗ. δεν ειναι flashable αυτο το αρχειο. ειναι το dump Που εκανε το παληκαρι απο το dopod με wm6 Που ειχε για να παρει o mun_rus το xip partition και να καταφερει να κανει bootable την core wm6 που ειχε.

Υπομονή μεχρι σήμερα, που θα την βγαλει ετοιμη για φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ. δεν ειναι flashable αυτο το αρχειο. ειναι το dump Που εκανε το παληκαρι απο το dopod με wm6 Που ειχε για να παρει o mun_rus το xip partition και να καταφερει να κανει bootable την core wm6 που ειχε.

Υπομονή μεχρι σήμερα, που θα την βγαλει ετοιμη για φλασαρισμα

 

Σωστος ο Πανος. Μη προσπαθησετε να κανετε flash αυτο... θα μετατρεψει το 3600 σε ...τουβλο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να φανεί ασχετο...Κάπου διάβασα για ppc phone suite.Επειδή δεν είμαι και πολύ καλός γνώστης ήθελα ναξέρω τι παίζει με αυτό...Πρέπει να το βάλω στο3600?Ποιό προτείνετε?Το rescoexplorer 2007?Τι ακριβώς κάνει?Θα φαίνονται αστεία ξερω αλλά...Πρέπει να μου πείτε!:lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η νεα rom WM6 ανεβηκε οποιος θελει να την δοκιμασει ας την παρει απο εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305133

 

Ειναι η πρωτη με wm6 για το p3600 κ ειναι ακομα beta.

Συνεπως υπαρχουν διαφορα bugs ακομα... :D

Link to comment
Share on other sites

Η νεα rom WM6 ανεβηκε οποιος θελει να την δοκιμασει ας την παρει απο εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305133

 

Ειναι η πρωτη με wm6 για το p3600 κ ειναι ακομα beta.

Συνεπως υπαρχουν διαφορα bugs ακομα... :D

γμωμη μου επρεπε να παρει την wm6 core του TyTn που ειναι καταπληκλτικα σταθερη, και απλα να χρησιμοποιησει το xip partition που του εδωσε ο ovosleep, και οχι να χρησιμοποιήσει τον πυρηνα που πηρε απο το συγκεκριμενο dump. Time will tell...

ειναι παντως σημαντικο βημα για τα 6αρια στο 3600:D

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ εγω ενα cab που μου εστειλε ενας χρηστης απο εδω κ το κινητο απλα ασπρισε κ τιποτα αλλο..εχετε υποψη τι μπορω να κανω για να το γλιτωσω?κανει σταρτ φορτιζωντας το boot αλλα μετα γινεται ασπρο κ φυσικα το active sync δεν το βλεπει...καποια ιδεα?

 

telika anagkastika na kano hard reset...file ausdim dustuhos den doulepse auto pou mou estiles...vevaia den thelo na skefto pos itan kakovouli i energia sou...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ εγω ενα cab που μου εστειλε ενας χρηστης απο εδω κ το κινητο απλα ασπρισε κ τιποτα αλλο..εχετε υποψη τι μπορω να κανω για να το γλιτωσω?κανει σταρτ φορτιζωντας το boot αλλα μετα γινεται ασπρο κ φυσικα το active sync δεν το βλεπει...καποια ιδεα?

 

telika anagkastika na kano hard reset...file ausdim dustuhos den doulepse auto pou mou estiles...vevaia den thelo na skefto pos itan kakovouli i energia sou...

 

Δεν νομιζω να εχω δηξει κακοβουλες προθεσεις εδω μεσα.... :wacko:

 

Σου ειπα πως δεν το δοκιμασα δυστηχως επρεπε να το δοκιμασω πριν το δοσω..

 

Σου ζητω χιλια συγνωμη...

(Σου εχω στιλει mail)

Link to comment
Share on other sites

γμωμη μου επρεπε να παρει την wm6 core του TyTn που ειναι καταπληκλτικα σταθερη

 

To καταλαβε και ο ιδιος!

Και ειπε πως η επομενη εκδοση την αλλη βδομαδα θα ειναι βασισμενη σε αυτη του TyTN!

Οποτε λεω να περιμενω μιας και αυτη δειχνει να εχει προβλημα με το Active Sync!!

Link to comment
Share on other sites

entaksei dehomai to kaloproereto an k ekanes to test se varos..tou ..kampouri...eutuhos den eiha fortosei k tipota akomi k etsi me to hard reset den ehasa kati...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το αναφέρει ξεκάθαρα, κάνει και εγγραφή video ή μόνο αναπαραγωγή?? Επίσης εφαρμογές java τρέχει??

Επείδή σε καμιά εβδομάδα λέω το παραγγείλω, έχει να προτείνει κάποιος κάτι σε θήκη? Και κάρτα μνήμης Kingston, lexar ή κάτι άλλο?(για 2 gb λέω..)

Γιατί λέω να τα παραγγείλω παράλληλα οπότε να τα έχω μέχρι να έρθει το p3600..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

telika anagkastika na kano hard reset...file ausdim dustuhos den doulepse auto pou mou estiles...vevaia den thelo na skefto pos itan kakovouli i energia sou...

