Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα ότι η χρέωση για CU around κωδικό στο Coffee Island είναι 0,25€.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

ΜΠΟΥΜ! ΤΟ CU ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ DATA ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ! ME TO ΝΕΟ CU XCLUSIVE MeApOla 13,5 ΕΧΕΙΣ 6,5GB + ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕ 12€. ΗΡΘΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ CU SHAKE ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ  ΜΕΧΡΙ 6.5GB ΔΩΡΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΑΝΑΛΙ. ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΟ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ ΜΥ CU APP: https://www.vodafonecu.gr/cuapp/bundles?key=student&code=BDLPasoComboML&c_source=sms&c_medium=sms&c_owner=mk-cu&c_term=Xclusive13-5&c_name=20230519-cu-meapola

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

στην καρτοκινητη Voda υπάρχει πακέτο με απεριόριστα δεδομένα; και πόσο κάνει; έχουμε 3 f2g τώρα

Υπάρχει προσφορά απεριόριστο ιντερνετ με 10.9 ευρω τώρα για 4 μηνες . Από το Δεκέμβριο ώς τον Σεπτέμβριο είχαμε 6 μηνες τέτοιες προσφορές . Από τηλεφωνία για να τα συνδιάσεις υπάρχουν 12 ευρω το μηνα απεριόριστα ή τιμές liquid 0.0065 ευρω το λεπτό η σμσ (2 cent 3 λεπτα)  - αν και εκει ακόμα έχουν προσφορά δωρεάν απεριόριστα λεπτά όταν βάζεις 15 ευρω.

Από data μόνιμα το καλυτερο είναι το big bang που θέλει να μαζέψεις και πόντους με ένα παιχνίδι , συνδιάζεται και με τιμές η προσφορές ομιλίας liquid αν θες ... 200gb  10 ευρω  το μηνα και απεριόριστα με 1 ευρω (ουσιαστικά ως 48 ώρες ειναι ) 

Στο cu υπάρχουν απεριόριστα  0.9 ευρω 24 ώρες (κανονικά 24 ωρες από όταν το ενεργοποιήσεις ) συν 4 σαβατοκύριακα με 2.7 ευρω (αυτο βγαίνει 0.35 ευρω την μέρα)  , το 6 ευρω την εβδομάδα, νυχτερινά από 20.00 ως 08.00 με 6.5 ευρω , και το πακέτο 27 ευρω για απεριόριστη ομιλία και 200gb που τώρα είναι άχρηστο αφου υπάρχουν πιο φτηνά αλλά από Σεπτέμβριο αν πέσει η τιμή σε λογικα επιπεδα θα είναι φοβερο.

Επίσης με 3 νέους λογαρισμούς θα έχεις αρκετά δώρα όπως ακουστικά , ο πρώτος μήνας όλα απεριόριστα και κάτι δωράκια 5-10 ευρω για τον δέυτερο , 5+5 gb  με το bring a friend για ενα χρόνο  κάθε φορά που βάζεις λεφτα , και από 30 ευρω στον καθένα για ενα μηνα του  liquid.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, eridion25 said:

ΜΠΟΥΜ! ΤΟ CU ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ DATA ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ! ME TO ΝΕΟ CU XCLUSIVE MeApOla 13,5 ΕΧΕΙΣ 6,5GB + ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕ 12€. ΗΡΘΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ CU SHAKE ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ  ΜΕΧΡΙ 6.5GB ΔΩΡΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΑΝΑΛΙ. ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΟ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ ΜΥ CU APP: https://www.vodafonecu.gr/cuapp/bundles?key=student&code=BDLPasoComboML&c_source=sms&c_medium=sms&c_owner=mk-cu&c_term=Xclusive13-5&c_name=20230519-cu-meapola

Αυτό είναι το φοιτητικό.. απλώς το επισημαίνω επειδή εδώ είναι το topic του απλού CU.

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2023 at 12:44 ΜΜ, giocha said:

Παιδιά δεν ξέρω τι παίζει με το CU. Μου ήρθε αυτό το μήνυμα. Το ίδιο συνέβη και στον αριθμό της αδερφής μου. Το θέμα είναι ότι δεν κάνουμε και πολύ μεγάλη χρήση του cu. 

IMG_6230.jpeg

Αυτή η προσφορα ισχύει και για ανανεωση με cashback?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makisg4 said:

Αυτή η προσφορα ισχύει και για ανανεωση με cashback?

Πολύ πιθανόν από τη στιγμή που γράφει "με οποιαδήποτε ανανέωση"

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορα ισχύει και για ανανεωση με cashback?
H εμπειρία έχει δείξει ότι με μικρά ποσά δεν σου την δίνει με 2-3 ευρώ cashback έχεις περισσότερες πιθανότητες

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Υπάρχει προσφορά απεριόριστο ιντερνετ με 10.9 ευρω τώρα για 4 μηνες . 

Το απεριόριστο ιντερνετ με 10.90€ κάθε 1 μήνα μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. 

 

 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

Το απεριόριστο ιντερνετ με 10.90€ κάθε 1 μήνα μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. 

