Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα.. Ευτυχώς δεν ακολούθησαν την τακτική nova.. πχ Κατήργησαν το cu unlimited nights μόνο κατ`ονομα αφού πλέον λέγεται cu mono scroll nights. Και τώρα που είναι καλοκαίρι με 15 ευρώ στο Liquid έχουμε απεριόριστα δεδομένα και ομιλία και έναν καφέ δώρο Για την ώρα πάντα.. Θετικές αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Να κλαίμε από ΤΩΡΑ γιατί κάποτε μπορεί να καταργηθεί!!!!

Εξάλλου, είμαστε σε λογική ΜΕΙΩΣΕΩΝ. Το έχεις πάρει χαμπάρι?

Για τα διδάγματα της "Ιστορίας", που έγραφα:

1) Ο "φελλός" δε πάει "ψηλά" εάν δεν το θυθίσεις βαθιά.

2) Ο "Γερμανός" δε φεύγει εάν πιο πριν δε κάνει τα χειρότερα εγκλήματα.

3) Ο "Διαφωτισμός" δεν εγκαθιδρύεται εάν πιο πριν δε γίνει επανάσταση.

4) Η "ψήφος" δεν κλέβεται εάν πιο πριν δε σε κοροϊδέψουν.

ΔΕ πειράζει: ΑΣ επαναληφθεί η "Ιστορία", και ο τελευταίος γελά καλύτερα.

Φάτε λάδι και "λογική ΜΕΙΩΣΕΩΝ": Τα ξαναλέμε........

Υ.Γ.: Εάν ΔΕΝ είμαστε (%) σε "λογική εγρήγορσης" ΔΙΑΡΚΩΣ και επαναπαυόμαστε (σε "ειδικούς", "πολιτικούς", "κόμματα" ή "εταιρίες") , θα έχουμε τα ίδια και τα ίδια: ΑΣ μην "μάθουμε" ΠΟΤΕ την "παραμύθα": ΔΕ πειράζει......

Φαίνεται εγγενές του Homo Sapiens, γαρ, το παραμύθιασμα σε αφηγήματα. Που ΠΑΝΤΑ στο τέλος καταρρέουν, αλλά "δε πειράζει": Ειδικά σαν έλληνες "κάτι θα σου΄χω να το δικαιολογήσω για ΜΕΤΑ" και πάλι (τα ίδια ξανάμανά.....).

Η "γιαγιά" μας έκανε άριστη "δουλειά" όταν μας έστελνε η μάνα μας σ'αυτήν για παραμύθια: Τα νομιμοποίησε και πια εμείς (>99%) τα αναπαράγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ή μας δουλεύουν ή βιαστήκαμε να χαρούμε.. τα xclusive λένε ότι είναι φοιτητικά και τα βλέπουμε μόνο επειδή δεν έχει τελειώσει η αναβάθμιση.

Screenshot_2023-05-19-13-55-06-71_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

1)Θα γίνει διαχωρισμός ανάμεσα σε φοιτητές και μη φοιτητές

2)Μέχρι το απόγευμα θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο 

3)οι τιμές του CU XCULSIVE MEAPOLA 9 για μη φοιτητές,αλλά με τις ίδιες παροχές θα κοστίζει 10.90€

4)η τιμή του CU XCULSIVE MEAPOLA 10.9 για μη φοιτητές,αλλά με τις ίδιες παροχές θα κοστίζει 13.50€

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

1)Θα γίνει διαχωρισμός ανάμεσα σε φοιτητές και μη φοιτητές

2)Μέχρι το απόγευμα θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο 

3)οι τιμές του CU XCULSIVE MEAPOLA 9 για μη φοιτητές,αλλά με τις ίδιες παροχές θα κοστίζει 10.90€

4)η τιμή του CU XCULSIVE MEAPOLA 10.9 για μη φοιτητές,αλλά με τις ίδιες παροχές θα κοστίζει 13.50€

Ξεκάθαρη αύξηση τιμών δλδ..

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή ειναι ρε παλικάρια ; Τι βιάζεστε ; 

Από Δευτέρα θα δούμε.  

Προς το παρόν enjoy the weekend..

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ξεκάθαρη αύξηση τιμών δλδ..

Από πλευράς φοιτητών και υπάρχει αύξηση της τάξεως 0.50€-1.00€. Όσον αφορά τα απλά,αν επιβεβαιωθούν αυτά που ανέφερα παραπάνω τότε θα είναι απλα εντάξει 

Just now, babakos said:

Παρασκευή ειναι ρε παλικάρια ; Τι βιάζεστε ; 

Από Δευτέρα θα δούμε.  

