Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

29 minutes ago, HEO said:

Όχι δεν είμαι Ολυμπιακός δεν ασχολούμαι καθόλου με αθλητισμό

Εντάξει κι εγώ δεν ασχολούμαι αλλά εσύ το τερμάτισες..

ΥΓ. γράψε "θύρα 7" στο Google.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, blizard said:

OXI ΣΤΗΝ VODAFON ...ξέρεις πόσα χρόνια δίνουν 100  gb και μετά 200 σε καρτοκινητά ???  πόσες προσφορές που φέτος εχουμε 6 μηνες στους 9 απεριόριστα με 10 ευρω και δώρα, και ομιλια τζαμπα .. μας έχει χορτάσει το δίκτυο αντέχει, και από πάνω έχει και  5g με τρελές ταχύτητες αχρηστες.

Το παράκανες τώρα. Το Πάσχα με τα απεριόριστα η vodafone είχε ταχύτητες γύρω στα 2mbps από τα 50-60mbps που είχε πριν. Είχα ανεβάσει και τι γινόταν στα Γιάννενα που η vodafone είχε πολύ χαμηλές ταχύτητες. Για 4G γράφω γιατί το κινητό μου δεν είναι 5G.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dasnowy said:

Το παράκανες τώρα. Το Πάσχα με τα απεριόριστα η vodafone είχε ταχύτητες γύρω στα 2mbps από τα 50-60mbps που είχε πριν. Είχα ανεβάσει και τι γινόταν στα Γιάννενα που η vodafone είχε πολύ χαμηλές ταχύτητες. Για 4G γράφω γιατί το κινητό μου δεν είναι 5G.

Mε 2mbps κάνεις τα πάντα. Η vodafone επενδύει ώστε να έχουν όλοι οι νέοι ιντερνετ. Με 1,2€/gb και τα απεριόριστα που δίνει σχεδόν 6 μήνες το χρόνο, κάνει ότι καλύτερο για τους νέους και όλους όσοι θέλουν να έχουν φθηνό ιντερνετ για να κάνουν την δουλειά τους.

@blizard πάρε άδεια για το 3ημερο! απάντησα εγώ για σένα 🤣

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bbbb said:

Mε 2mbps κάνεις τα πάντα. Η vodafone επενδύει ώστε να έχουν όλοι οι νέοι ιντερνετ. Με 1,2€/gb και τα απεριόριστα που δίνει σχεδόν 6 μήνες το χρόνο, κάνει ότι καλύτερο για τους νέους και όλους όσοι θέλουν να έχουν φθηνό ιντερνετ για να κάνουν την δουλειά τους.

@blizard πάρε άδεια για το 3ημερο! απάντησα εγώ για σένα 🤣

Ξέχασες να πεις το κόστος/λεπτό ή/MB για το Liquid.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ξέχασες να πεις το κόστος/λεπτό ή/MB για το Liquid.

Και για τα σουβλακια ξεχασε, μισες δουλειες. 😛 

Και κανενα μπινελικι βρισια για τους αλητες. 😄

 

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dasnowy said:

Είχα ανεβάσει και τι γινόταν στα Γιάννενα που η vodafone είχε πολύ χαμηλές ταχύτητες

Καλά δεν περίμενε το Πάσχα η Vodafone στα Γιάννενα για να πιάνει τόσο χαμηλές ταχύτητες. Περυσι τέτοια εποχή είχα πάρει μια κάρτα Vodafone και μέσα στα Γιάννενα ήταν αίσχος. Έχει κάποιες καλές περιοχές, αλλά δεν ξέρω γιατί σε κάποια σημεία ζορίζεται τόσο πολυ. Μια βδομάδα την άντεξα στο Ίντερνετ, μετά την έβγαλα. 
 

