Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone

Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία σχέση ... είναι επιπλέον επιλογή για όποιον θέλει

ακριβώς

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπόψιν ότι το CU shake με το +1 ευρώ δεν κανει συγχωνευση mb με τα ηδη υπαρχοντα mb του κανονικου cu shake

λογικό μου ακούγεται αφού είναι διαφορετικό πακέτο

Το να δίνεις λεφτά για να πάρεις το μπόνους ανανέωσης (το οποίο ήταν δωρεάν) θυμίζει τακτική της Q, όπου σχεδόν όλοι ζήτησαν ακύρωση του μπόνους. Από την κιου να το καταλάβω, από την βονταφονάρα δεν το περιμενα... Προφανώς ζορίζεται οικονομικά... 

Καλημέρα, δε μπορώ να βάλω για ανανέωση 13 ευρώ? Μόνο 12 η 15 ευρώ έχει? Έχω ένα υπόλοιπο 8,41 και θέλω να βάλω 13 ευρώ ώστε να ανανεώσω το unlimited data 9.9 ευρω  2 φορές.... 

Xiaomi Mi Mix 3

15 minutes ago, boltsis said:

Καλημέρα, δε μπορώ να βάλω για ανανέωση 13 ευρώ? Μόνο 12 η 15 ευρώ έχει? Έχω ένα υπόλοιπο 8,41 και θέλω να βάλω 13 ευρώ ώστε να ανανεώσω το unlimited data 9.9 ευρω  2 φορές.... 

Βάλε 12 και πάρε 1€ από το cash back.

Πλέον βάζουν φραγή αν δεν κάνεις ανανέωση κάθε 3 μήνες;

Με το cashback ανανεώνεται και το 3μηνο; 

Έχω έναν αριθμό που δεν κάνω εξερχόμενες, μόνο με καλούνε κάποιοι που έχουν CU.

Ολοι το περάσαμε αυτό  😉 παρότι είναι σε εμφανέστατο σημείο αφού πατήσεις στο offers κατω δεξιά , ανάμεσα στο ανθρωπάκι και το μενου, έφαγα δεν ξέρω πόση ώρα ψάχνοντας !!!

Μην ξεχάσεις και την εγαρμογη pockee .  εκει θα στέλνεις αν έχεις επιπλέον αποδείξεις από καμια καλη προσφορά, γιατί στα δίνει σε paypal που τα κάνεις ότι θές, και κανονική ανανέωση αν είναι πολλά

Edited by blizard

Οταν σου δινει διπλασιασμο της ανανεωσης σαν νεο πελατη με φορητοτητα απο αλλου,  τα διπλασιασμενα χρηματα, ληγουν σε 30-60 ημερες; Αν υποθεσουμε οτι καθε δυο μηνες κανεις κανονικα την ανανεωση για να μην χασεις το υπολοιπο σου φυσικα. Κατι τετοιο ειχα δει στα ψιλα γραμματα. Σωστα;

57 minutes ago, jsimeo said:

Οταν σου δινει διπλασιασμο της ανανεωσης σαν νεο πελατη με φορητοτητα απο αλλου,  τα διπλασιασμενα χρηματα, ληγουν σε 30-60 ημερες; Αν υποθεσουμε οτι καθε δυο μηνες κανεις κανονικα την ανανεωση για να μην χασεις το υπολοιπο σου φυσικα. Κατι τετοιο ειχα δει στα ψιλα γραμματα. Σωστα;

Λάθος, Τα διπλασιασμένα χρήματα λήγουν σε 30 ημέρες.

12 minutes ago, balkos said:

Λάθος, Τα διπλασιασμένα χρήματα λήγουν σε 30 ημέρες.

Τι λαθος; Αυτο ειπα, σε 30 ή 60 ημερες. Κατι που ειναι πολυ κρυμμενο...

Δωρο-αδωρο μου φαινεται.

Edited by jsimeo

46 minutes ago, jsimeo said:

Τι λαθος; Αυτο ειπα, σε 30 ή 60 ημερες. Κατι που ειναι πολυ κρυμμενο...

Δωρο-αδωρο μου φαινεται.

Εάν αγοράσεις πακετο, από ποιό ποσό γίνεται η αγορά; Εάν γίνεται από το μπόνους (που λήγει σε 30 μέρες) τότε έχεις κέρδος. Εάν όμως τραβάει από το ποσό που λήγει σε 60 μέρες, τότε είναι μάπα το καρπούζι... 

