Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μόλις μπήκα στο MY CU APP και παρατηρώ πως η εταιρεία συμμορφώθηκε με την ανακοίνωση για κατάργηση κάποιων πακέτων από 04/5

Link to comment
Share on other sites

Ξερη κανεις που βαζω το κωδικο referer για φοριτοτητα σε cu γιατι εγω δεν βλεπω πουθενα τετοιο πεδιο

Screenshot_20230518_191737_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230518_192040_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μίλησα με το live chat για ένα άλλο θέμα και ρώτησα γιατί δεν μπορώ να περιμένω τι θα περιλαμβάνει η νέα εμπορική πολιτική μου είπαν μεταξύ άλλο για πιθανή μείωση του CU Shake,αύξηση των παροχών στα υπάρχοντα πακέτα(μεγάλες ή μικρές δεν μου διευκρίνισε)και σταθερές τιμές 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, eridion25 said:

Ξερη κανεις που βαζω το κωδικο referer για φοριτοτητα σε cu γιατι εγω δεν βλεπω πουθενα τετοιο πεδιο

Στην επόμενη σελίδα είναι ... 5 gb εσυ και 5 αυτός που σου έδωσε τον κωδικό του καθε μηνα που βάζεις 12 ευρω ...  από εδώ τον βγάζει.

1 hour ago, Steleon said:

 Το bonus cu shake, είναι με τη νέα μορφή του, γι’αυτό και είδατε αλλαγή.

Αν το πατήσεις , πές μας αν ανανεώνει τα παλιά τουλάχιστον ..

ΥΓ Κόπηκαν και τα web 2 sms όπως ειπαν τα παιδιά που με είχαν βολέψει γιατί είναι πιο έυκολο στον υπολογιστή ...  δεν πιστέυω να υπάρχει κάτι αλλο αξιόπιστο εκει ετσι ?

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Παιδιά μόλις μπήκα στο MY CU APP και παρατηρώ πως η εταιρεία συμμορφώθηκε με την ανακοίνωση για κατάργηση κάποιων πακέτων από 04/5

 

34 minutes ago, aektzhs 1 said:

Λοιπόν επειδή μίλησα με το live chat για ένα άλλο θέμα και ρώτησα γιατί δεν μπορώ να περιμένω τι θα περιλαμβάνει η νέα εμπορική πολιτική μου είπαν μεταξύ άλλο για πιθανή μείωση του CU Shake,αύξηση των παροχών στα υπάρχοντα πακέτα(μεγάλες ή μικρές δεν μου διευκρίνισε)και σταθερές τιμές 

Αυριο νομιζω είπαν θα αποκαλυφθούν οι νέες εκπλήξεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Σωστά, αλλά δεν το είπαν (ξέρουμε όλοι τον λόγο)... 

Η αλήθεια είναι ότι τοοοοοσο σοφός γέροντας όσο εσύ δεν είμαι.. για πες τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Αποκαταστάθηκε λοιπόν το πρόβλημα και στην Νέα ενεργοποίηση μου βγάζει κανονικά και τα απεριόριστα ντάτα και τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bardull said:

Με δεδομένα το κάνω αλλά τιποτα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Περιμενε μεχρι αυριο.

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τωρα λειτουργεί κανονικά επιτελους

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites





ΥΓ Κόπηκαν και τα web 2 sms όπως ειπαν τα παιδιά που με είχαν βολέψει γιατί είναι πιο έυκολο στον υπολογιστή ...  δεν πιστέυω να υπάρχει κάτι αλλο αξιόπιστο εκει ετσι ?


Το mycosnos υπαρχςι ακόμα (αν κάποτε το είχες)

μαλιστα πριν λίγες μέρες ανακάλυψα ότι δουλεύει ακόμα για ένα αριθμό που είχα πετάξει στα σκουπίδια και έχει αποσυνδεθεί εδώ και πολλά χρόνια




Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

ΥΓ Κόπηκαν και τα web 2 sms όπως ειπαν τα παιδιά που με είχαν βολέψει γιατί είναι πιο έυκολο στον υπολογιστή ...  δεν πιστέυω να υπάρχει κάτι αλλο αξιόπιστο εκει ετσι ?

https://www.afreesms.com/freesms/

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνουν αλλαγές (κι όπως λέτε μας διαβάζουν), ας ρίξω κι εγώ 2 προτάσεις/ευχές. 🙏🤞

Screenshot_20230409-004033_CU Big Bang.jpg

Screenshot_20230406-020942_CU Big Bang.jpg

ΥΓ. Θα το βάλω κ στο σωστό νήμα.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2023 at 3:18 ΜΜ, bbbb said:

Ναι οντως είναι Thank you προσφορά για όλους με ημερομηνία λήξης ενεργοποίησης 18/5/2023 23.59 και δεν ισχύει σε ΕΕ. Το δινει και σε liquid. Αντε να δούμε τι θα δώσει μεθαύριο...

edit sorry

Edited by trinoo
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ενδιαφέρον το πακετο των 8,50-9,00€. Με ανανέωση 10ε απεριόριστη ομιλία. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα πακέτα.. απλώς την πατάνε αυτοί που είχαν rollover από μικρά φοιτητικά πακέτα γιατί απ'οτι βλέπω καταργήθηκαν όλα εκτός από ένα ακριβό.

Ουσιαστικά καταργείται το φοιτητικό.

