Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια οσον αφορα το destinator,τί ειναι το tmc?????

 

Nomizo einai traffic management control, alla isxii stin ellada?

Prepi nomizo na pernei plirofories apo ta diktia kinitis tilefonias gia tin kikloforia.

Alla nomizo stin ellada den ginete.

Link to comment
Share on other sites

Nomizo einai traffic management control, alla isxii stin ellada?

Prepi nomizo na pernei plirofories apo ta diktia kinitis tilefonias gia tin kikloforia.

Alla nomizo stin ellada den ginete.

 

Ναι ετσι ειναι το tmc παει να πει:

Τraffic Μanagement Controller

:D

Στην Ελλαδα δεν υποστηριζεται κ αν γινει ποτε ωπος παραπανο ειπες, περνει πληροφορίες απο το δικτυο GSM μεσο GPRS οποτε κ η χρεωση ειναι αναλογη του παροχεα GSM που εχουμε...... ;)

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα και δουλευει:)

παρτο απο κει και ριχτο μεσα στην καρτα και κανε εγκατασταση αντικαθιστωντας το προηγουμενο tmc.

 

http://rapidshare.com/files/26462535/TMC2005.CAB

 

πες μου αν δουλευει σε σενα σωστα.

εβαλα το 6.1 να το τσεκαρω και οσες φορες κι αν ανοιξα το dest 6.1 συνδεθηκε αμεσως;)

 

Να το πάρω και να το βάλω, αλλά δεν είναι παλιότερη έκδοση από το αντίστοιχο του 6.1;

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρω και να το βάλω, αλλά δεν είναι παλιότερη έκδοση από το αντίστοιχο του 6.1;

 

φιλε μου ειναι επιλογη σου αν θα κανεις οτι σου λεει ο καθενας εδω μεσα:!:

 

δεν εχω αλλο τροπο να σε πεισω οτι δουλευει σωστα...

 

εκατσα και περασα το 6.1 στο δικο μου μονο και μονο για να ξερω αν δουλεψει σωστα με το patch πριν πω οτιδηποτε....

 

απο κει και μετα εσυ κανεις οτι θελεις...:O

 

ζητησες βοηθεια και την πηρες ......δεν μπορω να κανω τπτ αλλο με συγχωρεις....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα αυτη την δουλεια την κανω ευκολα με το resco explorer για ριχτου μια ματια

 

mporw na to katevasw apo kapoy h na to steilei kaneis to link me PM

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το 3600.

το βαλα να φορτιζει για 10-16 ωρες οπως μου πανε. σωστα?

ταυτοχρονα το χω ανοικτο και το χρησιμοποιω σαν pda μονο.

μπορω να ξεκινησω την αναβαθμιση firmware πριν την το περας της πρωτης φορτωσης?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παρέλαβα τελικά χθες, αλλά εμένα μου είπαν 8-10 ώρες κλειστό. Τελικά εγώ το φόρτισα 9 ώρες και κάτι....
Link to comment
Share on other sites

ε τι κλειστο?

μπορεις να αντισταθεις? ;)

 

μου πανε πως αν φορτιζει δεν πειραζει αν το χρησιμοποιω. αρκει να μην σταματησει η φορτιση και το χρησιμοποιω απο την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το htc 3600 και με μερικα προγραμματακια κανεις τρομερα πραγματα

1.- wisbaradvance

2.- spd pocket shell

3.- Inesoft Address Book (βαζεις φωτογραφιες στις επαφες, τις κοβεις οπως θελεις !!!!!, τις συχρονιζει αυτοματα με το outlook, και στις εμφανιζει σε ολη την οθονη οταν σε καλουν !!!), το μονο κακο ειναι οτι εχει english στην αναζητηση ... αλλα ειναι αμελητεο .....

(ολα απο το γνωστο μαγαζακι)

για τα skins http://www.lakeridgesoftware.com/forum/showthread.php?t=10687

 

και μιλαμε παει σφαιρα !!!!!!

Το 1 και το 3 το εχω στην καρτα μνημης

και εχω 38ΜΒ ram διαθεσιμη :D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουνε διαφορες καρτες στην αγορα

1gb 150x 'η 2gb 55x να προτιμησω.