 

 

Νομίζω εννοεί ότι η προσφορά ισχύει για 4 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Νομίζω εννοεί ότι η προσφορά ισχύει για 4 μήνες 

Κάποιος που δεν γνωρίζει, θα καταλάβει αυτό που διαβάζει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο άνθρωπος καταλαβαίνει γιατι γράφω και οτι 6 μηνες από τους 9 έχουμε τέτοιες προσφορές, από το γεγονός οτι δεν γίνονται ανα 4μηνο η προσφορες και γενικά από όλο το κείμενο.... αλλά θα είχε πολύ ενδιαφέρον αν τα προγράμματα τεχνητής νοημοσύνης  έχουν φτάσει στο σημείο να καταλάβουν ή θα μπερδευτούν όταν δουν αυτό το κείμενο ... αν οχι ίσως έχουμε πρόβλημα  🙂

 

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Αυτό είναι το φοιτητικό.. απλώς το επισημαίνω επειδή εδώ είναι το topic του απλού CU.

Κάποιο μπέρδεμα έχει γίνει στα φοιτητικά και τα απλά ... πχ αυτό που ήταν στο cu και το έβαλα πριν τελικά ήταν ΜΟΝΟ για φοιτητικά " Extra Tip! Θες unlimited data και για τους επόμενους μήνες; Ενεργοποιώντας οποιοδήποτε combo πακέτο από 9€ και πάνω, παίρνεις εντελώς δωρεάν το Summer Offer"

4shake.thumb.png.c5f32e149036ba337ccd3f27a60fe382.png

Αυτά είναι τα 4 bonus του shake ... από ότι δοκίμασα και εγω και αλλοι κανένα δεν ανανεωνει τα παλιά shake δυστυχώς , και μάλιστα ουτε μεταξύ τους έχουν roll over . Αν κάποιος  δοκιμάσει να τους πάρει τηλ και του τα μεταφέρουν στο καινούργιο ας μας πει.

Εβαλα όμως δέυτερη φορά 13 ευρω από περιέργεια και ενώθηκε με το προηγουμενο που είχε δώσει 10.5 , με σύνολο 21 ευρω , έδωσε ξανά τα 8gb δώρο που δίνει σε κάθε shake (υποθέτω είναι για περιορισμένο διάστημα επειδή χάσαμε τα παλιά) 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Κάποιο μπέρδεμα έχει γίνει στα φοιτητικά και τα απλά ..

Ήτανε ως που να φτιάξουν το site.. τώρα είναι όλα comple και στη θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις σε κάποιον "με 10.90 απεριόριστο ίντερνετ για 4 μήνες" φυσιολογικά ο άλλος θα καταλάβει αυτό που γράφεις. Εάν εγραφες "10.90/μήνα για 4 μήνες" θα ήταν απόλυτα κατανοητό για κάποιον που ρωτάει και δεν γνωρίζει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ανθρωπος δεν θα μπερδευτεί όπως δεν μπερδεύεται όταν λέμε "με 15 ευρω έχεις ολα απεριόριστα με συμβόλαιο 2 χρόνων"  , ξέρει από εμπειρία ότι μιλάμε για το μήνα και οχι 24 μήνες με 15 ευρω σύνολο.... εγώ μάλιστα αμέσως μετά ειπα και για 6 μηνες με αναλογες προσφορές και η τωρινή τελειώνει Σεπτέμβιο, οπότε θα καταλάβει και από το φεγγάρι να ήρθε. 

Νομίζω και η τεχνιτή νοημοσύνη πρέπει να μην μπερδεύεται πλέον με αυτά ... είναι τρομακτικό από την μια μεριά .

Αν πχ έλεγες 15 ευρω όλα απεριόριστα για 2 χρόνια , και ξέχναγες να αναφέρεις τα 384mbps φραγή (που ειναι και κάτι νέο) , ή οταν μιλάμε για τις τιμές του liquid και αναφέρεις οτι αλλου ειναι φτηνότερα με μόνο 1 ευρω το μήνα χωρις να αναφέρεις τις τρελές χρεώσεις οντος θα μπερδέψεις  εσκεμένα κιόλας τον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, blizard said:

Ανθρωπος δεν θα μπερδευτεί όπως δεν μπερδεύεται όταν λέμε "με 15 ευρω έχεις ολα απεριόριστα με συμβόλαιο 2 χρόνων"  , ξέρει από εμπειρία ότι μιλάμε για το μήνα και οχι 24 μήνες με 15 ευρω σύνολο.... εγώ μάλιστα αμέσως μετά ειπα και για 6 μηνες με αναλογες προσφορές και η τωρινή τελειώνει Σεπτέμβιο, οπότε θα καταλάβει και από το φεγγάρι να ήρθε. 

Νομίζω και η τεχνιτή νοημοσύνη πρέπει να μην μπερδεύεται πλέον με αυτά ... είναι τρομακτικό από την μια μεριά .

