Jump to content

Spider-Man Movies


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Spider-Man 1
      0
    • Spider-Man 2
      0
    • Spider-Man 3
      0


Recommended Posts

Μολις γυρισα και εγω απο το Cinema και μπορω να πω πω πως δεν ειναι ακριβως αυτο που περιμενα η ταινια....Μετρια μπορω να πω.Το μονο καλο ηταν οι σκηνες μαχης.Κατα τα αλλα...
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 290
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα συμφωνήσω με τον rallyman

μόλις γύρισα απο το σινεμά..

ο Πάρκερ στην τελευταία σκηνή με τον best friend του έκλαψε πιο πολλή και από την Mary Jane !! έλεος! ποτάμι το δάκρυ..

το S2 ΣΑΦΩΣ πιο καλό απο το 3 αλλά το 1 κατώτερο του 3!

Γυρέψτε την extended έκδοση του S2 by the way! ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως για τη φαση με το ρομαντζο... Spiderman πηγαμε να δουμε. Αν θελαμε κοινωνικη-αισθηματικη νοικιαζαμε καμια απο το βιντεοκλαμπ. Ελεος δηλαδη! Στη σκηνη με το θανατο του Χαρι απλως ασχολιαστος ο Πητερ. Αυτο δεν ηταν κλαμα, κλαυσιγελος ποντικιου ηταν. Η σκηνη που κοντεψα να πεθανω απο τα γελια ηταν εκει που συνανταει ο Πητερ τη Μαιρη Τζεην και της λεει "Σου εφερα μερικες πεονιες"!!!!!!! (Οποιος το επιασε, το επιασε...:rolleyes: ):D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα το Spiderman 3 εσπασε το ρεκορ του "Μεγαλυτερου Ανοιγματος" ταινιας με $148.0 mill.

 

Third in the Spidey series easily surpassed the previous record

holder for biggest first day and weekend, Disney's "Pirates of the

Caribbean: Dead Man's Chest," which raked in $55.8 million in a single day when it bowed last July for a three-day tally of $135.6 million.

 

Απο οτι φαινεται ηταν πολυαναμενομενη ταινια...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι η ταινία που «άνοιξε» στο μεγαλύτερο αριθμό αιθουσών (4.252) στις Ηνωμένες Πολιτείες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Megalh apogohteusi i tainia :( ....athlia skinothesia me asindetes skines,metries ermineies & poli melodrama...mono ta efe aksizan (kai merikes kwmikes stigmes) alla kai auta xantakwthikan apo to gegonos oti akoma kai oi skines drasis sou edinan tin entipwsi oti itan proxeirogirismenes...mexri kai to soundtrack den mou arese :p....oso anafora tis amerikanies pou eixe-NO COMMENT..les kai apeuthinontan se 5xrona :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ήταν κάπως μέτρια ταινία. Όχι ότι της έλειπε η δράση, αλλά το σενάριο ήταν παράλογο και ασυνάρτητο, ενώ η σκηνοθεσία έδινε τυχαία βάρος σε διάφορες σκηνές -κάποιες απο αυτές ήταν υπερβολικά disturbing και τραβούσαν σε απαράδεκτο μάκρος (

χορός MJ με Osborne, χορός/βάδισμα Maquire στους δρόμους +disco dance φινάλε, 2 τραγούδια MJ,

,

Οι σκηνές δράσεις και οι υπόλοιπες αναμίχθηκαν τελικά με πολύ μέτριο αποτέλεσμα. Επίσης δε δόθηκε η ευκαιρία σε κανένα από τους κακούς (ούτε σε αυτόν που πήρε το περισσότερο screen time) να αναπτύξουν την προσωπικότητά τους. Ούτε στους καλούς δόθηκε. (Είχαμε και δύο εισόδους νέων κλασσικών χαρακτήρων που guest-oποιήθηκαν). Και τα κλισέ και οι επαναλήψεις συνταγών από τα προηγούμενα έδιναν και έπαιρναν.

Το φινάλε δε μου άρεσε.