 

Συγνωμη κι ολας φιλε, αλλα ο ausdim ειναι ενα απο τα πιο ενεργα μελη που μας εχει βοηθησει ολους...

Οποτε σε καμια περιπτωση δεν θα ηταν κακοβουλη η ενεργεια του...

Αλλα και απο την αλλη, ρωτησες για κατι, σου απαντησε για να σε βοηθησει και εγραψε πως δεν το εχει δοκιμασει... Οποτε εσυ παιρνεις την ευθυνη να το δοκιμασεις... ;) Δεν ειναι support της ACE ο ausdim για να σου πει η να σου εγγυηθει αν θα παιξει η οχι... ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το αναφέρει ξεκάθαρα, κάνει και εγγραφή video ή μόνο αναπαραγωγή?? Επίσης εφαρμογές java τρέχει??

Επείδή σε καμιά εβδομάδα λέω το παραγγείλω, έχει να προτείνει κάποιος κάτι σε θήκη? Και κάρτα μνήμης Kingston, lexar ή κάτι άλλο?(για 2 gb λέω..)

Γιατί λέω να τα παραγγείλω παράλληλα οπότε να τα έχω μέχρι να έρθει το p3600..

Και εγγραφη κανονικα κανει!!

Για θηκη θα σου προτεινα να περιμενεις να την δεις απο κοντα!

Εμενα μου αρσεσει πολυ η μαμα θηκη!

Το μονο κακο ηταν οτι στην αρχη ηταν λιγο στενη αλλα τωρα μετα απο 2 μηνες χρησης ειναι μια χαρα!!

 

Για την καρτα, προσωπικα εχω παρει μια 4GB απο ebay και παιζει αψογα!!

Αν παρεις 2GB απο μαγαζι εδω, απλα κοιτα να ειναι καποια καλη μαρκα για μεγαλυτερη αξιοπιστια!

 

Αντε, με το καλο να το παρεις να προστεθεις στο club μας!! :D :p

Link to comment
Share on other sites

To καταλαβε και ο ιδιος!

Και ειπε πως η επομενη εκδοση την αλλη βδομαδα θα ειναι βασισμενη σε αυτη του TyTN!

Οποτε λεω να περιμενω μιας και αυτη δειχνει να εχει προβλημα με το Active Sync!!

 

Παιζει το activesync.

Αρκει να το τρεξεις απο την εφαρμογη μεσα απο το τηλεφωνο...:D

Link to comment
Share on other sites

Παιζει το activesync.

Αρκει να το τρεξεις απο την εφαρμογη μεσα απο το τηλεφωνο...:D

 

Βαζεις φωτιες και εχω και διαβασμα σημερα.... :D :D :D :lol: :lol: :lol: :shifty: :shifty: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ok βρε παιδια απλα τρομοκρατηθηκα οταν ειδα μονο 94 μυνηματα postarismena κ σκεφτηκα πως μαλλον καποιος χρηστης με κακοβουλες διαθεσεις ειναι κ πως την πατησα ασχημα...βεβαια οταν διαβασα προσεχτικα το nickname θυμηθηκα οτι το εχει βετερανος των ppc οποτε καπως ηρεμησα.,..

κ για του λογου το αληθες δοκιμασα το νεο cab που μου εστειλες κ ειναι αψογο...

ευχαριστω πολυ

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

paidia molis to parelava kai ekana tin anavthmisi kata tin anavathmisi ligo prin arxisi ekei poy h othoni ginete trixromi egine aposyndesi kai vovithika min egine kati lathos xan etrexa to arxeio kai egine h anvathmisi perasa kai ta ellinika pos mporo na elenxos an einai ola entaxei kai to ikonidi gps poy vriskete?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ εγω ενα cab που μου εστειλε ενας χρηστης απο εδω κ το κινητο απλα ασπρισε κ τιποτα αλλο..εχετε υποψη τι μπορω να κανω για να το γλιτωσω?κανει σταρτ φορτιζωντας το boot αλλα μετα γινεται ασπρο κ φυσικα το active sync δεν το βλεπει...καποια ιδεα?

 

telika anagkastika na kano hard reset...file ausdim dustuhos den doulepse auto pou mou estiles...vevaia den thelo na skefto pos itan kakovouli i energia sou...

 

ε οχι και ο ausdim κακοβουλος ΗΜΑΡΤΟΝ , ειναι απο τα ποιο καλα μελη εδω μεσα και παντα προσπαθει να βοηθήσει με τις απειρες γνωσεις του .. εμενα ο,τι μου εδωσε ηταν ΚΑΡΑΝΤΙ !!!! αλλα και στην περιπτωση που κατι παει στραβα καλλιτερα να κατηγορουμε 1α τον εαυτο μας και μετα τους αλλους :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, "ψαράς" στο forum

Είμαι έτοιμος να αλλάξω το 6315 μου με ένα 3600 και αναρωτιέμαι αν το έχει δοκιμάσει κανείς με εξωτερικό πληκτρολόγιο. Έχω ένα stowaway (μου είναι απαραίτητο για τη δουλειά, καθώς μου καταργει τη βαλιτσάρα με το λάπτοπ:wacko: ) με IrDA σύνδεση.