Και από φίλο που βλέπω που έχει iPhone 14 Pro Max με συμβόλαιο Vodafone, είναι ακόμα πολυ μέτρια έως κακή μέσα στην πόλη  

Χθες στο εστιατόριο του φροτζου με το που πήγαινα να αρχισω μέτρηση με την Vodafone με πέταγε σε edge. Με λειτουργία πτήσης επανερχόταν αλλά όταν πήγαινα να κάνω μέτρηση στο speediest, πέταγε ένα ωραίο Ε πάνω δεξιά. Να σημειώσω ότι δεν επιανε 5G εκεί. Μόνο 4G 
Σε λίγο θα ακούσουμε ότι και το edge είναι αρκετο για το μέσο χρηστη…

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos.k2 said:

Χθες στο εστιατόριο του φροτζου

Για να φας πήγες ή για να κάνεις μετρήσεις? 😂 Δεν ειναι ανάγκη να είμαστε όλη την ώρα πάνω απο το κινητό... 🤣

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:

Για να φας πήγες ή για να κάνεις μετρήσεις? 😂 Δεν ειναι ανάγκη να είμαστε όλη την ώρα πάνω απο το κινητό... 🤣

1 μέτρηση με το δικό μου κινητό έκανα πάνω στο εστιατόριο που την ανέβασα στις συγκρίσεις και προσπάθησα 2 φορές με την vf αλλά τίποτα με αυτή. Συνολικά ούτε 2 λεπτά δεν ξόδεψα για αυτά😂😂

Ειπα και στο άλλο νήμα ότι το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον έρθει στα Γιάννενα. Για μένα το καλύτερο εστιατόριο της πόλης, με ωραία θεα και τις ανάλογες τιμές βέβαια.
Και δυστυχως οχι, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε εκεί κωδικούς της βονταφοναρας για προσφορές😂😂

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, bbbb said:

Για να φας πήγες ή για να κάνεις μετρήσεις? 😂 Δεν ειναι ανάγκη να είμαστε όλη την ώρα πάνω απο το κινητό... 🤣

Άσε που συγχύζεσαι και δεν κατεβαίνει μπουκιά..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.k2 said:

Και δυστυχως οχι, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε εκεί κωδικούς της βονταφοναρας για προσφορές😂😂

Και χωρίς σήμα και χωρίς έκπτωση. Αστο δεν συμφέρει.. Θα παραγγείλω σουβλάκια απο το smart pocket 😂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επειδή κάποια (συγκεκριμένα) άτομα που συμμετέχουν στο παρόν φόρουμ δεν είναι σε θέση να βάζουν όρια στον εαυτό τους και έχουν καταντήσει "καφενείο" το συγκεκριμένο αλλά και διπλανά παρόμοιας θεματολογίας thread, λαμβάνουν από την ομάδα διαχείρισης μερικές μέρες restrict from posting στο φόρουμ για να ξεκουραστούν και να επανέλθει το thread στα κανονικά του πλαίσια όπως προσδιορίζουν οι κανονισμοί.

Σε περίπτωση που τα άτομα αυτά ή και άλλα επανέλθουν και συνεχιστούν οι ίδιοι διαξιφισμοί, θα ακολουθήσει αποκλεισμός πρόσβασης στο forum γενικότερα.

Σε περίπτωση που δεν μπορούν να περιμένουν την επάνοδο τους στο forum και βιαστούν να φτιάξουν άλλους κλώνους λογαριασμούς, θα αποκλειστούν μόνιμα από το φόρουμ, τόσο οι κλώνοι, όσο και οι κύριοι λογαριασμοί.

Όσοι διαβάζουν εδώ έχουν καταλάβει πόσο ανοχή έχουμε δείξει σε συμπεριφορές που δε θα έπρεπε να επιτρέπουμε εδώ και πολύ καιρό αλλά από τη στιγμή που δεν βάζουν τα ίδια μέλη τα όρια τους, πρέπει να τα επιβάλλει η ομάδα διαχείρισης.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε, ότι όσοι είμαστε εδώ, απλά κάνουμε το hobby μας, μπαίνουμε στο φόρουμ για να ξεφύγουμε από τη καθημερινότητά μας και να συζητήσουμε για θέματα του ενδιαφέροντος μας. Όταν φτάνουμε στο σημείο να προσβάλλουμε, να ειρωνευόμαστε και στο τέλος να τσακωνόμαστε, θα έπρεπε οι ίδιοι κάτι να κάνουμε για να το αποφύγουμε και δε θα έπρεπε να περιμένουμε από την ομάδα διαχείρισης να το "παίζει" αστυνομία για να σταματήσουν όλα αυτά.

Έγινε ένα μικρό clean up. Συνεχίζουμε στα του θέματος...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ορθά 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θα μπει μια τάξη στο νήμα!