 

Λοιπόν, επειδή είναι spidey του δίνω ένα 7/10 (ως spidey movie). Από την τριλογία το 2ο παραμένει η πιο καλή spidey movie που έγινε.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Spider-Man 3

Η τρίτη συνέχεια του Spider-Man έχει πλέον το ρεκόρ του καλύτερου ανοίγματος στις ΗΠΑ, με εισπράξεις 148 εκατ. δολάρια μέσα σε ένα Σαββατοκύριακο. Στη 2η θέση έπεσε το 'Πειρατές της Καραϊβικής: Το σεντούκι του νεκρού' με 135 εκατ. και στην 3η θέση η πρώτη ταινία Spider-Man με 114. Η Sony επιβεβαίωσε τις φήμες και δεσμεύτηκε να ολοκληρώσει την ιστορία του 'Web Hero', γυρίζοντας 3 ακόμα ταινίες.

 

πηγή: media@sport24.gr

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

με κακούς τον Doctor Lizard (ναι ο μάλλον ο καθηγητής της Βιολογίας), τον Venom πάλι και, φυσικά τον "γιό" του τον Carnage (Venom 2)..

μην ξεχνάτε ότι μόνο λίγο από τον μετεωρίτη κόλλησε στο μηχανάκι του εκείνη την νύχτα.. το υπόλοιπο πού πήγε? :lol:

 

έχουμε επίσης και τον Mysterio και, φυσικά τον Scorpion (Venom 3)

Link to comment
Share on other sites

 

Kαι πολύ λες νομίζω εγώ..... Γενικά δίνω ευκαιρίες σε ταινίες, δεν είμαι αυστηρή, σε αυτή όμως, απλά ήθελα να φύγω από την αίθουσα. (δεν έφυγα γιατί συνοδευόμουν):X

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

i skines me tis maxes, ta psifiaka effe,

kai genika ta mpouketa pou peftoun stin tainia einai ola ta lefta.

pragmatika poly ksylo!

 

 

san ypothesi den leei apolytws tpt.

 

egw pantws perasa mia xara!!! :D

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

με κακούς τον Doctor Lizard (ναι ο μάλλον ο καθηγητής της Βιολογίας), τον Venom πάλι και, φυσικά τον "γιό" του τον Carnage (Venom 2)..

μην ξεχνάτε ότι μόνο λίγο από τον μετεωρίτη κόλλησε στο μηχανάκι του εκείνη την νύχτα.. το υπόλοιπο πού πήγε? :lol:

 

έχουμε επίσης και τον Mysterio και, φυσικά τον Scorpion (Venom 3)

 

Ο Venom πάλι πως; Αφού υποτίθεται πως

στο τέλος της ταινίας τον διαλύει μαζί με τον Brock με μία από τις I-hate-those-things σφαίρες του Goblin

.

 

Ο Mysterio είναι από τους αγαπημένους μου! :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι. Τα είπε όλα ο VeCo στην κριτική του. Πάντως πέρασε ευχάριστα η ώρα, οπότε μάλλον αξίζει για cinema...

 

Το πιο σπαστικό απ' όλα ήταν οι τρελές συμπτώσεις. Ειδικά όλα αυτά τα σκηνικά γύρω από την Gwen Stacy (post #8), τα έσκισαν τόσο πολύ που κατάντησε αηδία :down:

Link to comment
Share on other sites

Veco αφού μόνο λίγο κόλλησε πάνω στο μηχανάκι του.. ξέρεις πόσο βγήκε απο τον μετεωρίτη? ποτάμι... ! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι. Τα είπε όλα ο VeCo στην κριτική του. Πάντως πέρασε ευχάριστα η ώρα, οπότε μάλλον αξίζει για cinema...

 

Το πιο σπαστικό απ' όλα ήταν οι τρελές συμπτώσεις. Ειδικά όλα αυτά τα σκηνικά γύρω από την Gwen Stacy (post #8), τα έσκισαν τόσο πολύ που κατάντησε αηδία :down:

 

Προσωπικά I could go με τις συμπτώσεις, αν το υπόλοιπο «πακέτο» ήταν καλό...

 

Veco αφού μόνο λίγο κόλλησε πάνω στο μηχανάκι του.. ξέρεις πόσο βγήκε απο τον μετεωρίτη? ποτάμι... ! :lol:

 

Σωστά... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μα και οι προηγούμενες είχαν συμπτώσεις, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Εδώ όλη η ταινία βασίστηκε πάνω σε αυτές. Καλό θα ήταν να κρατηθεί ένα μέτρο.
Link to comment
Share on other sites

Μα και η προηγούμενες είχαν συμπτώσεις, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Εδώ όλη η ταινία βασίστηκε πάνω σε αυτές. Καλό θα ήταν να κρατηθεί ένα μέτρο.

