Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που θα βρω τις ρυθμησεις για την ΤΙΜ για να μπορω να εχω internet απο το 3600?:confused:

 

Οταν βαλεις την και καινουργια rom και μετα την Ελληνικη οι ρυθμησεις για την ΤΙΜ θα σου εμφανιστουν μονες του στο μενου settings-connections pas advanced kai ekei exei tim internet kai tim mms εγω το εχω στα αγγλικα γιαυτο στα γραφω ετσι αλλα υπαρχουν εκει σε αυτο η ACE εχει κανη καλλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν βαλεις την και καινουργια rom και μετα την Ελληνικη οι ρυθμησεις για την ΤΙΜ θα σου εμφανιστουν μονες του στο μενου settings-connections pas advanced kai ekei exei tim internet kai tim mms εγω το εχω στα αγγλικα γιαυτο στα γραφω ετσι αλλα υπαρχουν εκει σε αυτο η ACE εχει κανη καλλη δουλεια

 

Να σαι καλα φιλε μου αλλα απο τη στιγμη που θα τα βρω μετα ειναι ετοιμα για χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου αλλα απο τη στιγμη που θα τα βρω μετα ειναι ετοιμα για χρηση?

 

Ναι

 

Για settings ,υπαρχει και αυτο, του φιλου ausdim

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168287

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

όχι, έχει δέκτη Qualcomm.

 

 

Θα μας κάνει κάποιος μια σύγκριση μεταξύ των δυο (Qualcomm vs Stirf star), για να μάθομε οι υπόλοιποι. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μας κάνει κάποιος μια σύγκριση μεταξύ των δυο (Qualcomm vs Stirf star), για να μάθομε οι υπόλοιποι. Ευχαριστώ.

 

Επίσης αν θα παίρνει τα windows mobile 6.0 και αν θα πέσει η τιμή του αν ξέρει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

την προηγούμενη εβδομαδα εγκατεστησα το destinator pn στο p3600 το δοuλεψα τρεις φορες και δουλευε τελεια μετα ομως την τεταρτη κολησε και εκανα soft reset. μετα καθε φορα που το άνοιγα κολούσε. το απεγκατέστησα και το ξαναεγκατεστησα αλλα παλι το ιδιο

 

please help!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
την προηγούμενη εβδομαδα εγκατεστησα το destinator pn στο p3600 το δοuλεψα τρεις φορες και δουλευε τελεια μετα ομως την τεταρτη κολησε και εκανα soft reset. μετα καθε φορα που το άνοιγα κολούσε. το απεγκατέστησα και το ξαναεγκατεστησα αλλα παλι το ιδιο

 

please help!!!!!!!!!

σιγουρα κατι δεν εχεις κανει κατι καλα,το εχεις κανει εγκατασταση το προγραμμα στην εσωτερικη μνημη και τους χαρτες στην καρτα;
Link to comment
Share on other sites

χμ όχι

 

το ότι υπάρχει beta δεν σημαίνει ότι θα γίνει release (βέβαια μπορεί κάποιος να είναι συνεχώς με το beta και να μην κάνει updates και τίποτα) - και από όσο ξέρω ΔΕΝ θα γίνει release

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

χμ όχι

 

το ότι υπάρχει beta δεν σημαίνει ότι θα γίνει release (βέβαια μπορεί κάποιος να είναι συνεχώς με το beta και να μην κάνει updates και τίποτα) - και από όσο ξέρω ΔΕΝ θα γίνει release

 

Χμ...:D ουτε beta δεν υπαρχει ακομα. Στο xda εχει κανει ενα παλικαρι copy paste mail που του εχει απαντησει το support της HTC οτι θα βγαλουν ROM WM6 για το Trinity... Αμα το βρω, θα το ποσταρω;)

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια ;

παρατησαμε το topic του 3300 και ηρθαμε στο 3600;

 

το καημενο το 3300 εχει πιασει αραχνες.

που ειναι οι παλιες μερες δοξας ;:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την official rom της HTC με το GPS ενεροποιημένο ?

 

Προσωπικά άψογες. To δοκίμασα με Destinator 6.1 περισσότερο σε επαρχιακό δίκτυο και λίγο σε πόλη και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οι δορυφόροι κλειδώνουν μεσα στο λεπτό χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία αλλά με χαμηλό σήμα.

Από άποψη ταχύτητας δεν μπορώ να πω γιατί έβαλα την αναβάθμιση μόλις το πήρα οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω.

Το μηχάνημα είναι φοβερό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την official rom της HTC με το GPS ενεροποιημένο ?

 

 

Λοιπον , μολις εβαλα και εγω την official rom , πριν ειχα την dotpot , μπορω να πω οτι αυτη ειναι καλλιτερη

1.- Το gps κλειδωνει παρα πολυ γρηγορα !!!!