η 2γβ ειναι πιο φθηνη κι ολας αλλα ειναι 55χ.

βασικα εχει σημασια για το 3600? τη ταχυτητα εχει το μηχανημα? μπορει να εκμεταλευτει μια 150χ ή δεν εχει σημασια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι επιλογη σου αν θα κανεις οτι σου λεει ο καθενας εδω μεσα:!:

 

δεν εχω αλλο τροπο να σε πεισω οτι δουλευει σωστα...

 

εκατσα και περασα το 6.1 στο δικο μου μονο και μονο για να ξερω αν δουλεψει σωστα με το patch πριν πω οτιδηποτε....

 

απο κει και μετα εσυ κανεις οτι θελεις...:O

 

ζητησες βοηθεια και την πηρες ......δεν μπορω να κανω τπτ αλλο με συγχωρεις....

 

OK.

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν.

Απλώς προσπαθώ να καταλάβω, αν μπορεί κανείς να με πληροφορήσει, τι θα εγκαταστήσω στο PPC.

Μπορεί πχ το συγκεκριμένο cab να διορθώνει αυτό που θέλω, αλλά να χάνω σε κάτι άλλο.

Δε νομίζω ότι είναι κακό να ρωτάω.

Από εκεί και πέρα, ναι, μπορώ να το βάλω και να δω τι γίνεται και να αποφασίσω αν μου κάνει.

 

Όπως και να έχει σ' ευχαριστώ για τον κόπο και το χρόνο σου.

Ειλικρινά εκτιμώ την βοήθειά σου.

Ελπίζω να έλυσα την παρεξήγηση. Δεν απαίτησα ποτέ τίποτα. Δε θα μπορούσα άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου και από εμένα. Μετά από το διάβασμα 75 σελίδων αποφάσισα ότι πρέπει να το αγοράσω και έτσι εδώ και δύο ημέρες είμαι κάτοχος ενός Ρ3600 και νιώθω πολύ όμορφα. Πρέπει να πω πως το cabaki του ausidim είναι όλα τα λεφτά γιατί σου λύνει ουσιαστικά την απορία αν τελικά το μηχάνημα έχει GPS και τι κάνει με αυτό. Βέβαια στην συνέχεια πρέπει να βάλουμε και ένα σωστό πρόγραμμα πάνω για να βλέπουμε που θέλουμε να πάμε.

 

Το πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ότι από το επίσημο φόρουμ της qtek τα link που ακολούθησα για κάποιο λόγο δεν ήθελαν να κατεβάσουν τα προγράμματα που υπήρχαν στην ευρωπαική σελίδα της εταιρείας. Σε ερώτηση βέβαια που έκανα με πμ σε ένα φίλο από εδώ μέσα και πολύ καλό γνώστη του μηχανήματος, δεν έλαβα απάντηση για το που μπορώ να τα βρω σε άλλες σελίδες. Μήπως θα μπορούσαν λοιπόν οι moderators αν είναι εύκολο φυσικά να κάνουν κάποιο υπόμνημα όπου να υπάρχουν με χρονολογική σειρά τουλάχιστον κάποιες αναβαθμίσεις ή σημαντικές πληροφορίες, γιατί πραγματικά μέσα στο φόρουμ αναφέρονται πολύ σοβαρά και σημαντικά θέματα αλλά χάνονται μέσα στο πλήθος των απαντήσεων και στις διαμάχες που έγιναν από κάποιον υποστηρικτή άλλη συσκευής στο παρελθόν. Τώρα....αν και ο φίλος που του έστειλα το πμ, το δει και μπορέσει να μου απαντήσει, θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα....(ίσως αν μου απαντήσει ας μου πει και που θα βρω τον καθοδηγητή 6 , αυτόν που τρώει μπανάνες φυσικά...)

 

Ευχαριστώ

 

Την καλημέρα μου

Σ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το htc 3600 και με μερικα προγραμματακια κανεις τρομερα πραγματα

1.- wisbaradvance

2.- spd pocket shell

3.- Inesoft Address Book (βαζεις φωτογραφιες στις επαφες, τις κοβεις οπως θελεις !!!!!, τις συχρονιζει αυτοματα με το outlook, και στις εμφανιζει σε ολη την οθονη οταν σε καλουν !!!), το μονο κακο ειναι οτι εχει english στην αναζητηση ... αλλα ειναι αμελητεο .....