Εγώ στα Σεπόλια με 5g πιάνω 1.5up/ 19 down σήμερα, την δουλειά μου την κάνω οπότε δεν έχω παράπονο για όσα μου δίνει το cu.
Επίσης στα συν ότι δεν έχω βρει σημείο που να μη βγάλω κλήση ακόμα και σε υπόγεια αποθήκη πχ.
Για συμβόλαιο όμως με έμφαση στη ταχύτητα, σίγουρα δεν θα την επέλεγα.

Τέλος προς ενημέρωση των συμφορουμιτών αν μπεις τώρα στο liquid και επιλέξεις το δώρο ανανέωσης των 30€ και μετά πριν το τέλος των 30 ημερών πας να το αλλάξεις σε ανανέωση πχ 12 ευρώ στην απορρίπτει και σου λέει να επικοινωνήσετε με 13830.
Κάλεσα και η λύση τους είναι να βγω από το liquid και να ξαναμπώ. Ειπαν θα με ενημερώσουν περαιτέρω με νέο τηλ αλλά δεν πήραν ποτέ!
Έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία?











Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sgatzo said:

Επιτέλους θα μπει μια τάξη στο νήμα!

Εγώ στα Σεπόλια με 5g πιάνω 1.5up/ 19 down σήμερα, την δουλειά μου την κάνω οπότε δεν έχω παράπονο για όσα μου δίνει το cu.
Επίσης στα συν ότι δεν έχω βρει σημείο που να μη βγάλω κλήση ακόμα και σε υπόγεια αποθήκη πχ.
Για συμβόλαιο όμως με έμφαση στη ταχύτητα, σίγουρα δεν θα την επέλεγα.

Τέλος προς ενημέρωση των συμφορουμιτών αν μπεις τώρα στο liquid και επιλέξεις το δώρο ανανέωσης των 30€ και μετά πριν το τέλος των 30 ημερών πας να το αλλάξεις σε ανανέωση πχ 12 ευρώ στην απορρίπτει και σου λέει να επικοινωνήσετε με 13830.
Κάλεσα και η λύση τους είναι να βγω από το liquid και να ξαναμπώ. Ειπαν θα με ενημερώσουν περαιτέρω με νέο τηλ αλλά δεν πήραν ποτέ!
Έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία?










 

Σε τι φάση είναι τώρα το liquid σου, όταν το βλέπεις στο cu app? Σου δείχνει ότι είσαι εντός ή εκτός και το banner/εγγραφή για να ξαναμπεις? Επίσης δείχνει τα κανονικά πακέτα? Εμένα όταν είχε κολλήσει, μου έδειχνε ότι μπορώ να ξαναμπώ και όσο το δοκίμαζα, έδειχνε ότι έμπαινε κανονικά αλλά δεν έμπαινε και μετά απο λίγο το sms για επικοινωνία με εξυπηρέτηση... και δεν εμφανίζονταν καθόλου μέσα στο cu app τα πακέτα, παρά μόνο του bigbang. Επίσης το 1252 σου λέει ότι είσαι liquid ή όχι? Εμένα έλεγε ότι είμαι..

Επίσης σε αφήνει να μπεις στο vodafone app ή σου λέει ότι είσαι Liquid? Εγώ είχα μπει στο vodafone app που με άφηνε να μπω κανονικά και είχα αφαιρέσει την κάρτα μου,ώστε στην επόμενη χρέωση να μην την βρει. Επανήλθε όταν ήρθε η ώρα να κάνω ανανέωση, έκανα κανονικά ανανέωση 12€ που ήθελα, με τον κλασικό τρόπο του cu app και μετά σκέφτηκα να δοκιμάσω να ξαναεγγραφτώ και μετά απο λίγο έστρωσε.. Η εξυπηρέτηση πάντως δεν βοήθησε.. Ελεγαν το ψάχνουν αλλά πρακτικά είχαν περάσει 20 μέρες και δεν επικοινώνησαν.. Προφανώς αν δεν έβαζα κάρτα, μπορει να μην έστρωνε μέχρι σήμερα..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όχι είμαι κανονικά liquid, στο 1252 όπως και στο Vodafone app δεν με βάζει.
Μάλλον πρέπει να σταματήσω την ευγένεια στο τηλ μαζί τους όπως έκανα με το Volte που δεν έπαιζε 1 χρόνο σε συμβατή συσκευή και έπαιξε μέσα σε 5 κυριολεκτικά λεπτά!!!!
Επειδή έχω την ίδια κάρτα χρέωσης σε 3 liquid ρώτησα αν φταίει αυτό και εισέπραξα ένα ξερό όχι από ένα βαριεστημένο υπάλληλο που το μυαλό του ήταν στην αυριανή αργία...
Μετά ρώτησα αν φταίει το γεγονός ότι επέλεξα 30 ευρώ και πριν εκπνεύσει ο δώρο μήνας επέλεξα την μείωση του σε 12 ευρώ και σε αυτό κοντεύω μια βδομάδα που περιμένω απάντηση...
Νομίζω όντως το μόνο που μου μένει είναι στις 15/6 (18 θα πάει να τραβήξει) να βγω από το liquid για να μην έχω θέματα...
Τέλος η εξυπηρέτηση πελατών από πρότυπο που ήταν αρχίζει και έχει σοβαρά προβλήματα...