2.- ειναι τρομερα γρηγορη ... με διαφορα το ταχυτερο ppc που ειχα ποτε !!

3.- Πολυ σταθερο

αν ειχα και ραδιο και 3,2 mp camera θα ηταν το τελειο ppc :lol: :D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα πάω να το παραγγείλω σήμερα και ότι γίνει,και να μην βγει update για

win 6.0 τα μελλοντικά μοντέλα δεν με συγκινούν ούτε και διαφέρουν σε δυνατότητες από το 3600 τρελλά.Και στα μελλοντικά σχέδια της HTC δεν με προκαλεί κάτι.Ελπίζω το gps να είναι εξυπηρετικό από οτι ακούω κι εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορία, τρεχεις στην εθνική και κοιτας την βελόνα του κοντερ και τα χλμ που λεει το destinator, εχει καλη απόκριση?

 

ειχα δοκιμασει ενα ETEN με την μηχανή μου, πήγαινα με 120 για κανα 10 λεπτο και αυτό είχε μείνει στα 55 χλμ και πως για να φτάσω θέλω 1ωρα κτλ...

Na pernate kala...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο αυτοκινητο εχει αρκετα καλη αποκριση. Εκει που χανει λιγο ειναι στις επιταχυνσεις. Αργει περισσοτερο αλλα οχι δραματικα
Only the best is good enough...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο??Ξέρει κανείς να μου πεί την διαδρομή για τον φάκελο PIM DATABASE? Το εψαξα αλλά δεν το βρήκα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα πάω να το παραγγείλω σήμερα και ότι γίνει,και να μην βγει update για

win 6.0 τα μελλοντικά μοντέλα δεν με συγκινούν ούτε και διαφέρουν σε δυνατότητες από το 3600 τρελλά.Και στα μελλοντικά σχέδια της HTC δεν με προκαλεί κάτι.Ελπίζω το gps να είναι εξυπηρετικό από οτι ακούω κι εδώ μέσα.

Πάντος τα 6.0 ότι λένε θα έχουν λύσει πολλά απο τα προβλήματα των 5.0.

________

 

Στο θέμα μας .

Ως μέχρι πρότεινος κάτοχος S100 (όσπου να το χάσω) σκεφτόμουν αλλά μέχρι τώρα δεν το αποφάσιζα για αγορά .

To 3300 μου φαίνοταν αργό και το 3600 δεν είχε Gps και Radio.

Με το πoυ έμαθα για το GPS είπα να μπώ στην διαδικασία .

 

Αν το παραγγείλω αύριο για παράδειγμα θα έχει περασμένα όλα αυτά που γράφονται εδω μέσα (π.χ. Unlock για Gps) ή θα πρέπει να μπώ στην διαδικασία να απεγκαταστώ και να εγκαταστώ Rom και άλλα τέτοια ?

Το λέω γιατί ως απλός χρήστης τα θέλω όλα έτοιμα (δεν είναι λίγα τα λεφτά ΑΡΗ) και να λειτουργούν σωστά (μέγεθος μυνημάτων , Ελληνικά στην κλήση και στα μηνύματα με το ένα χέρι κ.ο.κ.) .

 

Για τον λόγο αυτό απέριψα το Χ500 όταν είδα σε φίλο μου πόσα προβλήματα είχε.

 

Τέλος καλό θα ήταν και γράψουν και άλλοι για την χρήση του GPS .

Είναι γρήγορο στην αναζήτηση δορυφόρων ?

Κάθε πότε κολάει ? αν κολάει ? (στο S100 me to Dest 3.0 Ρώμη με πέθανε)

Εχει καλό σήμα (π.χ. Αθήνα ή Επαρχία) ?

Τί γίνεται με την λίστα επαφών ?

Μπορεί να ηχογραφήσει συνομιλία απο το τηλέφωνο ?

κ.λ.π.

 

Αλήθεια ποιά είναι τα αρνητικά που θα μπορούσε να βρεί κανείς στο 3600 .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , μολις εβαλα και εγω την official rom , πριν ειχα την dotpot , μπορω να πω οτι αυτη ειναι καλλιτερη

1.- Το gps κλειδωνει παρα πολυ γρηγορα !!!!

2.- ειναι τρομερα γρηγορη ... με διαφορα το ταχυτερο ppc που ειχα ποτε !!

3.- Πολυ σταθερο

αν ειχα και ραδιο και 3,2 mp camera θα ηταν το τελειο ppc :lol: :D

 

Το Destinator 6 exeis? αν ναι εχεις το γνωστο προβλημα που για δευτερολεπτα χανεται η πορεια (μπλε γραμμη) και το εικονιδιο με το αμαξι?

