Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα μου λεει οτι δεν υπάρχει κεραία gps...:( :worry:

 

εχω ακουσει πως αμα εχεις destinator 6 πρεπει να βαλεις 57600 και οχι 115200.Αν εχεις destinator 6.1. τοτε βαζεις 115200...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα...κανα 2 ερωτησεις εχω...

1.θελω να παρω την συσκευη απο expansys κ επειδη εχω εταιρικο ΑΦΜ βγιανει στα 475 ευρω...μηπως ομως αν παθει κατι την φορτωθηκα η με καλυπτει καποια εγγυηση?εχετε εμπειρια με αυτο?επισης οι συσκευες που πουλα το εν λογω σαιτ εχουν gps γιατι δεν αναφερεται καπου..

2.καποιος ειπε οτι η συσκευη του δεν ειναι super cid..τι ειναι τουτο??

3.αναβαθμισεις γινονται στις συσκευες που δεν ειναι τις ace?DEN ενδιαφερομαι για το ελληνικο λειτουργικο

 

Θα εχεις κανονικα εγγυηση απλα η ACE-HELLAS δεν θα σε καληπτει στον εξηλληνισμο των windows.

 

Ολα τα αλλα κανονικα στην εγγυηση.. :D

 

Αναβαθμισεις θα κανεις κανονικα απο το επισημο site τις HTC.

 

Η ace δεν σου χρειαζεται καν, λογο του οτι το μονο που εχει να σου δοσει ειναι ενα cabaki με τα ελληνικα, πραμα το οποιο δεν θα σου παιξει λογο διαφορετικου IMEI.

Τωρα το μονο που εχεις να κανεις στην ACE ειναι να το πας αν θα εχει καποιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση (συγνώμη,δεν έχω δει τα μηνύματά σου)... έχεις αναβαθμιστεί με το τελευταίο firmware?

 

Ναι το έχω αναβαθμίσει

 

εχω ακουσει πως αμα εχεις destinator 6 πρεπει να βαλεις 57600 και οχι 115200.Αν εχεις destinator 6.1. τοτε βαζεις 115200...:confused:

 

και αυτό που λές το έχω κάνει αλλα τίποτα.

 

Τι άλλο να κάνω δεν ξέρω, όποιος έχει κάποια άλλη εναλλακτική λύση ας μου πεί να την δοκιμάσω και αυτή.

Α! με το gpsinfo που έτρεξα μου βρίσκει κανονικά δορυφόρους!

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις κανονικα εγγυηση απλα η ACE-HELLAS δεν θα σε καληπτει στον εξηλληνισμο των windows.

Ολα τα αλλα κανονικα στην εγγυηση.. :D

Αναβαθμισεις θα κανεις κανονικα απο το επισημο site τις HTC.

Η ace δεν σου χρειαζεται καν, λογο του οτι το μονο που εχει να σου δοσει ειναι ενα cabaki με τα ελληνικα, πραμα το οποιο δεν θα σου παιξει λογο διαφορετικου IMEI.

Τωρα το μονο που εχεις να κανεις στην ACE ειναι να το πας αν θα εχει καποιο προβλημα...

 

 

file ausdim αυτο με ενδιαφερει κ εμενα...αν με καλυπτει απο τεχνικο προβλημα η ACE κ οχι για τον εξελληνισμο που δεν με ενδιαφερει...εχεις καποια περιπτωση υποψιν σου που τον καλυψε απο εγγυηση?

θυμαμαι πριν απο 2-3 χρονια η πολιτικη της εταιρειας ως προς τα ξενοφερτα μηχανηματα ηταν απλα η αγνοια...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Α! με το gpsinfo που έτρεξα μου βρίσκει κανονικά δορυφόρους!

 

το destinator ειναι αγορασμενο ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

o κυβος ερριφθη κ το κινητο φθανει αυριο..μπορειτε να μου πειτε με ποιο προγραμμα θα εχουμε ελληνικο keyboard?εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με αγγλικο μενου....επισης εχει καποιος δοκιμασει να βαλει τα wm 6?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

 

Τα GPS δεν είναι φτιαγμένα για να δουλεύουν σε κλειστό χώρο. Εννοώ καθόλου, ούτε καν λίγο.