Link to comment
Share on other sites

Τρώει κολλήματα το liquid μερικές φορές για διάφορους λόγους

Η εξυπηρέτηση πελατών πράγματι είναι για κλωτσιές όπως και άλλα τμήματα όπως η φορητότητα

και αυτό διότι δεν έχουν υπαλλήλους από ότι βλέπω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τρώει κολλήματα το liquid μερικές φορές για διάφορους λόγους

Η εξυπηρέτηση πελατών πράγματι είναι για κλωτσιές όπως και άλλα τμήματα όπως η φορητότητα

και αυτό διότι δεν έχουν υπαλλήλους από ότι βλέπω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




Στα όρια μας είμαστε πλέον στην Ελλάδα. Όταν το εργασιακό περιβάλλον είναι μπούρδα, μες στην πίεση η οποία δεν αποφέρει τις ανάλογες απολαβές (γιατί ο εργαζόμενος εκτός από το να συνδυάζει σκληρή δουλειά μαζί με ευχαρίστηση στον χώρο εργασίας του, να έχει και τις ανάλογες απολαβές για τον κόπο του) δεν ξέρω πόσο πιο πέρα θα φτάσει αυτό...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnny_htc said:

Στα όρια μας είμαστε πλέον στην Ελλάδα. Όταν το εργασιακό περιβάλλον είναι μπούρδα, μες στην πίεση η οποία δεν αποφέρει τις ανάλογες απολαβές (γιατί ο εργαζόμενος εκτός από το να συνδυάζει σκληρή δουλειά μαζί με ευχαρίστηση στον χώρο εργασίας του, να έχει και τις ανάλογες απολαβές για τον κόπο του) δεν ξέρω πόσο πιο πέρα θα φτάσει αυτό...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μη τα ρίχνουμε όλα στους εργοδότες όμως…

Δεν υπάρχει δουλειά χωρίς πίεση, και ίσως αυτό πολλοί νέοι άνθρωποι να μην το καταλαβαίνουν. Ίσως οι νέοι νιώθουν πως σε ένα τηλεφωνικό κέντρο δεν υπάρχει πίεση, αλλά ισχύει το αντίθετο. Χωρίς πίεση ενας εργαζόμενος δεν αποδιδει. 
Υπαρχει και ο παράγοντας της βαρεμάρας, κάτι για το οποίο ο εργοδότης δεν μπορει να κάνει απολύτως τίποτα, παρά μόνο να απολύσει τον εργαζόμενο. 
 

Εννοειται ότι θα πρέπει η κάθε εταιρεία να προσπαθεί για το καλύτερο δυνατό κλίμα εργασίας, αλλά αν δεν υπάρχει θέληση από τους εργαζόμενους…

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos.k2 said:

Μη τα ρίχνουμε όλα στους εργοδότες όμως…

Δεν υπάρχει δουλειά χωρίς πίεση, και ίσως αυτό πολλοί νέοι άνθρωποι να μην το καταλαβαίνουν. Ίσως οι νέοι νιώθουν πως σε ένα τηλεφωνικό κέντρο δεν υπάρχει πίεση, αλλά ισχύει το αντίθετο. Χωρίς πίεση ενας εργαζόμενος δεν αποδιδει. 
Υπαρχει και ο παράγοντας της βαρεμάρας, κάτι για το οποίο ο εργοδότης δεν μπορει να κάνει απολύτως τίποτα, παρά μόνο να απολύσει τον εργαζόμενο. 
 