Για τα αλλα συμφωνω αν και κλειδωνει σημα δεν εχει αρκετο

Link to comment
Share on other sites

Πάντος τα 6.0 ότι λένε θα έχουν λύσει πολλά απο τα προβλήματα των 5.0.

________

 

Στο θέμα μας .

Ως μέχρι πρότεινος κάτοχος S100 (όσπου να το χάσω) σκεφτόμουν αλλά μέχρι τώρα δεν το αποφάσιζα για αγορά .

To 3300 μου φαίνοταν αργό και το 3600 δεν είχε Gps και Radio.

Με το πoυ έμαθα για το GPS είπα να μπώ στην διαδικασία .

 

Αν το παραγγείλω αύριο για παράδειγμα θα έχει περασμένα όλα αυτά που γράφονται εδω μέσα (π.χ. Unlock για Gps) ή θα πρέπει να μπώ στην διαδικασία να απεγκαταστώ και να εγκαταστώ Rom και άλλα τέτοια ?

Το λέω γιατί ως απλός χρήστης τα θέλω όλα έτοιμα (δεν είναι λίγα τα λεφτά ΑΡΗ) και να λειτουργούν σωστά (μέγεθος μυνημάτων , Ελληνικά στην κλήση και στα μηνύματα με το ένα χέρι κ.ο.κ.) .

 

Για τον λόγο αυτό απέριψα το Χ500 όταν είδα σε φίλο μου πόσα προβλήματα είχε.

 

Τέλος καλό θα ήταν και γράψουν και άλλοι για την χρήση του GPS .

Είναι γρήγορο στην αναζήτηση δορυφόρων ?

Κάθε πότε κολάει ? αν κολάει ? (στο S100 me to Dest 3.0 Ρώμη με πέθανε)

Εχει καλό σήμα (π.χ. Αθήνα ή Επαρχία) ?

Τί γίνεται με την λίστα επαφών ?

Μπορεί να ηχογραφήσει συνομιλία απο το τηλέφωνο ?

κ.λ.π.

 

Αλήθεια ποιά είναι τα αρνητικά που θα μπορούσε να βρεί κανείς στο 3600 .

 

 

Εμένα φίλε μου το s100 με gps holux kai papago που είχα τότε πήγαινε σφαίρα,μέχρι και η ταχύτητα του αυτοκινήτου ήταν πάντα σωστή και γενικά ήταν άψογο.Το 3300 πάντως σίγουρα δεν αξίζει τον κόπο και ούτε τα χρήματα που ζητάνε,σε δική μου δοκιμή ένα pdf 65 σελίδων με πολύ λίγα γραφικά,το 3600 το άνοιξε αμέσως και άλλαζε τις σελίδες αρκετά καλά ενώ το ίδιο αρχείο στο 3300 ήταν συντριβή,επανεκίνηση κατευθείαν.Όσο για το

χ500 αν εννοείς το ΕΤΕΝ,αυτό μάλλον με κινέζικο φτηνιάρικο κατασκεύασμα μοιάζει...Όσο για τα αρνητικά του 3600 το μόνο που βλέπω εγώ σαν pre owner ακόμα είναι,αν ισχύει,οτι δεν θα παίρνει τα 6.0.Πάντως το να περάσεις τη νέα ρομ δεν είναι και τίποτα σπουδαίο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω δυο μερες και το δουλευω με την νεα ρομ .

 

ειναι πολυ καλο οντως με μοναδικο του μειονεκτημα την ελειψη πληκτρολογιου οπως του τιτανα..

ειναι οντως γρηγορο και σταθερο με το destinator να δουλευει γρηγορα και χωρις κοληματα:)

 

το μονο οτι αργει καπως να κλειδωσει καλο σημα στο gps.ενω πιανει ανετα και γρηγορα εως και 8 δορυφορους,το σημα τα πρωτα λεπτα δεν ειναι αρκετο για πλοηγηση.απο κει και μετα ολα πανε σφαιρα;)

 

παντως μην δοκιμαζετε ρομς ετσι ελαφρα την καρδια.....δεν ειναι και η καλυτερη συμπεριφορα στην συσκευη σας αυτο ....πολλες ειναι προβληματικες και με πολλα bugs ακομα....μιας και ειναι απο ιδιωτες;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

.Όσο για το χ500 αν εννοείς το ΕΤΕΝ,αυτό μάλλον με κινέζικο φτηνιάρικο κατασκεύασμα μοιάζει...Όσο για τα αρνητικά του 3600 το μόνο που βλέπω εγώ σαν pre owner ακόμα είναι,αν ισχύει,οτι δεν θα παίρνει τα 6.0.Πάντως το να περάσεις τη νέα ρομ δεν είναι και τίποτα σπουδαίο...

Aλήθεια παιδιά το 3600 πού είναι φτιαγμένο Γερμανία μήπως ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...