Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με βοήθησες εμένα προσωπικά αρκετά NLS...

Εγώ έχω μερικές άσχετες ερωτήσεις:

1) Σε τι χρώματα κυκλοφορεί στην Ελλάδα; Το άσπρο είναι σα να έχει κάνει βουτιά σε ποτήρι με γάλα. (Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο eshop)

2) Στη συσκευασία περιλαμβάνεται κάρτα μνήμης; Αν ναι, τί μέγεθος;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NLS μήπως ξέρεις να μου απαντήσεις το παρακάτω;;;

 

Και σε εμένα παίζει άψογα....

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα μιας και μιλάμε για το GPS...

Στο Destinator, κάτω απο το COM Port που έχει έναν αριθμό, το Baud Rate, τί είναι αυτό και ποιά τιμή πρέπει να έχει;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Η κάρτα μνήμης πάει έξτρα :(
ναι φιλε μου,αλλωστε το κοστος ειναι μικρο,18-20 ευρω το 1 giga,καλυτερα που δεν εχουν παρα να σου βαλουν καμμια 512 και να σου χρεωσουν την συσκευη 50 ευρω παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανά ελεύθερο πρόγραμμα???εμμέσως πλην σαφώς εννοώ....

 

google is your friend ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με βοήθησες εμένα προσωπικά αρκετά NLS...

Εγώ έχω μερικές άσχετες ερωτήσεις:

1) Σε τι χρώματα κυκλοφορεί στην Ελλάδα; Το άσπρο είναι σα να έχει κάνει βουτιά σε ποτήρι με γάλα. (Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο eshop)

 

έχει και σκούρο (σχεδόν μαύρο) - πιο ωραίο μάλλον, αλλά πιο προβληματικό στο ξεφλούδισμα κοντά στην είσοδο του stylus

 

NLS μήπως ξέρεις να μου απαντήσεις το παρακάτω;;;

 

στο συγκεκριμένο μηχάνημα δεν ξέρω τις τιμές, θα σου πει κάποιος που το έχει προφανώς

είναι η (virtual στην περίπτωση σου) COM πόρτα που βλέπει το GPS και σε τι ταχύτητα δουλεύει αυτή (συνήθως 4800 για τα GPS αλλά μπορεί περισσότερο)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

έχει και σκούρο (σχεδόν μαύρο) - πιο ωραίο μάλλον, αλλά πιο προβληματικό στο ξεφλούδισμα κοντά στην είσοδο του stylus

Με λίγη προσοχή στο βάλε βγάλε θα είσαι οκ!!

Εμένα προσωπικά δεν έχει τπτ ακόμα...

 

 

στο συγκεκριμένο μηχάνημα δεν ξέρω τις τιμές, θα σου πει κάποιος που το έχει προφανώς

είναι η (virtual στην περίπτωση σου) COM πόρτα που βλέπει το GPS και σε τι ταχύτητα δουλεύει αυτή (συνήθως 4800 για τα GPS αλλά μπορεί περισσότερο)

Ευχαριστώ πολύ!

Ρώτησα γιατί το έβαλα σε όλες τις τιμές και δεν είδα κάποια διαφορά...

Τώρα ας πούμε το έχω 115200 που ήταν και η default επιλογή στην coocked ROM του lvsw...

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

mporei kapoios na mou pei pos apenergopoio to 3G? synexeia kleinei otan milaw me kapoion k mou eipe h typisa sthn cosmote oti einai to 3G...toxei pathei kanenas sas?

 

oso gia thn mpataria...George..hmmm akouw 2 wres mp3, milaw kana 2wrw stande thn hmera...kai douleuw k ligo to gps...kai mou krataei 3 meres peripou! yphrxan k periptwseis pou milaga gyrw stis 8wres k mou kratage mia mera...analoga me thn xrhsh dld!

[sIGPIC][/sIGPIC]Shane <3 Love Them And Leave Them!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...κανα 2 ερωτησεις εχω...

1.θελω να παρω την συσκευη απο expansys κ επειδη εχω εταιρικο ΑΦΜ βγιανει στα 475 ευρω...μηπως ομως αν παθει κατι την φορτωθηκα η με καλυπτει καποια εγγυηση?εχετε εμπειρια με αυτο?επισης οι συσκευες που πουλα το εν λογω σαιτ εχουν gps γιατι δεν αναφερεται καπου..

2.καποιος ειπε οτι η συσκευη του δεν ειναι super cid..τι ειναι τουτο??

3.αναβαθμισεις γινονται στις συσκευες που δεν ειναι τις ace?DEN ενδιαφερομαι για το ελληνικο λειτουργικο

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

mporei kapoios na mou pei pos apenergopoio to 3G? synexeia kleinei otan milaw me kapoion k mou eipe h typisa sthn cosmote oti einai to 3G...toxei pathei kanenas sas?

 

oso gia thn mpataria...George..hmmm akouw 2 wres mp3, milaw kana 2wrw stande thn hmera...kai douleuw k ligo to gps...kai mou krataei 3 meres peripou! yphrxan k periptwseis pou milaga gyrw stis 8wres k mou kratage mia mera...analoga me thn xrhsh dld!