συνεχίζει να απογοητεύει η Vodafone.

Έβαλα 20€ κάρτα σε νούμερο που είχε διπλασιασμό, πάω να πάρω κουπόνι πρώτα από το efood (smart pocket) και μετά να βάλω τα απεριόριστα και έχει ένδειξη ότι πρέπει να έχω ενεργοποιημένο κάποιο συγκεκριμένο πακέτο για να εκδόσει κουπόνι ενώ από φίλο που το κάναμε το Μάιο πήραμε κανονικά 6€ κουπόνι χωρις κάποιο ενεργο πακετο.

τελευταια ανανεωση για το συγκεκριμενο νουμερο i guess.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]

myName: Γιαννης

11 ώρες πριν, jsimeo said:

Δωρο-αδωρο μου φαινεται.

Πως είναι δυνατόν να είναι άδωρο !!!!  αν θέλεις να αγοράσεις κάτι θα βάλεις λεφτά και θα το αγοράσεις πρώτα από τα λεφτα του διπλασιασμού ... χωρίς να χαλάσεις καθόλου τα δικά σου . Αν δεν θές να αγοράσεις τίποτα δεν θα βάλεις λεφτά ...  δλδ πως αλλιως σκοπευες εσύ να το χρησιμοποιήσεις ?

ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ τα λεφτά που έβαλες αυτά ανανεώνονται , μόνο του διπλασιασμού αν δεν τα χαλάσεις σύντομα .

10 ώρες πριν, ParafronGR said:

συνεχίζει να απογοητεύει η Vodafone.

Δευτερο κρούσμα !!! Απογοήτευση από την μοναδική εταιρία που σου εχει τρόπους να βγάλεις τα λεφτά σου , με το pocket και το bb, συν το cashe back που σου δίνει χρόνο για να το κάνεις όποτε σε βολέυει (αφού τελειώσουν τα δώρα , γιατί δεν πρέπει να δουλευει με αυτα)

Πρέπει πρώτα να χαλάσεις τους διπλασιασμούς - δώρα με αγορές πακέτων για να δουλέψει το smart  pocket , και να έχεις ενεργό πακετο τηλεφωνιας, τουλάχιστον έτσι ήταν αρκετά πριν της 5 Μαιου που έκανα εδω ενα topic για την υπηρεσία , δες το , πιθανό στην αρχή να το είχαν όπως λες .

Πρακτικά μπορείς να αγοράσεις με τα 20 ευρω και πακέτο τηλεφωνίας  από διπλασιασμό και να βγάλεις σχεδόν όσα έδωσες πραγματικά μεσο efood (έχεις και 10% εκπτωση) ,  με 45 μέρες περιθώριο από όταν βγαλεις τους κωδικούς ..  η να αγοράσεις και τον επόμενο μηνα απεριόριστα και τον 3ο που είναι δωρεάν αγοράζεις την ομιλία, παντα με τα λεφτα του διπλασιασμού και οτι έδωσες πραγματικά να πάει στο e-food ή στο e-fress αν έχουν μαζευτεί πολλά (σουπερ μαρκετ με καλες τιμές) , η να στείλεις τα λεφτά σε κάποιο φίλο (δωρεάν) που έχει ομιλία να σου βγάλει αυτός κωδικούς , κλπ κλπ ...  να σου δίνουν διπλασιασμούς και τρόπους να βγάζεις λεφτά και να λέμε απογοήτευση και άχρηστο , είναι αχαριστία ή ασχετοσύνη .

On 16/7/2022 at 10:10 ΠΜ, Pppe said:

Επιπλεον, να ενημερωσω οτι τελευταιο 15νθημερο, απο σημερα για Ιουλη, καθε εξαργυρωση cashback σε sim που εχει παρει προσφορα "Βαλε καρτα/ανανεωσε και 10GB+1000' ολους για 20 μερες" την δινει και με 0,05€ cashback. Τελευταιο 15νθημερο καθε ημερολογιακου μηνα τα δινει. Οχι στο πρωτο 15νθημερο.

Μόλις το έκανα 20 του μηνα με 6 ευρω που είχα μέσα ( κάτι προιόντα ήταν φτηνά και πήρα πολλά) ...  θα ειναι αλλη μια απογοήτευση βέβαια αν όντος δεν γινεται όλο το μήνα.