Edit: μάλλον τώρα διαμορφώνουν το site και παίζει να είναι άκυρα όλα αυτά που λέω.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταλάβει κανεις τι γίνεται με το shake ? βλέπω γράφουν 1.5 gb για 30 μέρες στο πακέτο των 10 ευρω (υποθέτω θα βγάλουν 10 ανανεωση ? ) 2,5gb στο πακέτο των 12 ευρω για αναλογη κάρτα , και 4.5 στο πακέτο των 15 ευρω ...  και όποιος ανανεωσει ας μας πει τι παίζει με το roll over.

ΥΓ

Ενεργοποίησα μόλις το δωρεαν 24 ώρες ιντερνετ - ομιλία από το vodafonecu,gr

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ωραία τα πακέτα.. απλώς την πατάνε αυτοί που είχαν rollover από μικρά φοιτητικά πακέτα γιατί απ'οτι βλέπω καταργήθηκαν όλα εκτός από ένα ακριβό.

Ουσιαστικά καταργείται το φοιτητικό.

Edit: μάλλον τώρα διαμορφώνουν το site και παίζει να είναι άκυρα όλα αυτά που λέω.

Βασικά νομίζω ότι καταργούνται. Σε δικό μου πρόσωπο είχα αυτόματη ανανέωση και ενεργοποίηση του πακέτου student exclusive 12 και τώρα βγάζει το CU ApOla 13.5. Και κατάργηση και αύξηση! Μια χαρά η Vodafone 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexM2 said:

Βασικά νομίζω ότι καταργούνται. Σε δικό μου πρόσωπο είχα αυτόματη ανανέωση και ενεργοποίηση του πακέτου student exclusive 12 και τώρα βγάζει το CU ApOla 13.5. Και κατάργηση και αύξηση! Μια χαρά η Vodafone 

Η αλήθεια είναι πως η τάση γενικώς είναι να δίνουν απεριόριστη ομιλία (που δεν μας χρειάζεται λες και μιλάμε όλη μέρα στο τηλ) και να περιορίζουν τα data που γίνονται όλο και πιο απαραίτητα. Κλασικά δλδ.

12 minutes ago, blizard said:

στο πακέτο των 10 ευρω (υποθέτω θα βγάλουν 10 ανανεωση ? )

Έχει ήδη ανανέωση 10€ αλλά το θέμα είναι ότι για να πάρεις πακέτο αξίας 10€, θέλει ανανέωση 12€ γιατί είναι ο φόρος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Η αλήθεια είναι πως η τάση γενικώς είναι να δίνουν απεριόριστη ομιλία (που δεν μας χρειάζεται λες και μιλάμε όλη μέρα στο τηλ) και να περιορίζουν τα data που γίνονται όλο και πιο απαραίτητα. Κλασικά δλδ.

Ναι απ'ότι βλέπω έχουν βάλει απεριόριστη ομιλία σε όλα τα πακέτα και ανεβάζουν αντίστοιχα την τιμή! Απ'ότι καταλαβαίνω σε δύο φοιτητικά που έχω μετονομάζουν τα πακέτα σε CU exclusive ApOla. To exclusive 10 παίρνει 0.90€ αύξηση δίνοντας απεριόριστη ομιλία αντί 1200 λεπτά και το 12 παίρνει 1.5€ αύξηση από 23/6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζουν τιμή  .....   το φοιτητικό 12 πχ που είχε απεριόριστη ομιλία και 4.5 gb συν 2 shake = 6.5)  , είναι ίδιο με το πακέτο των 10 ευρω (που θα γίνει 10.9 και με φόρο 12 ) και προσφέρει 4 GB συν 2.5 shake  αρα επίσης 6,5 gb και απεριόριστη ομιλία.

Απλά την ομιλία την δίνουν παντου φτηνά πλέον... 6 μηνες τζαμπα στο liquid, 0.0065 , δεν ανεβάζουν όμως τιμες στα data αν όντος ισχύουν αυτά που έβαλε ο φιλος πιο πανω

Tα λέω σωστά ? οι φοιτητές πληρώνουν φόρο τηλεφωνίας ? Τι είναι το 12αρι φοιτητικό ? αν κόστιζε 12 ευρω χωρίς φόροι θα είναι και μείωση ... αν και  περιμένετε λίγο ακόμα να δείτε τι θα βγει στο φοιτητικό δεν πρέπει να έχουν τελειώσει

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Η αλήθεια είναι πως η τάση γενικώς είναι να δίνουν απεριόριστη ομιλία (που δεν μας χρειάζεται λες και μιλάμε όλη μέρα στο τηλ) και να περιορίζουν τα data που γίνονται όλο και πιο απαραίτητα. Κλασικά δλδ.

Έχει ήδη ανανέωση 10€ αλλά το θέμα είναι ότι για να πάρεις πακέτο αξίας 10€, θέλει ανανέωση 12€ γιατί είναι ο φόρος.

Δεν το είδα σε εμενα ... τα φτιάχνουν ακόμα μαλλον, τηανκσ . Υπάρχει πακέτο των 9 ευρω για 10ρα κάρτα με απεριόριστη ομιλία 1 μηνα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Για να μην πληρώσεις φόρο πρέπει να είσαι πιτσιρίκος όχι φοιτητής



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, HEO said:

Για να μην πληρώσεις φόρο πρέπει να είσαι πιτσιρίκος όχι φοιτητής

Μέχρι 30 ετών  🙂  βασικά δεν ξέρω αν το φοιτητικό 12 ήταν 10.90 ή 12  ....  αν ήταν 10.9 , φαίνεται οτι το αντεγραψαν ακριβός  με τιμή εκπτωσης για λιγο τα 10 ευρω για όλους.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...