 

πηγαινε

εναρξη/ρυθμισεις/τηλεφωνο/GSM/UMTS μπαντα

και επελεξε στο πρωτο παραθυρακι GSM

και στο 2ο GSM(900+1800)+UMTS(2100) :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...κανα 2 ερωτησεις εχω...

1.θελω να παρω την συσκευη απο expansys κ επειδη εχω εταιρικο ΑΦΜ βγιανει στα 475 ευρω...μηπως ομως αν παθει κατι την φορτωθηκα η με καλυπτει καποια εγγυηση?εχετε εμπειρια με αυτο?επισης οι συσκευες που πουλα το εν λογω σαιτ εχουν gps γιατι δεν αναφερεται καπου..

2.καποιος ειπε οτι η συσκευη του δεν ειναι super cid..τι ειναι τουτο??

3.αναβαθμισεις γινονται στις συσκευες που δεν ειναι τις ace?DEN ενδιαφερομαι για το ελληνικο λειτουργικο

 

σου εχω απαντησει ηδη νομιζω:)

 

δεν υπαρχει εγγυηση σε συσκευες που δεν αγοραζονται απο το εξωτερικο απο την ace;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι δημητρη αλλα ο τιτανας δεν εχει gps...κ εγω θελω το ολα σε ενα...κ με χαλαει το μεγεθος του..εδωσα το 9100 μονο γιαυτους τους λογους(εεε..κ τον επεξεργαστη)
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε

εναρξη/ρυθμισεις/τηλεφωνο/GSM/UMTS μπαντα

και επελεξε στο πρωτο παραθυρακι GSM

και στο 2ο GSM(900+1800)+UMTS(2100) :)

 

 

 

thx thx thx thx :D

kai to paleua mia wra...hihi!

[sIGPIC][/sIGPIC]Shane <3 Love Them And Leave Them!
Link to comment
Share on other sites

ναι δημητρη αλλα ο τιτανας δεν εχει gps...κ εγω θελω το ολα σε ενα...κ με χαλαει το μεγεθος του..εδωσα το 9100 μονο γιαυτους τους λογους(εεε..κ τον επεξεργαστη)

 

με 60ε παιρνεις εξωτερικο receiver και δουλευει τελεια!

 

ενταξει ειναι πιο ογκωδες ...το πληκτρολογιο βλεπεις...αλλα δεν βλεπω το αρνητικο...αν πιασω αλλη συσκευη στα χερια μου μετα τον τιτανα... νομιζω οτι ειναι ......:worry:

 

 

 

 

μικρη :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την τσακαλοπαρέα ξέρει κάποιος λύση για το παρακάτω πρόβλημα που κάπου είχε αναφερθεί αλλά δεν μπόρεσα να το βρώ. Όταν ανοιγω το Destinator και ψάχνω να βρώ σήμα μου λέει ''δεν βρέθηκε κεραία GPS'' ξέρει κανεις τι να κάνω?????

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Θύρα Com9

Ταχύτητα 115200

Πρωτόκολλο NMEA

 

Βάζεις τις παραπάνω τιμές, πηγαίνεις στον χάρτη κάθεσαι κάπου που να βλέπεις ουρανό (δύσκολο αν είσαι στην Αθήνα) και σε λίγο θα έχεις στίγμα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα μου λεει οτι δεν υπάρχει κεραία gps...:( :worry:

 

 

Δες και αυτο :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1859672#post1859672

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1859682#post1859682

Δοκιμασες το Gpsinfo ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1848939#post1848939

Κανε απο τις ρυθμισεις του destinator on/off το gps

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω ολους τους κατοχους ppc , πριν τρεις μερες πηρα και εγω ενα απο τα θαυμασια εργαλεια που λεγονται htc 3600 του περασα το νεο λογισμικο το destinator 6 στη καρτα που πηρα 2gb kingston μεσω ενος card reader τωρα θελω να του περασω καποια προγραμματα αρχισα με το παραπανω εορτολογιο ανοιγω το synchro αλλα μετα τι? το τρεχω στο pc και αυτο με οδηγει στην εγκατασταση στοppc? γιατι ανοιξα το προγραμμα και εχει μονο την διαδρομη ppc sto pc ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1859672#post1859672

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1859682#post1859682

Δοκιμασες το Gpsinfo ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1848939#post1848939

Κανε απο τις ρυθμισεις του destinator on/off το gps

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια θα τα κοιτάξω τώρα.

 

Μπα τελικά τίποτα. Μου βγάζει δεν υπάρχει κεραία GPS:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια θα τα κοιτάξω τώρα.

 

Μπα τελικά τίποτα. Μου βγάζει δεν υπάρχει κεραία GPS:cry:

 

Εφόσον ανοίξεις το Destinator πήγαινε ρυθμίσεις,σήμα GPS, ρύθμιση COM9 - 115200 - NMEA και μετά πατάς λήξη και περιμένεις να βρεί δορυφόρους και να τους κλειδώσει κάπου σε ανοικτό χώρο.;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια θα τα κοιτάξω τώρα.

 

Μπα τελικά τίποτα. Μου βγάζει δεν υπάρχει κεραία GPS:cry:

 

Μία ερώτηση (συγνώμη,δεν έχω δει τα μηνύματά σου)... έχεις αναβαθμιστεί με το τελευταίο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...