Αν πχ έλεγες 15 ευρω όλα απεριόριστα για 2 χρόνια , και ξέχναγες να αναφέρεις τα 384mbps φραγή (που ειναι και κάτι νέο) , ή οταν μιλάμε για τις τιμές του liquid και αναφέρεις οτι αλλου ειναι φτηνότερα με μόνο 1 ευρω το μήνα χωρις να αναφέρεις τις τρελές χρεώσεις οντος θα μπερδέψεις  εσκεμένα κιόλας τον κόσμο

Άσχετη συγκριση, αλλά δεν πειραζει. Θα σε αφήνω να συνεχίσεις να παραπληροφορεις και έτσι θα διωχνεις κοσμο από τη βονταφον, στέλνοντας πελατες σε Νοβα και κοσμοτέ 😁

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν παραπληροφορώ όπως σου εξήγησα, αντίθετα με την ομάδα σας που φτάνετε σε καθαρό τρολινγ όπως τώρα η χθες με τα πολιτικά, και χοντρά ψέματα.

 

 

Επιστρέφουμε εκει που μας διέκοψαν,.. Οι αλλαγές του shake ειναι εδώ, κανένα πακέτο δεν ενώνεται με τα παλιά ή με διαφορετικό shake εκτός του εαυτού του (οποιος δεν βαριέται ας μιλήσει με το το chat και να μας πει μπας του τα προσθέσουν) . Προς το παρόν έχει 8 gb δώρο με κάθε ανανέωση , (εγω εκανα 2 επι 13 ευρω και πήρα 21gb)

4shake.png

Edited by Vasileios
Προσωπικοί χαρακτηρισμό αφαιρέθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

13 ευρω ανανέωση εκανα 2 φορές  ...  εδωσε 8 gb δώρο και 2.5 κανονικά , αρα 10.5 gb επι 2 = 21gb σύνολο με roll over.

Ετσι φαίνεται το νεο shake με ανανέωση 2 φορές επί 13 ευρω ... δεν ξέρω τι θα γίνει όταν τελειώσει αυτό το bonus των 8 ευρω και αν θα τα κρατήσουμε ή όχι με rollover και στην συνέχεια , όποιος μιλήσει με chat ας ενημερώσει.

 

shake.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, olympios1 said:

Αφού 2 φορές το 13 κάνει 26, όχι 21

 

15 minutes ago, blizard said:

13 ευρω ανανέωση εκανα 2 φορές  ...  εδωσε 8 gb δώρο και 2.5 κανονικά , αρα 10.5 gb επι 2 = 21gb σύνολο με roll over.

Ετσι φαίνεται το νεο shake με ανανέωση 2 φορές επί 13 ευρω ... δεν ξέρω τι θα γίνει όταν τελειώσει αυτό το bonus των 8 ευρω και αν θα τα κρατήσουμε ή όχι με rollover και στην συνέχεια , όποιος μιλήσει με chat ας ενημερώσει.

 

shake.png

Εγώ κατάλαβα 2 ανανεώσεις των 13€. Αλλος κατάλαβε 2*13gb. Οπότε ειναι για άλλη μια φορά φανερό ότι ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ η κατανόηση των πραγμάτων είναι διαφορετική για τον καθένα μας..

Link to comment
Share on other sites

Έχω μαζέψει 70gb data από shake it στο combo M που ήμουν. Τώρα βλέπω με πήγε στο CU meapOla 10.9.
Ξέρουμε σίγουρα αν περνάνε τα data του "παλιού" shake it ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Titarasaudi said:

Έχω μαζέψει 70gb data από shake it στο combo M που ήμουν. Τώρα βλέπω με πήγε στο CU meapOla 10.9.
Ξέρουμε σίγουρα αν περνάνε τα data του "παλιού" shake it ή όχι ;

Εμένα σε φοιτητικό δεν μου πέρασαν και μάλιστα στο νέο shake it έχει άλλο όνομα στις πληροφορίες 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να μπερδευτείς. Όταν έχει 35 πακέτα να διαλέξεις, το 40% των πελατών θα επιλέξει το πολυδιαφημισμένο, εντελώς απερίσκεπτα.

Ευτυχώς που υπάρχει και το forum εδώ και ανακαλύπτει τα κρυμμένα διαμάντια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Εμένα σε φοιτητικό δεν μου πέρασαν και μάλιστα στο νέο shake it έχει άλλο όνομα στις πληροφορίες 

Εμένα στο φοιτητικό των 8,5€ πέρασαν στο αντίστοιχο των 9€ και τα GB και φυσικά άλλαξαν και τα χιλιάδες λεπτά που είχα μαζέψει σε unlimited. Shake it δεν είχα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Εμένα στο φοιτητικό των 8,5€ πέρασαν στο αντίστοιχο των 9€ και τα GB και φυσικά άλλαξαν και τα χιλιάδες λεπτά που είχα μαζέψει σε unlimited. Shake it δεν είχα..

Και σε εμένα,εγώ μίλησα όμως αποκλειστικά για Vodafone Shake it

Και κάτι άλλο λένε Shake it για ανανέωση των 9€ και εμένα δεν μου εμφανίζεται κάπου το ποσό των 9€ για ανανέωση του χρόνου ομιλίας μου 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...