Εννοειται ότι θα πρέπει η κάθε εταιρεία να προσπαθεί για το καλύτερο δυνατό κλίμα εργασίας, αλλά αν δεν υπάρχει θέληση από τους εργαζόμενους…

Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει πίεση η δουλειά και εξαρτάτε το είδος της πίεσης και από που προέρχεται.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις δίκιο, αλλά το νόμισμα έχει δύο όψεις πάντοτε. Ο συμφορουμίτης επάνω, έχει θέσει σωστά το ζήτημα πιστεύω.

Λένε παραδείγματος χάρη για τον τουρισμό ότι δεν βρίσκουν εργαζόμενους, είδα όμως πού μένει η κόρη ενός συγγενή μου που δουλεύει σεζόν σε γνωστότατο ξενοδοχείο της Χαλκιδικής και πραγματικά οι συνθήκες είναι γαλέρας.

Με απλήρωτες υπερωρίες, άθλιες συνθήκες εργασίας, άθλιες συνθήκες διαμονής, λες και είναι σκλάβοι.

Γι αυτό δεν βρίσκουν οι εργοδότες παιδιά να δουλέψουν.

Και μετά αρχίζουν το γνωστό παραμύθι ότι είναι είναι τεμπέληδες, μόνο που δεν συμβαίνει αυτό το πράγμα.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μη τα ρίχνουμε όλα στους εργοδότες όμως…
Δεν υπάρχει δουλειά χωρίς πίεση, και ίσως αυτό πολλοί νέοι άνθρωποι να μην το καταλαβαίνουν. Ίσως οι νέοι νιώθουν πως σε ένα τηλεφωνικό κέντρο δεν υπάρχει πίεση, αλλά ισχύει το αντίθετο. Χωρίς πίεση ενας εργαζόμενος δεν αποδιδει. 
Υπαρχει και ο παράγοντας της βαρεμάρας, κάτι για το οποίο ο εργοδότης δεν μπορει να κάνει απολύτως τίποτα, παρά μόνο να απολύσει τον εργαζόμενο. 
 
Εννοειται ότι θα πρέπει η κάθε εταιρεία να προσπαθεί για το καλύτερο δυνατό κλίμα εργασίας, αλλά αν δεν υπάρχει θέληση από τους εργαζόμενους…
Οχι, δεν μίλησα για το ότι δεν θα υπάρξει πίεση σε ένα τηλεφωνικό κέντρο. Προφανώς και θα υπάρξει. Σε όλες τις δουλειές που θες να πιάσεις στόχους υπάρχει πίεση. Απολαβές δεν υπάρχουν εδώ. Κίνητρο. Δεν είναι δικιά σου εταιρεία, το δικό σου μαγαζί για το οποίο θα ιδρώσεις για να μεγαλώσει να στο πω. Είναι κάποιου άλλου και αυτός ο άλλος πρέπει να φροντίζει να είσαι στα "ωπα ωπα" εφόσον και συ δείξεις ότι είσαι δουλετεταρας. Μη μου πεις τώρα ότι δεν έχουν εργαζόμενους επειδή είναι τεμεπλεηδες και αναπαράγουμε τις αηδίες των καναλαδων περί βαρεμάρας κλπ που γεννήθηκε μες στη "κρίση" και δεν πάνε να δουλέψουν για 4 κατοστάρικα. Προφανώς υπάρχουν και αυτοί, αλλά όχι τόσοι, είπαμε...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ζήσει το έργο και από τις δύο πλευρές έχω να πω ότι το πιο βασικό είναι να μην υπάρχει τοξικό περιβάλλον. 

Τώρα για τα παιδιά που δουλεύουν στην υποστήριξη των εταιριών είναι δύσκολα τα πράγματα και επειδή δεν έχουν τις απαραίτητες γνώσεις και γιατί τους πληρώνουν τρίχες και γιατί τους θεωρούν αναλωσιμους. Γνωριζω κόσμο που δουλεύει πχ στην Evalue και είναι για χάπια που προωθούν απλά προϊόντα του παρόχου ουσιαστικά στην υποστήριξη πρέπει να έχεις γερά νεύρα να σε βρίζει ο άλλος και εσύ να πρέπει να μιλήσεις ευγενικά. 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...