Edited by blizard

2 ώρες πριν, blizard said:

Μόλις το έκανα 20 του μηνα , αν και θα ειναι είναι αλλη μια απογοήτευση αν όντος δεν γινεται όλο το μήνα.

Θα δοκιμασω και σε αλλη sim που θα λαβει sms προσφορας στις 3/8, #10# μερες πριν την ληξη υπολοιπου του, να ενεργοποιησω πακετο προσφορας που θα λαβω τοτε με δυνατοτητα ενεργοποιησης του και με CashBack 0,10Ε, εαν το δινει στις 6/8 που θα μου ληγουν τα 1000' ολους+10GB απο αλλη sim που τα πηρε με CashBack την 16/7.

Αλλιως "παλι θα μας απογοητευσειη Vodafone"!!!!! Χαχα!

3 ώρες πριν, blizard said:

Αν δεν θές να αγοράσεις τίποτα δεν θα βάλεις λεφτά ...  δλδ πως αλλιως σκοπευες εσύ να το χρησιμοποιήσεις ?

Αυτο να το εκλαβω ως αστειο; Λεφτα βαζουμε δυστυχως επειδη εχουν παει την υποχρεωτικη ανανεωση για να μην χασεις το υπολοιπο ανα δυο μηνες. Οσοι δεν ειμαστε 15 χρονων ξερουμε οτι πριν 10-15 χρονια ειχες υποχρεωση να βαλεις καθε 12 μηνες, πριν καπου 8 χρονια το εκαναν 6 μηνες, μετα 3 και πλεον 2 μηνες!

Δεν θελω να αγορασω λοιπον κατι συνηθως οταν κανω ανανεωση, βαζω λεφτα για να μην μου παρουν το υπολοιπο -  με υποχρεωνει με μια λογικη παγιου στην καρτοκινητη ολο το συστημα στην Ελλαδα. 

Ο διπλασιασμός ειναι διπλασιασμός ΧΡΗΜΑΤΩΝ που βάζεις κάνει τα 20 , 40 ευρω οχι διπλασιασμός χρόνου ανανέωσης να κάνει τους 2 μηνες 4  , εσύ δλδ νόμιζες οτι διπλασιάζει τον χρόνο ?

Εχουμε καλύτερους τρόπους για αυτό με κάθε απλό cu χωρίς μπονους και διπλασιασμούς ... ξοδέυεις 1 ευρω σε κάποιο προιόν και ανανεώνεις κιόλας ... ακόμα καλύτερα μπορείς να βάζεις 12 ευρω κανονικά αλλά τα παίρνεις πίσω με το BB αγοράζοντας σε καλές τιμές hardware ή με το smart pocket όποτε γουσταρεις , Και ελευθερια και επιλογές και δωράκια , με αλλα λόγια έχουν ξεφυγει .

Σε κάθε περίπτωση θα κάνεις την δουλειά σου με απλό cu και το cashe back , δες αν δουλέυει στην κάρτα σου ( εφαρμογη vodafone - offers) γιατί νομίζω με διπλασιασμό ενεργό δεν δουλευει . Τώρα αγόρασε και πακέτο ομιλίας με το διπλασιασμό από τα 20 ευρω που έβαλες , και τα υπόλοιπα κάντα σουβλάκια.

Edited by blizard

Αυτο να το εκλαβω ως αστειο; Λεφτα βαζουμε δυστυχως επειδη εχουν παει την υποχρεωτικη ανανεωση για να μην χασεις το υπολοιπο ανα δυο μηνες. Οσοι δεν ειμαστε 15 χρονων ξερουμε οτι πριν 10-15 χρονια ειχες υποχρεωση να βαλεις καθε 12 μηνες, πριν καπου 8 χρονια το εκαναν 6 μηνες, μετα 3 και πλεον 2 μηνες!
Δεν θελω να αγορασω λοιπον κατι συνηθως οταν κανω ανανεωση, βαζω λεφτα για να μην μου παρουν το υπολοιπο -  με υποχρεωνει με μια λογικη παγιου στην καρτοκινητη ολο το συστημα στην Ελλαδα. 
βάζεις λεφτά για να μην χάσεις το υπόλοιπο?έχει καμία λογική αυτό? μα δεν υπάρχει υπόλοιπο είναι χρόνος ομιλίας,τον μιλάς και τελειώνει εκεί το παραμύθι και δεν τον ξανά ανανεώνεις