Jump to content

Θόρυβος του hardware


g_pappas1989
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

apo tote poy katharisato pc mou (psiktres, anemisthrakia kai oles ths kartes) akoyfete anas spastikos thoribos ........... kurios sthn ekinish kai otan ektelite fortos ergasiwn... einai o idios thoribos poy akoyme kai sta palia pc..... kserei kaneis ti einai? kai pws tha ton eksalipsw?
Link to comment
Share on other sites

re paidia kaneis den kserei:cry: :cry: :cry: :cry: den mporite na bohthisete?

 

 

Δυστηχως δεν γινεται να το διορθωσεις....Αρα πας για αλλα ανεμιστηρακια:) :) :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ή απο κάρτα γραφικών θα ειναι ή απο northbridge συνήθως... έλεξε το...

ths GPU tha einai ........... alla kai oali th na kanw gia na stamatisei?

an kai miwnete twra o thoribos alla paramenei akoma spastikos

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για θόρυβο να ρωτήσω και εγώ?

Γιατί από τα ηχεία μου ακούγεται συνέχεια ένα ζζζζζζζζζζζζζ! Μου έχει σπάσει τα νεύρα!

Πίστευα ότι φταίνε τα ηχεία αλλά έβαλα ακουστικά και πάλι ακούγεται. Λιγότερο όμως.

Επίσης, έβαλα τα ηχεία στο mp3 και πάλι ακούγεται...

Τι μπορεί να φταίει?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για θόρυβο να ρωτήσω και εγώ?

Γιατί από τα ηχεία μου ακούγεται συνέχεια ένα ζζζζζζζζζζζζζ! Μου έχει σπάσει τα νεύρα!

Πίστευα ότι φταίνε τα ηχεία αλλά έβαλα ακουστικά και πάλι ακούγεται. Λιγότερο όμως.

Επίσης, έβαλα τα ηχεία στο mp3 και πάλι ακούγεται...

Τι μπορεί να φταίει?

asxeto me to thema .....alla tespa....... h karta hxoy tha exei problima opoy me ton kairo tha to exei perasei kai sta hxeia ...........dokimase alla hxeia kai pes mas ........kai sta 2(mp3 kai pc) dokimase ta ........... prwta omws sto mp3:) :) :) :D :D :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

Είναι λιγουλάκι άσχετο αλλά μιας και λέγατε για θόρυβο είπα να ρωτήσω και εγώ!!!

Μήπως φταίει ότι τα ηχεία είναι σχετικά παλιά? Λέω τώρα εγώ! Γιατί από την πρώτη φορά που άνοιξα τον υπολογιστή αυτό ακουγόταν. Και γι αυτό πίστευα ότι φταίνε τα ηχεία.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ιωάννα, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την είσοδο του μικροφώνου ή και να το βγάλεις εντελώς (αν έχεις συνδεδεμένο). Το οτι συμβαίνει και στο mp3 σου δε σημαίνει οπωσδήποτε κάτι για τα ηχεία. Η παλαιότητα των ηλεκτρονικών (κάρτας και ηχείων) είναι βέβαια πιθανό πρόβλημα, αλλά πρώτα φρόντισε να εξετάσεις όλα τα άλλα... Η πιό ακραία υπόθεση είναι να χρειάζεται κάποιου είδους γείωση...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για θόρυβο να ρωτήσω και εγώ?

Γιατί από τα ηχεία μου ακούγεται συνέχεια ένα ζζζζζζζζζζζζζ! Μου έχει σπάσει τα νεύρα!

Πίστευα ότι φταίνε τα ηχεία αλλά έβαλα ακουστικά και πάλι ακούγεται. Λιγότερο όμως.

Επίσης, έβαλα τα ηχεία στο mp3 και πάλι ακούγεται...

Τι μπορεί να φταίει?

 

:confused: :confused: :confused:

 

Είναι λιγουλάκι άσχετο αλλά μιας και λέγατε για θόρυβο είπα να ρωτήσω και εγώ!!!

Μήπως φταίει ότι τα ηχεία είναι σχετικά παλιά? Λέω τώρα εγώ! Γιατί από την πρώτη φορά που άνοιξα τον υπολογιστή αυτό ακουγόταν. Και γι αυτό πίστευα ότι φταίνε τα ηχεία.

 

 

Επειδή κάποιες φορές μου το κάνει και εμένα αυτός ο θόρυβος σταματάει όταν κουνάω το καρφί (βύσμα)που μπαίνει πίσω στη μητρική...

Άν δεν το έχεις κοιτάξει αυτό κάνε ένα έλεγχο...:O

(βάλε να παίζει κάτι στο Windows Media Player και κούνησε το να δείς) :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

μήμπως έχεις ανοιχτό από τα volume properties των windows κάνενα mic (χωρίς να το έχεις απαραίτητα συνεδέμενο κάτι). Είχα κάνει μια τέτοια ομορφιά και κάθε φορά που κούναγα το ποντίκι ή πάταγα πλήκτρο με αναμένα τα ηχεία που έσπαγε τα νεύρα!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε mute το mic (όπως είπαν οι παραπάνω) και τη line-in.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...