Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, optostyle said:

Ξερει κανεις πως γινεται να ΜΗΝ δεχομαι κλησεις απο απορρητο αριθμο?

OptoStyle


 

Κατεβάζεις έναν οποιοδήποτε call manager και επιλέγεις να απορρίπτει τις κλήσεις που δεν έχουν caller id.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, optostyle said:

Ξερει κανεις πως γινεται να ΜΗΝ δεχομαι κλησεις απο απορρητο αριθμο?

OptoStyle


 

Ψάξε πρώτα στις ρυθμίσεις του κινητού σου αν έχει απο μόνο του επιλογή φραγής κλήσεων όταν ο αριθμός είναι απόρρητος. Το δικό μου πχ έχει. Αν η συσκευή σου δεν έχει αυτήν την επιλογή, τότε λογικά θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο την Vodafone και να το αιτηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται να ΜΗΝ δεχομαι κλησεις απο απορρητο αριθμο?

OptoStyle





Έψαχνα και εγώ τρόπο να το κάνω, χωρίς να χρειαστεί να απευθυνθώ στη Vodafone και επειδή το κινητό μου δεν είχε αυτή την επιλογή, βρήκα λύση σ' αυτή την εφαρμογή..
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist
Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 4:57 ΜΜ, nikosp88 said:

Ναι είναι πολύ καλό, στην ουσία το πακέτο των 8,5 ευρώ το κάνει απεριόριστο για 30 ημέρες. Δεν έχει χρειαστεί να το ενεργοποιήσω προσωπικά, έχω βρει το λιμάνι μου στα απεριόριστα των 1,5 ευρώ, με έχει βολέψει απίστευτα το πακέτο αυτό γιατί όταν χρειάζομαι πολλά gb τότε και μόνο πληρώνω γι αυτά, τις υπόλοιπες ημέρες πορεύομαι με τα 9,5gb του XL.

8,5GB είναι, 4 από το πακέτο και έξτρα 4,5 από την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτατη η vodafone. Μέσα σε 4 μέρες (και ΣΚ μέσα σε αυτές) ολοκληρώθηκε η φορητότητα!!!!!
Εκεί μου έμεινα έκπληκτος ήταν ο καταιγισμός δώρων (internet) που ακολούθησε. Δεν προλάβαινα τα sms.
5 GB Για το πρώτο Login  στο app
0.5 GB online bonus
2 Gb Συνδυαστική σταθερής-cu
100 MB just surf bonus
8 GB της προσφοράς φορητότητας
4 GB CU unlimited XL
3GB cu social & chat pass
6Gb Video & music pass
4 GBcu unlimited XL
DATA Unlimited Weekend
Σύνολο 32+ GB + 4 ΣΚ και δεν τελειώνει...έχω ακόμα να ενεργοποιήσω το Shake και 25/4 θα μου δώσουν και απεριόριστα για 1 μήνα.

Όσο για ομιλία ...... απεριόριστα της προσφοράς για 1 μήνα (για την ακρίβεια 8.000.000) λεπτά😌
 

+700 sms

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, balkos said:

Ταχύτατη η vodafone. Μέσα σε 4 μέρες (και ΣΚ μέσα σε αυτές) ολοκληρώθηκε η φορητότητα!!!!!
Εκεί μου έμεινα έκπληκτος ήταν ο καταιγισμός δώρων (internet) που ακολούθησε. Δεν προλάβαινα τα sms.
5 GB Για το πρώτο Login  στο app
0.5 GB online bonus
2 Gb Συνδυαστική σταθερής-cu
100 MB just surf bonus
8 GB της προσφοράς φορητότητας
4 GB CU unlimited XL
3GB cu social & chat pass
6Gb Video & music pass
4 GBcu unlimited XL
DATA Unlimited Weekend
Σύνολο 32+ GB + 4 ΣΚ και δεν τελειώνει...έχω ακόμα να ενεργοποιήσω το Shake και 25/4 θα μου δώσουν και απεριόριστα για 1 μήνα.