Προς το παρόν enjoy the weekend..

Εμένα προσωπικά λήγει το πακέτο μου αύριο και θέλω να δω τι επιλογές θα έχω. Άσε που και η εταιρεία μας έλεγε στο μήνυμα από 19/5 Θα αλλάξουν τα πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pppe said:

Συγχαρητήρια για τις παραπάνω διατυπώσεις σου.

Τουλάχιστον σε αυτή την εταιρία , ΔΕ θα βρεις τόσα χαϊβάνια όσα στις άλλες σε %. Ειδικά στο λαγό πχ , "σπάει όλα τα κοντέρ" (>90%) και σχεδόν το τερματίζει. Άρα και τους μαζεύει ίδιους κι όμοιους. Ταιριάζουν.

Όπως κι εδώ, βέβαια, με τα "ανάλογα" Χαρακτηριστικά πελατών: Τελείως διαφορετικά απ'του λαγού.

Διάρκεια πακέτου 15 ημέρες, 20 ημέρες.. σου θυμίζει κάτι από countdown;; 🐰🐰🐰

29 minutes ago, aektzhs 1 said:

Από πλευράς φοιτητών και υπάρχει αύξηση της τάξεως 0.50€-1.00€. Όσον αφορά τα απλά,αν επιβεβαιωθούν αυτά που ανέφερα παραπάνω τότε θα είναι απλα εντάξει 

Εμένα προσωπικά λήγει το πακέτο μου αύριο και θέλω να δω τι επιλογές θα έχω. Άσε που και η εταιρεία μας έλεγε στο μήνυμα από 19/5 Θα αλλάξουν τα πράγματα 

Ουσιαστικά έχουμε αύξηση των τιμών με τυράκι την unlimited ομιλία. Αλλά δεν μασάμε γιατί είμαστε liquid και big bangers!!

Για το φοιτητικό που ρώτησα, θα κάνει rollover πχ το παλιό των 8,5 με το νέο, οπότε δεν χάνονται τα rollover.

Επίσης περιμένουμε (όπως μου είπαν στο τσατ) τα φοιτητικά να διατίθενται και σε κανονικά με +2€ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το MY CU APP έβαλε τα πακέτα CU XCULSIVE MEAPOLA σε νέα ειδική κατηγορία με το όνομα:"Αποκλειστικά για φοιτητές",βγάζοντας τα από την κατηγορία "COMBO-ΟΜΙΛΙΑ"

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ουσιαστικά έχουμε αύξηση των τιμών με τυράκι την unlimited ομιλία. Αλλά δεν μασάμε γιατί είμαστε liquid και big bangers!!

Για το φοιτητικό που ρώτησα, θα κάνει rollover πχ το παλιό των 8,5 με το νέο, οπότε δεν χάνονται τα rollover.

Επίσης περιμένουμε (όπως μου είπαν στο τσατ) τα φοιτητικά να διατίθενται και σε κανονικά με +2€ περίπου.

Άρα έρχονται έμμεσα στα λόγια μου ότι το φοιτητικό με 9€ στους απλούς θα είναι 10.90€

Ουσιαστικά που βαδίζουν;Στις ανακοινώσεις του CEO τους για αυξήσεις. Όχι όμως άμεσες σαν τις άλλες φορές. Το κάνουν αργά αργά. 

1)Απεριόριστο για καλοκαίρι συν 1€

2)Φοιτητικά συν περίπου 1€

3)Δεύτερος χρόνος συμβολαίου συν 1.50€ τέλος πληθωρισμού και επενδύσεων του δικτύου 

ΥΓ:Φυσικά και δεν μασάμε και θα εκμεταλλευτούμε τα πάντα τύπου CU Liquid και Big Bang

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο πακέτο καρτοκινητής που έχει υπάρξει ποτέ στην Ελλάδα. Μπράβο τους. 

Screenshot_2023-05-19-15-02-13-329_gr.mobile.vodafone.jpg

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, babakos said:

Παρασκευή ειναι ρε παλικάρια ; Τι βιάζεστε ; 

Από Δευτέρα θα δούμε.  

Προς το παρόν enjoy the weekend..

Τη Δευτέρα θα κλείσουν οι τράπεζες (για να τρομάξουν τα πρόβατα και να ξαναμπούν στο μαντρί στις επαναληπτικές)

15 minutes ago, manosn2 said:

Το καλύτερο πακέτο καρτοκινητής που έχει υπάρξει ποτέ στην Ελλάδα. Μπράβο τους. 