Το έχει δουλέψει κανείς το 3600 έτσι (ή παραπλήσια);

Thanx προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

κάπου είχα διαβάσει πως γίνεται να σταματήσεις αυτόν τον εκνευριστηκο ήχο που κάνει η γραφιδα οταν την ακουμπάς στην οθόνη χωρις να κλείνεις γενικά τον ήχο της συσκευής αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ σε πια σελίδα ήταν

μπορεί καποιος να βοηθήσει??????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω domal και deos24 κ ολους για τα λογια σας.. :rolleyes:

Απλα δεν τσεκαρα το cabaki που εστειλα στον φιλο κ του πεταξε ασπρη οθονη ωταν εκανε boot, κ ωομιζε πως η συσκευη του βγηκε εκτος...

Μετα βεβαια εκανε hard-reset κ ολα ηρθαν στην αρχικη τους κατασταση...

 

Πιστευω πως τωρα ειναι οκ μιας κ αυτο που ηθελε το εχει...

(Αφου περασε μια καλη τρομαρα πρωτα...):worry:

 

κάπου είχα διαβάσει πως γίνεται να σταματήσεις αυτόν τον εκνευριστηκο ήχο που κάνει η γραφιδα οταν την ακουμπάς στην οθόνη χωρις να κλείνεις γενικά τον ήχο της συσκευής αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ σε πια σελίδα ήταν

μπορεί καποιος να βοηθήσει??????

 

Εναρξη/ρηθμισεις/ηχοι κ ειδοποιησεις/κ θα δεις την επιλογη για τον ηχο της οθονης, ειναι δυο μια για τα πληκτρα κ μια για την οθονη απενεργοποιησε αυτην που δεν θες κ νομιζω θα εισαι οκ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο κάποιος να τρέξει να δοκιμάσει τα WM6, μία μέρα αφού τα έβγαλε κάποιος στο διαδίκτυο? Τόσο απελπισμένος είναι? Δεν του φθάνουν οι λειτουργίες που έχει ήδη η συσκευή του? Αυτό συνέβει και με το GPS... Τι έγινε που κάποιοι περιμέναμε 2-3 μήνες? Πολλοί απλά δεν ζαλίζαμε τον κόσμο με τα κολλήματα των roms και των συσκευών μας, λες και εαν το φτιάχναμε νωρίτερα θα γινόμασταν οι "μάγκες"/γνώστες της τεχνολογίας... Λίγη υπομονή δεν έβλαψε κανέναν. Συγνώμη για το ξέσπασμα...
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο κάποιος να τρέξει να δοκιμάσει τα WM6, μία μέρα αφού τα έβγαλε κάποιος στο διαδίκτυο? Τόσο απελπισμένος είναι? Δεν του φθάνουν οι λειτουργίες που έχει ήδη η συσκευή του? Αυτό συνέβει και με το GPS... Τι έγινε που κάποιοι περιμέναμε 2-3 μήνες? Πολλοί απλά δεν ζαλίζαμε τον κόσμο με τα κολλήματα των roms και των συσκευών μας, λες και εαν το φτιάχναμε νωρίτερα θα γινόμασταν οι "μάγκες"/γνώστες της τεχνολογίας... Λίγη υπομονή δεν έβλαψε κανέναν. Συγνώμη για το ξέσπασμα...

 

Δεν έχει να κάνει με το ποιος είναι μάγκας και ποιος όχι....

Το θέμα είναι καθαρά προσωπικό και έχει να κάνει με το πως σκεφτεται ο καθένας...

Εγώ και αρκετοί εδω μέσα, δοκιμάζουμε διάφορες ROM όλη την ώρα, όχι για να το παίξουμε μάγκες και γνώστες, αλλα γιατί έχουμε το μικρόβιο του πειραματισμού με τη συσκευή μας...

Δεν έχει να κάνει με δυνατότητες καθώς τώρα πχ αυτή η πρώτη έκδοση του WM6 είναι γεμάτη bugs...

Οπότε δεν κερδίζεις... Το αντίθετο μάλιστα... Χάνεις πολλές ανέσεις που είχες με το WM5...

Επέτρεψε μας να έχουμε διαφορετική άποψη επι του θέματος!

 

Και κάτι τελευταίο για το GPS που ανέφερες....

Αν δεν είχαν ανακαλύψει τα παιδιά του xda αυτή τη δυνατότητα και δεν είχαν βγάλει τις πρώτες ROM ωστε να γίνει γνωστό οτι έχει GPS και να πιέσουν οι χρήστες την HTC, πιστευεις οτι θα είχαν βγάλει επίσημη ROM;;;

Εγώ δεν νομίζω....

 

Πάντα φιλικά,

Διαμαντής!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...