Όσο για ομιλία ...... απεριόριστα της προσφοράς για 1 μήνα (για την ακρίβεια 8.000.000) λεπτά😌
 

+700 sms

Η αλήθεια είναι ότι αν έχεις καλό δίκτυο στα σημεία που κινείσαι δίνει πολλά πράγματα και αξίζει...Από κατάστημα έκανες την φορητοτητα ή μέσω site;Αν και για να λες 25/4 μάλλον από το site που δίνουν τα 100gb για 3 μήνες.. Λογικά θα έχεις και 3 μήνες διπλασιασμό κάρτας. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Από site έκανα τη φορητότητα. 
Δίνουν διπλασιασμό αλλά έχουν ενεργοποιήσει τα πακέτα. Βασικά την unlimited ομιλία με 15€ την θέλω. Τα άλλα 6€ για unlimited ΣΚ αφού υπάρχουν τα 100GB δεν τα χρειάζομαι. Μακάρι να μπορούσα να τα κρατήσω για καβάντζα. Ίσως το ψάξω.
Επίσης θα τους ρωτήσω αν διπλασιάζονται μεγαλύτερες κάρτες λχ αν βάλω 20€ πάλι για καβάτζα για τον 4ο -5ο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

τα πήρε όλα και έφυγε ημαρτον δηλαδή....πάω chat για διαμαρτυρία....πως είπαμε σε λένε?σε κανονίσω εγώ!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, balkos said:

Από site έκανα τη φορητότητα. 
Δίνουν διπλασιασμό αλλά έχουν ενεργοποιήσει τα πακέτα. Βασικά την unlimited ομιλία με 15€ την θέλω. Τα άλλα 6€ για unlimited ΣΚ αφού υπάρχουν τα 100GB δεν τα χρειάζομαι. Μακάρι να μπορούσα να τα κρατήσω για καβάντζα. Ίσως το ψάξω.
Επίσης θα τους ρωτήσω αν διπλασιάζονται μεγαλύτερες κάρτες λχ αν βάλω 20€ πάλι για καβάτζα για τον 4ο -5ο μήνα.

Άμα σου βάλανε κάποιο πακέτο που δεν ήθελες, μίλα με το chat ώστε να σου κάνουν επιστροφή χρημάτων. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό το 8.000.000 λεπτά, πού το βλέπετε? Σε εμένα απεριόριστα λέει η εφαρμογή ότι έχω, ενώ στο 1252, δεν αναφέρει καθόλου λεπτά (άλλο και τούτο).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CaptainNickGR said:

Παθαίνει 404 error βλέποντας τα 8.000.000 λεπτά.

Μάλλον θα εμφανίζεται μόνο σε όσους έχουν το Unlimited XL, σε εμένα που έχω το απλό Unlimited δεν εμφανίζει τέτοια νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε οτι στο ημερησιο απεριοριστο ίντερνετ, μόνο 1gb δινει για περιαγωγή; Και για το πακετο των Σ/Κ μόνο 3gb; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Gm87 said:

Παιδιά, αυτό το 8.000.000 λεπτά, πού το βλέπετε? Σε εμένα απεριόριστα λέει η εφαρμογή ότι έχω, ενώ στο 1252, δεν αναφέρει καθόλου λεπτά (άλλο και τούτο).

Τα 8.000.000 λεπτά μου τα εμφανίζει στην εφαρμογή  My Vodafone στο πακέτο CU Unlimited XL των 15€.

Όσο για το "Άμα σου βάλανε κάποιο πακέτο που δεν ήθελες, μίλα με το chat ώστε να σου κάνουν επιστροφή χρημάτων." δεν παίζει. ήταν στη συμφωνία της φορητότητας. Μην είμαστε και πλεονέκτες 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, balkos said:

Τα 8.000.000 λεπτά μου τα εμφανίζει στην εφαρμογή  My Vodafone στο πακέτο CU Unlimited XL των 15€.