Screenshot_2023-05-19-15-02-13-329_gr.mobile.vodafone.jpg

Θέλω να πιστεύω ότι ειρωνεύεσαι, αφού οι λέξεις "καρτοκινητή" και "27 ευρω" κάθε μήνα δεν ταιριάζουν.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Τη Δευτέρα θα κλείσουν οι τράπεζες (για να τρομάξουν τα πρόβατα και να ξαναμπούν στο μαντρί στις επαναληπτικές)

Θέλω να πιστεύω ότι ειρωνεύεσαι, αφού οι λέξεις "καρτοκινητή" και "27 ευρω" κάθε μήνα δεν ταιριάζουν

Γιατί δε ταιριάζουν; Ποιος το λέει; Ένας δεν θέλει συμβόλαιο, θέλει να έχει ένα αντίστοιχο πακέτο στην καρτοκινητη. Πακεταρα είναι. Θα πουλήσει τρελά. 

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, manosn2 said:

Γιατί δε ταιριάζουν; Ποιος το λέει; Ένας δεν θέλει συμβόλαιο, θέλει να έχει ένα αντίστοιχο πακέτο στην καρτοκινητη. Πακεταρα είναι. Θα πουλήσει τρελά. 

Συμφωνώ ότι δεν είναι κακό να υπάρχει η επιλογή αυτή στην καρτοκινητή. Σαν κόστος τα 30€ (τόσο είναι με το φπα) είναι κλέψιμο για τον κόσμο. Κάποιος με τέτοιες ανάγκες επικοινωνίας έχει ήδη συμβόλαιο με απεριόριστα τα πάντα και φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, manosn2 said:

Γιατί δε ταιριάζουν; Ποιος το λέει; Ένας δεν θέλει συμβόλαιο, θέλει να έχει ένα αντίστοιχο πακέτο στην καρτοκινητη. Πακεταρα είναι. Θα πουλήσει τρελά. 

Νομίζω με 27 ευρω θα πάρεις περισσότερα σε συμβόλαιο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Στοχος μεσοπροθεσμος η σταδιακη αποσυρση γνωστων "φθηνων" πακετων. Τι θα κανουμε μετα, πασιφανες.

Οπως τοσα χρονια το ιδιο εργο.

Μακροπροθεμος η συμβολαιοπηση των καρτοκινητων.

Δειτε και συνδεστε το why με το how. Συγκρινετε "ιστορικα" στοιχεια vs "συγκυριες" και ολα "γινονται ξεκαθαρα"

Δυνατοτητες "διαχειρισης" απο τη μερια των πελατων σχεδον μηδενικες εαν δε ΔΥΝΑΝΤΑΙ τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mobileras said:

Νομίζω με 27 ευρω θα πάρεις περισσότερα σε συμβόλαιο. 

Είναι τυπικά απεριόριστο με τα 27€. Επίσης με 27€ δεν έχει στα συμβόλαια χωρίς σταθερή γραμμή.

16 minutes ago, kalitexnis_g said:

Συμφωνώ ότι δεν είναι κακό να υπάρχει η επιλογή αυτή στην καρτοκινητή. Σαν κόστος τα 30€ (τόσο είναι με το φπα) είναι κλέψιμο για τον κόσμο. Κάποιος με τέτοιες ανάγκες επικοινωνίας έχει ήδη συμβόλαιο με απεριόριστα τα πάντα και φθηνότερα.

Βρες μου συμβόλαιο με 30€ απεριόριστα χωρίς συμβόλαιο σταθερής μαζί.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν βρει καποιος "καπου", πχ στο vodafone.gr τις "παλιες καλες" ανακοινωσεις εστω μεσα σε 1 μηνα τροποποιησεις, ας τις linkαρει. Αν δε τις βρει πουθενα, ας σκεφτει για τις "συγκυριες" που εγραψα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος με φοιτητικό τα νέα φοιτητικά πακέτα ; Επίσης, κατάλαβε κανείς το νέο Shake τι δίνει ; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CaptainNickGR said:

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος με φοιτητικό τα νέα φοιτητικά πακέτα ; Επίσης, κατάλαβε κανείς το νέο Shake τι δίνει ; 

 

Screenshot_2023-05-19-16-02-08-10_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

9 minutes ago, manosn2 said:

 

Βρες μου συμβόλαιο με 30€ απεριόριστα χωρίς συμβόλαιο σταθερής μαζί.