 

Δεν διαφωνώ. Εξ άλλου είναι ακόμη μία απόδειξη του πόσο κακό ήταν το σενάριο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Tο ειδα σημερα κι εγω! Λοιπον. Ακολουθει full κριτικη. :)

Καταρχας ειχα παει σχεδον σιγουρη οτι θα απογοητευτω. Κατι που συνεβη αλλα ευτυχως οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο οσο περιμενα.

 

Η ταινια στο πρωτο 20λεπτο ηταν για χασμουρητα, απλα κι ομορφα.

 

Απο εκει και περα ζωντανεψε λιγο χαρη στον αξιαγαπητο Thomas Haden Church(που ειχα λατρεψει στο "George of the Jungle" και στο "Sideways":happy:) ως Sandman, και οι μαχες με αυτον και τον Spidey μου ξυπνησαν ευχαριστες αναμνησεις απο τα παιδικα χρονια που τον εβλεπα στο κινουμενο σχεδιο.:p:happy: Πιστευω ηταν πολυ καλος στον ρολο.

 

Μου αρεσε πολυ ο Black-Spidey αλλα σε καποια σημεια

εκει που ψωνιζοταν και εγινε emo:lol: ,νομιζω το παρακαναν, σαν παρωδια εμοιαζε:down:

οπως δεν μου αρεσε επισης ολη αυτη η υπερβολικη ενασχοληση με την Μερι Τζειν, κατι ομως που δυστυχως ειχαν και τα προηγουμενα Spiderman. Εδω ακομα περισσοτερο. Μερικες απο αυτες τις σκηνες ηταν πολυ αργοσυρτες και εμοιαζαν απλα να υπαρχουν για να γεμιζουν τον χρονο...

Ο Topher Grace δεν μου αρεσε τοσο στον ρολο του Venom θα προτιμουσα καποιον λιγοτερο...πιτσιρικο.

O James Franco(:love: :love:) μ'αρεσε once again στον ρολο του αλλα

στο τελος μου τα χαλασε το εγκαυμα και τελικα ο θανατος του...Οπως επισης και το ηλιθιο κλαμα του Πιτερ, ελεος.

 

Μπορω να πω οτι τα εφε και η δραση(οσο υπηρχε) ηταν εξαιρετικα σημεια της ταινιας αλλα δυστυχως...λιγα. Το σεναριο ηταν απλοικο μεχρι αηδιας κι αυτο δυστυχως οδηγησε μαλλον σε 2 επιλογες για να γεμισουν τον χρονο...ή να κανουν μια ταινια με φουλ δραση που ομως ισως εμοιαζε κουραστικη ή επρεπε να προσθεσουν μελο και χαζομαρες. Διαλεξαν το δευτερο. Εγω ως γνησια Χολιγουντιανοφιλη(:happy: ) τρελαινομαι για εφε και μαχες οποτε θα προτιμουσα το πρωτο.

 

Θα το βαθμολογουσα με ενα 6 ή 7/10...

 

Υ.Γ.: Ο Spiderman ειναι ο καλυτερος χαρακτηρας της Marvel(για μενα) και θα μπορουσαν στο διαστημα που μεσολαβησε απο το 2ο(3 χρονια αν δεν κανω λαθος) να φτιαξουν κατι ανωτερο αυτου που ειδαμε...

Y.Γ.2: Γελασα με την ψυχη μου στην φαση με τα χαπια...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Y.Γ.2: Γελασα με την ψυχη μου στην φαση με τα χαπια...:lol:

 

Ποιά ήταν η φάση με τα χάπια; :worry:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ποιά ήταν η φάση με τα χάπια; :worry:

 

Ο αρχισυντακτης της εφημεριδας που δινει ο Πιτερ τις φωτογραφιες του Σπαιντερμαν και τα χαπια.

Ολη η αιθουσα ειχε λυθει στα γελια!:lol:

(Οχι οτι ειμασταν και πολλοι δηλαδη, 30 ατομα maximum:p )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κατώτερη του αναμενόμενου η ταινία. Δεν έχω να προσθέσω κάτι στα όσα είπαν οι προηγούμενοι. Μάπα το καρπούζι.
Link to comment
Share on other sites

Y.Γ.2: Γελασα με την ψυχη μου στην φαση με τα χαπια...:lol:

 

Εννοειται!!! Ηταν και γαμω τα σκηνικα!!! :lol: :D :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Come to think of it, ίσως ήταν η μόνη σκηνή που άξιζε πλην αυτών με τις μάχες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...