Όσο για το "Άμα σου βάλανε κάποιο πακέτο που δεν ήθελες, μίλα με το chat ώστε να σου κάνουν επιστροφή χρημάτων." δεν παίζει. ήταν στη συμφωνία της φορητότητας. Μην είμαστε και πλεονέκτες 

Σε εμένα πάντως, με το απλό Unlimited(όχι το XL), και στο my Vodafone app, μου εμφανίζει υπόλοιπο απεριόριστα λεπτά (unlimited voice) και όχι 8000000 ή κάποιο άλλο νούμερο. Προφανώς, επειδή το Unlimited XL προϋπήρχε (ως Combo XL) και έπρεπε να φαίνεται συστημικά ότι το πακέτο εξακολουθεί να κάνει rollover με το ήδη υπάρχον υπόλοιπο από το ίδιο πακέτο, έβαλαν ένα πάρα πολύ μεγάλο πεπερασμένο νούμερο λεπτών, τα οποία είναι πρακτικά απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σήμερα (Πέμπτη) είχα την εξής εμπειρία, σε νέο αριθμό CU, τον οποίο έχω στην κατοχή μου από τις τέσσερις Απριλίου: Μου έρχονται από το πρωί απανωτά μηνύματα από την Wind, "σχετικά με την αίτησή μου για Wind Vision", στα οποία με ενημερώνουν ότι αύριο θα έρθει ο κούριερ με τον εξοπλισμό τον οποίο "έχω αιτηθεί". Εννοείται ότι δεν υπέβαλα ποτέ καμία τέτοια αίτηση. Άλλωστε, και ο αριθμός του σταθερού τηλεφώνου που μου αναφέρουν στο μήνυμα, εννοείται ότι δεν είναι ο δικός μου. Από ό,τι καταλαβαίνω, κάποιος υπέβαλε στην Wind αίτηση για Wind Vision, και έδωσε ως τηλέφωνο επικοινωνίας τον δικό μου αριθμό. Ρώτησα στο chat του CU, από όπου με ενημέρωσαν ότι ο προηγούμενος κάτοχος του αριθμού, τον είχε αφήσει χωρίς ανανέωση (οι γνωστοί 13+6 μήνες), έληξε και βρέθηκε στα δικά μου χέρια. Επομένως, είναι αδύνατον ο προηγούμενος κάτοχος του αριθμού, να τον έδωσε στην Wind ως αριθμό επικοινωνίας, καθώς αποκλείεται το αίτημά του να χρειάστηκε 1,5 χρόνο για να ολοκληρωθεί. Τι λέτε να συνέβη? Να έδωσε κάποιος κατά λάθος τον αριθμό μου αντί για τον δικό του? Τι πρέπει να κάνω εγώ, ώστε να μη με ξαναενοχλήσει η Wind? Να ενημερώσω την Wind ότι έχει λάθος αριθμό, ή να ενημερώσω τον κάτοχο του σταθερού,, ώστε να αλλάξει τον αριθμό επικοινωνίας του στην Wind? Επίσης, κάτι άλλο που δεν μου άρεσε, είναι ότι στον my CU λογαριασμό μου, βλέπω τους ληγμένους κωδικούς CU around, τους οποίους είχε ενεργοποιήσει ο προηγούμενος κάτοχος το 2019. Φαντάζομαι, πως κανονικά δεν θα έπρεπε εγώ να έχω εικόνα, για τις κινήσεις του προηγούμενου κατόχου. Λέτε να έχω θέματα και να πρέπει να πετάξω τον αριθμό στα σκουπίδια? Η αλήθεια είναι, ότι δεν θα το ήθελα, διότι είναι ένα πολύ εύκολο νούμερο, το οποίο θα ήθελα να συνεχίσω να έχω. Αλλά αν είναι να έχω θέματα με ενδεχόμενη κακή χρήση από τον προηγούμενο κάτοχο, ίσως να χρειαστεί να το κάνω. Επίσης, η Vodafone μου είπε, ότι και νέο αριθμό να πάρω, κανείς δεν μου εγγυάται ότι δεν θα είναι και αυτός χρησιμοποιημένος, ότι δηλαδή δεν θα άνηκε σε κάποιον άλλο πριν από εμένα, καθώς οι αριθμοί ανακυκλώνονται. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gm87 said:

Γεια σε όλους! Σήμερα (Πέμπτη) είχα την εξής εμπειρία, σε νέο αριθμό CU, τον οποίο έχω στην κατοχή μου από τις τέσσερις Απριλίου: Μου έρχονται από το πρωί απανωτά μηνύματα από την Wind, "σχετικά με την αίτησή μου για Wind Vision", στα οποία με ενημερώνουν ότι αύριο θα έρθει ο κούριερ με τον εξοπλισμό τον οποίο "έχω αιτηθεί". Εννοείται ότι δεν υπέβαλα ποτέ καμία τέτοια αίτηση. Άλλωστε, και ο αριθμός του σταθερού τηλεφώνου που μου αναφέρουν στο μήνυμα, εννοείται ότι δεν είναι ο δικός μου. Από ό,τι καταλαβαίνω, κάποιος υπέβαλε στην Wind αίτηση για Wind Vision, και έδωσε ως τηλέφωνο επικοινωνίας τον δικό μου αριθμό. Ρώτησα στο chat του CU, από όπου με ενημέρωσαν ότι ο προηγούμενος κάτοχος του αριθμού, τον είχε αφήσει χωρίς ανανέωση (οι γνωστοί 13+6 μήνες), έληξε και βρέθηκε στα δικά μου χέρια. Επομένως, είναι αδύνατον ο προηγούμενος κάτοχος του αριθμού, να τον έδωσε στην Wind ως αριθμό επικοινωνίας, καθώς αποκλείεται το αίτημά του να χρειάστηκε 1,5 χρόνο για να ολοκληρωθεί. Τι λέτε να συνέβη? Να έδωσε κάποιος κατά λάθος τον αριθμό μου αντί για τον δικό του? Τι πρέπει να κάνω εγώ, ώστε να μη με ξαναενοχλήσει η Wind? Να ενημερώσω την Wind ότι έχει λάθος αριθμό, ή να ενημερώσω τον κάτοχο του σταθερού,, ώστε να αλλάξει τον αριθμό επικοινωνίας του στην Wind? Επίσης, κάτι άλλο που δεν μου άρεσε, είναι ότι στον my CU λογαριασμό μου, βλέπω τους ληγμένους κωδικούς CU around, τους οποίους είχε ενεργοποιήσει ο προηγούμενος κάτοχος το 2019. Φαντάζομαι, πως κανονικά δεν θα έπρεπε εγώ να έχω εικόνα, για τις κινήσεις του προηγούμενου κατόχου. Λέτε να έχω θέματα και να πρέπει να πετάξω τον αριθμό στα σκουπίδια? Η αλήθεια είναι, ότι δεν θα το ήθελα, διότι είναι ένα πολύ εύκολο νούμερο, το οποίο θα ήθελα να συνεχίσω να έχω. Αλλά αν είναι να έχω θέματα με ενδεχόμενη κακή χρήση από τον προηγούμενο κάτοχο, ίσως να χρειαστεί να το κάνω. Επίσης, η Vodafone μου είπε, ότι και νέο αριθμό να πάρω, κανείς δεν μου εγγυάται ότι δεν θα είναι και αυτός χρησιμοποιημένος, ότι δηλαδή δεν θα άνηκε σε κάποιον άλλο πριν από εμένα, καθώς οι αριθμοί ανακυκλώνονται. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αρχικά καλύτερα να επικοινωνήσεις με το σταθερό για να ξέρει ο άνθρωπος τι και πως...Έπειτα για μένα πέταξε τον τον αριθμό,καλύτερα.Καποτε είχα το ίδιο θέμα,είχα πάρει έναν αριθμό CU και μετά από λίγες μέρες βλέπω μια κλήση από ένα άγνωστο νούμερο.. Το σηκώνω,λέω παρακαλώ και μου λέει έλα ρε μαλ...α Κώστα που χάθηκες τόσο καιρό;Λέω κάποιο λάθος έχει γίνει,μου λέει αυτος είναι ο αριθμός του Κώστα κλπ του εξηγώ μου ζητάει χίλια συγγνώμη και κλείνουμε.. Και έτσι όπως ήταν η sim πήγε στον κάδο.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, George6633 said:

Αρχικά καλύτερα να επικοινωνήσεις με το σταθερό για να ξέρει ο άνθρωπος τι και πως...Έπειτα για μένα πέταξε τον τον αριθμό,καλύτερα.Καποτε είχα το ίδιο θέμα,είχα πάρει έναν αριθμό CU και μετά από λίγες μέρες βλέπω μια κλήση από ένα άγνωστο νούμερο.. Το σηκώνω,λέω παρακαλώ και μου λέει έλα ρε μαλ...α Κώστα που χάθηκες τόσο καιρό;Λέω κάποιο λάθος έχει γίνει,μου λέει αυτος είναι ο αριθμός του Κώστα κλπ του εξηγώ μου ζητάει χίλια συγγνώμη και κλείνουμε.. Και έτσι όπως ήταν η sim πήγε στον κάδο.

Από τη στιγμή που ο άνθρωπος σου ζήτησε συγγνώμη και κλείσατε, για μένα κακώς τον πέταξες τον αριθμό, αφού κατά πάσα πιθανότητα, δεν θα σε ξαναενοχλούσε ποτέ ο συγκεκριμένος. Κάλεσα στο εν λόγω σταθερό, και η (ευγενέστατη και απολύτως συνεννοήσιμη) κυρία που απάντησε, μου είπε ότι ούτε η ίδια, ούτε κάποιο μέλος της οικογένειάς της είχε ποτέ αυτόν (τον δικό μου) τον αριθμό. Προφανώς, κάτι μπέρδεψε η Wind για άγνωστο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά σκέφτηκα ότι μπορεί και άλλοι γνωστοί φίλοι κλπ του ανθρώπου να είχαν τον αριθμό του και δεν ήθελα και μόνο στην ιδέα να με πάρει ξανά κάποιος άγνωστος έχοντας τον αριθμό μου. 

Link to comment
Share on other sites

Δυνατή αντεπίθεση η Vodafone..μπράβο τους!!Δοκιμή δικτύου μου μυρίζει,κάτι καλό ετοιμάζουν μάλλον!! 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Οσο παει μειωνεται και η χρονικη αποσταση της τελευταιας ανανεωσης στις προσφορες ομως.

Παλιοτερα ηταν ενα μηνα, τωρα εφτασε 15 μερες (31/3), στο μελλον θα ζητανε να εχουμε κανει ανανεωση την προηγουμενη μερα, ή ακομα και "κανε ανανεωση για να παρεις την προσφορα" 🥶...

Link to comment
Share on other sites

εσείς να τα κοιτάζετε που έχετε 15 νούμερα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δυνατή αντεπίθεση η Vodafone..μπράβο τους!!Δοκιμή δικτύου μου μυρίζει,κάτι καλό ετοιμάζουν μάλλον!! 
καμία σχέση και περισυ έδωσε το Πάσχα και μετά είχαμε την καλοκαιρινή προσφορά μεχρι Σεπτέμβριο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akalos said:

εσείς να τα κοιτάζετε που έχετε 15 νούμερα
 

Μα και ενα νουμερο να εχεις, αν τυχον κανεις ανανεωση καθε 30 του μηνα, τοτε δε σε περιλαμβανει η προσφορα ουτε στη ληξη της (καθως ληγει στις 26/4)...

Link to comment
Share on other sites

ξέρουν αυτοί ....εξάλλου υπάρχει και το cash back μην το ξεχνάμε αυτό,μεθαύριο που θα το ενεργοποιήσω θα δούμε αν πιάνει

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...