(ολα απο το γνωστο μαγαζακι)

για τα skins http://www.lakeridgesoftware.com/forum/showthread.php?t=10687

 

και μιλαμε παει σφαιρα !!!!!!

Το 1 και το 3 το εχω στην καρτα μνημης

και εχω 38ΜΒ ram διαθεσιμη :D

 

gia to inesoft για να εχετε ελληνικα στην αναζητηση

run addressbook go to menu tools options general tab language change go to custom and type ΑΒΓ/ΑΒΓ ΔΕΖ/ΔΕΖ ΗΘΙ/ΗΘΙ ΚΛΜ/ΚΛΜ ΝΞΟ/ΝΞΟ ΠΡΣ/ΠΡΣ ΤΥΦ/ΤΥΦ ΧΨΩ/ΧΨΩ

να ναι καλα ο φιλος :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το htc 3600 και με μερικα προγραμματακια κανεις τρομερα πραγματα

1.- wisbaradvance

2.- spd pocket shell

3.- Inesoft Address Book (βαζεις φωτογραφιες στις επαφες, τις κοβεις οπως θελεις !!!!!,

 

και μιλαμε παει σφαιρα !!!!!!

Το 1 και το 3 το εχω στην καρτα μνημης

και εχω 38ΜΒ ram διαθεσιμη :D

 

μαριε κοψε κατι :rolleyes:

 

με αυτα τα προγραμματα και 38mb ραμ ελευθερα.....δεν γινεται με τπτ.....

 

και γω εχω 3600 αλλα ακομα και αδειο με την αναβαθμιση......δεν ξεκιναει με πανω απο 31 mb RAM ελευθερη....

 

η εχεις μπερδεψει την ραμ με την ρομ η μας κανεις αναδρομικο πρωταπριλιατικο:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου και από εμένα. Μετά από το διάβασμα 75 σελίδων αποφάσισα ότι πρέπει να το αγοράσω και έτσι εδώ και δύο ημέρες είμαι κάτοχος ενός Ρ3600 και νιώθω πολύ όμορφα. Πρέπει να πω πως το cabaki του ausidim είναι όλα τα λεφτά γιατί σου λύνει ουσιαστικά την απορία αν τελικά το μηχάνημα έχει GPS και τι κάνει με αυτό. Βέβαια στην συνέχεια πρέπει να βάλουμε και ένα σωστό πρόγραμμα πάνω για να βλέπουμε που θέλουμε να πάμε.

 

Το πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ότι από το επίσημο φόρουμ της qtek τα link που ακολούθησα για κάποιο λόγο δεν ήθελαν να κατεβάσουν τα προγράμματα που υπήρχαν στην ευρωπαική σελίδα της εταιρείας. Σε ερώτηση βέβαια που έκανα με πμ σε ένα φίλο από εδώ μέσα και πολύ καλό γνώστη του μηχανήματος, δεν έλαβα απάντηση για το που μπορώ να τα βρω σε άλλες σελίδες. Μήπως θα μπορούσαν λοιπόν οι moderators αν είναι εύκολο φυσικά να κάνουν κάποιο υπόμνημα όπου να υπάρχουν με χρονολογική σειρά τουλάχιστον κάποιες αναβαθμίσεις ή σημαντικές πληροφορίες, γιατί πραγματικά μέσα στο φόρουμ αναφέρονται πολύ σοβαρά και σημαντικά θέματα αλλά χάνονται μέσα στο πλήθος των απαντήσεων και στις διαμάχες που έγιναν από κάποιον υποστηρικτή άλλη συσκευής στο παρελθόν. Τώρα....αν και ο φίλος που του έστειλα το πμ, το δει και μπορέσει να μου απαντήσει, θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα....(ίσως αν μου απαντήσει ας μου πει και που θα βρω τον καθοδηγητή 6 , αυτόν που τρώει μπανάνες φυσικά...)

 

Ευχαριστώ

 

Την καλημέρα μου

Σ.