Δεν είναι απεριόριστο τα 200GB. Τεσπα μακάρι να είναι όπως τα λες για το καλό όλων μας.. 😉

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, manosn2 said:

Γιατί δε ταιριάζουν; Ποιος το λέει; Ένας δεν θέλει συμβόλαιο, θέλει να έχει ένα αντίστοιχο πακέτο στην καρτοκινητη. Πακεταρα είναι. Θα πουλήσει τρελά. 

Πακετάρα σε σχέση με τα συμβόλαια γιατι όντος είναι δέσμευση και δεν ξέρεις αν αυριο σου ξημερώνει απόλυση , πόλεμος, τοπικά νομίσματα , δεν βαριέσαι , και μετά κλάμα.

Επιπλέον με συμβόλαιο  ΔΕΝ έχεις προσφορές ... πχ εδω από το Δεκεμβριο 2022 μέχρι το Σεπτέμβριο 2023 , έχουμε 6 μηνες απεριόριστα σε προσφορές !! και μόνο 3 μηνες αγοράζεις  το κλασικό  200gb big bang  ... 10 ευρω το μηνα δλδ επι 9 μήνες και με δωρεαν ομιλία !!    

Εσυ δλδ δεν τα πάρεις τώρα το πακέτο αυτό .....  Θα περιμένεις το Σεπτέμβρη (που θα έχει νόημα να το αγοράσεις) και θα ρίξουν και την τιμή υποθέτω....

Το δίκτυο αντέχει και τώρα βλέπουμε παντου 5G να ξεπετάει με τρελές ταχύτητες !! εγω δεν αλλά σιγά σιγά κάποιοι θα αρχίσουν να αγοράζουν  5g κινητό να ελαφρύνει το 4g στο μέλλον   ... τους παίρνει να το δώσουν με 50% κάτω απο τα 27 ευρω άνετα το Σεπτέβρη , κάτι τέτοιο περιμένω το λιγότερο έστω και αν στην αρχή το πούνε προσφορά

 

14 minutes ago, manosn2 said:

Είναι τυπικά απεριόριστο με τα 27€. Επίσης με 27€ δεν έχει στα συμβόλαια χωρίς σταθερή γραμμή.

Βρες μου συμβόλαιο με 30€ απεριόριστα χωρίς συμβόλαιο σταθερής μαζί.

Με 33 ευρω χωρίς σταθερη εχεις και δευτερη σιμ για ιντερνετ, και δωρεαν τηλέφωνα για να παίρνεις όσους μένουν στην ΕΕ , και ιντερνετ απεριοριστο αν πας εσυ εκει , έχουν και κάποια ακόμα, ΑΛΛΑ είναι συμβολαια και δεν πέφτει η τιμή ... εσυ σήμερα θα πάρεις την προσφορά που υπάρχει και έχεις τα πάντα με 12 ευρω , και σε 4 μηνες τα 27 ευρω θα τα έχουν ρίξει στο μισό και συνεχίζεις να είσαι ελέυθερος.

 

ΥΓ  Αυτά τα 2 τουλάχιστον είναι πολύ καλά νεα ... ούτε το ΣΚ σταμάτησαν όπως είχαν γράψει, και την τιμή από 6 ευρω (3 με προσφορά) την εκαναν 2.7 μόνιμα

27.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Το ApOla στην ονομασια των νεων πακετων "λιγο απο" τζατζικι στο εθνικο μας φαγητο μου θυμιζει.

Κι εμεις νομιζουμε οτι.....βρεχει (προσφοραρες): Για το 50% μιλω, μη παρεξηγηθουν τα σαινια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Το ApOla στην ονομασια των νεων πακετων "λιγο απο" τζατζικι στο εθνικο μας φαγητο μου θυμιζει.

Κι εμεις νομιζουμε οτι.....βρεχει (προσφοραρες): Για το 50% μιλω, μη παρεξηγηθουν τα σαινια.

Το είπαν έτσι γιατί ακολουθούν κοινή τιμολογιακή πολιτική με τα πιτόγυρα..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Το είπαν έτσι γιατί ακολουθούν κοινή τιμολογιακή πολιτική με τα πιτόγυρα..

Κι αμα σε λιγες ωρες βγαλουν Big Bang συσκευες hardware, πεταω το βλαγο στιφαδο και τρεεεεχω για καλαμακια.

Πιανειιιιι....προ"εκλογικα"!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...