 

Η δυσκολία στις μεγάλες ταχύτητες δεν είναι πραγματική (δηλ. θέμα πρωτοκόλλου), αλλά έγκειται και στο ότι το έχεις σε δύσκολο μέρος (δεν βλέπει απ' ευθείας όλους τους δορυφόρους που έχει λοκάρει) αλλά και στον ρυθμό που ενημερώνονται τα δεδομένα μεταξύ chipset και τελικού software - πράγμα που συνήθως δεν ρυθμίζεται.

 

Η απόκλιση είναι αυτό που λες. Το κλέψιμο του ταχύμετρου. Και λίγα είναι. Πιστεύω ότι θα βρεις διαφορετική απόκλιση σε διαφορετικά χιλιόμετρα.

 

Η απόσταση δεν έχει απλά σχέση με το "να σου δώσει χρόνο" αλλά πολύ απλά κάθε σημείο ενδιαφέροντος (συμπεριλαμβανόμενου και του σημείου αφίξεως) έχει μια "ακτίνα δράσης" και αρκεί απλά να μπεις σε αυτή για να θεωρηθεί ότι είσαι εκεί. Στο destinator αυτό ρυθμίζεται, όμως διαβάζοντας ότι στα... δυο μέτρα σου λέει ότι έφτασες (δηλ. ήδη ΠΑΡΑ πολύ κοντά), τότε πρέπει απλά να σε παραπέμψω πάλι σε θέμα "χαρακτηριστικών GPS γενικώς". Κανένα καταναλωτικό GPS δεν έχει πραγματική ακρίβεια μικρότερη των δυο μέτρων (για να μην πω πέντε και επαναστατήσουν κάποιοι). Οπότε ακόμα και η ακρίβεια των δυο μέτρων που σε φέρνει από την πόρτα είναι θέμα άξιο ενθουσιασμού από μέρους σου (ή απλά θέμα τύχης του GPS). Πιστεύω ότι αν το δοκιμάσεις 10 φορές, πολλές φορές θα σου πει ότι έφτασες όταν θα είσαι στα 4 μέτρα, άλλες όταν... φτάσεις (και δεν θα είναι επειδή είναι σωστό, αλλά επειδή το offset του θα είναι κατά σύμπτωση λίγο πίσω από την πόρτα σου) και μερικές φορές ακόμα και στα 6. Πάντως βοηθά και το "διάνυσμα" της κίνησης σου μην ξεχνάς. Δηλ. το πρόγραμμα βλέπει ότι πας ΠΡΟΣ την πόρτα, οπότε σε κάποια ικανή απόσταση (ακόμα και αν το σήμα του δεν συμφωνεί εκείνο το δευτερόλεπτο) σου λέει ότι έφτασες. Αυτό είναι θέμα software και διορθώνει πολλά λάθη που θα έβλεπες αν έπαιρνες "ξερά" τα NMEA data.

 

Αυτά. Ίσως η ανάλυση μου θεωρηθεί off-topic εδώ, οπότε μπορεί να μεταφερθεί σε κατάλληλο topic.

 

Άσχετο, τι αυτοκίνητο έχεις;

 

Φίλε NLS, έχω την αίσθηση ότι συμφωνούμε σε όλα, προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με αυτά που μου δίνει.

 

 

Το μόνο που παρατήρησα σε ένα ταξίδι που έκανα τις τελευταίες δύο ημέρες είναι ότι στα καλά καθούμενα η κάρτα των 2GB αγορασμένη από το Πλαίσιο, έχασε ένα κομμάτι περίπου των 450ΜΒ και δεν μπορώ να το δω με τίποτα πάνω στο οποίο είχα το πρόγραμμα πλοήγησης, φωτογραφίες που είχα τραβήξει με το κινητό και μουσικά αρχεί. Επίσης είδα ότι ενώ έχω επιλέξει την πιο γρήγορη διαδρομή για να με πάει κάπου, σε κεντρικό δρόμο και συγκεκριμένα τον δρόμο από Επίδαυρο προς Κόρινθο, κάπου στο Μετοχί μου έλεγε να πάω δεξιά, (πάνω από τα βουνά) και να μην ακολουθήσω τον κεντρικό δρόμο και τον ορθό όπως αποδείχθηκε, που σημαίνει ότι πρέπει πάντα να συμβουλευόμαστε την διαδρομή που προτείνει πριν ξεκινήσουμε και να ζητήσουμε ενναλακτική διαδρομή αν αυτή δεν μας φαίνεται καλή....

 

Αλήθεια μπορούμε να του ορίσουμε να μην ακολουθεί μικρές επαρχιακές οδούς για παράδειγμα???