 

 

 

Κι εγώ επίσης παλεύω να κατεβάσω την αναβάθμιση αλλά μάταια....ειδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

κατέβαστε αυτό από την htc

http://www.europe.htc.com/support/so.../htcp3600.html

 

και μετά τα ελληνικά από το link που σου δίνει εκεί

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

μαριε κοψε κατι :rolleyes:

 

με αυτα τα προγραμματα και 38mb ραμ ελευθερα.....δεν γινεται με τπτ.....

 

και γω εχω 3600 αλλα ακομα και αδειο με την αναβαθμιση......δεν ξεκιναει με πανω απο 31 mb RAM ελευθερη....

 

η εχεις μπερδεψει την ραμ με την ρομ η μας κανεις αναδρομικο πρωταπριλιατικο:)

 

Εγω με αυτα στην κυρια μνήμη:

 

1.- wisbaradvance

2.- Inesoft Address Book

3.- Spb pocket plus

4.- Resco explorer + Registry add

5.- Sktools

 

Κ εχω Memory:

 

Storage/Free : 42.96mb

Program/Free : 26.73mb

 

:D

Link to comment
Share on other sites

epidi endiaferomai na to agoraso..alla metaheirismeno peite mou parakalo..

1..prepei na prosekso kati idiaitero (diladi emfanizei kapoia provlimata)

2..ola ta 3600 ehoun gps?einai aksiopisto i den ikanopoiei me tin apodosi tou?

euharisto

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

κατέβαστε αυτό από την htc

http://www.europe.htc.com/support/so.../htcp3600.html

 

και μετά τα ελληνικά από το link που σου δίνει εκεί

Από εκεί την κατεβάζουμε φίλε μου αλλά αργεί πολύ. Τελικά από άλλη ΙΡ από το σπίτι το βράδυ την κατέβασα και αυτή και τον ΤΟΜ ΤΟΜ. το έτρεξα αλλά λίγο μάπα ήταν, δεν είναι και τόσο ενημερωμένος. Θα προσπαθήσω για ακόμα μία φορά να τρέξω το Destinator απλά πρέπει κάπου να βρω το συνολικό πακέτο μαζί με τα κλαδάκια του....να το βάλω και να μην χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Απλα μερικες ερωτησεις για το PDA

 

1)Πόση διάρκεια έχει η μπαταρία του ?

Normal χρηση 30-40min ομιλια, 10-12sms/mms 30min wifi/gprs surfing

 

 

2)Μπορείς να δεις FLASH στο WEB? ( πχ videakia στο youtube)

 

3)Ποιό πρόγραμμα GPS προτεινεται? Στο TOM TOM πόσο γρήγορα κλειδώνει το σήμα?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια ποιο video player εχετε για να παιζει ολα τα αρχεια βιντεο;εβαλα τον TCPMP αλλα οταν ξεκιναει να παιζει σταματαει ο ηχος μετα απο 5 δευτερολεπτα!!!η πλακα ειναι οτι στον τιτανα παιζει μια χαρα!!!αυτο εγινε μετα την αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο video player εχετε για να παιζει ολα τα αρχεια βιντεο;εβαλα τον TCPMP αλλα οταν ξεκιναει να παιζει σταματαει ο ηχος μετα απο 5 δευτερολεπτα!!!η πλακα ειναι οτι στον τιτανα παιζει μια χαρα!!!αυτο εγινε μετα την αναβαθμιση

 

γιαννη ειμαι απαραδεκτος.....με πηρε ο υπνος το μεσημερι:(

 

θα στο στειλω τωρα φιλε:)

 

συγγνωμη:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγω με αυτα στην κυρια μνήμη:

 

1.- wisbaradvance

2.- Inesoft Address Book

3.- Spb pocket plus

4.- Resco explorer + Registry add

5.- Sktools

 

Κ εχω Memory:

 

Storage/Free : 42.96mb

Program/Free : 26.73mb

 

:D

 

τωρα μιλας λογικα:) το program free ειναι η ram;)

 

λες να υπηρχε κινητο που δουλευει wisbar και εχει 38mb ram ελευθερη :blink:

 

 

και να μην το ειχα???:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...