 

 

Τέλος σε απάντηση της άσχετης ερώτησης.....Alfa 147, GTA, τουμπανιασμένη....

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μπορούμε να του ορίσουμε να μην ακολουθεί μικρές επαρχιακές οδούς για παράδειγμα???

 

Προς το παρόν δεν δίνεται αυτή η δυνατότητα ή πχ. η αποφυγή χωματόδρομων

 

Όσο για την κάρτα, δοκίμασε κάποιο από τα προγράμματα ανάκτησης αρχείων από κάρτες μνήμης και ίσως να είσαι τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε, μια ακομη ερωτηση γιατι οταν ενεργοποιω το wi-fi ενω μου βρισκει οσες συνδεσεις ειναι διαθεσιμες και διαλεγω μια χωρις την αναγκη κωδικου και δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ και στη λιστα με τις διαθεσιμεσ συνδεσεις αλλαζει συνεχεια την σειρα ενω διαλεγω μια με πεταει εξω, στο σπιτι που ειναι μια δεν εχω καποιο προβλημα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί κάποιο torrent site. ;-)

 

Η κάρτα μνήμης http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554478 παίζει κανονικά με το p3600? Κάπου είχα διαβάσει οτι δεν παίρνει 4gb, αληθεύει?

Δεν το έχω αγοράσει ακόμα, αλλά ή το απόγευμα ή αύριο το πρωί θα το παραγγείλω!

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554478 παίζει κανονικά με το p3600? Κάπου είχα διαβάσει οτι δεν παίρνει 4gb, αληθεύει?

Δεν το έχω αγοράσει ακόμα, αλλά ή το απόγευμα ή αύριο το πρωί θα το παραγγείλω!

Κανένα πρόβλημα με την 4GB μου!!!

Ολα δουλευουν ρολόι!!

Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια μπορούμε να του ορίσουμε να μην ακολουθεί μικρές επαρχιακές οδούς για παράδειγμα???

 

δυστυχως οχι...

εκει -και οχι μονο εκει- υπερεχει κατα κρατος το IGO:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ταχεία, ή σύντομη είχες επιλέξει;;;

 

Διαλέγω πάντα την Γρη μετάβαση, (που φαντάζομαι ότι σημαίνει γρήγορη) η άλλη Μτφ νομίζω ότι είναι με παρακάμψεις ή κάτι τέτοιο...

 

Πάντως η ουσία είναι ότι με πήγε, (αλλά με πήγε από τα βουνά και όχι από κεντρικούς δρόμους.....)...το μηχάνημα είναι θεικό και έχει πολλές δυνατότητες...Αν και η microsoft είχε κάνει το πρόγραμμα της ποιό εύκολο και συμβατό με τα παράθυρα που ξέρουμε, νομίζω ότι κανένας άλλος δεν θα αγοράζε διαφορετικού τύπου συσκευές...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με την 4GB μου!!!

Ολα δουλευουν ρολόι!!

 

Όχι και κανένα πρόβλημα. Οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα. Είτε με ασυμβατότητες είτε με χαμένα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟ GPS

ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΤO DESTINATOR PN ΜΕ ΤΟ DESTINATOR 6.0???

 

διαβασε στο καταλληλο μερος και θα μαθεις οτι χρειαζεσαι :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102604

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟ GPS

ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΤO DESTINATOR PN ΜΕ ΤΟ DESTINATOR 6.0???

 

Το 6.1 είναι η επόμενη έκδοση του PN.

Link to comment
Share on other sites

ειναι η αναβαθμισμενη εκδοση του 6.0 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όχι και κανένα πρόβλημα. Οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα. Είτε με ασυμβατότητες είτε με χαμένα αρχεία.

Έχεις προσωπική εμπειρία;;

Σε εμένα πάντως δεν έχει κάνει τίποτα...

Και υπάρχουν διαδτήματα που είναι γεμάτη με επεισόδια ταινίες κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

o κυβος ερριφθη κ το κινητο φθανει αυριο..μπορειτε να μου πειτε με ποιο προγραμμα θα εχουμε ελληνικο keyboard?εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με αγγλικο μενου....επισης εχει καποιος δοκιμασει να βαλει τα wm 6?

 

Επειδη δε γνωριζω.... Δεν έχει ελληνικο keyboard για να γραφεις ελληνικα??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...